Suva i ispucala koza na petama-veliki problem

Cicoka

Iskusan
Poruka
5.282
Kako suvu i ispucalu kozu na petama zaceliti?Problem imam vec godinama i koristila sam sve moguce preparate, kreme,tecni azot i vec vise neznam sta.prosto sam izgubila svaku nadu da cu taj problem resiti.To mi otezava hod stajanje i veoma je bolno.Ima li neko ko je imao takav problem a uspeo da ga resi?:worth:
 
Može tu biti uzrok još ponešto: dugotrajno stajanje, velika težina (opterećene pete), nedostatak vitamina i loša obuća.
Lično sam primetila da ako preko leta nosim neke nekvalitetne papuče bez mekanih uložaka - i meni pucaju pete. Borim se tako što pijem vitamine, radim piling nogu, mažem ih hranljivim kremama i bar kod kuće nosim obuću sa anatomskim ili vrlo mekanim đonom.
 
kupi kremu za pete u avonu, mislim da je oko 200 din, nije vise. a ako ne tu onda neku masniju, najbolje pavloviceva mast.
treba ti isto turpija za pete.
Sednes na ivicu kade i pustis vrucu vodu da tece, pa zapusi kadu drzi stopala potopljena par min, i tako dodajes sve topliju vodu. dodaj i neki sampon ili kupku. stopala neka ti budu u vodi oko 20-30 min, pa onda doooobroooo isturpijaj i istrljaj pete i tabane. obrisi ih dooobrooo i onda nanesi deeebeeelii sloj kreme, navuci kese i preko njih carape. ostavi ih tako oko sat vremena. kasnije samo utrljaj ostatak kreme i nanesi puder.
stopala UVEK moraju biti suva, zato i kad se tusiras dobro ih obrisi. ako ne mozes svako vece da primenis ovaj tretman onda bar svako drugo.
takodje izbegavaj cvrste sapune bilo za ruke ili za telo, posto oni veoma isusuju kozu.
srecno:ok:
 
Može tu biti uzrok još ponešto: dugotrajno stajanje, velika težina (opterećene pete), nedostatak vitamina i loša obuća.
Lično sam primetila da ako preko leta nosim neke nekvalitetne papuče bez mekanih uložaka - i meni pucaju pete. Borim se tako što pijem vitamine, radim piling nogu, mažem ih hranljivim kremama i bar kod kuće nosim obuću sa anatomskim ili vrlo mekanim đonom.
i ja sam primetila da zavisi od obuce,meni je leti cesce potreban pedikir nego zimi iako sam u zatvorenoj obuci(zimi)
kod mene se nega svodi na pilinge,zilet i skidanje suvisne koze,onda sednem na kanape da gledam film a noge natopim nekom masnom kremom(ne daj boze da mi se pripiski sve ostaju masni tragovi) i to je to
 
:super:Drustvo divni ste,zaista sam sve navedeno koristila i jomelope i hemelova etericna uljai kreme,topovsku mast ,pavlovicevu.,eucerin sa desetoprocentnom ureom,raznorazna mleka za telo .dermatoloske kreme koristim godinama da ih ne nabrajam a posebno pravljene u apotekama normalno po receptima dermatologa.o Nega stopala mi je br 1principjutro-vece,maltene ludim od spavanjau pamucnim carapicama,foliji i opet kada ujutro sveto skinem koza suva kao papir. Hvala vam na trudu.Jos nisam pokusala banjsko lecenje izgleda da mi jos jedino to preostaje. Moracu da se raspitam koja je banja dobra za ovaj problem.Amozda neko i za to ima saznanje:):super:
 

Back
Top