elektricni aparat za depilaciju

trejsi

Zainteresovan član
Poruka
212
Molim vas recite mi vasa iskustava sa elektricnim aparatima za depilaciju tipa Braun Silk-epil i sl. Koliko su efikasni i da li puno boli? Do sada sam se depilirala u salonima toplim voskom ali me nervira sto moram da cekam da dlake porastu pa duze vreme nosim pantalone. Sada razmisljam da kupim aparat ali ne znam nikoga licno ko ga koristi. Koliko se vremena utrosi na depiliranje i koliko cesto to mora da se radi. I jos jedno pitanje: sta sa preponama?
 
meni da nema mog "čupka" ne znam šta bih pošto mrzim depilacije po klasičnim salonima. ja sam svog Mr Braun-a kupila pre 5 i po godina i vjeran mi je drug po cijelom tijelu :lol: . jbg, vrijeme "čupanja" zavisi od dlakavosti ili ti ga, maljavosti. boli li? stvar je navike. u početku boli ali ništa što se ne može istrpjeti, kasnije bol je zanemaren. dobra stvar je u tome da si sam svoj majstor i da nema zakazivanja kod tamo nekih teta. takođe, kad imaš "čupka" ne moraš da se zapustiš dok dlake ne porastu kao za klasičnu depilaciju jer sa "strujnim čupkom" dlake možeš da makneš čim , ali bukvalno, čim provire iz kože. ja mrzim dlake i trudim se da ih imam što manje, što će reći da sama odrađujem i prepone, i ruke i noge i ispod pazuha. najbitnije je da pre i poslije depilacije očistiš depilator alkoholom, a kožu tek poslije depilacije da ne bi došlo do neke infekcije.

depilator je vjeruj mi fenomenalna investicija!!!
eto toliko od mene...
 
meni se u životu dogodilo da mi je bivša voljena osoba konfiskovala sve stvari.Nisam žalila ni za italijanskim cipelama niti kozmetikom vrhunskog kvaliteta.ALI MOJ DEPILATOR!!? TO MU NIKADA NEĆU OPROSTITI. dok nisam skupila pare da ga opet kupim osećala sam se prljavo.
Prethodni mi je bio Philips¨Satin ice¨odličan! Sad imam Rowenta..nije loš, ali prva ljubav zaborava nema
 
ja sam mog braunceta kupila od jedne od prvih plata... crkla sam radeci, ali mi stvarno mnogo znaci...! pustim dobru mjuzu i za pola cuke sam vec na ulici u letnjoj haljinici... ;)
inace ranije sam bila zestoki protivnik tih aparata, dok ga prvi put nisam isprobala...
 
ma da sve je to OK i stoji, ja ih koristim vec jedno 13 godina, samo ipak postoji mali problem , a to je da kad dlaka vremenom vidno oslabi , ona 'izgubi moc' da se sama probije kroz kozu, pa onda pocinju da urastaju, stvaraju male kvrzice, (koje vecina ljudi, ne moze a da ne 'cacka') i onda na kraju izgledas kao da si igrao pikado na sopstvenim nogama :lol:
Inace je stvarno super korisna stvar, ali ipak nije na odmet da se (radi sprecavanja gore navedenog) ponekad kombinuje sa odlaskom kod kozmeticara, jer se voskom skida i taj neki tanki gornji deo koze, pa nogice onda uvek budu fine i glatke :D
Moj savet samo napred ! ( sa kupovinom) :wink:
 
I ja imam philipsov, super je. samo, i dalje me mnogo boli kad depiliram prepone, mada to je i normalno. Nesto se bojim da s njim depiliram ruke... sve mislim da necu to dobro obavit... sto znam, jer sam mnogo dlakava:-)
Ne znam kako se on tacno zove, ali ovaj moj model ima i dodatak koji se stavi u zamrzivac, pa te istovremeno i ladi kad se depiliras.
Kostao me je 95 eura, ali sam uz njega dobila onako promotivno i Benetton naocare za sunce protiv UVA. :) :wink: Cool!!
 
juhu, imam i ja neka pitanje u vezi sa epilatorima!
1. to nije nista komplikovano za upotrebu, je l' da?
2. koliko je pozeljno da su dugacke dlake, odnosno kad najranije po pojavljivanju mogu da se uklone?
3. da li nekad dolazi do urastanja dlaka?
4. i na kraju, posto epilatori nisu bas najjeftiniji, koliko otprilike traju?
 
isidora_bg:
juhu, imam i ja neka pitanje u vezi sa epilatorima!
1. to nije nista komplikovano za upotrebu, je l' da?
2. koliko je pozeljno da su dugacke dlake, odnosno kad najranije po pojavljivanju mogu da se uklone?
3. da li nekad dolazi do urastanja dlaka?
4. i na kraju, posto epilatori nisu bas najjeftiniji, koliko otprilike traju?

Lako je za upotrebu. Samo ga drzi 90 stepeni u odnosu na kozu.
Pozljeno je da su dlake manje, tj. osrednje, jer ako su dugacke teze se micu, a i boli vise. A ako su manje, ne zahvati da valja.
Dolazi do urastanja dlaka, ali to mozes peskirom poslije kupanja da protrljas.
 

Back
Top