Istraživanje IFIMES-a: LDP i SPS ispod cenzusa

BG5

Veoma poznat
Poruka
11.580
Međunarodni institut za bliskoistočne i balkanske studije (IFIMES) iz Ljubljane, Slovenija, redovno analizira događanja na Bliskom istoku i Balkanu. IFIMES je povodom prevremenih parlamentarnih, redovnih pokrajinskih i lokalnih izbora u Srbiji, koji će se održati 11. maja/svibnja 2008.godine pripremio analizu aktuelne političke situacije. Iz opširne analize izdvajamo najvažnije i najzanimljivije delove


UKOLIKO BI PARLAMENTARNI IZBORI U SRBIJI BILI ODRŽANI DANAS ZA KOGA BI STE GLASALI?

Za evropsku Srbiju - Boris Tadić: 33,20 %
Liberalno demokratska partija - Čedomir Jovanović: 4,10 %
Demokratska Stranka Srbije - Nova Srbija - Vojislav Koštunica: 11,90 %
Srpska radikalna stranka - Dr Vojislav Šešelj: 37,90 %
Socijalistička partija Srbije (SPS) - PUPS – JS: 4,20 %
Ostali: 8,70%
http://www.ifimes.org/default.cfm?Jezik=Ba&Kat=09&ID=371
Bilo bi sjajno da i LDP i SPS ne pređu cenzus.
 
Bilo bi sjajno da i LDP i SPS ne pređu cenzus.

i ja mislim da je ovo istrazivanje veoma realno i da bi odlicno bilo i za Srbiju i za uopste politicku scenu da ni SPS ni LDP ne predju cenzus tako da se konacno nasa politicka scena ukrupni i uozbilji...

Ako je ovo istrazivanje tacno, a mislim da jeste jer je ova agencija uvek pogadjala najblize dosad , onda SRS i DSS-NS komotno formiraju vladu....
 
Daj bože da je istraživanje tačno i da LDP pređe cenzus, a da politički pigmeji i najveći zlikovci i guba Balkana nikada ne pređu cenzus. Ako SPS ne pređe cenzus sada - neće ga preći nikada - i Srbiji će svanuti. Protiv SRS nemam ništa, svaka zemlja ima po jednu takvu stranku koja zagovara nemoguće stvari (veliku državu sa nerealnim granicama itd).
 
да ли неко слуша Чеду:
"ја Тадићу нудим сарадњу"

како неко ко се бори да пређе цензус може да нуди "сарадњу" другој странци по броју гласача:roll::?:

Pa reče Srbljanovićka da će oni sarađivati samo sa strankama koje U POTPUNOSTI prihvate program LDP. Malo su se zaneli ...
 
Nocri,podnesi ovo,diskriminacija je kada Slovence,kojima se LDP toliko divi,nazivas pasuljima.

Slovence nazivam pasuljem? Ne, nikako. Ja nikada ne generalizujem. Alergican sam na to. Samo je *Ljudmila* ranije bez ankete rekla da LDP nece proci cenzus. Ali ta slovenacka firma moze da pogresi, mislim da sigurno grese. Ne znam o cemu pricas, ne znas ni ti verovatno.
 
Ma samo kada BG5 ima statistike, ali uvek protiv LDP-a. Da, nije ni cudo sto je za DS.

Cuj, normalno je da su glasaci DS-a i LDP-a veoma slicni, medjutim jasno je kao dan da Tadic u velikoj meri podrzava tu netrpeljivost izmedju DS-a i LDP-a jer:
1.sujeta,
2.(stavite Vi),
3.uzima mu glasacko telo,
4.nikako ne moze da pridobije DSS zbog LDP-a,
5, 6, 7...... ipak je to borba za VLAST!!!!!!!!

Ja sam clan DS-a, ali sve ovo sto se desava me navodi da glasam za LDP.
Mozda su promene u DS-u neminovnost!
 
Cuj, normalno je da su glasaci DS-a i LDP-a veoma slicni, medjutim jasno je kao dan da Tadic u velikoj meri podrzava tu netrpeljivost izmedju DS-a i LDP-a jer:
1.sujeta,
2.(stavite Vi),
3.uzima mu glasacko telo,
4.nikako ne moze da pridobije DSS zbog LDP-a,
5, 6, 7...... ipak je to borba za VLAST!!!!!!!!

Ja sam clan DS-a, ali sve ovo sto se desava me navodi da glasam za LDP.
Mozda su promene u DS-u neminovnost!

I LDP ce sigurno preci ^cenzus^, mada znam da to neke boli.
 
Cuj, normalno je da su glasaci DS-a i LDP-a veoma slicni, medjutim jasno je kao dan da Tadic u velikoj meri podrzava tu netrpeljivost izmedju DS-a i LDP-a jer:
1.sujeta,
2.(stavite Vi),
3.uzima mu glasacko telo,
4.nikako ne moze da pridobije DSS zbog LDP-a,
5, 6, 7...... ipak je to borba za VLAST!!!!!!!!

Ja sam clan DS-a, ali sve ovo sto se desava me navodi da glasam za LDP.
Mozda su promene u DS-u neminovnost!

Promene u desno!
 

Back
Top