Rusija podržava SSP potpis. Jel to znaci da je Rusija priznala 'laznu drzavu Kosovo'?

~Petar~

Poznat
Poruka
8.643
Kosačov: Rusija podržava SSP potpis
8. maj 2008. | 13:25 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Predsednik spoljnopolitičkog odbora ruske Dume Konstantin Kosačov je izjavio da Rusija u potpunosti podržava potpisivanje SSP-a Srbije sa Evropskom unijom.

On je, prilikom sastanka sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem, dodao da Rusija podržava napore Srbije da postane punopravni član EU. Kosačov je, osvrćući se na aktuelnu političku situaciju u Srbiji, rekao da je u javnosti nametnuta lažna dilema Evropa ili Rusija.


On je naveo primer energetskog sporazuma koji, kao multilateralni ugovor, uključuje ruske, srpske, ali i kompanije iz više zemalja EU, saopštila je pres služba presednika Republike Srbije.

Predsednik Tadić je naveo važnost principijelnog stava Rusije za očuvanje teritorijalne celovitosti Srbije i odbrane principa međunarodnog prava.

Tadić i Kosačov rekli su i da postoji dovoljno prostora za unapređenje bilateralne saradnje, navedeno je u saopštenju.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=05&dd=08&nav_id=297568&nav_category=11
 
Ode Vojo ispod cenzusa

Tadić: Neće biti vlade DSS-SRS
8. maj 2008. | 07:05 | Izvor: B92, FoNet, Tanjug
Beograd -- Predsednik DS-a Boris Tadić izjavio da ministri iz te stranke na sednici Vlade Srbije neće ničim uslovljavati podršku energetskom sporazumu sa Rusijom.

Boris Tadić (FoNet, arhiv)
Boris Tadić (FoNet, arhiv)
Tadić je za Radio-televiziju Srbije kazao da potvrđivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju sa EU neće biti uslov da se na sednici Vlade Srbije u petak potvrdi energetski sporazum. On je rekao da ni jedan ni drugi sporazum ne može da ratifikuje raspušteni parlament, već samo novi saziv Skupštine jer, kako je rekao, neće dozvoliti kršenje zakona.

Kometarišući da li je bilo neophodno da se SSP potpiše pre dve nedelje, Tadić je odgovorio da je to trebalo da se desi pre sedam godina i dodao da „nismo smeli da propustimo priliku, jer bismo mi bili krivi”.

On je izjavio da posle parlamentarnih izbora neće doći do formiranja Vlade čiju bi okosnicu činili Srpska radikalna stranka, Demokratska stranka Srbije i Nova Srbija.

Prema oceni Tadića, DS će, „sasvim sigurno, imati vodeću ulogu u budućoj Vladi Srbije i nastaviće da sprovodi državotvornu politiku”.

Tadić je rekao da će DSS biti prihvatljiv partner DS za formiranje Vlade ukoliko se vrati na evropski put i ponovio da DSS neće odrediti ko će biti premijer u narednoj vladi.

On je rekao da će i Liberalno-demokratska partije biti prihvatljiv partner ukoliko koriguje politiku prema Kosovu.

Tadić je rekao da su sve stranke, uključujući i SPS, prihvatljiv partner DS-u ukoliko prihvate pet principa na kojima je formirana odlazeća vlada, od kojih je jedan i nastavak pune saradnje sa Tribunalom u Hagu.

Ako bi SPS prihvatio te principe, kako je ocenio Tadić, to znači da bi korigovao politiku koju je vodio tokom devedesetih godina prošlog veka.
http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=297498
:rotf::rotf::rotf:
 
Pa ovo je prosto fantastično! Da mi je neko rekao da će se Rusi najvise na...ti keve SRSu i DSSu rekao bi mu da je lud!
Pa dobro, šta sad da radimo, Ruje rekle da je SSP super, da Srbija treba da ide u EU... Kakav smislen odgovor na ovo imaju DrKoš i Grobar? Sa kojom to svetsko silom će oni sutra da sarađuju kad formiraju vladu kad su ih i Rusi odhebali? Kinu boli patka, oni imaju olimpijadu...
Dakle, hajde "patriote", da čujem komentar?
 
SSP je losa stvar za Srbiju a ovo je samo rpedizborna manipulacija Tadica isto ko ona sa putinovom cestitkom za rodjendan.

Ako Srbija udje u EU u vodu pada sporazum o bestrgovinskoj uniji sa Rusijom a od svih zemalja u Evropi jedino Srbija ima taj sporazum sa njima.

Znaci NEMATE POJMA

SRS i DSS formiraju novu vladu od ponedeljka a Djelic Dinkic DJilas i ostala banda IDU NA ROBIJU
 
SSP je losa stvar za Srbiju a ovo je samo rpedizborna manipulacija Tadica isto ko ona sa putinovom cestitkom za rodjendan.

Ako Srbija udje u EU u vodu pada sporazum o bestrgovinskoj uniji sa Rusijom a od svih zemalja u Evropi jedino Srbija ima taj sporazum sa njima.

Znaci NEMATE POJMA

SRS i DSS formiraju novu vladu od ponedeljka a Djelic Dinkic DJilas i ostala banda IDU NA ROBIJU

mani nas sad trenutno tih glupih stranackih predizborih trikica i lozenja o robijama. nego nam kazi kako nasa bratja, nashi i svetski chuvari medjunarodnog prava, nasha uzdanica u borbi za kosmet, podrzava jedan takav izdajicki, anti-drzavni, tadic-djelicev, judin dokument kojim dadosmo kosovo :grin:
solanin sporazum :grin:

i gde je ovde manipulacija? tj. kako? :lol:
 
Međunarodni institut za bliskoistočne i balkanske studije (IFIMES) iz Ljubljane, Slovenija, redovno analizira događanja na Bliskom istoku i Balkanu. IFIMES je povodom prevremenih parlamentarnih, redovnih pokrajinskih i lokalnih izbora u Srbiji, koji će se održati 11. maja/svibnja 2008.godine pripremio analizu aktuelne političke situacije. Iz opširne analize izdvajamo najvažnije i najzanimljivije delove


UKOLIKO BI PARLAMENTARNI IZBORI U SRBIJI BILI ODRŽANI DANAS ZA KOGA BI STE GLASALI?

Za evropsku Srbiju - Boris Tadić: 33,20 %
Liberalno demokratska partija - Čedomir Jovanović: 4,10 %
Demokratska Stranka Srbije - Nova Srbija - Vojislav Koštunica: 11,90 %
Srpska radikalna stranka - Dr Vojislav Šešelj: 37,90 %
Socijalistička partija Srbije (SPS) - PUPS – JS: 4,20 %
Ostali: 8,70%
http://www.ifimes.org/default.cfm?Je...&Kat=09&ID=371
SRS i DSS formiraju novu vladu od ponedeljka[/QUOTE]

Badava manipulacije,i sta prica Bota.Pukli ste:lol::lol::lol:
 
Badava manipulacije,i sta prica Bota.Pukli ste:lol::lol::lol:
pusti sad ti dal' je i ko pukao.

pricamo o ovome sto su izjavili gosn lavrov, a sada i kosachov. ili ih je neko izmanipulisao?:lol:

mada, nije da mene licno to tangira...niti ruski stav oko ssp-a. cisto me zanima patriyotska reakcija u odnosu na ovo, judu, tadic-djelica, lonchara...:lol: znas vec...:lol:
 
mani nas sad trenutno tih glupih stranackih predizborih trikica i lozenja o robijama. nego nam kazi kako nasa bratja, nashi i svetski chuvari medjunarodnog prava, nasha uzdanica u borbi za kosmet, podrzava jedan takav izdajicki, anti-drzavni, tadic-djelicev, judin dokument kojim dadosmo kosovo :grin:
solanin sporazum :grin:

i gde je ovde manipulacija? tj. kako? :lol:

idete na robiju burazeru. to je glavno predizborno obecanje radikala da ce pohapsiti vas lopove iz DS-a. Mozes da se smejes jos 3-4 dana a posle ces da places i kukas na "politicki progon" :lol: :ok:

rekao sam vec ovo je samo rpedizborna manipulacija borisa tadica i nista vise....

drugo zasto Tadic i Djelic ne objave taj sporazum u potpunosti? Zasto ga kriju i zasto ministri vlade iz DSS-NS-a i premijer Srbije ne znaju sta u njemu tacno pise?


Zar je za tebe normalno da se potpise sporazum ciji sadrzaj nisu procitali ni videli premijer kao i polovina ministara u nasoj vladi?
 
pusti sad ti dal' je i ko pukao.

pricamo o ovome sto su izjavili gosn lavrov, a sada i kosachov. ili ih je neko izmanipulisao?:lol:

mada, nije da mene licno to tangira...niti ruski stav oko ssp-a. cisto me zanima patriyotska reakcija u odnosu na ovo, judu, tadic-djelica, lonchara...:lol: znas vec...:lol:

Izvini sto nisi procitao ono iznad,a da ''Kurir'' je pravio anketu pa te ne zanima:lol::lol::lol:
 
Прво, мислим да је и ово предизборна манипулација ДС-а, поред осталих, многобројних.

Друго, знате ли ви "демократе" шта желите?
Мислим, с једне стране пљујете по Русији и Русима а са друге стране се истопите када добијете (наводну) подршку исте! :lol:
 
SSP je losa stvar za Srbiju a ovo je samo rpedizborna manipulacija Tadica isto ko ona sa putinovom cestitkom za rodjendan.

Šta kažeš Tadić izmanipulisao predsednika spoljnotrgovinskog odbora ruske dume? Pa kakva je ta Rusija banana-država?
No dobro, ja i dalje verujem da Grobar i DrKoš formiraju sledeću vladu, ali mi mnogo slatko kako su vas Rusi odhebali:D
 
idete na robiju burazeru. to je glavno predizborno obecanje radikala da ce pohapsiti vas lopove iz DS-a. Mozes da se smejes jos 3-4 dana a posle ces da places i kukas na "politicki progon" :lol: :ok:

rekao sam vec ovo je samo rpedizborna manipulacija borisa tadica i nista vise....

drugo zasto Tadic i Djelic ne objave taj sporazum u potpunosti? Zasto ga kriju i zasto ministri vlade iz DSS-NS-a i premijer Srbije ne znaju sta u njemu tacno pise?


Zar je za tebe normalno da se potpise sporazum ciji sadrzaj nisu procitali ni videli premijer kao i polovina ministara u nasoj vladi?

:grin: hahaha...hotju da placem, evo vec sam se zarozao u strahu od macha pravde jorgovanke i vjerice. :grin:

ne .eri da i dalje padas na pricu o tajnim i skrivenim delovima sporazuma? :lol:
auuu...:lol:
 
taj rus je verovatno rekao da nema nista protvi da srbija potpise SSP a tadicevci su odma objavili da rusija podrzava SSP. klasicna politicka manipulacija a drugo sem solane i tadica niko i ne zna sta pise u tom sporazumu tako da meni nije jasno kako moze iko da podrzava nesto za sta ne zna sta u tom dokumentu pise.

naravno u te normalne ljude ne racunam vas demokratske zute teletabise vi podrzavate kao borgovi sve sto vam naredi centralna jedinica u krunskoj ulici.
 
:grin: hahaha...hotju da placem, evo vec sam se zarozao u strahu od macha pravde jorgovanke i vjerice. :grin:

ne .eri da i dalje padas na pricu o tajnim i skrivenim delovima sporazuma? :lol:
auuu...:lol:

pa zasto nije objavljen sporazum u celini sa svim aneksima i ovim planom nego se to krije. sigurno zato sto su tu napisane nepovoljne stvari po nasu drzavu pa tadic to krije dok se izbori ne zavrse. al banda lopovska ide od ponedeljka NA ROBIJU tako da samo opusteno :ok:
 

Back
Top