Još jedna Divac afera

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Još jedna divac afera koja očekujem da bude zaključana.
Ne kapiram, ili Divac tačno zna koga dobro da plati da bi se ćutalo o njegovim brljotinama ili mi Srbi stvarno imamo kompleks da nam je mali, tj. da smo mali, pa čim nas neko pogleda s visine, a mi u mišje rupe.
Presudom Trgovinskog suda u Beogradu utvrđeno je da je ništavan upis Vlade DIvca kao vlasnika preduzeća VODAVODA.
Trt.
I šta sad?
Sad će on malko da se žali, pa će da ode u Španiju.
Sa sve parama koje je zaradio bespravno uzurpirajući preduzeće čoveka koji je godinama ulagao u srpsku košarku.
Sa sve parama HODa, jedine humanitarne organizacije na svetu koja NI JEDNOM na pitanje novinara nije znala da navede TAČAN iznos prikupljenih sredstava. Jedine humanitarne organizacije na svetu koja sve vreme najavljuje šta će da uradi i pomera termin bez opravdanja i opravdane argumentacije. Sa januara, na februar, na maj, pa sada na jun. Izbeglice su trebale da imaju "krov nad glavom" u sred zime, januara, pa se masovno uplaćivalo i pravna i fizička lica, pa se skupljalo i na poštanske markice, pa smsice... ništa. Onda je pomenuto u jednim novinama februar. Pa odjednom maj. Onda je posle Sajma građevinarstva divac i njegova Humanitarna organizacija dobila na poklon montažnu kuću pa je Divac najavio kako će tu da useli jednu izbegličku porodicu ali ni TU ne videsmo ni useljenje ni namejana izbeglička lica.
Kao što rekoh, trt.
Sad su ljudi oslepljeni i ogluvljeni izbornom tišinom (čiatj GALAMOM), pa malo koga boli patak za Divca. a on prvo hteo Knjaz Miloš, pa Večernje novosti... vala ni u javni toalet nije ušao a da nije opravio neku aferu (ženu mu sada namerno nepominjem, ali i nju bi trebalo da je blam da pored tolikog bogatstva švercuje lažnjake tašne i prodaje kao originale!).
Kada sam ovo napisala pre neki dan na bureku, ODMAH mi zaključaše temu.
Ma sve što je ljudsko nije mi strano. Pokuša čovek da izmuva pritisnut nemaštinom. Al što me nervira kad pokuša iz gramzivosti, pa još na račun Kosova i izbeglica, e to mi muka, stvarno. A pratim dešavanja, to je nekoliko njih na forumu sjajno primetuilo. Pratim jer sam platila i slala smsove i one doplatne markice za Novu godinu i nikako mi se ne svidja da ja sa mojom platom finansiram Divca i njegivu familiju.
a mediji ćute. Tek tu i tamo se neko usudi da "promoli2 glavu sa istinom.
Boje se ljudi, velik je Divac. A ko zna tek koliki mu je "tata". I ko li mu je : )
Dok ne "zatarabe" temu, zanima me iskreno mišljenje mojih sapatnika i saputnika na forumu.
 
Taj Divac ga pushi ovde redom. Prvo za Knjaz ,pa za Novosti pa sad za VodaVoda..... inace neverovatno je koliko je taj Divac retard.Covek bukvalno samo zeli na gotovo da dodje. Pa ako je vec zapucao za tu vodu pa bar u Srbiji jos ima tih neiskoriscenih izvora koliko hoces.Zasto onda ako je baja ne uzme jedan i lepo podigne fabriku osmisli marketing i sve ostalo za plasman te nove vode i eto.
 
Sitne ribe?Pozajmi komšiji pare uz kamatu,pa mu pošalji uterivače ako ne plati na vreme.To ti je prvi korak da postaneš poslovni čovek kao što su ovi u Srbiji.:)

Čuj tražite način da zaštitite svoj novac..
Nemogu se osuđuivati oni koji pozajmljuju novac,
već oni koji uzimaju pare od takvih ljudi..
Pogrešno postavljate situaciju..
Nemojte osuđivati posledicu već uzrok..
 
Čuj tražite način da zaštitite svoj novac..
Nemogu se osuđuivati oni koji pozajmljuju novac,
već oni koji uzimaju pare od takvih ljudi..
Pogrešno postavljate situaciju..
Nemojte osuđivati posledicu već uzrok..
Ja osuđujem bezakonje.Da postoje zakon i mehanizmi za sprovođenje zakona ovakvih ''poslovnih'' ljudi ne bi ni bilo.To samo znači da političari na vlasti gledaju samo sebe,a budale glasaju za njih.:)
 
Iskreno, Betty ne razumem tvoju opsesiju Divčevim poslovanjem.. učinilo mi se da već dosta vremena unazad ti samo o njemu pišeš.. Jesi li plaćena za to ili imaš neki drugi motiv?
Nije Divac jedini koji otima i koji je šićardžija, puna ih je Srbija a ti se samo za njega uhvatila...
 
Iskreno, Betty ne razumem tvoju opsesiju Divčevim poslovanjem.. učinilo mi se da već dosta vremena unazad ti samo o njemu pišeš.. Jesi li plaćena za to ili imaš neki drugi motiv?
Nije Divac jedini koji otima i koji je šićardžija, puna ih je Srbija a ti se samo za njega uhvatila...

Jesam, odlično si primetila. Znaš zašto?
Prvo, i sama sam nekoliko puta slala sms-ove u okviru njegove Humanitarne akcije, koju je pokrenuo u septembru, a koja je imala poruku i cilj da se bar osamdesetak izbeglica smesti do januara, do zime, da imaju krov nad glavom. Pomislila sam, e, hvala Bogu, neko da se seti izbeglica. Onda sam plaćala one doplatne markice za Novu godinu, mada me je začudilo, jer nikada do sada nismo bili u obavezi da doplaćujemo humanitarnu doplatnu markicu. Ali, opet pomislim, ma neka. Tako ispada da cela Srbija brine o izbeglicama, i tako i treba da bude.
I onda sam, prateći akciju, skapirala da je odložena za mart, a novac se i dalje prikupljao na trazne načine. Ni jednom nigde nije objavljeno, niti je Divac IKADA javno rekao zašto se akcija toliko prolongira, što me je takođe uvredilo kao nekoga ko spada u grupu građana koji ne gladuju, ali pažljivo sastavljaju "kraj sa krajem" pa mi nije simpatično da me tretiraju kao "mladog majmuna" što bi rekla omladina. Onda je sa marta, prolongirana adaptacija kuća na april, pa na maj, pa sad poslednjeg puta, kratak natpis da se u junu biti smešteno nekoliko izbegličkih porodica.
U međuvremenu, kako hvala Bogu svuda ima dobrih ljudi, neko je Divčevoj humanitarnoj organizaciji na Sajmu građevinarstva poklonio montažnu kuću, takođe za izbeglice i bombastično je najavljeno useljenje (april) koje se još nije dogodilo.
Hoću da kažem, to njegovo ašikovanje sa političarima, to razmaženo i kapriciozno ponašanje po Srbiji koja ga obožava kao vrhunskog sportistu i košarkaša, to upiranje prstom: hoću Knjaz Miloš, pa hoću Večernje novosti i konačno, hoću VODAVODU to me ne zanima mnogo, najiskrenije ti govorim.
To su, što rekao neko, ekonomsko-politički marifetluci, ne razumem se, ne znam i ne diram, Ali ovo zloupotrebljavanje tuđe nesreće zarad ličnog PR-a, bogaćenja, nemam pojma zašto to radi, e to mi je gnojavo i odvratno. Ni jednom nije rekao koliko je TAČNO para skupljeno, a skuplja TUĐI novac. Pitam se da li se tako nonšalantno odnosi prema zbiru sopstvenih parica. Ni jednom nioje održao Konferenciju za štampu na kojoj bi se ARGUMENTOVANO IZVINIO što se akcija otegla i gde bi objasnio razloge i odredio rokove.
Nemam reči. Ta nonšalancija našeg pravosuđa je najblaže rečeno uvredljiva po inteligenciju ovog naroda. Kao i Divčevo ponašaje.
Eto, zato sam se namerila. Jer imam poverenja u snagu foruma i verujem da možemo da isteramo istinu. Pa ako na kraju ispadne da sam pogrešila, da su sve pare, svi prilozi za izbeglice na gomili i da se eto konačno izbeglice useljavaju, izviniću se, ali ću biti zadovoljna da smo to možda, eto, i mi ubrzali.
 
Jesam, odlično si primetila. Znaš zašto?
Prvo, i sama sam nekoliko puta slala sms-ove u okviru njegove Humanitarne akcije, koju je pokrenuo u septembru, a koja je imala poruku i cilj da se bar osamdesetak izbeglica smesti do januara, do zime, da imaju krov nad glavom. Pomislila sam, e, hvala Bogu, neko da se seti izbeglica. Onda sam plaćala one doplatne markice za Novu godinu, mada me je začudilo, jer nikada do sada nismo bili u obavezi da doplaćujemo humanitarnu doplatnu markicu. Ali, opet pomislim, ma neka. Tako ispada da cela Srbija brine o izbeglicama, i tako i treba da bude.
I onda sam, prateći akciju, skapirala da je odložena za mart, a novac se i dalje prikupljao na trazne načine. Ni jednom nigde nije objavljeno, niti je Divac IKADA javno rekao zašto se akcija toliko prolongira, što me je takođe uvredilo kao nekoga ko spada u grupu građana koji ne gladuju, ali pažljivo sastavljaju "kraj sa krajem" pa mi nije simpatično da me tretiraju kao "mladog majmuna" što bi rekla omladina. Onda je sa marta, prolongirana adaptacija kuća na april, pa na maj, pa sad poslednjeg puta, kratak natpis da se u junu biti smešteno nekoliko izbegličkih porodica.
U međuvremenu, kako hvala Bogu svuda ima dobrih ljudi, neko je Divčevoj humanitarnoj organizaciji na Sajmu građevinarstva poklonio montažnu kuću, takođe za izbeglice i bombastično je najavljeno useljenje (april) koje se još nije dogodilo.
Hoću da kažem, to njegovo ašikovanje sa političarima, to razmaženo i kapriciozno ponašanje po Srbiji koja ga obožava kao vrhunskog sportistu i košarkaša, to upiranje prstom: hoću Knjaz Miloš, pa hoću Večernje novosti i konačno, hoću VODAVODU to me ne zanima mnogo, najiskrenije ti govorim.
To su, što rekao neko, ekonomsko-politički marifetluci, ne razumem se, ne znam i ne diram, Ali ovo zloupotrebljavanje tuđe nesreće zarad ličnog PR-a, bogaćenja, nemam pojma zašto to radi, e to mi je gnojavo i odvratno. Ni jednom nije rekao koliko je TAČNO para skupljeno, a skuplja TUĐI novac. Pitam se da li se tako nonšalantno odnosi prema zbiru sopstvenih parica. Ni jednom nioje održao Konferenciju za štampu na kojoj bi se ARGUMENTOVANO IZVINIO što se akcija otegla i gde bi objasnio razloge i odredio rokove.
Nemam reči. Ta nonšalancija našeg pravosuđa je najblaže rečeno uvredljiva po inteligenciju ovog naroda. Kao i Divčevo ponašaje.
Eto, zato sam se namerila. Jer imam poverenja u snagu foruma i verujem da možemo da isteramo istinu. Pa ako na kraju ispadne da sam pogrešila, da su sve pare, svi prilozi za izbeglice na gomili i da se eto konačno izbeglice useljavaju, izviniću se, ali ću biti zadovoljna da smo to možda, eto, i mi ubrzali.

U pravu si...pa sta ako je to Divac...lopov je lopov.
Jos zalosnije je sto se radi o njemu koji bar nema potrebu da uzima od nas jadnika i koga na kraju krajeva kao sto si rekla cela Srbija obozava i uvek je uzivao sve privilegije ovog drustva.
To je ista situacija kao kada je Dzajic uhapsen...pa cujem komentare "Ipak je to Dzaja"
ma ljudi da je Bog to ne bi trebalo da bude bitno.
 
Taj Divac ga pushi ovde redom. Prvo za Knjaz ,pa za Novosti pa sad za VodaVoda..... inace neverovatno je koliko je taj Divac retard.Covek bukvalno samo zeli na gotovo da dodje. Pa ako je vec zapucao za tu vodu pa bar u Srbiji jos ima tih neiskoriscenih izvora koliko hoces.Zasto onda ako je baja ne uzme jedan i lepo podigne fabriku osmisli marketing i sve ostalo za plasman te nove vode i eto.

Kupuje se brend, ne izvor. Svako bi na gotovo, tako je najlakše.

Gajim simpatije prema Divcu, ali njegovo ime se, iz ovog ili onog razloga, opravdano ili ne, opasno vuče po prašini. Treba li mu to? Ako mu već ne daju u Srbiji, što koji đavo ne ulaže negde drugo, što mu treba da gubi kredibilitet time što se vuče po sudovima sa svakojakim prašinarima?!
 
Taj Divac ga pushi ovde redom. Prvo za Knjaz ,pa za Novosti pa sad za VodaVoda..... inace neverovatno je koliko je taj Divac retard.Covek bukvalno samo zeli na gotovo da dodje. Pa ako je vec zapucao za tu vodu pa bar u Srbiji jos ima tih neiskoriscenih izvora koliko hoces.Zasto onda ako je baja ne uzme jedan i lepo podigne fabriku osmisli marketing i sve ostalo za plasman te nove vode i eto.


Pa to i ja sam rekao još za Knjaza,ali me proglasiše ljubomornim na njegov KOŠARKAŠKI uspeh ???
 
Kupuje se brend, ne izvor. Svako bi na gotovo, tako je najlakše.

Gajim simpatije prema Divcu, ali njegovo ime se, iz ovog ili onog razloga, opravdano ili ne, opasno vuče po prašini. Treba li mu to? Ako mu već ne daju u Srbiji, što koji đavo ne ulaže negde drugo, što mu treba da gubi kredibilitet time što se vuče po sudovima sa svakojakim prašinarima?!

ja sam odma video da je ovo prevara. kao ovaj covek upisao divca za vlasnika 60% kapitala tek tako. mucka u startu.

i sta ce to divcu samo se bruka i ispada budala. sada ce morati da vrati sve pare sa kamatama.
 
...prvo treba videti u cije ime Divac kupuje te kompanije...Cim tako otima ima zaledjinu...

Tako je. Jer da nema zaleđinu ne bi se udusio da se igra "jerlečkinje barjačkinje, koga ćete" i uzima firmu koja mu se dopadne, a okomio se baš na "vodene " firme, vidi se da je došao iz Amerike, tamo se voda tretira kao krucijalni kapital budućnosti.
Mada, pravo da vam kažem, to sa VODAVODOM mi je manje odvratno nego nego ono što je uradio i radi sa humanitarnim akcijama. Tolike pare. Toliko idkreno oduševljenih dobrih ljudi koji su plaćali. I? Šta je useljeno? Ko je useljen? Jedna gnojava igra sa patnjom izbeglica. Ambasador UNICEF-a! Sramota.
 
Ali ovo zloupotrebljavanje tuđe nesreće zarad ličnog PR-a, bogaćenja, nemam pojma zašto to radi, e to mi je gnojavo i odvratno. Ni jednom nije rekao koliko je TAČNO para skupljeno, a skuplja TUĐI novac. Pitam se da li se tako nonšalantno odnosi prema zbiru sopstvenih parica. Ni jednom nioje održao Konferenciju za štampu na kojoj bi se ARGUMENTOVANO IZVINIO što se akcija otegla i gde bi objasnio razloge i odredio rokove.
Nemam reči. Ta nonšalancija našeg pravosuđa je najblaže rečeno uvredljiva po inteligenciju ovog naroda.

Ako ćemo pravo, ovo što je citirano može da se odnosi na mnogo ljudi koji slične stvari rade ali se ne zovu Divac niti su poznati sportisti, samim tim njihova dela nisu non stop pred očima javnosti.
Verujem da si pomno pratila Divčevu akciju pa si revoltirana, i to opravdano. Međutim, mislim da je on sam
mnogo manji problem (iako je nemoguće ne uočiti ga) od onih koji se realno ne vide a otimaju nam na svakom koraku, i to sve sa blagoslovom državnog aparata, odnosno sudova, policije pa i same države kroz razne visoke poreze, da ne kažem namete.
Osim toga, u našoj zemlji nema pravosuđa. Postoje zgrade sudova, ljudi koji tamo nešto kao rade a u stvari presipaju iz šupljeg u prazno. Da se poštuje Zakon, odavno bi bili kažnjeni svi koji su nas godinama pljačkali, ubijali, otimali... Ovako, kažnjavaju se sitne ribe odnosno obični građani, dok se nedodirljivi ni ne pojavljuju a o suđenjima da se ni ne govori.. Tužna slika naše stvarnosti, ali takva je.
 
И овде се види да тамо нешто није у нормалном стању, али шта? Изгледа судови и судије. Судови, јер су још увек исти од 1945 или 1948 за главне особине једног судства. А судије исто тако. Док год се то из темеља не промени и прилагоди потреби правде, није могуће примењивати закон правде, него онај који је створен за државу а не правду, и који је још увек на снази. За то су одговорни сви елементи друштва. Испирање мозгова је постала професија и њу користе властодршци. Зашто се кроз штампу провлаче толике дезинформације да се могу приметити и на самим насловним странама свих могућих информативних срестава. Проблем је у томе, а како га решити, ја не знам.
 
Poslednja izmena:
Divac kako kosharkash-kapa dole,ali kao osoba on je ipak jedan ljigavac.Pokushava da iskoristi svoje ime da i on ucardi neshto u mutnom....ajde ove male nashe politichare lopurde josh i da razumesh zashto kradu,golje alave na kesh,ali on se chovek bar obogatio za 10 zivota da zivi..i koji ce mu to?
Missim kiad jedan Dzajic ispao kriminalac...shta reci...
 

Back
Top