Koji monitor da uzmem?

Koji od ovih 5 monitora da kupim?


  • Ukupno glasova
    21
  • Anketa je zatvorena .
Nista ti ne znaci da ovako gledas cene i karakteristike. Moras da vidis monitor kako radi pa da se onda odlucis. Ako hoces da ti malo skratim slatke muke - obidji Benq u sirokom luku, a ni Acer nije nista bolji. Eventualno mozes imati dilemu izmedju prva dva, ali kad vidis LG njega ces uzeti.
 
Nemojte se previše pouzdati u marke monitora, jer sve marke u istoj veličini i istom cenovnom rangu koriste veoma slične panele, a panel je ono što čini dobar ili loš monitor.

U skladu s tim, svi paneli koje si nabrojao koriste najjeftiniji TN panel, koji uzgred budi rečeno uopšte nije loš, ali je najjeftiniji za proizvodnju. Dobar je jer ima brz odziv, ali mu ugao gledanja ne prelazi 160 stepeni, mada je to relativno besmisleno jer ionako niko ne gleda svoj monitor pod uglom od 175 stepeni. PVA paneli koji imaju veći ugao i vernije boje (i duži odziv) koštaju skoro duplo više za istu veličinu ekrana.

Dakle, ako uzimaš nove modele - relativno je svejedno koji si izabrao, vidi da ti se dopadne dizajn i da odgovara tvom cenovnom rangu.

U skladu sa tim, moji favoriti od gore nabrojanih su oni koji su najjeftiniji. Ako već imaš budžet od 300 evra, onda svakako preporučujem 24", jer će oni za godinu-dve postati standard. (Recimo BENQ G2400WA)

Ja na poslu koristim 22", a kod kuće 24", i razlika je dosta primetna, pogotovo zbog rezolucije 1920x1200 umesto 1650x1050, što je za oko trećinu više informacija na ekranu.
 
samsunzi su tesko S.....,imam kuci tri iz istog razloga kao sto vecina kaze..kao moj favorit...samo sto je svaki stigao vec u prvih pola godine bar jednom da trokira,pa onda ide slanje u ovlasceni servis,pa cekanje oko dve nedelje..pa silna opet S...manite se samsunga i da je 5 dinara.
 
Oduvek imam samsungove monitore..samo sto im je garancija 3 godine je dovoljan razlog za kupovinu;)
Samsung ima svakako jako dobrih monitora, primer je 204T.

Ali i drugi proizvođači imaju odličnih modela, recimo Belinea 2485 S1W je u osnovi isti monitor kao i 204T, ali košta duplo manje.

Garancija od tri godine je takođe postala standard za TFT monitore, tako da tu Samsung nije nikakav izuzetak.

Primer kako proizvođači šišaju ovce. Ovo su svi monitori bazirani na potpuno istom panelu, LTM240M2, i ovo su modeli i cene:

Dell 2407WFP - 650€
Samsung 244T - 887€
Eizo CE240W - 1122€

Dakle, ko ne gleda platiće duplo više za isto s*nje samo zato što ima drugu etiketu.
 
Nemojte se previše pouzdati u marke monitora, jer sve marke u istoj veličini i istom cenovnom rangu koriste veoma slične panele, a panel je ono što čini dobar ili loš monitor.

U skladu s tim, svi paneli koje si nabrojao koriste najjeftiniji TN panel, koji uzgred budi rečeno uopšte nije loš, ali je najjeftiniji za proizvodnju. Dobar je jer ima brz odziv, ali mu ugao gledanja ne prelazi 160 stepeni, mada je to relativno besmisleno jer ionako niko ne gleda svoj monitor pod uglom od 175 stepeni. PVA paneli koji imaju veći ugao i vernije boje (i duži odziv) koštaju skoro duplo više za istu veličinu ekrana.

Dakle, ako uzimaš nove modele - relativno je svejedno koji si izabrao, vidi da ti se dopadne dizajn i da odgovara tvom cenovnom rangu.

U skladu sa tim, moji favoriti od gore nabrojanih su oni koji su najjeftiniji. Ako već imaš budžet od 300 evra, onda svakako preporučujem 24", jer će oni za godinu-dve postati standard. (Recimo BENQ G2400WA)

Ja na poslu koristim 22", a kod kuće 24", i razlika je dosta primetna, pogotovo zbog rezolucije 1920x1200 umesto 1650x1050, što je za oko trećinu više informacija na ekranu.

ima i manjih ekrana sa velikom rezolucijom
zasto kupovati grdosije?
 

Back
Top