Kolika je ^kvota^ na to da ce DS i DSS da naprave Vladu OPET??

Ne bi bilo logicno da vladu formiraju DS i DSS, buduci da je zbog njihovog sukoba i doslo do krize u vladi i raspisivanja parlamentarnih izbora.
Medjutim, kako je u politici sve moguce, a u nasoj zemlji narocito, ta mogucnost nije potpuno iskljucena, mada licno smatram da bi to bila vlada sa najkracim mandatom u nasoj istoriji.
Iz dana u dan odnosi izmedju DS i DSS bivaju sve zaostreniji, ali buduci da je rok za formiranje vlade 3 meseca od dana konstitisanja skupstine, odnosno negde oko 4 meseca nakon izbora (jer je rok za sazivanje konstitutivne sednice skupstine 30 dana od kada RIK proglasi zvanicne rezultate izbora), moze se kalkulisati sa vremenom i neke stvari i medjusobne optuzbe se mogu i zaboraviti.
Ponavljam, cak i ako bi DS i DSS i postigle neki dogovor oko formiranja vlade, mandat te vlade bi bio izuzetno kratak.
 
Nije ti ta losa. Skoro sam slusao jednog tipa iz bivseg JUL-a koji kaze da je gubitak vlasti kao gubitak daha ili jedan korak ka infarktu, pa se mislim, nisu ludi da ne nadju zajednicki jezik, odnosno interes.

Hehe, istina. Rece jednom jedan bivsi politicar: 'nije vlast da se deli, nego da se cuva'

Vidis kako Mlohavi, nemozes hirurskim putem da ga odstranis sa vlasti.
 
Opet će neko da ih pozove telefonom, kao prošli put Merkelova, i da im kaže dosta ste se igrali, ajd' sad mrš u vladu.
Cekaj, a da nije to vec bilo, taj poziv mislim, odnosno, pismo?!
Cim je Putin napisao pismo Kostunici i zatrazio ratifikaciju gasnog sporazuma, odjednom ds hoce da glasa za to, a do sad su bili protiv! Izgleda da postoji i pismo koje nije za javnost, a u njemu im je verovatno j***o i oca i majku ako ne ratifikuju sporazum i ne ostanu na vlasti, i da ce im prestati pruzati podrsku za KiM! Cini mi se da Rusija vise ne racuna na radikale, a to se i moze videti u praksi, i iz svega iznetog, a na osnovu vidjenog, po meni je max. kvota 2.0, a realna oko 1.5-1.6.
 
Cekaj, a da nije to vec bilo, taj poziv mislim, odnosno, pismo?!
Cim je Putin napisao pismo Kostunici i zatrazio ratifikaciju gasnog sporazuma, odjednom ds hoce da glasa za to, a do sad su bili protiv! Izgleda da postoji i pismo koje nije za javnost, a u njemu im je verovatno j***o i oca i majku ako ne ratifikuju sporazum i ne ostanu na vlasti, i da ce im prestati pruzati podrsku za KiM! Cini mi se da Rusija vise ne racuna na radikale, a to se i moze videti u praksi, i iz svega iznetog, a na osnovu vidjenog, po meni je max. kvota 2.0, a realna oko 1.5-1.6.

A, što onda ruski ambasador prisustvuje i drži govore na predizbornim okupljanjima radikala? Računa Rusija na radikale, još kako računa.
 
Ja bih voleo da vladu formira DS sa još nekim. Ali voleo bih da vidim i vladu DSS-SRS-NS, koja bi trajala par meseci, čisto da vidim šta bi to radikali uradili pošto se busaju u grudi da bi uradili ovo ili ono.

VEOMA SAM BLIZU takvog razmisljanja, mislim da je to trebalo da se odigra jos na proslim izborima, ovako smo izgubili 18 meseci uzaludno.
Po meni, najbitnije je pitanje, dokle ce Tadic ovako da vodi DS.... zamisli, ALI ZAMISLI, posle svega, Kostunica premijer......
 

Back
Top