KAKO ZAMIŠLJATE IDEALNI AUTOMOBIL!

Espanol

Poznat
Poruka
8.305
Forum je pun navijača za BMW, Audi, Alfa Romeo...Danas je teško naći loš automobil, jer neumoljiva konkurencija ne dozvoljava proizvođačima "dremku". Znači, opredeljujemo se između (bukvalno) nijansi u kvalitetu, tehničkim karakteristikama, dizajnu... I svi smo uglavnom subjektivni kada se zaljubimo u neku marku. Ali, i u ljubimcu uvek postoje detalji koje bi menjali ili bi želeli da budu na drugi način izvedeni. Dakle, kada bi bili u prilici da poručite SVOJ automobil od " branika do branika" ,kao bi on izgledao?
 
Hm pa ti ga ubode bas.
Meni je automobil potreba.I zato imam automobile koje koristimo za dalja putovanja znaci veliki porodicni auto.Lancia Thersis.Za svaki dan moja supruga koristi Citroen Saxo.A ja nisam mogao odoleti njenom poklonu pa ipak vozim svaki dan moj BMW cabrio serije 3.Iako mrzim marku BMW na taj auto ipak sam se navikao.Verovatno iz te mrznje sam mu skinuo bubrescice i oznaku marke.

Ako bih morao naruciti auto koji bi bio auto bas kakav zelim.On onda vec postoji Citroen Pluriel.Samo kada bi imao automaski sklopivi krov bio bi pun pogodak.

A kada bih mogao mastati.Onda bih trazio da mi naprave Citroen Sm bez hidropneumatike.Jer sportski auto i to ogibljenje ne idu jedan uz drugog.Naravno sa Aston Martinovim motorom.Njega nemenjam.

Sa druge strane moja zelja da posedujem auto snova Alfu Montreal.Mozda bih ipak sacekao njenu reinkarnaciju Breru.

Svaka klasa je klasa za sebe.I ja volim sve automobile.Tako da nemogu spojiti babe i zabe.I uvek bih imao potrebu za bar dva modela.Jer jedan auto je bar meni nuzno zlo.Tako da cupe je cupe limuzina porodicni auto.Van nuzno zlo.Itd ali sve klase stumbati u jednu.To bi unistilo ljubitelje automobilizma.Mada kako stvari stoje za koju godinu ce postojati samo jedna klasa.I to klasa monovolumenskih vozila.A tada adio ljubavi moja.
 
Bustura:
Hm pa ti ga ubode bas.
Meni je automobil potreba.I zato imam automobile koje koristimo za dalja putovanja znaci veliki porodicni auto.Lancia Thersis.Za svaki dan moja supruga koristi Citroen Saxo.A ja nisam mogao odoleti njenom poklonu pa ipak vozim svaki dan moj BMW cabrio serije 3.Iako mrzim marku BMW na taj auto ipak sam se navikao.Verovatno iz te mrznje sam mu skinuo bubrescice i oznaku marke.

Ako bih morao naruciti auto koji bi bio auto bas kakav zelim.On onda vec postoji Citroen Pluriel.Samo kada bi imao automaski sklopivi krov bio bi pun pogodak.

A kada bih mogao mastati.Onda bih trazio da mi naprave Citroen Sm bez hidropneumatike.Jer sportski auto i to ogibljenje ne idu jedan uz drugog.Naravno sa Aston Martinovim motorom.Njega nemenjam.

Sa druge strane moja zelja da posedujem auto snova Alfu Montreal.Mozda bih ipak sacekao njenu reinkarnaciju Breru.

Svaka klasa je klasa za sebe.I ja volim sve automobile.Tako da nemogu spojiti babe i zabe.I uvek bih imao potrebu za bar dva modela.Jer jedan auto je bar meni nuzno zlo.Tako da cupe je cupe limuzina porodicni auto.Van nuzno zlo.Itd ali sve klase stumbati u jednu.To bi unistilo ljubitelje automobilizma.Mada kako stvari stoje za koju godinu ce postojati samo jedna klasa.I to klasa monovolumenskih vozila.A tada adio ljubavi moja.
Ma ne boj se Bustura. Tačno je da monovolumeni osvajaju, ali isto tako znaš da se moda i u auto industriji ciklično menjala. Ono u šta sam siguran je da će uvek biti lepih i brzih kupea i kabrioleta, kao što je ona tvoja (a bogami i moja) ljubav "Montreal". Međutim, kada vidiš (ako već nisi" Alfu "8C Competizzione) dobićeš lupanje srca. Vozilo je dizajnom u najboljoj tradiciji GT kupea iz šezdesetih + V-8 motor od "preko" 400 KS, i da te ne palim dalje...
 
quote]Ma ne boj se Bustura. Tačno je da monovolumeni osvajaju, ali isto tako znaš da se moda i u auto industriji ciklično menjala. Ono u šta sam siguran je da će uvek biti lepih i brzih kupea i kabrioleta, kao što je ona tvoja (a bogami i moja) ljubav "Montreal". Međutim, kada vidiš (ako već nisi" Alfu "8C Competizzione) dobićeš lupanje srca. Vozilo je dizajnom u najboljoj tradiciji GT kupea iz šezdesetih + V-8 motor od "preko" 400 KS, i da te ne palim dalje...[/quote]

:lol: Hmmmmmmmmmmmmmmmm
 
Idealan automobil za mene mora da bude do 10000£ da moze da postigne brzinu do 250km/h.Da je nizak.Naravno da ima dobru sasiju i da mu je skoljka napravljena od bilo cega samo ne od plastike.Da ima barem 2500 kubika najmanje 150hk.Od opreme ne mora da ima nista posebno.I naravno pneumatike sa dobrom sirinom.He,he
 
porche cabriolet 911 ili je to carrera ne znam, kao sto vozi Dilan u Beverly Hills!!!
A svidja mi se onaj Jaguar sportak sa starijim dizajnom, stara instrument tabla i tako...znaci spotski auto, nizak, startan, stabilan, ali nista spejsi vec onako romantika 70 ih, mada mi se svidjaju i one americke mrcine(reponje) sa traktorskim motorom od 7000 kubika, samo trose 25 na 100 majku im njihovu...
 
UrBaNiYaK:
porche cabriolet 911 ili je to carrera ne znam, kao sto vozi Dilan u Beverly Hills!!!
A svidja mi se onaj Jaguar sportak sa starijim dizajnom, stara instrument tabla i tako...znaci spotski auto, nizak, startan, stabilan, ali nista spejsi vec onako romantika 70 ih, mada mi se svidjaju i one americke mrcine(reponje) sa traktorskim motorom od 7000 kubika, samo trose 25 na 100 majku im njihovu...
He, he , reklo bi se da si "sentiš" duša i dobar ti je izbor. Ti stari Ameri su čudo od udobnosti ali ih ubi to što troše više od autobusa GSB: :wink:
 
ako vec sanjamo onda bi to bila perfektno ocuvana '72 Alfa Romeo 1300 GTAJ (3 godine mladja od mene):serijski 1300 od 103 HP, 2 bregaste, 5-stepeni menjac, diskovi na sva 4 tocka itd.(u to vreme !!!)
neto sto bi zadovoljilo mene i moju bolju polovinu bi bio recimo u ovom trenutku (sad cu biti spaljen na lomaci zbog jeresi) Chrysler PT Cruiser 8) (pa nisam ja bolji od Frane Lasica)
:wink:
 
Strajder:
ako vec sanjamo onda bi to bila perfektno ocuvana '72 Alfa Romeo 1300 GTAJ (3 godine mladja od mene):serijski 1300 od 103 HP, 2 bregaste, 5-stepeni menjac, diskovi na sva 4 tocka itd.(u to vreme !!!)
neto sto bi zadovoljilo mene i moju bolju polovinu bi bio recimo u ovom trenutku (sad cu biti spaljen na lomaci zbog jeresi) Chrysler PT Cruiser 8) (pa nisam ja bolji od Frane Lasica)
:wink:
Strajdere, kolego, čoveče, ne mogu da dođem sebi. Posle one lepote GTAJ (čiji sam nekad ponosni vlasnik bio) i od koje i danas dobijam lupanje srca kad je vidim na fotki, prelazak na pravo Paja Patak vozilo tipa PT Cruisera je gore od najgore jeresi. Izvinjavaj se brzo javno da krv ne bi plivala Lazarevcom! :lol:
 
znas kako je nekad ne bih ni pogledao takav auto, ali s godinama i sa drugima pocinjes da pravis kompromise: da ti olaksam necu biti vlasnik istog-prevazilazi moje platezne mogucnosti i to je NAS izbor za ovaj mesec...jednostavno sam imao prilike da ga vozim i prakticnost(kazem ti: kompromisi), ok izrada, solidna mehanika: jednostavno najbolji auto za putovanja koji sam vozio(a mnogo volimo da putujemo kolima i na druge nacine) pa stane malo hiking opreme itd.
stvarno si vozio GTAJ??? daj bar mi malo nagovesti kako to izgleda, ja sam je samo gledao i mnogo citao o njoj...
 
Strajder:
znas kako je nekad ne bih ni pogledao takav auto, ali s godinama i sa drugima pocinjes da pravis kompromise: da ti olaksam necu biti vlasnik istog-prevazilazi moje platezne mogucnosti i to je NAS izbor za ovaj mesec...jednostavno sam imao prilike da ga vozim i prakticnost(kazem ti: kompromisi), ok izrada, solidna mehanika: jednostavno najbolji auto za putovanja koji sam vozio(a mnogo volimo da putujemo kolima i na druge nacine) pa stane malo hiking opreme itd.
stvarno si vozio GTAJ??? daj bar mi malo nagovesti kako to izgleda, ja sam je samo gledao i mnogo citao o njoj...
Samo ako obećaš da ćeš momentalno zaboraviti taj PT *****. Dakle, GTAJ je vozilo koje se rađa jednom u veku, spoj lepote, sjajne mehanike, ergonomije...Meni je mnogo važno da prilazeći svom automobilu osetim uzbuđenje zbog dizajna. Kad sedneš u GTAJ (pravi razliku između GTJ i GTAJ), sve ti je kao poručeno, sedište, raspored instrumenata, volan, menjač...Onda pipneš ključ i dobiješ lupanje srca od zvuka (izduvni sistem Carlo Abarth), baciš onu hromiranu ručicu u I, tresneš po gasu i zakucaš se u fotelju. Ko nije probao tu Alfu, blage veze nema šta je auto. Uostalom, nekoliko godina niko nije mogao da joj vidi auspuh u Šampionatu Evrope za "turiste". Baciću ti mejlom jednu od stotina fotki koje imam, koliko da te nerviram. :lol:
 
Definitivno bih morao da da izaberem "BMW 530d". Ako bih bio u toj mogucnosti da imam jedno 50000 eura za trosak, LINIJSKI SESTAK, 500NM, 7,1 SEKUNDE 0-100KM/h, 7 LITARA DIZELA NA STO. Ogibljenje ne previse tvrdo za svakodnevnu voznju sa naglasenom sportskom dinamikom. Idealna raspodela tezine (active steering - redukuje prenosne odnose volana pri vecim brzinama). Auto kojim bih mogao da povezes babu do pijaca i ribu u grad. JESAM LI POMENUO 500NM? Steta sto nemam te pare.
 
pa auto koji bi se jos i mogao voziti bez prevelikog buljenja prolaznika bi bio:911 carrera cabrio 4,obavezno hromirane felne,`01-`03 god. a mnogo jeftinija varijanta BMW cabrio,pogon na sva 4,dizel(hardtop u garazi 8) );moze i novi a3 sa najjacim dizel motorom,quatro,6 speed(ove dizelase sam naveo zato sto su stvarno dobri,relativno brzi a i MANJE trose)
BMW i 911 bi bili zajebani za registraciju(oko 40000 din poreza godisnje,malo li je???)
 

Back
Top