Tranzitni Saturn
Strana 1 od 12 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 288

Tema: Tranzitni Saturn

Abraksas
    Guest

Podrazumevano Tranzitni Saturn

Da li neko mozda zna kako djeluje opozicija tranzitnog Saturna (VIII kuca) sa natalnom Venerom (II kuca)?

ana123
    Guest

Podrazumevano saturn

kameni cvet,zahladjenje emocija,usporavanje,ali i ozbiljnost u emocijama,utice na siromastvo,tesko sa finansijama,tesko do seksualnog partnera......u svemu otezavajuce ali zavisi da li je retrogradno onda je delovanje jos duze i teze.....

SM
    Guest

Podrazumevano

Teske emocije i apatija u emotivnom zivotu, bolna iskustva i saznanja. Svadje sa zenskim osobama oko novca i neplanirani izdaci na gluposti. Javni neprijatelji jacaju,odnosno otvoreno sabotiraju. Polni organi ugrozeni.

anakin
    Guest

Podrazumevano

saturn pravi problem u momentu kad se mrdne iz kuce u kojoj se nalazi...
    dakle, saturn zamrzava dato stanje i deluje tako da kad se pomeri sve ono sto si radila dobro a cinilio ti se da je dzabe - pokrene se...ali isto tako, ono sto si radila lose, obije to se u glavu...sa kamatom...
    e sad...ako si ti uticaj saturna u 4-oj osecala kao nesto dobro, pretpostavljam da si zemljani ili vodeni znak...
    obrati paznju na period za par meseci...moguci su potresi...
    a kad se saturn nacrta u 5-oj oprosti se od zayebancije, opustanja, lakih veza, misli i slicnog...
    ako si trenutno u vezi, saturn ce za par meseci to da zacementira...ako hoces bebu, nemoj je praviti dok je saturn u 5-oj...

Zainteresovan član Lidiia (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Citat Original postavio anakin
    saturn pravi problem u momentu kad se mrdne iz kuce u kojoj se nalazi...
    dakle, saturn zamrzava dato stanje i deluje tako da kad se pomeri sve ono sto si radila dobro a cinilio ti se da je dzabe - pokrene se...ali isto tako, ono sto si radila lose, obije to se u glavu...sa kamatom...
    e sad...ako si ti uticaj saturna u 4-oj osecala kao nesto dobro, pretpostavljam da si zemljani ili vodeni znak...
    obrati paznju na period za par meseci...moguci su potresi...
    a kad se saturn nacrta u 5-oj oprosti se od zayebancije, opustanja, lakih veza, misli i slicnog...
    ako si trenutno u vezi, saturn ce za par meseci to da zacementira...ako hoces bebu, nemoj je praviti dok je saturn u 5-oj...
    ma ne ne, to sam ironicno mislila. Transit saturna kroz 4.polje je bilo uzasno! jos uvjek i je i osjecam da se situacija zaostrava, bit ce jos gore...

vazdusan sam znak, dali to znaci da ce malo blazi biti prolaz saturna kroz 5. ili nema veze s time?

Lidija

Domaćin Nestasna Ameba (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano

Čula sam da Saturn u 5. kući natalnog horoskopa znači da se "pravljenjem dece" ne treba igrati, nego da treba paziti, tj. koristiti zaštitu od neželjene trudnoće i na taj način planirati porodicu.

Da li se to odnosi i na tranzitni Saturn u 5. kući?

Naime, moj natalni Saturn je takođe u 5. u Lavu, ali negde pri kraju tog znaka. Zna li neko da mi kaže šta bi moglo da me očekuje u ovom podužem periodu?

Hvala unapred!

Obećava
    Učlanjen
    13.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Citat Original postavio Nestasna Ameba
    Čula sam da Saturn u 5. kući natalnog horoskopa znači da se "pravljenjem dece" ne treba igrati, nego da treba paziti, tj. koristiti zaštitu od neželjene trudnoće i na taj način planirati porodicu.

Da li se to odnosi i na tranzitni Saturn u 5. kući?

Naime, moj natalni Saturn je takođe u 5. u Lavu, ali negde pri kraju tog znaka. Zna li neko da mi kaže šta bi moglo da me očekuje u ovom podužem periodu?
    I kod mene, takodje...natalni saturn na kraju 5. kuce...i na pocetku seste...ne znam ni sama kako ga gledam

e sad,ja sam citala da kada je natalni saturn u 5. kuci da je tu malo teze "napraviti" decu

e sad, sta je tacno :shock: ??

Učlanjen
    01.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

za Saturn u natalnoj karti, zelim dodati nesto, ovo sam samo sve procitala od drugih pa da napisem sve sto znam:

zene sa saturnom (u natalnoj karti) u 5. polju najcesce imaju 1 ili nijedno djete (ali vise iz nekog svog ubjedenja, s ne zbog nekih smetnji)... vjerovatno zato sto imaju pre ozbiljan stav prema djeci...

a da samo kazem i da ovo sve ne mora da bude istina... Maria Theresia je imala saturn u 5. polju kazu... a svi znamo da je imala vise od 1 djeteta...

dali jos netko zna nesto?

Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano

Lidiia, hvala za utehu jer ja želim minimum trije dece, petoro bi bilo idealno, a imam taj natalni Saturn u 5. kući.

Učlanjen
    01.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

nisam neki astrolog, vise to ovako iz hobija radim, skupljam podatke itd..

ali mislim da saturn u 5. polju vise govori o tome da imas malo hladniji pristup djeci, malo ozbiljnije se odnosis prema njima i mislim da sve ovisi o aspektima, sam saturn u 5. polju nije dokaz za nista...

a osim toga, vec rekoh, Maria Theresia je imala puno djece a isto je imala saturn u 5. polju...

pozdravcic 8) ,

Lidija

Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano

Boga mi, Saturn u 5. kući znači dosta toga i ja to dobrano osećam na svojoj koži.
    Recimo, osobe sa Saturnom u 5 kući kao deca bile su dosta takoreći starmale, mirne i kad tad će morati to dete da izbace iz sebe. Deca moraju da se planiraju, nema ništa iznebuha, tj. ne preporučuje se. U ljubavnim vezama osobe s ovakvim Saturnom ne mogu da se opuste (to je meni često kvarilo veze). Sad čujem da ću zbog tog Saturna biti stroga majka :wink:

E, da, i da dodam još nešto na konto dece. Ja OBOŽAVAM decu svu! Uopšte nisam hladna prema njima, naprotiv, mnogo sam popustljiva prema njima i slaba sam na njih, razbolim se ako duže ne vidim bratovu decu (u pitanju je brat od ujaka i njegov najstariji sin je "moje dete", kako tetka voli da kaže, a i dete potvrđuje :wink: ).

Zato bih i volela da imam mnogo dece

Obećava
    Učlanjen
    13.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Citat Original postavio Nestasna Ameba
    Boga mi, Saturn u 5. kući znači dosta toga i ja to dobrano osećam na svojoj koži.
    Recimo, osobe sa Saturnom u 5 kući kao deca bile su dosta takoreći starmale, mirne i kad tad će morati to dete da izbace iz sebe. Deca moraju da se planiraju, nema ništa iznebuha, tj. ne preporučuje se. U ljubavnim vezama osobe s ovakvim Saturnom ne mogu da se opuste (to je meni često kvarilo veze). Sad čujem da ću zbog tog Saturna biti stroga majka :wink:

E, da, i da dodam još nešto na konto dece. Ja OBOŽAVAM decu svu! Uopšte nisam hladna prema njima, naprotiv, mnogo sam popustljiva prema njima i slaba sam na njih, razbolim se ako duže ne vidim bratovu decu (u pitanju je brat od ujaka i njegov najstariji sin je "moje dete", kako tetka voli da kaže, a i dete potvrđuje :wink: ).

Zato bih i volela da imam mnogo dece
    Ja sam takodje negde procitala da saturn u 5. znaci ili 1 ili 3 deteta. I verovatno opet zavisi od apekata...
    E, sad meni ne treba saturn da znam da cu biti stroga majka - to znam i bez njega
    I ja se slazem da ni malo nisam hladna prema bilo kojoj deci i da su mi sva slatka i draga, i uglavnom me deca i vole...

verovatno opet ima veze i na kom je stepenu taj saturn ali ja ne znam sta to znaci

Zainteresovan član glupisnupi (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2005.
    Reputaciona moć
    53

Angry A sta kad SATURN.....

...krene da prelazi preko mog Plutona i Venere na ASc...pa Marsa ,Sunca,Urana u prvoj kuci?
    Cemu da se nadam

Primećen član
    Učlanjen
    13.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: A sta kad SATURN.....

po mom iskustvu nicem lepom, nigde nece biti ni ljubavi, bices povucen/a, a ustvari stalno spremna za svadju to je tumacenje nekog koji je gledao ovaj vas forum neko vreme . Ja sam bio direktor velikog javnog preduzeca dok ovaj crni saturn nije usao u moju 1. a sad se dosadjujem (nista ne radim, evo dopisujem se sa vama)

Učlanjen
    08.06.2005.
    Reputaciona moć
    53

pa evo i ja se dopisujem a saturn mi je tek u 10toj...gde je i inace.....
    uf....bas me uplasilo sve to sto sam procitala.....najvise me plasi taj moj pluton na asc i sta kad ga poklopi saturn.....brrrrr

Veoma poznat Fixa (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1033

Citat Original postavio glupisnupi
    Cemu da se nadam
    umreces u najgorim mukama.

tako pise u knjizi "astrologija za pocetnike"

Učlanjen
    08.06.2005.
    Reputaciona moć
    53

lepo fix.hvala.

Zainteresovan član jedem_skorpije_za_dorucak (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio glupisnupi
    ...krene da prelazi preko mog Plutona i Venere na ASc...pa Marsa ,Sunca,Urana u prvoj kuci?
    Cemu da se nadam
    Sve zavisi sta je blize asc,Pluton ili Venera.
    Saturn kada prelazi preko Plutona, to znaci da ce doci do transformacija tvog sistema kontrole.U svetovnom smislu gubis kontrolu nad stvarima, da bi iz pepela uspostavila novu.Posto ce prelaziti i preko tvoje Venere, to moze oznaciti, kompletno rusenje tvojih uspostavljenih vrednosti.Znaci od tada ces biti okrenuta duboko sebi, ne bi li pronasla sta je za tebe pravi kvalitet.Mogucnost rusenje ljubavnih veza, preziranje istih.Najdrasticnije, kao sto kaze fix je fizicko razdvajanje tebe od tebi drage osobe(sve zavisi koga ta Venera pretstavlja)
    .Finasije ozbiljno ugrozene.To ce te naterati da pocnes da kontrolises sebe u ekonomskom smislu.

Prelazak preko Marsa, je gubitak volje za rad, prekod svih akcija i poslovanja.Kada bude prelazio preko Urana, ti ces iznaci novi nacin delovanja, izrenovirati sebe.
    Kao sto vidis to je proces i nemoze trajati par nedelja.
    Duboko zaroni u sebe.Napravi ozbiljnu analizu svih tvojih dosadasnjih aktivnosti.Suoci se sa svojim greskama.Sto vise budes pokusavala da zadrzis status quo, to ce teze ici ovaj proces.
    Moras biti spremna na ogromne promene koje te ocekuju.

Domaćin Astrodita (avatar)
    Učlanjen
    12.12.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    96

Još da dodam:Saturnu moramo da se prepustimo da nas nauči lekciju života.On nije samo mučitelj,već i veliki učitelj! Ko bude spreman da njegove lekcije usvoji i nauči, biće spremniji za život,i njegov sledeći dolazak dočekaće sa manje strepnje i straha! Gore glave, Saturnove lekcije su surove, ali dobronamerne! On nas, kao mudri starac, tera da odrastemo i prihvatimo odgovornost za sve svoje postupke!

Učlanjen
    08.06.2005.
    Reputaciona moć
    53

Pa Venera na 6.57 Vage ,ASc na 6.58 Vage i taj Pluton na 7.00.
    Ovo je grozno ,bas sam se uplasila....a kako da znam koga predstavlja ta Venera?

Učlanjen
    30.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Vidi koja su ti polja pod dominacijom bika i vage.
    6 stepen je devicanski, pa oznacava rad i sluzbu, a Pluton je na stepenu parnerstva.

Učlanjen
    30.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Pocni da slikas Saturna...onako intuitivno kako ga osecas.
    Napravices remek delo.

Učlanjen
    08.06.2005.
    Reputaciona moć
    53

pa ne znam...bik mi je 8-ma kuca...prazna.... Vaga prva puna planeta...i podznak vaga.....
    Sada bas citam ..kaze da se uticaj tog prelaska saturna ne oseti odmah.....nego tek posle nekoliko godina......kako sad to? i jos kaze da sve zavisi kakve aspekte inace imas u horoskopu pa tek onda kakvog ce uticaja na tebe imati....?
    Sta mislis?

Učlanjen
    30.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Tranzit Saturna se jako dobro oseti, svake 7.5 god, 14-15 god,21 god, 29 godina od prolazaka na tu poziciju.

Sada je Saturn u lavu i ne razumem kakva frka????

Učlanjen
    08.06.2005.
    Reputaciona moć
    53

zato sto sam ja kreten koji misli unapred.....i sad ne mogu da se opustim kada znam sta me ceka....

Slične teme

1. Aspekti tranzitnog Saturna i natalne Venere
    Autor problem_child u forumu Prediktivna astrologija
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 19.05.2017., 23:43
  2. tranzitni uran
    Autor Jaxy u forumu Prediktivna astrologija
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 18.08.2012., 00:58
  3. TRANZITNI PLUTON
    Autor etta u forumu Prediktivna astrologija
    Odgovora: 152