FIZIKA ! HITNO!

Nikola_92

Početnik
Poruka
1
Treba mi neko ko mi moze pomoci u vezi fizike za prvi razred srednje skole,a u vezi su zadaci sile i bezvrtloznog polja tj. elektrostatickog i gravitacionog.Trebaju mi formule tj. ja ih imam nego kad mi trazi nesto u zadatku treba da se rotira u formuli i to.Ko moze da mi pomogne do najkasnije do sledeceg utorka! Evo i msn joshua00@live.com.
 
Treba mi neko ko mi moze pomoci u vezi fizike za prvi razred srednje skole,a u vezi su zadaci sile i bezvrtloznog polja tj. elektrostatickog i gravitacionog.Trebaju mi formule tj. ja ih imam nego kad mi trazi nesto u zadatku treba da se rotira u formuli i to.Ko moze da mi pomogne do najkasnije do sledeceg utorka! Evo i msn joshua00@live.com.

Priznajem da je vrlo čudan zahtev. Kako to "ja ih imam nego kad mi trazi nesto u zadatku treba da se rotira u formuli i to"?
Kada se pročita zadatak prvo se utvrdi da li je gravitaciono ili elektrostatičko polje. Onda se izdvoje podaci i pogledaš šta se u zadatku traži (koja fizička veličine: sila, jačina polja, potencijal, rad..). Posle toga pogledaš sve tvoje formule (dok ne stekneš rutinu i odmah ne vidiš koje formule su ti potrebne) i izdvojiš one koje u sebi sadrže traženu veličinu. Ako u toj formuli ima nešto što nije dato, onda gledaš ostale formule iz koje ćeš izračunati to što u uočenoj formuli nedostaje. Napiši neki konkretan zadatak i da ovo primenimo. Za mene da ti odgovorim je malo kasno jer sutra (petak) putujem ali će se, nadam se, naći neko da ti odgovori.
 
Poslednja izmena:

Back
Top