FIZIKA ! HITNO!
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: FIZIKA ! HITNO!

Nov član
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano FIZIKA ! HITNO!

Treba mi neko ko mi moze pomoci u vezi fizike za prvi razred srednje skole,a u vezi su zadaci sile i bezvrtloznog polja tj. elektrostatickog i gravitacionog.Trebaju mi formule tj. ja ih imam nego kad mi trazi nesto u zadatku treba da se rotira u formuli i to.Ko moze da mi pomogne do najkasnije do sledeceg utorka! Evo i msn joshua00@live.com.

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    280

Podrazumevano Re: FIZIKA ! HITNO!

Citat Original postavio Nikola_92 Pogledaj poruku
    Treba mi neko ko mi moze pomoci u vezi fizike za prvi razred srednje skole,a u vezi su zadaci sile i bezvrtloznog polja tj. elektrostatickog i gravitacionog.Trebaju mi formule tj. ja ih imam nego kad mi trazi nesto u zadatku treba da se rotira u formuli i to.Ko moze da mi pomogne do najkasnije do sledeceg utorka! Evo i msn joshua00@live.com.
    Priznajem da je vrlo čudan zahtev. Kako to "ja ih imam nego kad mi trazi nesto u zadatku treba da se rotira u formuli i to"?
    Kada se pročita zadatak prvo se utvrdi da li je gravitaciono ili elektrostatičko polje. Onda se izdvoje podaci i pogledaš šta se u zadatku traži (koja fizička veličine: sila, jačina polja, potencijal, rad..). Posle toga pogledaš sve tvoje formule (dok ne stekneš rutinu i odmah ne vidiš koje formule su ti potrebne) i izdvojiš one koje u sebi sadrže traženu veličinu. Ako u toj formuli ima nešto što nije dato, onda gledaš ostale formule iz koje ćeš izračunati to što u uočenoj formuli nedostaje. Napiši neki konkretan zadatak i da ovo primenimo. Za mene da ti odgovorim je malo kasno jer sutra (petak) putujem ali će se, nadam se, naći neko da ti odgovori.
    Poslednji put ažurirao/la stnco : 08.05.2008. u 21:19

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    280

Podrazumevano Re: FIZIKA ! HITNO!

Pa evo ovde možeš da izneseš problem pa da pokušamo da ga rešimo.

Slične teme

1. fizika
    Autor fizikus u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 29.04.2011., 13:16
  2. FIZIKA
    Autor jamesdouglasmorrison u forumu Škole
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.03.2008., 19:20
  3. FIZIKA-HITNO
    Autor otter u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 4