istorijska parelela između ldp-a danas i događaja u 15.-16. veku
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 81

Tema: istorijska parelela između ldp-a danas i događaja u 15.-16. veku

Aktivan član dragojIo (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2006.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano istorijska parelela između ldp-a danas i događaja u 15.-16. veku

da li ispravno rezonujem ako primećujem sličnost između odricanja od pravoslavlja kod dela srpsih vlastelina u bosni i prelaska u islam u prošlosti, i poziva ldp-a danas da priznamo kosovo, tj da ga se odreknemo i uspostavimo sa kosovom diplomatske odnose....
    u oba slučaja radi se o odricanju od svog identiteta u cilju ostvarivanja određenih blagodeti koje bi dominantna sila dala zauzvrat...
    jesam li u pravu ili mi se negde potkrala neka greška?

Aktivan član dragojIo (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2006.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: istorijska parelela između ldp-a danas i događaja u 15.-16. veku

mene samo čudi otkud batić u toj družini?
    sećam ga se kad je za govornicom rekao - srbije nema bez kosova, jer ako je srbija reka, kosovo je njen izvor....
    a sad je na listi ldp-a koji prihvata ahtisarijev plan...
    mora da je gadan konflikt u njemu, možda ga zato i nema nešto puno u javnosti...

Elita
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: istorijska parelela između ldp-a danas i događaja u 15.-16. veku

jpg.gif batic.jpg (64,2 KB)

Iskusan Feelgooood (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio dragojIo Pogledaj poruku
    da li ispravno rezonujem ako primećujem sličnost između odricanja od pravoslavlja kod dela srpsih vlastelina u bosni i prelaska u islam u prošlosti, i poziva ldp-a danas da priznamo kosovo, tj da ga se odreknemo i uspostavimo sa kosovom diplomatske odnose....
    u oba slučaja radi se o odricanju od svog identiteta u cilju ostvarivanja određenih blagodeti koje bi dominantna sila dala zauzvrat...
    Mislim da se potkrala.. Ne možeš se odreći nečega što nije tvoje...
    Na stranu ovi trenutni komedijaši od političara, koji kao marionete mrdaju levo desno i izgovaraju
    svako malo "Kosovo, Kosovo" kao neki zombiji i maloumnici...
    I pre njih je Kosovo bilo odstranjeno od Srbije, visilo na jednom koncu.. sad je i ta nit pukla...
    Supercalifragilistic expialidociouss

Primećen član FatalError (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio Feelgooood Pogledaj poruku
    Na stranu ovi trenutni komedijaši od političara, koji kao marionete mrdaju levo desno i izgovaraju
    I pre njih je Kosovo bilo odstranjeno od Srbije, visilo na jednom koncu.. sad je i ta nit pukla...
    ldp nije bio na vlasti kad smo rat poceli i izgubili a obicno, tako je barem bilo u istoriji, kada se izgubi neki rat obicno se izgubi i teritorija.
    mada sam ja jos da se pokusa nesto da se nateraju srbi i albanci na neki dogovor. ldp pokusava samo dobronamerno i maksimalno odgovorno da postavi stvar na zdrave noge,da odmrsi ono sto su radikali i socijalisti zamrsili, to je sve.

ali koliko god voleo i bio ucen odmalena da je kosovo nase srce, nemogu da da nepomislim sta cemo za 1-2 miliona albanaca posle masovnih grobnica i sa nase i sa njihove strane?
    jesi ti mislio malo o tome, sta ces sa 1-2 miliona albanaca koji te mrze? sa 1-2 miliona albanaca koji su nezaposleni socijalni slucajevi? ili imas neki genijalni plan?
    pobices ih? iseliti?
    to ti nebi niko dozvolio sravnili bi nas sa zemljom.
    najlakse je dati parole koje lepo zvuce,bez ikakvog objasnjenja a kao sto sam napisao u jednoj temi [ http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=212614 ] politicare nista to nekosta oni nece propasti vec obicni ljudi kao ja i ti.
    Poslednji put ažurirao/la FatalError : 06.05.2008. u 12:09

Učlanjen
    14.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio FatalError Pogledaj poruku
    ldp nije bio na vlasti kad smo rat izgubili a obicno, tako je barem bilo u istoriji, kada se izgubi neki rat obicno se izgubi i teritorija.
    mada sam ja jos da se pokusa nesto da se nateraju srbi i albanci na neki dogovor.

ali koliko god voleo i bio ucen odmalena da je kosovo nase srce, nemogu da da nepomislim sta cemo za 1-2 miliona albanaca posle masovnih grobnica i sa nase i sa njihove strane?
    jesi ti mislio malo o tome, sta ces sa 1-2 miliona albanaca koji te mrze?
    pobices ih? iseliti?
    to ti nebi niko dozvolio sravnili bi nas sa zemljom.
    najlakse je dati parole koje lepo zvuce,bez ikakvog objasnjenja a kao sto sam napisao u jednoj temi [ http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=212614 ] politicare nista to nekosta oni nece propasti vec obicni ljudi kao ja i ti.
    Pogrešno si me shvatio, kompletno.. Nisam ni pominjala (ženski pol) ni jednu konkretnu političku partiju...
    Pokušavati da nateraš nekoga na dogovor je paradoks...Dogovor je voljna radnja..
    Tužno je što Srbija nikada neće imati šansu da krene napred u neki boljitak jer se stalno vraća na kosti predaka, na to šta je bilo pre par stotina godina i slično.. Da se ne zaboravi da je srce Srbije bilo takođe 500 godina pod čijom vlašću?
    Da ne bude da branim albance, ali odakle ti ideja da 2 miliona albanaca mrzi bilo koga?? Reciprocitetom možemo da dođemo do zaključka da više miliona srba, hrvata, kineza, rumuna mrze na primer fince...
    Lošom državnom politikom decenijama unazad kreiralo se javno mišljenje, koga se neki drže i dalje kao pijani plota a bez ikakve namere da prihvate realnost.
    Jednostavno, Kosovo je proglasilo nezavisnost.. Isto to se desilo sa Crnom Gorom, pre toga sa Hrvatskom, pre toga sa Slovenijom i tako dalje.. Dosta je više busanja u grudi, herojske pogibije, grobova predaka, srpskog herojstva i slično... Kada ti i takvi heroji budu dobili barem jedan rat, onda mogu da pričaju na tu temu.

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Meni bi bolja paralela bila izmedju onih koji su govorili o realnosti u 15. i 16. veku, te njihovog paljenja na lomachi, i danashnjeg odnosa prema onima koji govore o realnosti.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Pogrešno si me shvatio, kompletno.. Nisam ni pominjala (ženski pol) ni jednu konkretnu političku partiju...
    Pokušavati da nateraš nekoga na dogovor je paradoks...Dogovor je voljna radnja..
    Tužno je što Srbija nikada neće imati šansu da krene napred u neki boljitak jer se stalno vraća na kosti predaka, na to šta je bilo pre par stotina godina i slično.. Da se ne zaboravi da je srce Srbije bilo takođe 500 godina pod čijom vlašću?
    Da ne bude da branim albance, ali odakle ti ideja da 2 miliona albanaca mrzi bilo koga?? Reciprocitetom možemo da dođemo do zaključka da više miliona srba, hrvata, kineza, rumuna mrze na primer fince...
    Lošom državnom politikom decenijama unazad kreiralo se javno mišljenje, koga se neki drže i dalje kao pijani plota a bez ikakve namere da prihvate realnost.
    Jednostavno, Kosovo je proglasilo nezavisnost.. Isto to se desilo sa Crnom Gorom, pre toga sa Hrvatskom, pre toga sa Slovenijom i tako dalje.. Dosta je više busanja u grudi, herojske pogibije, grobova predaka, srpskog herojstva i slično... Kada ti i takvi heroji budu dobili barem jedan rat, onda mogu da pričaju na tu temu.
    Ја потпуно разумем да ти имаш облик неизлечиве жутице - али то ипак није разлог да пишеш небулозе које су ван памети. :mad::mad::mad:
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    14.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Ја потпуно разумем да ти имаш облик неизлечиве жутице - али то ипак није разлог да пишеш небулозе које су ван памети. :mad::mad::mad:
    U čemu je tvoj problem??

Primećen član FatalError (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

ja sam te citirao cisto da se nadovezem na ovo sto si napisao u prvoj recenici...
    nisam osporava recenicu, jer kosovo nazalost nije vise nase, jos traje borba mozda dodje do nekih prisiljenih pregovora ,ali nije vise nase izgubila ga je vlast milosevica u ratu.

a ja bi zaista najiskrenije da mi objasne ti koji oce kosovo u rbiji po svaku cenu sta ce da rade sa albancima? 2 miliona nezaposlenih, kivnih albanaca + njihova mafija teroristi itd. jer to zelimo srbiji?
    samo mi dajte resenje eto molim vas napisite kako bi isao taj plan, cisto da bude konstruktivna rasprava a ne samo spam, ko zna mozda i ja promenim misljenje, samo ponudite resenje?
    Poslednji put ažurirao/la FatalError : 06.05.2008. u 12:26

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

ja sam te citirao cisto da se nadovezem na ovo sto si napisao u prvoj recenici...
    nisam osporava recenicu, jer kosovo nazalost nije vise nase, jos traje borba mozda dodje do nekih prisiljenih pregovora ,ali nije vise nase izgubila ga je vlast milosevica u ratu.

a ja bi zaista najiskrenije da mi objasne ti koji oce kosovo u rbiji po svaku cenu sta ce da rade sa albancima? 2 miliona nezaposlenih, kivnih albanaca + njihova mafija teroristi itd. jer to zelimo srbiji?
    smao mi dajte resenje eto molim vas napisite kako bi isao taj plan?

И после, када ти неко разбије нос, има да арлаучеш и позиваш се на људска права... а дотле сматраш да је теби дозвољено да целој Србији пљујеш у лице, да пишеш против Устава и Закона ове земље.
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Ističe se
    Učlanjen
    29.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

И после, када ти неко разбије нос, има да арлаучеш и позиваш се на људска права... а дотле сматраш да је теби дозвољено да целој Србији пљујеш у лице, да пишеш против Устава и Закона ове земље.
    tako je

Iskusan
    Učlanjen
    06.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

Eto ti rešenje - ćuška u nos srpsko DS-Demokratska

Učlanjen
    14.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Izvini što upadam u razgovor, nakon ovoga ću završiti diskusiju ovde, jer sa ostrašćenima ne mogu da razgovaram, pokazalo se da nije razumno.

Smatraš li da je veći problem da neko ovde kaže šta misli i "piše protiv Ustava i Zakona ove zemlje"
    ili je možda strašnije to što gomila kvazipolitičara radi na štetu iste?
    Niko nikome ovde ne pljuje u lice, Zakone ne poštuju oni koji ih donose već se i dalje ovde radi po onome "kadija te tuži, kadija ti sudi"...

Domaćin Yopa_2.0 (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

ldp nije bio na vlasti kad smo rat poceli i izgubili a obicno, tako je barem bilo u istoriji, kada se izgubi neki rat obicno se izgubi i teritorija.
    Ne od Zavrsnog helsinskog akta. Primera je mnogo: Kipar je svakako '74 izgubio rat protiv Turske, ali je priznat u svojim granicam u celom svetu (osim Turske). Isti slucaj sa Gruzijom (Abhazija, Juzna Osetija), Azerbejdzanom (Nagorno Karabah) i Moldavijom (Pridnestrovlje) za vreme i posle raspada Sovjetskog Saveza. Cak ni Izraelu niko ne priznaje teritorije koje je okupirao od '67 na ovamo. Os' jos?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Reputaciona moć
    51

Ma jok, ona samo pise istinu. Tako je i jedan cova nekad tvrdio da je zemlja okrugla pa ga takvi kao ti optuzivali da pljuje u lice i pise protiv zakona.
    Zanimljiv topic, ali kao sto neko rece bolje praviti paralelu izmedju onih koji su u 16. veku tvrdili da je zemlja okrugla i ovih sto danas tvrde da je Kosovo nase.
    Ili izmedju radikala koji su bili protiv izgradnje pruge u Srbiji i danasnjih koji su protiv EU. Fascinantno je da se te budale uspesno opiru evoluciji, slicne pojave su izumrle davno...

Domaćin cns | Kimi (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    86

MA KO SI BRE TI DA PRICAS O TOME CIJE JE KOSOVO ILI CIJE NIJE?!?!?!?!??!
    ALO BRE MANITE SE SVI IZDAJNICI OVE DRZAVE NA CELU SA SMORISOM TADICEM, BOZOM DERIKOZOM I SMRDLJANOVICKOM!!!!!!

Iskusan Ha-Nocri (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Kako samo neko moze ovoliko da lupeta i da bude glup ccc

Iskusan
    Učlanjen
    06.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

Kakav krele

p.s. mislim na ovog što urla i dere se

Učlanjen
    20.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    86

SVE STO JE NAPISANO JE REALNO A TO STO VAS BOLI ISTINA DA STE IZDAJNICI TO JE VEC PROBEL U VASIM GLAVAMA...

Učlanjen
    20.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio bezkorisnickogimena Pogledaj poruku
    Kakav krele

p.s. mislim na ovog što urla i dere se
    morao sam tebro mnogo me iznervirala doticna a drugi post sam zaboravio da iskljucim caps lock...:grin:

Iskusan
    Učlanjen
    06.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

Evo moram da brišem, čim postaneš fin. Svi smo mi samo Srbi

Iskusan kaai79 (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    126

Kosovo je Srpsko koliko god da Albanaca zivi na njemu ,a ti mafijasi albanci iz albanije i ostali ako budu dobri lako cemo sa njima ako zela probleme dobicei ih .

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Citat Original postavio cns | Kimi Pogledaj poruku
    SVE STO JE NAPISANO JE REALNO A TO STO VAS BOLI ISTINA DA STE IZDAJNICI TO JE VEC PROBEL U VASIM GLAVAMA...
    Prevod :

"Kosovo je deo Srbije jer ja to mogu da ponavljam ceo dan."

Iskusan Ha-Nocri (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio kaai79 Pogledaj poruku
    Kosovo je Srpsko koliko god da Albanaca zivi na njemu ,a ti mafijasi albanci iz albanije i ostali ako budu dobri lako cemo sa njima ako zela probleme dobicei ih .
    Ma toliko je Srpsko da se sve zastave Srbije viore, a i tamo je nasa olicija, vojska, sudstvo

Slične teme

1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.07.2008., 20:51
  2. ELEKCIONI CHART - karta događaja
    Autor problem_child u forumu Astrologija - stručno
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 20.04.2008., 13:54
  3. Istorijska Enciklopedija
    Autor DjWhoodKid u forumu Istorija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.02.2007., 20:42
  4. Verovatan sled događaja na Vecitom Derbiju