činčila
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: činčila

Početnik
    Učlanjen
    07.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano činčila

Zanima me gde u Beogradu mogu da nabavim hranu i kvarcni pesak za chinchille!!??

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Re: CHINCHILLA

Probaj u Balkanskoj ulici (ne znam tacno koji broj ali ne mozes da promasis) ima pet shop u kome mozda imaju hranu za njih,posto u samoj radnji imaju zivotinjice koje se ne vidjaju bas tako cesto ni u kuci a kamoli u pet shopu.

Početnik
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Imala sam chinchillu preko sedam godina i uvek je bio problem naci hranu. Po radnjama onih granula nigde nema. Imali su u onoj radnji na buvljaku granule za zeceve ali te granule nije preporucljivo davati cincilama. U "Star Pet-u" u Zemunu su imali neku mesanu hranu za cincile.. dal se zvala "Calvie" ili tako neka firma, ali u toj hrani imas samo mozda samo 10 % granula, ostalo je sve nesto drugo. Moj savet ti je da se obratis ili odgajivacu od kojeg si kupila cincilu i za granule i za pesak... a ako si je dobila od nekog, pa ne znas ni jednog odgajivaca, kontaktiraj me na pp, dacu ti telefon jednog iz Beograda od kojeg sam ja uzimala hranu jer ne bih nikog da reklamiram ovde na forumu, a pogotovu ne odjajivaca cincila, zato sto sam PROTIV tih farmi i ne podrzavam ljude koji ih gaje zbog krzna.

P.S. Imas u novom "Mercatoru" (skoro uvek) da kupis seno, uvozno... to isto mozes da joj dajes u kombinaciji sa granulisanom hranom.

Početnik Darija_ (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Question Re: CHINCHILLA

Zna li ovde neko gde bih mogla da kupim lasicu?

Primećen član pudlala (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Bile su dve u tom pet shopu u Balkanskoj, a mislim da ih je bilo i na Novom Beogradu u nekom pet shopu blizu Keja...
    Poodles are popular.Poodles are friendly.Poodles like people.Poodles are big. Poodles are small.Poodles for hunting.Poodles for tea.Poodles are unique.

Zainteresovan član Lilium (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Darija, mogu li da pitam zasto zelis bas lasicu? I koju lasicu zelis?
    Happiness is a warm puppy.
    Charles Schulz

Početnik
    Učlanjen
    06.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Cincile

Profesionalno se bavim uzgajanjem cinila, ima li neko ko hoce cincilu kao ljubimca ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Cincile

Ja bih volela da ima jer su tako mekane i divne,i mnogo mi je zao sto se tolike cincilice ubijaju zbog bundi.
    Jel mozete da postavite neke slikice?
    Koja je cena cincile?

Zainteresovan član Minnie_Mouse (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: Cincile

Moja tetka ima puno cincila i meni su one preslatke.Za svaku preporuku.Ja sam cula da su one inace jako skupe,ali ne znam koja je cena Mininih.Pozdrav!

Domaćin
    Učlanjen
    17.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano činčila

Odgovor na ovo pitanje mi je bitan... Pa ako neko ima iskustva....

Muž i ja smo fascinirani ovom životinjicom, izgleda da postaje popularni ljubimac jer mu je cena spala na 1700 dinara... kod mene u tržnom centru. Devojka koja radi tamo me ubeđuje da su one divne životinjice i pravi prijatelji, da su testirane i čiste i da se fino slažu sa decom. Meni bebana ima godinu dana...

Volela bih da ima ljubimca već sad... Mislim da nije rano a da je ovaj izbor ok... Mada opet, ne znam nikoga ko je imao činčilu...
    Poslednji put ažurirao/la smeh : 06.05.2008. u 16:22

Ističe se Sara_ (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: činčila

Mnogo su slatke ali cim procitam Cincila asocira me na farme Cincila i bunde. :-( Ne znam nista o njima osim da grizu sve zivo, a i imati ljubimca i drzati ga u kavezu i nije neko zadovoljstvo, narocito ne za tvoju bebicu. Zato bi ga/je navikavala da gleda zivotinje kroz resetke. Bolje imajte zivotinju uz koju ce da raste ali sa kojom ce uvek imati slobodan kontakt.

Aktivan član dragojIo (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2006.
    Reputaciona moć
    57

da, slažem se sa sarom, čovek treba biti neopisiv kreten pa da pomisli da kupi činčilu i to još za dete hahaha... pazi, zatočenog u kavezu krznatog pacova, iznad svake svoje prirodne sredine i aktivnosti, zlostavljanog, zarobljenog i ubijenog u pojam.... bolje kupite 5 kokoški u onom kavezu 30cmx30cm, da se beban navikava na životinje.... mislim strašno i pomalo psihopatski...

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

pusti dragojla,on uvek lupa gluposti....
    ali chinchilla nije ljubimac za malu decu. Bolje uzmite machku ili psa....
    chinchilama treba veliki prostor i ne smeju biti stalno u kavezu,a buduci da imate malo dete jasno vam je da ce dete hteti da gnjavi chinchillu koja nije bas za gnjavazu dobra.
    takodje bih ja sachekala malo da dete jos poraste....recimo kada napuni dve godine....
    ili ako uzmete ljubimca sada i bilo kada,ne treba da ostavljate dete samo u sobi sa zivotinjom,posto su deca ipak mala i ne shvataju da zivotinju mogu da ugnjave ako ih nosaju stiskaju i lupaju rukama....
    ja bih na vasem mestu uzela machku....
    hvala bogu prolece je,ulice su pune malih machica,ako jos nisu,bice uskoro.Lepo nadjete malo mache,uzmete ga,okupate,ochistite od glista vakcinisete i eto savrsenog novog chlana vase porodice

Domaćin
    Učlanjen
    17.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio dragojIo Pogledaj poruku
    da, slažem se sa sarom, čovek treba biti neopisiv kreten pa da pomisli da kupi činčilu i to još za dete hahaha... pazi, zatočenog u kavezu krznatog pacova, iznad svake svoje prirodne sredine i aktivnosti, zlostavljanog, zarobljenog i ubijenog u pojam.... bolje kupite 5 kokoški u onom kavezu 30cmx30cm, da se beban navikava na životinje.... mislim strašno i pomalo psihopatski...
    post ti je sraNje... al fala na pažnji... šta je sa hrčkovima i morskim prasićima, oni kao nisu pacovi i niko ih nema za ljubimca.... i ne grizu... ne
    ni u kavezu nisu...
    čula sam da je moguće dresirati je, da je veran prijatelj i da ima dug životni vek

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Citat Original postavio Becky Thatcher Pogledaj poruku
    čula sam da je moguće dresirati je, da je veran prijatelj i da ima dug životni vek
    ja sam ti rekla nesto a ti vidi sta ces...
    chinchilla nije za decu

Domaćin
    Učlanjen
    17.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio micaigoxy Pogledaj poruku
    pusti dragojla,on uvek lupa gluposti....
    ali chinchilla nije ljubimac za malu decu. Bolje uzmite machku ili psa....
    chinchilama treba veliki prostor i ne smeju biti stalno u kavezu,a buduci da imate malo dete jasno vam je da ce dete hteti da gnjavi chinchillu koja nije bas za gnjavazu dobra.
    takodje bih ja sachekala malo da dete jos poraste....recimo kada napuni dve godine....
    ili ako uzmete ljubimca sada i bilo kada,ne treba da ostavljate dete samo u sobi sa zivotinjom,posto su deca ipak mala i ne shvataju da zivotinju mogu da ugnjave ako ih nosaju stiskaju i lupaju rukama....
    ja bih na vasem mestu uzela machku....
    hvala bogu prolece je,ulice su pune malih machica,ako jos nisu,bice uskoro.Lepo nadjete malo mache,uzmete ga,okupate,ochistite od glista vakcinisete i eto savrsenog novog chlana vase porodice
    da... mala je, možda si u pravu...
    al ne znam za mače, ja ih lično obožavam, ali zbog alergija ne znam... odakle znam da li je alergična....
    Kuca ne dolazi u obzir, nisam pristalica držanja kuce u stanu, a i dosta pažnje traže one... dok ne postane dovoljno velika da sama može da je vodi u šetnju od toga ništa...
    I papagaji su nam zbog perija van opticaja... Pa smo eto, videli te činčile, koje su toliko medene i medene zvuke ispuštaju - da nemam reči :wink:
    Da, imaju kavez....

Domaćin
    Učlanjen
    17.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

I ne znam da li me je žena iz radnje slagala - ali rekla je da one nemaju nikakav miris (ne smrde) kao hrčci navodno

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Citat Original postavio dragojIo Pogledaj poruku
    Žena je postavila pitanje... traži iskustva, savete, konsultacije.
    Čak i ako misliš to što misliš, postoji normalan, civilizovan način da se to kaže - bez karakteristika "potpun kreten" i sl.
    Nadam se da smo se razumeli.

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Citat Original postavio Becky Thatcher Pogledaj poruku
    da... mala je, možda si u pravu...
    al ne znam za mače, ja ih lično obožavam, ali zbog alergija ne znam... odakle znam da li je alergična....
    Kuca ne dolazi u obzir, nisam pristalica držanja kuce u stanu, a i dosta pažnje traže one... dok ne postane dovoljno velika da sama može da je vodi u šetnju od toga ništa...
    I papagaji su nam zbog perija van opticaja... Pa smo eto, videli te činčile, koje su toliko medene i medene zvuke ispuštaju - da nemam reči :wink:
    Da, imaju kavez....
    pa ni moji roditelji nisu znali dal sam ja alergichna pa su uzeli prvo machku pa posle i psa,a kasnije smo uzeli i dva morska praseta i hrchke i imali smo zooloshki vrt od kad znam za sebe... i sta mi fali? nista,super mi je.
    U zivotu nisam kinula na dlaku ili slichno. A to dal ti je cerka alergichna mozes lako da proveris tako sto ces joj omoguciti kontakt sa machkom. Neka pomazi neku machku i ako ima alergiju,veruj mi znaces....
    Znam za slucaj da su ljudi znajuci da im je sin alergichan na machke uzeli machku za ljubimca....sin je kijao i shmrckao par dana,svrbelo ga je telo i crvenela mu je koza na mestima koja machka dodirne. Posle tih par dana,stvari su se vratile na normalu i mali nije bio alergichan vise...
    u nekim situacijama je tachno ono klin se klinom izbija...
    moju snajku je njena keva kljukala jagodama kad je bila mala,posto je bila alergichna....snajka danas jede jagode bez ikakvih problema. A alergija na hranu je opasnija od alergije na machke....hrana ipak ide iznutra,dok je dlaka uglavnom teshka samo za kozu i nos....
    nece nista biti tvojoj cerki.Cak stavise ako ima psa ili machku,manja je verovatnoca da ce joj se razviti alergija na dlaku u toku zivota.

Buduća legenda Funny! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    462

Citat Original postavio Lilium Pogledaj poruku
    Darija, mogu li da pitam zasto zelis bas lasicu? I koju lasicu zelis?
    Nisam nasao ni jednu drugu temu, a ne bih da otvaram pa cu pitanje postaviti ovde i nadam se da u dobiti odgovor...

Da li znate otprilike koliko kosta bela Lasica? I gde ima da se kupi? Pitam bzw, ne razmisljam o kupovini...
    ''All those things that mark you when you're young...they make you what you are.''.

Slične teme

1. Cincila i Macka...
    Autor dkole u forumu Divlje životinje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.01.2009., 14:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •