JEDNO SECANJE...

crni djordje

Primećen član
Poruka
846
Kisan,sivi Februarski dan...Dosadna voda se sliva sa neba,a krupne kapi lupaju po automobilima koji kao ranjene zveri uz riku tutnjeci prolaze pored mene i zasipaju me prljavom vodom.Jos jedan dan prolazi,a ja kao da ne zivim vise dok se poguren vracam sa svog dosadnog posla.Sve sto je bilo nekada lepo u mom zivotu odavno je prestalo da postoji,a ovo sivilo u kome nema boja,samo neke nijanse,tuzne i umorne od nedostatka svetla,nijanse sive boje.
Boze,ovako se i ja osecam,bas je ovakav dan urastao u moju dusu duboko i traje godinama,cini mi se vekovima.Ne mogu vise,dosta je,dosta je trpljenja bola,patnji,ne mogu to vise da podnesem...
Nikoga na ulici nema,jedini se ja probijam kroz nalete vetra koji me zasipaju vodom i uteruju mi hladnocu sve do kostiju.I vicem,vicem na vetar-Hajde duni koliko najjace mozes,odnesi me,raznesi me-
I kao da me cuje,huji i bruji,misli da ce moci da me ponese.-Jel to sve sto znas vetre?Nije to nista slab si ti za mene,mnogoi tezak teret nosim da mi mogao da me podignes sa zemlje-
Rugam mu se,a srce mi place.Noge su mi mokre,farmerke isto tako,na glavi nosim kapu koja se natopila pa mi se voda sliva niz vrat.
Ne mogu vise.Dosra je bilo...
U secanje mi se vraca devojka ociju boje kestena i jedan divan Junski dan.Ulica puna ljudi,a ja i moja Tanja se drzimo za ruke i ja joj nesto pricam,pricam gluposti,a ona me gleda svojim snenim ocima u kojima se gubim.Probijamo se kroz Beogradsku vrevu,i negde na potezu od Zelenog Venca prema Sremskoj ulici,na platou kod prodavnice obuce ja ugledam nju,malu crnu pticu.Lezi na asfaltu,nemocna,slaba i mala.Ljudi prolaze pored nje i ne primecuju je,taj mali nevini zivot kome se mozda blizi kraj.
-Vidi,izgleda da se izgubila-govorim Tanji,ona mi nesto odgovara,govori,ali ne secam se sta mi kaze,jer ovo je kisni dan,i mnogo godina je proslo od rada,a ja sam odavno zaboravio njene reci,ostao je samo njen lik.I njene oci koje me gledaju kroz maglu vremena koje je proslo negde s druge strane,tamo gde su se sakrile boje.
Ne mogu vise.Dosta je bilo.
Za trenutak ispustam Tanju iz ruke i uzimam malu crnu pticu u svoje narucje.Drzim je pribijenu uz grudi kao nesto dragoceno,nesto sveto.Osecam njeno malo srce kako ubrzano lupa.
-Hajde da je odnesemo negde,da je sklonimo sa asfalta-kazem Tnji,a ona se slaze sa mnom i ide pored mene dok se kroz ulicnu guzvu Knez Mihajlovom ulicom krecemo ka Kalemegdanu.
Ne mogu vise...Dosta je bilo.I od kada je to kisa slana?Jesu li se to moje suze pomesale sa nebeskim suzama.Ja cak ne znam ni da li placem...
Na Kalemegdanu smo,dve ptice i ja,jednu drzim na grudima,a drugu u grudima.Sedamo na klupu.Boze,koliko se gubim u njenim ocima koje su se usadile na to lepo lice kao dve male kapi tame sa sve mesecom i zvezdama.Milujem pticu polako,nezno.I gle,u pticjem oku suza,mala bela suza!Nisam znao da ptice umeju da placu,ali mi se cini da je mala crna ptica zaplakala.Milujem je nezno po kao ugalj crnom perju.Osecam to malo srce pod svojim prstima koje samo sto ne iskoci iz grudi.Moja druga ptica sedi pored mene,grli me i u jednom carobnom trenutku sve se samrzava i bledi oko nas i samo postojimo moje dve lepe ptice i ja i to je totalna sreca.Mirise lipa,kako samo lepo mirise.Sve stoji zamrznuto i sve se utisalo,ostali smo sami na ovom svetu,ta klupa,taj miris,ta dva crna oka,mala crna ptica,njena suza i ja...
Ne mogu vise.Dosta je.
I odjednom,trenutak se odmrzava,i ptica siri krila i polwtw.I jedva sam uspeo da pogledom uhvatim njeno malocrno telo kako nestaje u krosnji stabala.Vec u sledecem trenutku osecam Tanjinu ruku u mojoj i njene usne na mojima.Kako sam bio sretan!Jer znao sam,ptica ce ziveti,a ova ljubav ce vecno da traje.Ali nisam bio u pravu,i mislim da je ptica to znala i ona suza koju je pustila bila je namenjena meni.
Ne mogu vise.Dosta je bilo.
Tanje odavno vise nema u mom zivotu,proslo je trinaest predugih godina otkako mi je rekla da me ne voli vise i da ne zeli vise da bude sa mnom.Nije mi vredelo sto sam bio u bolnici posle toga,sto sam imao gusenje posle naseg rastanka,nije...Proplakao sam narednih pet godina,mnoge su me imale,a ja nisam imao nijednu,jer ostala je samo ljustura koja stari,lice koje se polako prekriva borama,oci koje su odavno presusile i srce iz koga zjapi oromna gnojna rana.
Ne mopgu vise.Dosta je bilo.
A pricali smo kako ce nam zivot biti lep,i da ce nam se deca zvati Visnja i Bojan,kako cu ja pisati svoje knjige koje ce ljudi obozavati,i kako ce ona biti turisticki vodic i voditi me sa sobom svuda gde je put nanese.
Kako li izgleda sada?Da li je nasla srecu?
Ne mogu vise.Dosta je.
Koliko mi je jos vremena ostalo u ovoj dolini suza?I kada cu se smiriti?I ima li sanse da se od ove kise i ovog vetra prehladim tako jako da zaspim i da se vise nikad ne p[robudim?Huk vetra presao je granicu,onu granicu u mojim usima kada mi to zavijanje i urlikanje izgleda isto toliko tiho kao da su mi usi pune voska.Stizem do zgrade.Ulazim u lift i vidim u ogledalu jedno umorno lice,jeddnog nesretnog coveka koji pati s one strane ogledala kao i ja sa ove.
Ne mogu vise,dosta je...
A kakva je to ljubav bila...Koliko je sve to bilo carobno,i kako je svet bio lepsi tada.I Boze,boja koliko hoces,boja kojih tako dugo nema u mom oku u meni duboko,da se ne secam vise ni kako se zovu,niti mopgu u secanje da prizovem njihov izgled.
 
sve su moje bivse ljubavi tuzne
zar je sve to bio san
usred kafane i guzve
opet sam ostao sam
otsutne tvoje su oci
usne ne pruzaju slast
ne pitaj kada cu doci
proslo je vrijeme za nas

ne okreci se
zaboravi me

zovimo cigane
neka cijele noci svira gitara
jer ako mira nema
nek nas vode ravno do dna

zovimo cigane
neka cijele noci svira gitara
jer ako ljubavi nema
nek nas vode ravno do dna

kada vidis prvi sjaj iznad grada
ja cu vec s ciganima biti daleko
ne zelim biti tvoje ljubavi gladan
jer ovaj zivot prekratko traje
radije nek se zaborave
kad su nestati morale
noci njezne i bezdane
sto sam ih dijelio s tobom baby

ne okreci se
zaboravi me
 
sve su moje bivse ljubavi tuzne
zar je sve to bio san
usred kafane i guzve
opet sam ostao sam
otsutne tvoje su oci
usne ne pruzaju slast
ne pitaj kada cu doci
proslo je vrijeme za nas

ne okreci se
zaboravi me

zovimo cigane
neka cijele noci svira gitara
jer ako mira nema
nek nas vode ravno do dna

zovimo cigane
neka cijele noci svira gitara
jer ako ljubavi nema
nek nas vode ravno do dna

kada vidis prvi sjaj iznad grada
ja cu vec s ciganima biti daleko
ne zelim biti tvoje ljubavi gladan
jer ovaj zivot prekratko traje
radije nek se zaborave
kad su nestati morale
noci njezne i bezdane
sto sam ih dijelio s tobom baby

ne okreci se
zaboravi me

Lepo.Samo kada bi postojao instant zaborav ono tri u jedan i te fore
 
Mnogo mi se svidjela tvoja priča crni djordje. Prepoznao sam sebe u tvom literarnom liku. A činilo mi se da niko nikada nije iskusio ništa slično onome što ja jesam.
E matori,mnogo vise sam ja iskusio.Znas kada sam bio kao muska prostitutka posle nje.Imala me je svaka koja je pozelela da bude sa mnom.A ja sam samo hteo da popunim prazninu koja je ostala posle nje.I zamisli,pre dve godine je sretnem.Nismo se cak ni javili jedno drugom...
 
Evo ga i moj kriticar.Pa gde si druze?Inace sam objavio ovu pricu u casopisu nije bitno kom i uzeo 20 evrica.Nisam se nadao.Imam ih jos,a i pisem knjigu,znas...Zove se Donji Grad.
Ajde druze osmeh

stvarno pises knjigu?
i ja sam moju pocela....
evo pisem je vec 2 godine,previse bola tu ima....

mnogo bih volela da je procitam ako je ikako moguce
 
Promrzlo granje u nedmome kriku
Oblaci svoju ledeno belu odoru
I sad se sve sto drago mi je bilo
Pretvara u avet,pretvara u moru.

E takav sam bio verujte mi,samo sam se trgnuo.I jesam sam,i malo mi je frka od upoznavanja sa suprotnim polom,ali valjda ce to vremenom da izbledi.
Eto,otvorih vam se prijatelji
 
USTANI DUŠO VEZANA,

OROSI LICA UMORNA,

ZATUTNJAJ PJESMOM

IL' MOLITVOM,

PA UZLETI DO NJEGA.

NA NJEGOVOM RAMENU

POCIVAJ.

ZAUVIJEK.






...
3170638-lg.jpg
 
lepo ali i bolje da nepostoji nikakav zaborav jer zasto onda secanje. secanja su lepa pa makar bila i tuzna ,jer sigurno pre toga je bilo ono sto ostaje da se secamo :)
Ma znam i moja teorija je da mi smrtnici jako kratko zivimo.I zato smo svi Spavachi...Nesto kao u Matriksu.
I zivimo za trenutke srece koji ne mogu da se isplaniraju,nego dodju onako,sami od sebe.Ostaje secanje,ponekada boli,ali ga se vremenom secamo sa radoscu i pomalo sete.
 
Đole, sta reći posle onog teksta i tolike boli....ipak čini mi se da si sretan
čovek..nije svako imao sreću da doživi toliku ljubav i toliku bol, a to je samo
tvoje...iskreno, pravo i večno. Koliko njih se može pohvaliti da su bar jednom
u životu tako voleli i bili voljeni, a ti to jesi. Još kakva sreća, od Boga dar da
sve to preneses na papir, i podeliš sa svima koji to nisu niti će doživeti.

Hvala na ovako lepoj priči, na deliću tvog života koji si nam pružio...i mnogo
sreće sa knjigom, o kojoj si pisao...iskreno se nadam da će brzo ugledati
svetlost dana, a da ćemo mi imati prilike da uživamo u svakoj rečenici.

Sretno........i guran dalje život je lep...;)
 

Back
Top