raskid ili pomirenje

gladiolica

Zainteresovan član
Poruka
282
Da li biste se pomirili sa deckom s kojim ste u vezi 6 god ako vam u jednoj svadji prebaci sve sto je "trpeo" prethodnih godina, i ako vam zamera na glupim stvarima i jos plus na sve to godisnjicu proslavite u svadji odnosno ni ne proslavite je.da li da mu dam sansu, porazgovaram sa njim pa da probamo ponovo ili da raskinem sto mi veoma tesko pada?sta biste vi uradili u takvoj situaciji? da li moze da se predje preko toga kada onaj najbitniji datum za jednu vezu prodje kao da je najgori? dokle moze da se tolerise a kada treba da se postavi granica, makar po cenu svega?
 
Da li biste se pomirili sa deckom s kojim ste u vezi 6 god ako vam u jednoj svadji prebaci sve sto je "trpeo" prethodnih godina, i ako vam zamera na glupim stvarima i jos plus na sve to godisnjicu proslavite u svadji odnosno ni ne proslavite je.da li da mu dam sansu, porazgovaram sa njim pa da probamo ponovo ili da raskinem sto mi veoma tesko pada?sta biste vi uradili u takvoj situaciji? da li moze da se predje preko toga kada onaj najbitniji datum za jednu vezu prodje kao da je najgori? dokle moze da se tolerise a kada treba da se postavi granica, makar po cenu svega?

ja ipak mislim da bih trebala dati sansu.Prvo popricaj sa njim probaj polako bez grubih reci,pa ces videti kako se on ponasa.Kazi ti sta je tebi smetalo u toj vezi,a ako se opet ponasa napadno,onda mislim da uradis ono sto zelis.
 
Da li biste se pomirili sa deckom s kojim ste u vezi 6 god ako vam u jednoj svadji prebaci sve sto je "trpeo" prethodnih godina, i ako vam zamera na glupim stvarima i jos plus na sve to godisnjicu proslavite u svadji odnosno ni ne proslavite je.da li da mu dam sansu, porazgovaram sa njim pa da probamo ponovo ili da raskinem sto mi veoma tesko pada?sta biste vi uradili u takvoj situaciji? da li moze da se predje preko toga kada onaj najbitniji datum za jednu vezu prodje kao da je najgori? dokle moze da se tolerise a kada treba da se postavi granica, makar po cenu svega?
То што те је трпео, пробај некако да му опростиш. :D
али упропашћену годишњицу немој никада...
Остани са њим и гунђај док га не убијеш...:mrgreen:

Границе не треба на постављати.. оне већ постоје...
Када до њедођеш, читаво ти се биће противи да останеш у тој вези.

Мој драги и ја редовно заборављамо годишњице. :-)
И не знам где су границе...:roll:
 
Da li biste se pomirili sa deckom s kojim ste u vezi 6 god ako vam u jednoj svadji prebaci sve sto je "trpeo" prethodnih godina, i ako vam zamera na glupim stvarima i jos plus na sve to godisnjicu proslavite u svadji odnosno ni ne proslavite je.da li da mu dam sansu, porazgovaram sa njim pa da probamo ponovo ili da raskinem sto mi veoma tesko pada?sta biste vi uradili u takvoj situaciji?

ako je bila svađa, onda nije samo on "pričao" bilo je tu i replike sa tvoje strane, a o tome nema ni reči!? Daklen, zavisi kakve su reči pale sa tvoje strane pre i za vreme svađe
 
Poslednja izmena:
Iz tvog skromnog posta naslucujem da si pomalo ceremonijal-meister,a to zaista ubija duh ljubavi... Za vezu nije toliko znacajan datum koliko realna osecanja.Ako pak preferiras da se osecas sigurno na suprotnoj strani tasa,imaj u vidu da doprinos gubitku ravnoteze u glavnoj stvari...Kako ti do dosad nije postalo jasno?...PA zene su krive za sve.:D Zato mu je i stalo do tebe,samo ceka da to shvatis,sestro. ;) otvori se...
 
Poslednja izmena:
Da li biste se pomirili sa deckom s kojim ste u vezi 6 god ako vam u jednoj svadji prebaci sve sto je "trpeo" prethodnih godina, i ako vam zamera na glupim stvarima i jos plus na sve to godisnjicu proslavite u svadji odnosno ni ne proslavite je.da li da mu dam sansu, porazgovaram sa njim pa da probamo ponovo ili da raskinem sto mi veoma tesko pada?sta biste vi uradili u takvoj situaciji? da li moze da se predje preko toga kada onaj najbitniji datum za jednu vezu prodje kao da je najgori? dokle moze da se tolerise a kada treba da se postavi granica, makar po cenu svega?

:rolleyes: prvo bi bilo lepo da upoznas sebe i svoje prohteve, granice tolerancije i osecanja... e posle, uzimajuci u obzir spoznano, stavi njega u proracun i videces sta ces dalje sa njim...najteze je resavati odnos kad si i sam u nedoumici sta bi i kako bi....
 
ja bi ljudima zabranila da veze, časna reč...
i ako baš hoćeš da znaš meni deluje ko da je on puko od tvojih očekivanja da taj.. khm.. najbitniji dan bude savršen.. što ljudi ne mogu da se posvećuju drugim ljudima 365 dana eto zato što postoje i zato što ih vole nego čekaju osme martove i godišnjice, četrdesetodnevnice =)

gladiolice, majku mu, obraduj se što ti se čovek otvorio, makar i na ružan način.
sad znaš šta njemu kod tebe smeta, možeš i ti njemu da kažeš šta tebi smeta.
pa da lepo krenete putem tolerancije (ne trpljenja kao do sad) i razumevanja.
mislim, posle šest godina bi red i bio.
da razgovarate.

edit: senoviti :heart:
 
ili... da li bi on tebi trebao da da jos jednu sansu? problem sa ljudima je to sto su njihove stvari za njih same uvek 'sitnice' a tudja ocekivanja uglavnom glupa i nerealna... ne obracaju paznju na ono sto neka druga osoba uradi il' ne uradi da bi u toj vezi bilo lepse... to shvataju kao nesto sasvim normalno... i uglavnom ne obracaju paznju na stvari koje nekom drugom smetaju... al'... zar je to i bitno? ovo je, ionako, samo zivot... koji traje koliko traje i... gotovo... zato ja i idem u kafanu... ima da se popije... a i glasna je muzika, pa ne moram bas sve da cujem i znam... jer bi' ionako samo okrenuo glavu na drugu stranu... da postedim sebe...
 
verujem da si povredjena svim tim sto ti je rekao. ali njegov problem sto nije o tome razgovarao sa tobom na lep nacin i na vreme. ne sada, posle toliko "trpljenja" da ti saspe tako sve odjednom. verujem da si povredjena. ali treba da shvatis da je mozda dosao trenutak da nesto popravite u vezi. ako je vec postojalo dosta stvari koje su njemu smetale, trebalo bi da sada, malo ladnije glave, sednete i popricate o tome. ja ne vidim nijedan razlog da ti raskidas, ali vidim hiljadu razloga da on to uradi, posto je, navodno, bio tako nezadovoljan sve vreme.
moj savet je da popricate o svemu. bez ljutnje. saslusaj ga. razmisli o tome sto ti prica. pozeli da nesto promenis kako bi vam oboma bilo bolje. muskarci nisu sposobni da vode konstruktivne dijaloge, u to sam se uverila milion puta. ali ako je vec rekao da nesto nije stimalo, pokusaj da ti detaljnije i razloznije isprica. i vidi da li zeli da menjate te neke stvari. i da li ti uopste mozes i zelis to nesto kod sebe da menjas, zarad vas.
 
a da, te godisnjice. meni nikad nisu znacila, ali razliciti smo. ne drami oko obicnog datuma. znam da te sve povredilo, ali iskreno, sam datum ne znaci nista. ja uvek zaboravim i godisnjice i rodjendane i slicne stvari. ali to ne znaci da mi nije stalo do osobe.
 
Da li biste se pomirili sa deckom s kojim ste u vezi 6 god ako vam u jednoj svadji prebaci sve sto je "trpeo" prethodnih godina, i ako vam zamera na glupim stvarima i jos plus na sve to godisnjicu proslavite u svadji odnosno ni ne proslavite je.da li da mu dam sansu, porazgovaram sa njim pa da probamo ponovo ili da raskinem sto mi veoma tesko pada?sta biste vi uradili u takvoj situaciji? da li moze da se predje preko toga kada onaj najbitniji datum za jednu vezu prodje kao da je najgori? dokle moze da se tolerise a kada treba da se postavi granica, makar po cenu svega?
lupi shakom ( * shako polumenta ) o sto, pa mora da se zna ko tu nosi brkove, 'el te?
 
ne gledam tako na to.
ne znam. meni bi bilo svejedno kog datuma mi kaze d aje nezadovoljan. i nekako, uvek cenim otvorene karte. sela bih i pricala s anjim, sa puno postovanja i sluha za njegove zelje. jednostavno, ja ne umem da funkcionisem kad mi neko sve zavija u oblande, pa nesto izmedju redova. kad mi saspe sve, onda mi se upali lampica. mozda jer sam i ja takav direktan tip.
 
ne gledam tako na to.
ne znam. meni bi bilo svejedno kog datuma mi kaze d aje nezadovoljan. i nekako, uvek cenim otvorene karte. sela bih i pricala s anjim, sa puno postovanja i sluha za njegove zelje. jednostavno, ja ne umem da funkcionisem kad mi neko sve zavija u oblande, pa nesto izmedju redova. kad mi saspe sve, onda mi se upali lampica. mozda jer sam i ja takav direktan tip.
živote.
zajebavala sam se novaista.. iamaš moj ozbiljan post gore..
bre.
 
daj neko poosenje :lol:

Pa to!
Neki Hard sex, a ne ove situacije kad nema sta pametno da se radi
pa ajd da otvorimo temu :"Ja ne znam sta da radim mozga nemam ili me mrzi da razmisljam"
g014.gif
g014.gif
 
ili... da li bi on tebi trebao da da jos jednu sansu? problem sa ljudima je to sto su njihove stvari za njih same uvek 'sitnice' a tudja ocekivanja uglavnom glupa i nerealna... ne obracaju paznju na ono sto neka druga osoba uradi il' ne uradi da bi u toj vezi bilo lepse... to shvataju kao nesto sasvim normalno... i uglavnom ne obracaju paznju na stvari koje nekom drugom smetaju... al'... zar je to i bitno? ovo je, ionako, samo zivot... koji traje koliko traje i... gotovo... zato ja i idem u kafanu... ima da se popije... a i glasna je muzika, pa ne moram bas sve da cujem i znam... jer bi' ionako samo okrenuo glavu na drugu stranu... da postedim sebe...

ovo je kljuc i mog odgovora. razumes parka?
 

Back
Top