mikrofon
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: mikrofon

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano mikrofon

Imem jedno pitanje za vas,,, jer sam kupio slušalice +mikrofon al taj mi neradi,,,[ustvari on radi al ne na mom kompjutru],
    šta se prvo napravi kad se kupi mikrofon.

sp: probo sam snimiti u saund recorder , koji je več u winXP.

LP:

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Prvo se iskljuci 5.1 zvuk na integrisanoj zvucnoj kartici, pa se dodeli jedan od tih ulaza mikrofonu.

Ustvari, prvo se kupi zvucna kartica jer su te integrisane blagi ocaj... A kartica ima sve potrebne ulaze/izlaze.

Toliko.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

ja imam na zvučnoj 3 izlaze:

-audio out
    -line in
    -mic

kod slušalica i mikrofona ima dva kabla, jedan za mikrofon i jedan za slušalice, kabal za slušalice sam uključio u :

-audio out
    a kabal za mikrofon u

-mic

-----------------------------------------------------
    problem je u tome da se zvuk čuje a nemogu da ništa snimam na mikrofonu (((
    kako da ta usposobim, reci mi još koji program na kojem bi to mogo da isprobam jer se mi čini da sa ovim sound-recorderom nešta nije uredu.,
    Može li mi dataljnije objasniti kako da to usposobim?

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Pa vec sam ti rekao... zato sto je ukljucen 5.1 zvuk, sva 6 kanala se prenose preko tih 3 ulaza/izlaza, i samim tim mikrofon ne mozes koristiti.

Da bi koristio mikrofon moras u kontrolnom softveru zvucnog cipa da setujes da je izlaz 2 ili 2.1, tako da se okupiraju samo 1 ili 2 ulaza/izlaza, a onaj treci ti ostane slobodan za mikrofon.

Protresi kroz softver koji ti ide uz plocu (posto je softver ujedno i drajver i 90% zvucne kartice... integrisani zvuk je vrlo slican win ili ti softverskim modemima - softver radi sve, dok to malo hardvera samo prevede digitalni zapis u analogni i posalje na odredjene izlaze), i naci ces mesto gde mozes podesavati sta ce gde ici na ta 3 ulaza/izlaza.

Kad to podesis, bocnes sluske u speaker out, bocnes mikrofon u mic ili line in (naravno, sve ovo zavisi kako si podesio) i to je to.

Mada, bolje kupi normalnu zvucnu karticu i zaboravi na to njesra...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    Pa vec sam ti rekao... zato sto je ukljucen 5.1 zvuk, sva 6 kanala se prenose preko tih 3 ulaza/izlaza, i samim tim mikrofon ne mozes koristiti.

Da bi koristio mikrofon moras u kontrolnom softveru zvucnog cipa da setujes da je izlaz 2 ili 2.1, tako da se okupiraju samo 1 ili 2 ulaza/izlaza, a onaj treci ti ostane slobodan za mikrofon.

Protresi kroz softver koji ti ide uz plocu (posto je softver ujedno i drajver i 90% zvucne kartice... integrisani zvuk je vrlo slican win ili ti softverskim modemima - softver radi sve, dok to malo hardvera samo prevede digitalni zapis u analogni i posalje na odredjene izlaze), i naci ces mesto gde mozes podesavati sta ce gde ici na ta 3 ulaza/izlaza.

Kad to podesis, bocnes sluske u speaker out, bocnes mikrofon u mic ili line in (naravno, sve ovo zavisi kako si podesio) i to je to.

Mada, bolje kupi normalnu zvucnu karticu i zaboravi na to njesra...
    a kako da iskjučim 5.1 zvuk???
    ja nebih mijenjo zvučnu karticu a
    drugije imam

Genius soud maker 32X2

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

RIJEŠIO SAM PROBLEM
    otovrijo sam kutiju i našta pročačko zvučnu karticu i proradilo je