ISTINA O ABORTUSU?

S

Senka Z.

Gost

Nekoliko pitanja za sve devojke-zene kojima je ovaj naslov skrenuo paznju: 1.Koliko znaju o abortusu; 2.Da li ga podrzavaju; 3.I da li su uopste sigurne sta donosi abortus? :?: :!:
 
jagodica:
ali mislim da je nekad to ipak opcija
Zao mi je,ali moram da ti kazem da ni u kom slucaju ne moze da bude opcija.Na nekim nasim sajtovima,cak sta vise tinejdzerskim,naletela sam na svakojake tekstove i savete gde se abortus odobrava,pa cak i preporucuje kao da je to isto sto i doruckovati.Htela sam samo da skrenem paznju na devojke koje su mozda radile aborus(ili nekoliko) ili devojkama koje misle da je to sasvim u redu i da ce mozda i sutra to da ucine, da obidju sajt http://www.silentscream.org u nadi da ce mnoge stvari da im budu jasnije.Posebno treba obratiti paznju na video gde je moguce uzivo videti kako se radi abortus.
U tom slucaju treba mnogo,mnogo razmisliti o svemu.Licno sam protiv toga, smatram da cu uvek i biti,a sigurno ce biti i oni koji odgledaju ovaj video.
Svako dobro!
 
Senka Z.:
jagodica:
ali mislim da je nekad to ipak opcija
Zao mi je,ali moram da ti kazem da ni u kom slucaju ne moze da bude opcija.Na nekim nasim sajtovima,cak sta vise tinejdzerskim,naletela sam na svakojake tekstove i savete gde se abortus odobrava,pa cak i preporucuje kao da je to isto sto i doruckovati.Htela sam samo da skrenem paznju na devojke koje su mozda radile aborus(ili nekoliko) ili devojkama koje misle da je to sasvim u redu i da ce mozda i sutra to da ucine, da obidju sajt http://www.silentscream.org u nadi da ce mnoge stvari da im budu jasnije.Posebno treba obratiti paznju na video gde je moguce uzivo videti kako se radi abortus.
U tom slucaju treba mnogo,mnogo razmisliti o svemu.Licno sam protiv toga, smatram da cu uvek i biti,a sigurno ce biti i oni koji odgledaju ovaj video.
Svako dobro!
Slazem se da je to strasan cin (u negativnom kontekstu, naravno)i da bi trebalo voditi racuna o tome da se ne dodje u situaciju da se o tome uopste razmislja.Ali, zivi smo ljudi - gresimo.i, sta onda - zbog jedne greske da upropastimo ceo zivot? Brojni su primeri zasto se zene (devojke) odlucuju na taj krajnji korak.Radnja filma mi je poznata.I, to niko ne radi bez razloga!
 
Mislim da je veoma bitno shvatiti znacaj prevencije nezeljene trudnoce - ABORTUS NIJE I NE SME DA BUDE KONTRACEPTIVNO SREDSTVO, sto je, na zalost, jos uvek vema rasprostranjena praksa kod nas. Cena neznanja i nedovoljnog rada na sopstvenom informisanju i edukovanju na ovu temu cesto je previsoka.
 
ugadnubaburastem:
Mislim da je veoma bitno shvatiti znacaj prevencije nezeljene trudnoce - ABORTUS NIJE I NE SME DA BUDE KONTRACEPTIVNO SREDSTVO, sto je, na zalost, jos uvek vema rasprostranjena praksa kod nas. Cena neznanja i nedovoljnog rada na sopstvenom informisanju i edukovanju na ovu temu cesto je previsoka.
upravo to!
 
Senka Z.:

Nekoliko pitanja za sve devojke-zene kojima je ovaj naslov skrenuo paznju: 1.Koliko znaju o abortusu; 2.Da li ga podrzavaju; 3.I da li su uopste sigurne sta donosi abortus? :?: :!:

1 - dovoljno
2 - protiv
3 - ....

u prirodi majke je da stiti dete u stomaku. sam taj cin ubistva je dosta prihvacen kao normalan. nervira me sto je okolina ta koja u velikom broju slucajeva odlucuje o zivotu jedne nerodjene licnosti. sto ljudi da bi "izbegli bruku" ili iz nekih drugih ne manje glupih razloga podrzavaju abortus. ne osudjujem osobe koje su ga izvrsile, kapiram da ne bi uradile da nisu morale, ali... zao mi ih je!
 
ne razumem vas???
gledam svakog dana,i to mi je postalo normalno(prof.deformacija)izvinjavam se svima,da se malo vise razumete u prev..ne bi do toga ni doslo sem onih problematicnih gde se mora iz zdravstvenih razloga..sirok je to pojam a i shvatanja su razlicita..i dobro i lose..
 
Jim Morrison_girl:
A sta npr sa devojkom koja je silovana i zatrudni..da li je po vama i tada nemoralno da se resi tog deteta.

ja sam kad sam bila mladja imala isti takav pristup abortusu kao necemu sto nije toliko strasno. medjutim kasnije sam imala priliku da pricam sa nekoliko drugarica koje su izvrsile abortus mimo svoje volje i kako ih je okolina naterala na to...

sto se tice silovanja, procitala sam dve knjige /kupe za dame -a. nair & sramota - kuci/ koje se bave tom problematikom... da ti ja ne bih drobila procitaj ih pod obavezno... kuci je malo tezak, ali isplati se...

ne znam, ja sam cula za par slucajeva da neke osobe nisu mogle da izvrse abortus posle silovanja i da se kasnije nisu pokajale zbog toga sto su spasile dete... mislim, ne znam razmisli o svim onim zenama koje bezuspesno pokusavaju da ostanu trudne pa reci da li je ok da one koje mogu da ostanu trudne ubijaju decu...?
 
Anonymous:
Senka Z.:
jagodica:
ali mislim da je nekad to ipak opcija
Zao mi je,ali moram da ti kazem da ni u kom slucaju ne moze da bude opcija.Na nekim nasim sajtovima,cak sta vise tinejdzerskim,naletela sam na svakojake tekstove i savete gde se abortus odobrava,pa cak i preporucuje kao da je to isto sto i doruckovati.Htela sam samo da skrenem paznju na devojke koje su mozda radile aborus(ili nekoliko) ili devojkama koje misle da je to sasvim u redu i da ce mozda i sutra to da ucine, da obidju sajt http://www.silentscream.org u nadi da ce mnoge stvari da im budu jasnije.Posebno treba obratiti paznju na video gde je moguce uzivo videti kako se radi abortus.
U tom slucaju treba mnogo,mnogo razmisliti o svemu.Licno sam protiv toga, smatram da cu uvek i biti,a sigurno ce biti i oni koji odgledaju ovaj video.
Svako dobro!
Slazem se da je to strasan cin (u negativnom kontekstu, naravno)i da bi trebalo voditi racuna o tome da se ne dodje u situaciju da se o tome uopste razmislja.Ali, zivi smo ljudi - gresimo.i, sta onda - zbog jedne greske da upropastimo ceo zivot? Brojni su primeri zasto se zene (devojke) odlucuju na taj krajnji korak.Radnja filma mi je poznata.I, to niko ne radi bez razloga!
Jednostavno NE SME da postoji ni jedan jedini razlog za abortus.U danasnje vreme se bukalno sve nenormalne stvari prodaj kao normalne.Drustvo sve prihvata,i ako ne prihvati onda ispada iz koloseka.Kao prvo,svaka devojka mora da zna da je ona odgovorna za svoje postupke,SAMO ONA.Ako zatrudni,to ne moze da se svrsta u gresku.Kako to neko moze da ispasta zbog toga celog zivota?Ona ce najvise ispastati ako se bude odlucila za abortus!S jedne strane tu su zdravstveni problemi,koji mozda i mogu da se rese,ali sa druge tu su traume koje je prate kroz ceo zivot.Kako ce to da resi?Imala sam priliku da cujem jedno iskustvo od jedne prijateljice koja je uradila abortus.Kada su joj uradili kiretazu,lezala je u sobi i cekala da dobije kontrakcije i da,kako to oni kazu-"izbaci plod".U istoj sobi sa njom je bila jedna Rumunka koja se prevremeno porodila,u sedmom mesecu i cija je beba posle par dana umrla.Drugarica je nepomicno lezala u krevetu,sa mrtvim detetom u sebi,cekajuci da ga izbaci(ciju je smrt ona licno potpisala)i gledajuci kako Rumunka neutesno place za svojim detetom(za ciju smrt nije bila odgovorna.Tada je shvatila sta je uradila,ali je vec bilo mnogo kasno.Danas se,posle nekoliko godina od tog dogadjaja,leci od steriliteta.Pa neka mi onda neko kaze da je to svar izbora svake zene...
 
JEDINI razlog zbog kog bih abortirala bi bio ako mi na ultra zvuku kazu da mi dete ima npr. uvecano srce, jedno plucno krilo itd ozbiljne deformacije na tu foru.
Zasto da ga mucim ? Zasto da mu pruzim sansu da zivi? Da bi posle CEO svoj zivot provelo u patnji i agoniji, zakljucano po bolnicama, bezbroj puta seckano po operacionim salama :?: :!: :?: :!:
 
QchCK*a:
JEDINI razlog zbog kog bih abortirala bi bio ako mi na ultra zvuku kazu da mi dete ima npr. uvecano srce, jedno plucno krilo itd ozbiljne deformacije na tu foru.
Zasto da ga mucim ? Zasto da mu pruzim sansu da zivi? Da bi posle CEO svoj zivot provelo u patnji i agoniji, zakljucano po bolnicama, bezbroj puta seckano po operacionim salama :?: :!: :?: :!:

Slazem se sa tobom, samo je problem sto se neka bolest ne moze utvrditi do se dete ne rodi... desava se i to... :cry:
 
ma zene moraju da vode racuna o sebi,ne decko,ne muz nego one same...moraju biti odgovorne,upoznate sa svim rizicima koje nosi abortus i shvatiti jednomza sva vremena da to nije i ne sme biti vid kontracepcije.
 
dr:
ma zene moraju da vode racuna o sebi,ne decko,ne muz nego one same...moraju biti odgovorne,upoznate sa svim rizicima koje nosi abortus i shvatiti jednomza sva vremena da to nije i ne sme biti vid kontracepcije.

U pravu si ( ili u pravu ste ) ali kad smo naivne i verujemo u ono "znam ja..." "pazim ja..." i tako...
Ja licno nisam mogla abortirati nisam jednostavno to je bilo jace od mene... nisam si ni "ostavila vremena" da o tome razmisljam, svesna sam svega i sta znaci postati majka tako mlada ma svega ali nisam mogla... ali borim se za sada je ok videcemo kasnije nikad ne znas sta zivot nosi, samo znam da cu se boriti i nema veze sto sam tako mlada navikla sam zivot je takav... ako si nesto uradila sad se treba znati i nositi sa tim...
 
Ma mozemo na ti,iskrena da budem divim se takvim zenama,nije mala stvar preuzeti odgovornost za takve postupke.Jedna moja poznanica je rodila dete sa 19 godina kada smo svi upisivali fakultet,pricali o ispitima...postala je mama i zaista je divna mama.
Nije to mala stvar.
Ja sam lekar i zaista imam puno drugarica koje su abortirale ali ni jednoj se to nije desilo zato sto je zakazala kontracepcija vec je bila logika ma nece to da se desi meni,a ja kad cujem to podigne mi se kosa na glavi,strasno volim price o zakazivanju kontracepcije bas taj jedan put...
 
dr:
ali ni jednoj se to nije desilo zato sto je zakazala kontracepcija vec je bila logika ma nece to da se desi meni,a ja kad cujem to podigne mi se kosa na glavi,strasno volim price o zakazivanju kontracepcije bas taj jedan put...
A kolika je verovatnoca da se u drugom stanju ostane pri koriscenju kondoma? Znam da cu biti vrlo paranoicna kad pocnemo da imamo sex... Da li treba koristiti i pilule?
 
dr:
Ma mozemo na ti,iskrena da budem divim se takvim zenama,nije mala stvar preuzeti odgovornost za takve postupke.Jedna moja poznanica je rodila dete sa 19 godina kada smo svi upisivali fakultet,pricali o ispitima...postala je mama i zaista je divna mama.
Nije to mala stvar.
Ja sam lekar i zaista imam puno drugarica koje su abortirale ali ni jednoj se to nije desilo zato sto je zakazala kontracepcija vec je bila logika ma nece to da se desi meni,a ja kad cujem to podigne mi se kosa na glavi,strasno volim price o zakazivanju kontracepcije bas taj jedan put...

Da iskreno i meni je tesko zbog toga, sve moje drugarice ce nesto upisati, pricaju o tome... a ja... koja sam bila skorz odlicna ucenica :cry: tesko je to veruj mi... ali neka covek se mora znati da ako je nesto uradio treba se znati i nositi sa posledicama... nije lako ali ja cu se boriti, hvala Bogu imla sam podrzku svih ljudi, roditelja, prijateljica, rodjaka, komsija, profesora... svih ali i znam da sam ih razocarala jer je meni skola stvarno isla, svi su verovali u moj uspeh na tom planu, ali desilo se priznajem bila sam naivna i nedovoljno upucena u sve to, bukvalno sam zatrudnila odma nakon nepunih mesec dana od kada sam prvi put spavala sa deckom, i prvi decko mi je u svemu i eto.. I upravo zato sto su me svi podrzali zbog njih a i zbog sebe i deteta cu se potruditi da zavrsim nesto vise od srednje kad se porodim i kad dete malo poraste, pomaze mi to sto mogu(i zelim) imam mogucnosti ne mislim financiske vec mi drzava u kojoj sam to omogucuje...
I dr. hvala ti na podrsci stvarno ti se divim i smatram da si vrlo inteligentna zena...
Znas mnogo sam naucila iz ovoga ( oduvek sam zelela biti psiholog, mozda jednog dana... ) NIKAD U ZIVOTU NISTA NE PLANIRAJ POGOTOVO SA SIGURNOSCU jer nikad ne znas sta te ceka sutra, sta nosi noc sta dan... Ne leti visoko, ne leti sa planovima... i od sada polako bori se, imas zbog koga... ne treba nista planirati, tj. treba ali vise imati neki cilj ka tome a ne reci e bice tako i tako...
 

Back
Top