Od sledeće nedelje besplatne vize

nikolakk

Početnik
Poruka
23
Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić izjavio je da će od iduće sedmice vize za zemlje Evropske unije za sve građane biti besplatne. "To je prvi korak na putu bezviznog režima koji će biti uspostavljen do kraja godine", rekao je Jeremić sinoć gostujući na RTV Belami u Nišu. "Potpisivanjem Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju EU, ušli smo u jedan nepovratni kolosek, osim ako ga 11. maja ne budemo prekinuli", naveo je Jeremić...
http://stranke.net/index.php?option=com_content&task=view&id=556&Itemid=2
 
Neznam ko ce da pobedi (i ne zanima me iskreno receno) ali jedno znam sigurno:
EU nam nikako nece pomoci ako dodje Tomislav Nikolic!Razgovarao sam malo sa strancima na tu temu(ko bi trebao da bude Predsednik Srbije) i skoro svi su bili za Tadica.Neki su se cak i pomolili da Tadic pobedi jer ce to,kako kazu,biti dobro za Srbiju i Srpski narod.
 
Ko je do sada morao da uzima vizu nije imao para da je plati, šta li?

Ovo mi liči kao na onu priču kad dignu "dnevnice u bajbokani" sa 100, na 130 dinara.
Zasto bi nesto placao ako ne moras(jedino ako Ti i slicni u Srbiji imate para prekovise).
Samo za Informaciju-ako jedna cetvoroclana porodica putuje recimo za Nemacku(neznam tacno koliko kosta Viza ali mislim da je negde oko 60€) trbalo bi da plati 240€.Jer to malo?To je bre i za Nemce mnogo-dati samo za Vizu 240€+Put+Ostala papirologija+....
Zato ne pricaj nesto bez veze.
 
Mene vrlo zanima ko će da pobedi. Od NATO bombardovanja i faktičkog gubitka Kosova, je prošlo devet godina a Srbija, zbog Koštunicinog rastezanja i odugovlačenja, još nije mnogo bliže EU nego što je bila. Sad je, posle osam godina na vlasti našao da se bori za Kosovo i da preti da Skupština nikada neće ratifikovati SSP.
Bolje da stavi svoj patriotizam, poštenje i nacionalizam u ram i politički se penzioniše.
 
Ko je do sada morao da uzima vizu nije imao para da je plati, šta li?

Ovo mi liči kao na onu priču kad dignu "dnevnice u bajbokani" sa 100, na 130 dinara.

Izgleda da imaš dobrog iskustva sa bajbokanom ili želiš da cela Srbija bude bajbokana. Uopšte nije bitno koliko košta viza neko je bitno da se ona ukine, da bude slobodan protok robe, kapitala i ljudi, da narod može slobodno da se kreće po Evropi bez granica.
 
Poenta komentara je bila - uvek mi je više vremena i nerviranja, ponižavanja, pa na kraju i para oduzimalo vađenje papira, inervjui, redovi. U hitnim situacijama sam je dobijala na neki drugi način, ali regularnim putem je toliko ponižavajuće da sam u zemlje EU putovala samo kada sam morala. Znam gde sam rad gost, a gde nisam.

Te pare koje ne daš za vizu, na kraju potrošiš dok si tamo, tako da izađe na isto.

Od svih emigranata iz EE, dve trećine su bili Poljaci. Od tih Poljaka polovina se vratila u Poljsku.

Tzv. pristupni fondovi su prazni, jer su većina evropskih država i banaka preti bankrot.

To su činjenice, a vi sanjajte šta hoćete..
 
Poenta komentara je bila - uvek mi je više vremena i nerviranja, ponižavanja, pa na kraju i para oduzimalo vađenje papira, inervjui, redovi. U hitnim situacijama sam je dobijala na neki drugi način, ali regularnim putem je toliko ponižavajuće da sam u zemlje EU putovala samo kada sam morala. Znam gde sam rad gost, a gde nisam.

Te pare koje ne daš za vizu, na kraju potrošiš dok si tamo, tako da izađe na isto.

Od svih emigranata iz EE, dve trećine su bili Poljaci. Od tih Poljaka polovina se vratila u Poljsku.

Tzv. pristupni fondovi su prazni, jer su većina evropskih država i banaka preti bankrot.

To su činjenice, a vi sanjajte šta hoćete..
Pare potrosis tamo ali(ako umes da racunas) uvek imas 60€ vise.;)
Strasno propada EU-evo crkosmo gladni nemamo para ni za hleb nego jedemo meso bez hleba.Ja nikako da dobijem tu Vizu-kad ce i meni da se posreci?
 
pa ša je tu olakšenje viznog režima i liberalizacija viznog režima i odnosa........osim konkretno beznačajnog ustoopka plaćanja takse........hoće li to da olakša dobijanje viza ....čak ni za one kategorije kojima su obećali pre godinu dana ---neće..........tako da.....kako je lako biti gloop............
 
pa ša je tu olakšenje viznog režima i liberalizacija viznog režima i odnosa........osim konkretno beznačajnog ustoopka plaćanja takse........hoće li to da olakša dobijanje viza ....čak ni za one kategorije kojima su obećali pre godinu dana ---neće..........tako da.....kako je lako biti gloop............
Pa i to je ZNACAJNO s obzirom da ljudi u Srbiji nemaju Para za bacanje.
 
Pa i to je ZNACAJNO s obzirom da ljudi u Srbiji nemaju Para za bacanje.

nije problem taxa nego vize, tako da radovnje je postoono apsoorndno....................... da li ćeš ti kao novinar, stoodent ili nekome kome treba lečenje u inostranstvu dobiti ukidanjem takse........jednostavnije i brže vizu....nećeš..................najjeftiniji predizborni marketing.... i nije još ukinooto...tokom sledeće nedelje........treba da to potvrde i zemlje eu....najobičnije prezborno obećanje...........kako god okreneš...............jedino je toožno što ima nekoga ko se ovome radooje.............a to ništa ne menja....
 
Ako je tvoja država likvidna i ako si se to obezbedio što brineš za Šveđane odjednom? Uostalom švedski dug i nije toliko veliki - čak je oko dvadeset puta manji od britanskog.
Ma ne brinem Ja za Svedjane nego za Svedjanke;)(salim se)
Nemam ja sta da brinem-placam jednom coveku(0,20€ mesecno) da se sekira za mene i on to radi savrseno-lupa glavu u zid,valja se od muke itd.
Ja sam se sa ovim obezbedio-
 
Napisala sam ti malopre nešto i izbrisala, mislila sam da si pročitao i skapirao. Očigledno da nisi, jer mi inače ne bi podmetao sliku pasoša. Uostalom, nije ni bitno, nema potrebe da dalje spuštamo na lični nivo.
Napisi mi ponovo(ako hoces).Ukapirao sam ja sve to ali kao sto rekoh ne zanima me.Ja sam ovde na Krsti da ubijem vreme dok cekam nesto(meni veoma vazno(ne mogu da kazem sta-al nije ni bitno))A sliku Pasosa sam ubacio namerno(i to znam zasto).;)
 

Back
Top