Mars i Venera u Natalnoj karti: tko je nas idealan partner?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 89

Tema: Mars i Venera u Natalnoj karti: tko je nas idealan partner?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Mars i Venera u Natalnoj karti: tko je nas idealan partner?

Imam temu za vas, malu drukciju:

Za zenske Mars:

Mars u 10.kuci (kuci Jarca): odgovara nam Jarac

Za muskarce Venera:

Venera u 7.kuci (kuci Vage): odgovara vam Vaga

Sta mislite o tome? Kod mene to stima.

venus8

Primećen član emily2 (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: Mars i Venera u Natalnoj karti: tko je nas idealan partner?

Koliko ja znam znakovi u kome se MA i VE nalaze nikako ne govore o tome da nam odgovaraju(ili da ce biti)partneri u tom znaku,vec osobe sa karakteristikama tog znaka..

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Mislim da vec postoji slicna tema.....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ovo je malo drukcije nego druga tema.

Ja imam Mars u Lavu, u 10.kuci i privlace me Jarci, jer je Jarac 10.znak, znak Jarca. Ne privlace me Lavovi zbog Marsa u Lavu.

Imam Veneru u 8.kuci, privlace me Skorpioni jer je to Skorpionova kuca, ne privlace me Bikovi zbog Venere u Biku.

Videla sam ja ovaj drugi Topic a je to nesto drugo. Nema mnogo zajednickog sa ovim.

Tako nesto sam samo jednom procitala i proverila na sebi i na par drugih osoba. U vecini slucajeva je to istina.

Mozemo mi izmisljati idealne partnere a stvarnost je drukcija.

venus8

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Emily,

Vidis da ja ne pisem o znakovima (Marsa i Venere) nego o kucama, sto je sasvim drukcije.

To je vrlo retka metoda da se vidi tko nam u stvari odgovara.

vipcurlic nije na forumu
    Saturn - volim ga, ali bih ga rado izbrisala gumicom da ga nema :)
    Domaćin vipcurlic (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Moj komentar - Venera u 8 polju ...oba muza su mi Skorpije u podznaku, na primer, jedna znacajna veza takodje..
    Mars u 9 polju...veza od 7 godina je bila Strelac u podznaku, prvi muz Strelac u znaku

Venera je u Biku, imala sam veze znacajne sa Bikovima
    Mars u Blizancima , e sa njima nisam imala veze i nesto me bas i ne privlace....

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

Hmmm ... moja venera u 10... jedan jedini jarac u mom zivotu, moja najveca ljubav .. inace je venera u raku, a sa njima bas nisam imala neke veze u zivotu
    Mars je u 11.... takodje jedna jedina vodolija, najduza veza .. mars je u lavu, ni sa njima nisam imala neke veze ... aj sad

Zainteresovan član LJUB252 (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

po toj logici meni odgovaraju skorpije jer mi je mars u osmoj kuci u znaku strelca. to su mi ljudi i govorili.. ko god se razume koliko toliko u astrologiju rekao mi je da meni odgovaraju skorpije (na prvom mestu), rakovi i zemljani znaci... venera mi je u 11. kuci i moja prva ljubav i najduza veza bila je sa jednom vodolijom. ali koliko sam ja skontala venera se gleda za idealne partnerke?

Aktivan član Antonina (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Kod mene to uopste ne stima. Meni su i venera i mars zajedno sa suncem u konjukciji u em, I polju em, u Ovnu - nikakd, nikad nisam imala vezu sa tipom Ovna znak / podznak kako god.
    Meni se cesto ponavlja Jarac ne sacam se sta je bio u podznaku , ili Blizanac / Rak ali sa Saturnom u padu u raku i I polju.
    Imala sam kratku vezu sa Vodolijom, ( sta mozete vise sa jednom Vodolijom ) a vodolijom opet vlada Saturn a nista pod milim bogom od Ovna.

Zainteresovan član saska987 (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

meni je mars u I kuci i najvise sam poludela za jednim ovnom, mada su i ostali bili ovnovi (a ja sam dupli). venera mi je u XI (u vodoliji), ali vodolije vise volim kao prijatelje.

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Meni je jako bitna pamet, mislim da nikada ne bih mogao za intelektualno inferiornom osobom da se ozenim. Ali isto tako zelim i da ta osoba bude drugacija od drugih, znaci da ne bude neka dosada vec zaista neko onako razlicit.

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ovo pravilo, izgleda funkcioniše.
    Moj Mars je u 4. kući, e sad, ne mogu reći da sam sa Rakovima imala neke značajne veze, ali definitivno, već duže vreme jesam sa jednim Rakom u vezi...Venera mi je u 8. polju, samo sam imala jednu vezu sa Škorpiom...ali Mars u Vagi- ne mogu se nabrojati Vaga u mom životu...kod moje sestre- Mars u 8. polju- udata za Škorpiju i to duplu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Mislim da ovo vredi za jedne, za druge ne.

Meni je Mars u 10.kuci, kuci Jarca a Sunce mi je u Biku, pa je normalno da mi Jarci (ovde je dupli znak toga) odgovaraju.

Sa druge strane Venera (nije vazno, sto sam zensko) u 8.kuci Skorpiona znaci da me privlace Skorpioni. Kod mene opet ima dvojno znacenje: moja Venera u Biku u opoziciji sa njegovim Suncem se isto privlace (opozicije su u vecini primera dobre, posebno opozicije dobrih planeta).

Treca stvar ovde je, da imam Sunce u 7.kuci, kuci Vage a podznak sam Vaga: svaka treca osoba koju poznam je Vaga. Sa njima se isto dobro razumem, posebno jer u Vagi imam Jupiter.

venus8

Ističe se
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Meni je mars u 12 kuci u jarcu., 12-ta kuca odgovara ribama...nit sam bila sa jarchevima, nit sam bila sa ribama...i potpuno sam ravnodushna prema ta 2 znaka...Tako da se ne slazem sa ovom teorijom...

Aktivan član Antonina (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Butterflies & Hurricane Pogledaj poruku
    Meni je mars u 12 kuci u jarcu., 12-ta kuca odgovara ribama...nit sam bila sa jarchevima, nit sam bila sa ribama...i potpuno sam ravnodushna prema ta 2 znaka...Tako da se ne slazem sa ovom teorijom...
    Ja ne znam vise a svima fura to - a ni meni ne - uopste. Ma ima vremena, mi smo mlade - pupoljci

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Moj Mars je u 10. u Skorpiji, kuca Jarca.. Nisam imala veze sa Jarcevima, doduse privukli su mi paznju par puta.. I utisak je da to ne bi funkcionisalo.. A iskustvo sa Skorpijom (Mars) je bilo fatalno, u najtezem smislu te reci...
    Venera u Lavu u 8.- nikada nisam upoznala nijednog Lava... no 8. je kuca Skorpije pa to mozda opet ima veze sa Skorpijama... Mada, znala sam samo jednu Skorpiju...

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    117

Položaj planete u nekoj kući jeste bitan, ali bitno je i da li kod onih kod kojih ovo pravilo "štima" ima i drugih pokazatelja koji bi uputili na isto ... ako ćemo već da dokazujemo ili opovrgavamo da li je ovo pravilo ili ne.

Dakle, da krenemo od uvodnog posta i primera koje je venus8 dala - ako je Mars u 10. kući a osoba jeste sklona muškarcima jarčevskog tipa, onda moramo pogledati ima li za to još pokazatelja u natalu ili ne. Recimo, jedno je ako takva osoba (sa Marsom u 10. kući) ima još i Saturn u 5. ili 7. kući, ili pak ima Jarca na vrhu neke od ovih kuća, ili Saturna u konjunkciji sa vladarem 5. i 7. kuće ili uopšte uzevši bilo koji drugi faktor koji bi ukazao na to da je ona prosto sklona takvima - a drugo je ako na primer ničega od toga nema, pa onda slobodno i možemo pripisati njenu sklonost baš tom Marsu u 10. kući.
    Nadam se da ste razumeli šta sam htela da kažem.
    Naravno isto važi i za položaj Venere kod muškaraca.

Inače, položaj Marsa/Venere u nekoj kući će pre opisati oblast života kroz koju nam se taj neko pojavljuje nego sam karakter, pa ako je Mars u 11. kući kod žene onda ona muškarce upoznaje recimo preko prijatelja, u društvu, ako je u 3. onda u komšiluku, preko brata/sestre, na kraćem putu, ako je u 9. u inostranstvu ili dužem putu i sl. Isto važi i za Veneru kod muškaraca (naravno ako samo njih posmatramo kao signifikatore partnera, ovo je krajnje pojednostavljeno a inače naravno gledamo i 5., 7. kuću tj vladare i sl.).

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Elle,

Ja imam Marsa (vladara 7.kuce) u 10.kuci i trebalo bi da upoznam nekoga na poslu. Upoznala sam ih dosta na poslu (turizam) a nije bas nista bilo nesto posebno.

Vaznije osobe sam srela na ulici (da ne bi krivo razumela - tamo gde sam pre stanovala, ispred zgrade); u disko-baru (dnevnom); u skoli stranih jezika. Dvoje spada u 3.kucu a ja nemam nista u 3.kuci, osim sto mi je vladar 3.kuce, Jupiter u 1.kuci.

Tako da neko pravilo i ne postoji. Napisala sam ovo, jer sam procitala u jednoj knjizi, da gledamo kucu gde je Mars (slucajno vladar moje 7.kuce) i tamo nam je kao idealan partner. Kod mene je to istina jer sam Bik (idealan partner za mene je Jarac). To ne znaci, da vredi za ostale.

Lep pozdrav!

Početnik
    Učlanjen
    21.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Meni je venera u 9-toj u ovnu,a mars u sedmoj u jarcu.Ovnovima i strelcima nisam imala vezu nit me privlače.Prvi put sam pre godinu dana imala vezu jarcem,lepo idealno ali je nedavno puklo bez svađa,samo čutanjeE ni ja nisam sigurna u ove teorije,međutim Emily je u pravu.Možda me tip osobe jarca strašno privlači slaže se s takvim karakterom,ali misli,da tu igraju ulogu i položaji natanih planeta u obe karte,pa treba razmotriti i dejvison i solar oba partnera pa tek onda da zaključimo.

Obećava jelenabek (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

a sta znaci kad je muskarcu venera u lavu u drugoj kuci? gde bi trebalo da upozna partnerku?

Zainteresovan član venussco (avatar)
    Učlanjen
    29.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

...hmmm...moj Mister Mars je u Lavu u 5. polju-nikada me nisu privlacili Lavovi-ni u znaku ni u podznaku ali sam zato SVE svoje decake upoznala u nekom klubu,kaficu,diskoteci,jednom recju na mestima za zabavu...i jednog u prodavnici nakita u kojoj sam radila,dok sam pila kafu u kaficu preko puta te radnje,znaci sve u skladu sa 5. kucom...e sad,kao sto rekoh,decaci nisu bili Lavovi ali su tako izgledali
    ...a Venerica u Skorpiji u 7. polju-to vec ima nekog smisla-bilo je par Fatalnih i svi su imali AC u Skorpiji...
    ...a nije mi jasno kako to da sam oduvek privlacila muskarce sa Venerom u Raku???

Učlanjen
    29.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio jelenabek Pogledaj poruku
    a sta znaci kad je muskarcu venera u lavu u drugoj kuci? gde bi trebalo da upozna partnerku?
    Venera u Lavu-na njoj i oko nje sve prsti i sija,ona je javna licnost npr. u 2. kuci,kuci vrednosti,ne znam mozda vlasnica nekog butika,radnje sa nakitom...VALJDA????:rolleyes:

Aktivan član elekta (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

a ako ima veneru skorpiji u cetvrtoj u konjukciji sa saturnom?

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio venussco Pogledaj poruku
    Venera u Lavu-na njoj i oko nje sve prsti i sija,ona je javna licnost npr. u 2. kuci,kuci vrednosti,ne znam mozda vlasnica nekog butika,radnje sa nakitom...VALJDA????:rolleyes:
    dobro si napisala, to stoji.

Učlanjen
    29.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio elekta Pogledaj poruku
    a ako ima veneru skorpiji u cetvrtoj u konjukciji sa saturnom?
    ...hmmm...Venera u Skorpiji-magneticna,fatalna,ne toliko lepa koliko privlacna,sva u crnom a on je srece ili u svom domu,ili u svom mestu rodjenja,preko nekog starijeg muskarca iz porodice(simbolika 4. polja)...mozda na sahrani(zvuci morbidno ali...)

Slične teme

1. Saturn u natalnoj karti
    Autor gigule u forumu Planete
    Odgovora: 966
    Poslednja poruka: 24.05.2017., 17:48
  2. Sexualnost/homosexualnost u natalnoj karti
    Autor sunshine248 u forumu Natalna astrologija
    Odgovora: 167
    Poslednja poruka: 27.01.2013., 15:28
  3. RODITELJI U NATALNOJ KARTI DETETA
    Autor sbojana u forumu Natalna astrologija
    Odgovora: 24