Злочин над невином децом

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

foliranat1

Domaćin
Poruka
3.680
Побили 150 сирочади


Најмонструознији злочин у БиХ извршен је на подручју општине Босански Брод, у мају 1992. године, када су припадници Хрватске војске и паравојних муслиманских снага пресрели четири аутобуса са 218 путника, од којих је било преко 150 дјеце, и побили их на монструзан начин.

Марко Грабовац, предсједник Удружења породица заробљених и несталих лица Босански Брод, истиче да је упознат са злочином који се догодио на подручју ове општине, и то још у вријеме док је БиХ званично била у саставу Југославије.

- Ромска, српска и муслиманска дјеца која су побијена, према мојим сазнањима, била су из домова за незбринуту дјецу с подручја Сребренице, Жепе и околних општина, и путовала су према Западној Европи. Под контролом ХВО, путници из једног аутобуса побијени су у Сијековцу, из два у Дубочцу, поред католичког гробља, а четврти је отишао у Хрватску - тврди Грабовац, те додаје да је, у јуну 2004. године, извршена ексхумација масовне гробнице поред муслиманског гробља у Сијековцу и тада је пронађено 59 тијела.

Он истиче да је седам дјевојчица од по 14 година издвојено из аутобуса и неколико дана силовано од стране припадника ХВО, у кући у Кораћу, а касније убијено. Према ријечима Грабовца, ово је потврдио и један од хрватских официра, који је био стациониран на овом подручју.

- Прије неколико година, у Босански Брод дошао је један Италијан и тражио дјецу која су нестала на овом подручју 1992. године. Тада ми је рекао да је ишао и код Амора Машовића, у Институт за тражење несталих лица БиХ, али није добио одговоре - истакао је Грабовац.

Симо Тушевљак, координатор Тима МУП-а РС за истраживање ратних злочина, истиче да је злочин дефинитивно почињен и да за то постоје докази.

- При ексхумацији, у јуну 2004. године, извађено је 59 тијела, од којих је било 23 дјеце, у доби од двије године до пунољетства. Сва ексхумирана тијела превезена су у Високо, ради даље обдукције и идентификације - навео је Тушевљак.

Он каже да је МУП РС дошао до оперативних сазнања да су, у мају 1992. године, на подручје општине Босански Брод дошла четири аутобуса са 218 путника, од чега је било преко стотину дјеце муслиманске националности, с подручја Сребренице, која су била у транзиту према Западној Европи. Након заустављања на пункту ХВО, они су под неразјашњеним околностима ликвидирани.

- Ениса Ардовић, кантонални тужилац из Зенице, заједно с Комисијом за тражење несталих Федерације БиХ, вршила је ексхумацију у Сијековцу и забранила приступ медијима. Такође, дотични су игнорисали да су побијена и дјеца, што је касније демантовано из Лондона, када је анализом утврђено да су кости припадале дјеци - истакао је Тушевљак.

Према његовим ријечима, и послије три године нема сазнања шта је Тужилаштво Зеничко-тузланског кантона предузело по наведеној ексхумацији и какви су резултати вјештачења.

Душко Томић, генерални секретар Дјечје амбасаде БиХ, каже да нико није пријавио нестанак дјеце на локалитету Босанског Брода те да је шокиран подацима.

- Људи који су до сада прикривали овај злочин јесу монструми, а ја ћу предузети све да их осудимо за звјерски злочин - поручио је Томић.
 
Да смањи број отворених тема и да се научи основној форумској "нетикети".

С обзиром на јадан квалитет сопственог доприноса, сврха овог налога се своди само на flood-овање, тј. затрпавање форума материјалом, без намере да се на њега дискутује. Уз примесе троловања -- прозивка (па још великим словима) у упису #2 је крајње неумесна. Боље би му било да се врати на друге теме које је отворио, па са њих побегао, него што отвара нове, а све са јединим коментарима типа "ШТА КАЖЕТЕ НА ОВО?!! А? А?"

Пријава...
report.gif
 
НЕШТО НА ОВАЈ ТЕКСТ СЛОЖНА ЕКИПА ШКРАБАЧА НЕМА КОМЕНТАРЕ.
ЗАНИМЉИВО......

Imamo.

S obzirom da ne umeš da normalno diskutuješ i braniš stavove koje ovde prosipaš, već samo zatrpavaš forum gomilom tekstova, a svaki komentar smatraš napadom na tvoju ličnost, ostaje mi samo da konstatujem da će Gazdarica imati sutra pune ruke posla. Ima da radi Kulin ban, četke, metle, lanci i katanci. ;)
 
Imamo.

S obzirom da ne umeš da normalno diskutuješ i braniš stavove koje ovde prosipaš, već samo zatrpavaš forum gomilom tekstova, a svaki komentar smatraš napadom na tvoju ličnost, ostaje mi samo da konstatujem da će Gazdarica imati sutra pune ruke posla. Ima da radi Kulin ban, četke, metle, lanci i katanci. ;)

Ево ја браним ставове али нико од вас који ме прозивате не осуђује ИЛИ не коментарише овај текст који сам навео, и због чега јер та историја није занимљива.
Пошто је форум о историји ја сам ставио текст о историји из ратова на балкану где се лепо види суманутост и безобзирност према деци , а где се све норме цивилизације руше. Па по мени нико и ништа не може да оправда ово што је учињено.
 
Ево ја браним ставове

Je l' ovako braniš stavove?
foliranat1:
а за сада и нема коме и нашта да одговарам.бар до сада.

али нико од вас који ме прозивате не осуђује ИЛИ не коментарише овај текст који сам навео, и због чега јер та историја није занимљива.
:roll:

Prvo, još uvek o tome ne može da se raspravlja sa stanovišta istorije, promašio si pdf, a drugo, šta sad očekuješ da ti kažem na taj tekst? Da je strašan zločin? Pa, jeste. Eto.

A treće, sedi i nauči da sklopiš jednu prostu rečenicu...:roll:

Пошто је форум о историји ја сам ставио текст о историји из ратова на балкану где се лепо види суманутост и безобзирност према деци , а где се све норме цивилизације руше. Па по мени нико и ништа не може да оправда ово што је учињено.

Tako je, forum o istoriji, zato nauči šta spada u domen njenog proučavanja i kada.
 
Да у праву си ..... то је злочин од стране усташа према деци.
зар не видите како се ти исти злочини понављају у сваком веку . и то све једни исти људи то раде. Из истог народа . Па сетимо се само јасеновца и јадовна.
ја долАзим до закључка да су ти хрвати веома геноцидан народ.
 
Да у праву си ..... то је злочин од стране усташа према деци.
зар не видите како се ти исти злочини понављају у сваком веку . и то све једни исти људи то раде. Из истог народа . Па сетимо се само јасеновца и јадовна.
ја долАзим до закључка да су ти хрвати веома геноцидан народ.

Kako se ponavljaju u svakom veku, kad Hrvati postoje tek maksimalno 108 godina?

Tvoja izjava:

tad hrvati nisu ni postojali. hrvati kao narod se spominju tek u proslom veku.
a od 1991. imaju drzavu prvi put u istoriji.
pretoga nikada tako nesto nije ni postojalo.
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=6494945&postcount=14
 
ja sam u prolece i leto 1992 bio u posavini i istocnoj bosni....nisam cuo za nesto ovako...imas li ti neki podatak vise...koja je brigada bila itd.....tako nesto bi se proculo brzinom munje,a niko nista nije cuo

i molim te mani me talijanskih novinara,to su isti oni koji su pisali i slikali navodnu pobijenu decu u vukovaru,pa ispao cist trik...ili prica o bacanju dece lavovima
 
гдесам ја ово написао да хрвати постоје 108 година.
није ми јасно


http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=6494945&postcount=14

OVDE!

tad hrvati nisu ni postojali. hrvati kao narod se spominju tek u proslom veku.
a od 1991. imaju drzavu prvi put u istoriji.
pretoga nikada tako nesto nije ni postojalo.

"Hrvati su narod koji se pominju tek u PROŠLOM VEKU!"

Sada je 21. vek, prošli vek je 20-ti, ako uzmemo da je njihov prvi pomen bio 1900. godine, a danas je 2008. godina, znači postoje maksimalno 108 godina, a državu imaju tek 18 godina.
 
ja sam u prolece i leto 1992 bio u posavini i istocnoj bosni....nisam cuo za nesto ovako...imas li ti neki podatak vise...koja je brigada bila itd.....tako nesto bi se proculo brzinom munje,a niko nista nije cuo

i molim te mani me talijanskih novinara,to su isti oni koji su pisali i slikali navodnu pobijenu decu u vukovaru,pa ispao cist trik...ili prica o bacanju dece lavovima

i ja san 1992 bia u ratu, i prvi put čujen za ovo, biće opet oni čika iz veritasa:lol:
 
di si bia?u kojoj brigadi ako nije tajna
ma nije ciko iz veritasa,ovo je, virujem plod bujne maste ovog foliranta:)

u 4 brigadi, ali nisan se boria u posavini, ali dosta ih je kasnije došlo šta su bili na tom ratištu, svakakve priče san čua al ovo o nekoj siročadi prvi put..

ko zna šta će se pričat za 30 godina, da su bacana lavovima..:lol:
 
u 4 brigadi, ali nisan se boria u posavini, ali dosta ih je kasnije došlo šta su bili na tom ratištu, svakakve priče san čua al ovo o nekoj siročadi prvi put..

ko zna šta će se pričat za 30 godina, da su bacana lavovima..:lol:

jesi bia na maestralu 95? ja sam 91 bio u ist.slavoniji 92 i 94 bosna a 98-99 kosovo...cak sam i protiv amerike ratova..pa ti vidi:):)
ma sad ce svasta da pricaju,ali da je bilo gluposti bilo je,pa kad se voda uskomesa..znas sta ispliva na povrsinu:)
a sto se tice lavova...nije se cekalo 30 god:)
 
jesi bia na maestralu 95? ja sam 91 bio u ist.slavoniji 92 i 94 bosna a 98-99 kosovo...cak sam i protiv amerike ratova..pa ti vidi:):)
ma sad ce svasta da pricaju,ali da je bilo gluposti bilo je,pa kad se voda uskomesa..znas sta ispliva na povrsinu:)
a sto se tice lavova...nije se cekalo 30 god:)

pizdarija u ratu nije falilo, bilo pa prošlo fala bogu, ali nekad me uvati nostalgija za tin ružnim vrimenima, biće san malo puka...:lol:

92 san cilu bia u ratu, dalmacija i južno bojište, posli se skinija završia faks, mobiliziran 95 par miseci prije oluje, i skinija se u 10 misecu..

bia san lito 95 i u bosni došli do mrkonjić grada a posli dayton i dalje se zna..

pa ******, ti si ratova protiv po svita:D
 
nisan ja slobo je:):)
znam da ste stigli do mrkonjica...bili ste jedna od najboljih brigada u hv...mozda odmah posle tigrova i mambi......imas li kakvu mirovinu ili neko ostvareno pravo kao branitelj,ovde nas niko nesljivi 5%...nemozemo ni novine dobijati na predplatu dzabe:):)
jesi video sta je propaganda:)

za sebe smo uvik govorili da smo najbolji, al to je subjektivno, o tome bi tribali pričat oni koji su se s nama susretali..:)

odma san se zaposlia posli rata, od privilegija nisan ništa koristia osim kupnje auta bez PDV-a i imam nešto udjela u braniteljskom fondu i jednu brazdu od gelera po ledjima al ništa strašno, malo uspomena s maslenice..:lol:

problem je šta se kod nas branitelji uglavnom susreću sa žaljenjem i suosjećanjem i to je ono što ih vodi u depresiju, pogotovo ako ne radiš i teško spajaš kraj s krajen..
bili smo borci i samo želimo malo poštovanja i divljenja bar da nan kažu hvala, uglavnom na taj način velika većina boraca ovdi razmišlja..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top