Злочин над невином децом
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: Злочин над невином децом

Ističe se foliranat1 (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano Злочин над невином децом

Побили 150 сирочади

Најмонструознији злочин у БиХ извршен је на подручју општине Босански Брод, у мају 1992. године, када су припадници Хрватске војске и паравојних муслиманских снага пресрели четири аутобуса са 218 путника, од којих је било преко 150 дјеце, и побили их на монструзан начин.

Марко Грабовац, предсједник Удружења породица заробљених и несталих лица Босански Брод, истиче да је упознат са злочином који се догодио на подручју ове општине, и то још у вријеме док је БиХ званично била у саставу Југославије.

- Ромска, српска и муслиманска дјеца која су побијена, према мојим сазнањима, била су из домова за незбринуту дјецу с подручја Сребренице, Жепе и околних општина, и путовала су према Западној Европи. Под контролом ХВО, путници из једног аутобуса побијени су у Сијековцу, из два у Дубочцу, поред католичког гробља, а четврти је отишао у Хрватску - тврди Грабовац, те додаје да је, у јуну 2004. године, извршена ексхумација масовне гробнице поред муслиманског гробља у Сијековцу и тада је пронађено 59 тијела.

Он истиче да је седам дјевојчица од по 14 година издвојено из аутобуса и неколико дана силовано од стране припадника ХВО, у кући у Кораћу, а касније убијено. Према ријечима Грабовца, ово је потврдио и један од хрватских официра, који је био стациониран на овом подручју.

- Прије неколико година, у Босански Брод дошао је један Италијан и тражио дјецу која су нестала на овом подручју 1992. године. Тада ми је рекао да је ишао и код Амора Машовића, у Институт за тражење несталих лица БиХ, али није добио одговоре - истакао је Грабовац.

Симо Тушевљак, координатор Тима МУП-а РС за истраживање ратних злочина, истиче да је злочин дефинитивно почињен и да за то постоје докази.

- При ексхумацији, у јуну 2004. године, извађено је 59 тијела, од којих је било 23 дјеце, у доби од двије године до пунољетства. Сва ексхумирана тијела превезена су у Високо, ради даље обдукције и идентификације - навео је Тушевљак.

Он каже да је МУП РС дошао до оперативних сазнања да су, у мају 1992. године, на подручје општине Босански Брод дошла четири аутобуса са 218 путника, од чега је било преко стотину дјеце муслиманске националности, с подручја Сребренице, која су била у транзиту према Западној Европи. Након заустављања на пункту ХВО, они су под неразјашњеним околностима ликвидирани.

- Ениса Ардовић, кантонални тужилац из Зенице, заједно с Комисијом за тражење несталих Федерације БиХ, вршила је ексхумацију у Сијековцу и забранила приступ медијима. Такође, дотични су игнорисали да су побијена и дјеца, што је касније демантовано из Лондона, када је анализом утврђено да су кости припадале дјеци - истакао је Тушевљак.

Према његовим ријечима, и послије три године нема сазнања шта је Тужилаштво Зеничко-тузланског кантона предузело по наведеној ексхумацији и какви су резултати вјештачења.

Душко Томић, генерални секретар Дјечје амбасаде БиХ, каже да нико није пријавио нестанак дјеце на локалитету Босанског Брода те да је шокиран подацима.

- Људи који су до сада прикривали овај злочин јесу монструми, а ја ћу предузети све да их осудимо за звјерски злочин - поручио је Томић.

Učlanjen
    23.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano Re: Злочин над невином децом

НЕШТО НА ОВАЈ ТЕКСТ СЛОЖНА ЕКИПА ШКРАБАЧА НЕМА КОМЕНТАРЕ.
    ЗАНИМЉИВО......
    Poslednji put ažurirao/la foliranat1 : 04.05.2008. u 00:22

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    403

Citat Original postavio foliranat1 Pogledaj poruku
    НЕШТО НА ОВАЈ ТЕКСТ СЛОЖНА ЕКИПА ШКАБАЧА НЕМА КОМЕНТАРЕ.
    ЗАНИМЉИВО......
    Зато што си побрка пдф...то треба да иде на политика.

Poznat Bogart (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

Exclamation Re: Злочин над невином децом

Да смањи број отворених тема и да се научи основној форумској "нетикети".

С обзиром на јадан квалитет сопственог доприноса, сврха овог налога се своди само на flood-овање, тј. затрпавање форума материјалом, без намере да се на њега дискутује. Уз примесе троловања -- прозивка (па још великим словима) у упису #2 је крајње неумесна. Боље би му било да се врати на друге теме које је отворио, па са њих побегао, него што отвара нове, а све са јединим коментарима типа "ШТА КАЖЕТЕ НА ОВО?!! А? А?"

Пријава...

Učlanjen
    23.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

а ево јавили сте се .
    не ..ова тема спада у историју. теме су из прошлог рата а то је историја.
    Poslednji put ažurirao/la foliranat1 : 04.05.2008. u 00:22

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    403

а ево јавили сте се .
    не ..ова тема спада у историју. теме су из прошлог рата а то је историја.
    Дп 1945. Од '45. па надаље иде у политику.

Učlanjen
    23.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

е онда качим тему из 1941-1945.
    о злочинима усташа у Лици или у Јасеновцу ако се слажеш , јер ту има доста нових података.

Zainteresovan član Eržebet Batori (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

НЕШТО НА ОВАЈ ТЕКСТ СЛОЖНА ЕКИПА ШКРАБАЧА НЕМА КОМЕНТАРЕ.
    ЗАНИМЉИВО......
    Imamo.

S obzirom da ne umeš da normalno diskutuješ i braniš stavove koje ovde prosipaš, već samo zatrpavaš forum gomilom tekstova, a svaki komentar smatraš napadom na tvoju ličnost, ostaje mi samo da konstatujem da će Gazdarica imati sutra pune ruke posla. Ima da radi Kulin ban, četke, metle, lanci i katanci.

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Folirant možda da promeniš ime u Svizac
    Ovo je teška artiljerija

Učlanjen
    23.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Citat Original postavio Eržebet Batori Pogledaj poruku
    Imamo.

S obzirom da ne umeš da normalno diskutuješ i braniš stavove koje ovde prosipaš, već samo zatrpavaš forum gomilom tekstova, a svaki komentar smatraš napadom na tvoju ličnost, ostaje mi samo da konstatujem da će Gazdarica imati sutra pune ruke posla. Ima da radi Kulin ban, četke, metle, lanci i katanci.
    Ево ја браним ставове али нико од вас који ме прозивате не осуђује ИЛИ не коментарише овај текст који сам навео, и због чега јер та историја није занимљива.
    Пошто је форум о историји ја сам ставио текст о историји из ратова на балкану где се лепо види суманутост и безобзирност према деци , а где се све норме цивилизације руше. Па по мени нико и ништа не може да оправда ово што је учињено.

Učlanjen
    17.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ево ја браним ставове
    Je l' ovako braniš stavove?
    Citat Original postavio foliranat1
    а за сада и нема коме и нашта да одговарам.бар до сада.
    али нико од вас који ме прозивате не осуђује ИЛИ не коментарише овај текст који сам навео, и због чега јер та историја није занимљива.

Prvo, još uvek o tome ne može da se raspravlja sa stanovišta istorije, promašio si pdf, a drugo, šta sad očekuješ da ti kažem na taj tekst? Da je strašan zločin? Pa, jeste. Eto.

A treće, sedi i nauči da sklopiš jednu prostu rečenicu...

Пошто је форум о историји ја сам ставио текст о историји из ратова на балкану где се лепо види суманутост и безобзирност према деци , а где се све норме цивилизације руше. Па по мени нико и ништа не може да оправда ово што је учињено.
    Tako je, forum o istoriji, zato nauči šta spada u domen njenog proučavanja i kada.

Učlanjen
    23.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Да у праву си ..... то је злочин од стране усташа према деци.
    зар не видите како се ти исти злочини понављају у сваком веку . и то све једни исти људи то раде. Из истог народа . Па сетимо се само јасеновца и јадовна.
    ја долАзим до закључка да су ти хрвати веома геноцидан народ.

Učlanjen
    17.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Да у праву си ..... то је злочин од стране усташа према деци.
    зар не видите како се ти исти злочини понављају у сваком веку . и то све једни исти људи то раде. Из истог народа . Па сетимо се само јасеновца и јадовна.
    ја долАзим до закључка да су ти хрвати веома геноцидан народ.
    Kako se ponavljaju u svakom veku, kad Hrvati postoje tek maksimalno 108 godina?

Tvoja izjava:

tad hrvati nisu ni postojali. hrvati kao narod se spominju tek u proslom veku.
    a od 1991. imaju drzavu prvi put u istoriji.
    pretoga nikada tako nesto nije ni postojalo.
    http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=6494945&postcount=14

Učlanjen
    23.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

[QUOTE=Eržebet Batori;6516777]Kako se ponavljaju u svakom veku, kad Hrvati postoje tek maksimalno 108 godina?

гдесам ја ово написао да хрвати постоје 108 година.
    није ми јасно

Iskusan ljuta_mamba (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

ja sam u prolece i leto 1992 bio u posavini i istocnoj bosni....nisam cuo za nesto ovako...imas li ti neki podatak vise...koja je brigada bila itd.....tako nesto bi se proculo brzinom munje,a niko nista nije cuo

i molim te mani me talijanskih novinara,to su isti oni koji su pisali i slikali navodnu pobijenu decu u vukovaru,pa ispao cist trik...ili prica o bacanju dece lavovima

Učlanjen
    17.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

гдесам ја ово написао да хрвати постоје 108 година.
    није ми јасно

OVDE!

tad hrvati nisu ni postojali. hrvati kao narod se spominju tek u proslom veku.
    a od 1991. imaju drzavu prvi put u istoriji.
    pretoga nikada tako nesto nije ni postojalo.
    "Hrvati su narod koji se pominju tek u PROŠLOM VEKU!"

Sada je 21. vek, prošli vek je 20-ti, ako uzmemo da je njihov prvi pomen bio 1900. godine, a danas je 2008. godina, znači postoje maksimalno 108 godina, a državu imaju tek 18 godina.

Primećen član
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Eržebet Batori Pogledaj poruku

OVDE!

"Hrvati su narod koji se pominju tek u PROŠLOM VEKU!"

Sada je 21. vek, prošli vek je 20-ti, ako uzmemo da je njihov prvi pomen bio 1900. godine, a danas je 2008. godina, znači postoje maksimalno 108 godina, a državu imaju tek 18 godina.
    koja si ti endemska vrsta...

ma hrvati su srbi, a ustaše su hrvati, tj srbi su ustaše...

Primećen član
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ljuta_mamba Pogledaj poruku
    ja sam u prolece i leto 1992 bio u posavini i istocnoj bosni....nisam cuo za nesto ovako...imas li ti neki podatak vise...koja je brigada bila itd.....tako nesto bi se proculo brzinom munje,a niko nista nije cuo

i molim te mani me talijanskih novinara,to su isti oni koji su pisali i slikali navodnu pobijenu decu u vukovaru,pa ispao cist trik...ili prica o bacanju dece lavovima
    i ja san 1992 bia u ratu, i prvi put čujen za ovo, biće opet oni čika iz veritasa

Učlanjen
    23.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Citat Original postavio glagoljica Pogledaj poruku
    i ja san 1992 bia u ratu, i prvi put čujen za ovo, biće opet oni čika iz veritasa
    u tekstu postoje ljudi sa imenom i prezimenom i verovatno oni mogu dati jos tacniju informaciju.

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

di si bia?u kojoj brigadi ako nije tajna
    ma nije ciko iz veritasa,ovo je, virujem plod bujne maste ovog foliranta

Primećen član
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

di si bia?u kojoj brigadi ako nije tajna
    ma nije ciko iz veritasa,ovo je, virujem plod bujne maste ovog foliranta
    u 4 brigadi, ali nisan se boria u posavini, ali dosta ih je kasnije došlo šta su bili na tom ratištu, svakakve priče san čua al ovo o nekoj siročadi prvi put..

ko zna šta će se pričat za 30 godina, da su bacana lavovima..

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

u 4 brigadi, ali nisan se boria u posavini, ali dosta ih je kasnije došlo šta su bili na tom ratištu, svakakve priče san čua al ovo o nekoj siročadi prvi put..

ko zna šta će se pričat za 30 godina, da su bacana lavovima..
    jesi bia na maestralu 95? ja sam 91 bio u ist.slavoniji 92 i 94 bosna a 98-99 kosovo...cak sam i protiv amerike ratova..pa ti vidi
    ma sad ce svasta da pricaju,ali da je bilo gluposti bilo je,pa kad se voda uskomesa..znas sta ispliva na povrsinu
    a sto se tice lavova...nije se cekalo 30 god
    https://www.youtube.com/watch?v=q8E3_vYcmSA

Primećen član
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

jesi bia na maestralu 95? ja sam 91 bio u ist.slavoniji 92 i 94 bosna a 98-99 kosovo...cak sam i protiv amerike ratova..pa ti vidi
    ma sad ce svasta da pricaju,ali da je bilo gluposti bilo je,pa kad se voda uskomesa..znas sta ispliva na povrsinu
    a sto se tice lavova...nije se cekalo 30 god
    https://www.youtube.com/watch?v=q8E3_vYcmSA
    pizdarija u ratu nije falilo, bilo pa prošlo fala bogu, ali nekad me uvati nostalgija za tin ružnim vrimenima, biće san malo puka...

92 san cilu bia u ratu, dalmacija i južno bojište, posli se skinija završia faks, mobiliziran 95 par miseci prije oluje, i skinija se u 10 misecu..

bia san lito 95 i u bosni došli do mrkonjić grada a posli dayton i dalje se zna..

pa ******, ti si ratova protiv po svita

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

nisan ja slobo je
    znam da ste stigli do mrkonjica...bili ste jedna od najboljih brigada u hv...mozda odmah posle tigrova i mambi......imas li kakvu mirovinu ili neko ostvareno pravo kao branitelj,ovde nas niko nesljivi 5%...nemozemo ni novine dobijati na predplatu dzabe
    jesi video sta je propaganda

Primećen član
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

nisan ja slobo je
    znam da ste stigli do mrkonjica...bili ste jedna od najboljih brigada u hv...mozda odmah posle tigrova i mambi......imas li kakvu mirovinu ili neko ostvareno pravo kao branitelj,ovde nas niko nesljivi 5%...nemozemo ni novine dobijati na predplatu dzabe
    jesi video sta je propaganda
    za sebe smo uvik govorili da smo najbolji, al to je subjektivno, o tome bi tribali pričat oni koji su se s nama susretali..

odma san se zaposlia posli rata, od privilegija nisan ništa koristia osim kupnje auta bez PDV-a i imam nešto udjela u braniteljskom fondu i jednu brazdu od gelera po ledjima al ništa strašno, malo uspomena s maslenice..

problem je šta se kod nas branitelji uglavnom susreću sa žaljenjem i suosjećanjem i to je ono što ih vodi u depresiju, pogotovo ako ne radiš i teško spajaš kraj s krajen..
    bili smo borci i samo želimo malo poštovanja i divljenja bar da nan kažu hvala, uglavnom na taj način velika većina boraca ovdi razmišlja..

Slične teme

1. Ратни злочин ?
    Autor Онако, у пролазу u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 20.03.2008., 12:35
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.12.2007., 06:40
  3. Хаг кри­је злочин у Клечкој
    Autor Viorija u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 05.07.2007., 20:03
  4. Да ли је ово ратни злочин ???