Srpsko selo

zeksiv

Ističe se
Poruka
2.186
Ovako, pošto sam lično iz seoske sredine - onda da iznesem neko svoje zapažanje. Prvo, ne bi trebalo da se toga stidim, ali ima dosta stvari zbog koji se pokolebam: prvo ono sa pesticidima i sl., mnogo nekulture, dosta džibera, slabo obrazovanje (ako se baviš poljoprivredom, valjda bi trebalo da tražiš nova znanja o tome)
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta je pisac ovim hteo da kaze...
Ali, reci cu ti: nase selo je takvo jer im je Tito, pa i Sloba dozvolio da budu "polutani" - pola i gradu (rade u fabrici), pola u selu (rade na njivi posle posla). Tako se i grad i selo kvare.
Stvaraju turbo-folk kulturu i modu. Strasno.
Ni u gradu nije bolje, jer neretko ovi rese da prestanu biti "polutani" i presele se, a da nikakav pomak u kulturi ne postignu, vec je prenesu u grad. Jezivo...
 
Ne znam sta je pisac ovim hteo da kaze...
Ali, reci cu ti: nase selo je takvo jer im je Tito, pa i Sloba dozvolio da budu "polutani" - pola i gradu (rade u fabrici), pola u selu (rade na njivi posle posla). Tako se i grad i selo kvare.
Stvaraju turbo-folk kulturu i modu. Strasno.
Ni u gradu nije bolje, jer neretko ovi rese da prestanu biti "polutani" i presele se, a da nikakav pomak u kulturi ne postignu, vec je prenesu u grad. Jezivo...

slazem se sa ovim 101 %

ali ne razumem sta pisac hteo da hoce sa onim prvim postom:confused:
 
Ovako, pošto sam lično iz seoske sredine - onda da iznesem neko svoje zapažanje. Prvo, nema bi trebalo da se toga stidim, ali ima dosta stvari zbog koji se pokolebam: prvo ono sa pesticidima i sl., mnogo nekulture, dosta džibera, slabo obrazovanje (ako se baviš poljoprivredom, valjda bi trebalo da se tražiš nova znanja o tome)

........
 
Hoce da kaze da su "seljaci" oni koji glasaju za radikale i dss, znam ga...

Pa treba razdvojiti seljake i seljacine. Seljaci su posteni ljudi koji zive i rade na selu i koje ova drzava j-ebe vec decenijama, seljacine su majmuni iz istih tih sela kojima je jedini cilj da dodju u BGD na primer i da budu IN a tu su i ovi novokomponovani bogatasi i njihova deca koji su uglavnom jet set seljacina.
 
Ne znam sta je pisac ovim hteo da kaze...
Ali, reci cu ti: nase selo je takvo jer im je Tito, pa i Sloba dozvolio da budu "polutani" - pola i gradu (rade u fabrici), pola u selu (rade na njivi posle posla). Tako se i grad i selo kvare.
Stvaraju turbo-folk kulturu i modu. Strasno.
Ni u gradu nije bolje, jer neretko ovi rese da prestanu biti "polutani" i presele se, a da nikakav pomak u kulturi ne postignu, vec je prenesu u grad. Jezivo...

Uh pa te iz turbo folka su sjajne ribe. Bash onako za nataknuti bez skidanja garderobe. Sve im treba izbushiti. A kao kondom uzeti gumu od FAP-a.
 
Pa treba razdvojiti seljake i seljacine. Seljaci su posteni ljudi koji zive i rade na selu i koje ova drzava j-ebe vec decenijama, seljacine su majmuni iz istih tih sela kojima je jedini cilj da dodju u BGD na primer i da budu IN a tu su i ovi novokomponovani bogatasi i njihova deca koji su uglavnom jet set seljacina.

Tacno!

Moze se i raci - posteni glasaju za DSS (ev. radikale).
Ili: seljacine glasaju za DS, a seljaci za radikale, mozda i DSS.
 
Pa treba razdvojiti seljake i seljacine. Seljaci su posteni ljudi koji zive i rade na selu i koje ova drzava j-ebe vec decenijama, seljacine su majmuni iz istih tih sela kojima je jedini cilj da dodju u BGD na primer i da budu IN a tu su i ovi novokomponovani bogatasi -KRADIKALSKI i njihova deca koji su uglavnom jet set seljacina.

:ok::ok::ok::ok::ok::ok:
 
Ne znam sta je pisac ovim hteo da kaze...
Ali, reci cu ti: nase selo je takvo jer im je Tito, pa i Sloba dozvolio da budu "polutani" - pola i gradu (rade u fabrici), pola u selu (rade na njivi posle posla). Tako se i grad i selo kvare.
Stvaraju turbo-folk kulturu i modu. Strasno.
Ni u gradu nije bolje, jer neretko ovi rese da prestanu biti "polutani" i presele se, a da nikakav pomak u kulturi ne postignu, vec je prenesu u grad. Jezivo...

Mozda da probas da zivis samo od poljoprivrede da vidis koliko bi ti trajalo.
 
Znam, naravno, i to je poseban problem.
Ali zbog unistenja poljoprivrede, sistematskog, od Tita do danas, vecina je dala sebi za pravo da se iskvari, videli od drzave, pa sto ne bi i oni. E, to me nervira kod "seljacina"!

Nece ova drzava da propadne dok je seljaka .Koliko god kvarni bili oni drze ovu drzavu oni rade i proizvode sve i ako idu na svoju stetu ,to niko na svetu nebi radio.
 
Tacno!

Moze se i raci - posteni glasaju za DSS (ev. radikale).
Ili: seljacine glasaju za DS, a seljaci za radikale, mozda i DSS.

e picoleone a gde ti sebe svrstavash..u seljanku ili seljanchuru..dosta bre vishe sa tim tvojim dss-om..smuchila si mi se..jbte i tadic i kostunjavi..daj neshto van tog tvog okvira u kome su svi koji nisu za tvoju opciju budaletine,a ti si ..shta?Pogledajte prilog 36486
 
Poslednja izmena:
lepse to definisi
seljaci kao seljacine sa sela ili iz grada ??? ili seljani iz grada koji hoce na selo ? ili gradjani sa sela koji zive u gradu? ili seljo-gradjani koji ne znaju odakle su? i pitanje je da li mislis na te iste kako postene ili kao lopove

nema terminoloških zaboona....da sam mislio seljačine...tako bih i napisao...seljaci-žitelji sela.....malog iđoša....slankamena, zooca.....ne vidim svrhu podpitanja........i, odgovor je... ??
 

Back
Top