Pomoć oko Universum V-155 pojačala.Dali je STK 4192II fabrički integralac za ovo poja

Margityu

Početnik
Banovan
Poruka
10
Interesuje me da li neko od vas forumaša može da mi pomogne oko mog problema.Nedavno sam kupio dotično pojačalo i prilikom "panjenja" mi prosvira integralac,ja ga zamenim i par dana radi bez problema kad nelizi vraže,prilikom sledećeg "panjenja" on ponovo prosvira.E sad pitanje dali je STK 4192II original integralac u ovom pojačalu tj. fabrički ili je neki od predhodnih vlasnika isti taj integralac stavio kao zamenu iliti alternativu.Ako neko zna odgovor na moje pitanje bio bih zahvalan na odgovoru.
 
Interesuje me da li neko od vas forumaša može da mi pomogne oko mog problema.Nedavno sam kupio dotično pojačalo i prilikom "panjenja" mi prosvira integralac,ja ga zamenim i par dana radi bez problema kad nelizi vraže,prilikom sledećeg "panjenja" on ponovo prosvira.E sad pitanje dali je STK 4192II original integralac u ovom pojačalu tj. fabrički ili je neki od predhodnih vlasnika isti taj integralac stavio kao zamenu iliti alternativu.Ako neko zna odgovor na moje pitanje bio bih zahvalan na odgovoru.

Mislim da ovde nije pitanje dali je integralac fabricki vec da li je bofl ili je dobar.Osim toga na koje zvucnike ti to prikljucujes tj. koja je impendansa tvojih zvucnika,jer ukoliko je manja impendansa od predvidjenje kod veceg opterecenja STK vuce vecu struju i eto ga beli dim,(STK4192II : +/-52,5V, 2x>50W(+/-35V/8oma) pa tu je onda pitanje dali dobro prijanja na hladnjak, dali su dobri elektroliti u filteru itd.Dakle nemora odmah da se posumlja na verodostojnost integralca njegova zamena je STK4191II
ALI MENI SVE LICI DA SI TI POVEZAO ZVUCNIKE OD 4 Oma
 
Na zadnjem panelu piše da nosi zvučnike od 4 ohma do 16 ohma, mislim da to nebi bio problem,prikačio sam original Ei-Niš HSR-ke od 120 wati,sa jednim basom, one su ako se nevaram 4 ohma.Između integralca i hladnjaka sam stavio pastu koja se koristi za procesore u kompjuteru.

O tome ti i govorim.Malo teorije 50w na 4 oma vuce iz ispravljaca 3.5A a za istu snagu sa zvucnicima od 8oma potrebno je 2.5A. 1A nije mala razlika i to moze biti ono sto ti ubija STK narocito posto ga ti forsiras.To sto pise od 4 do 16 oma ti govori jedino da je optimum 8oma a nikako neznaci da da nece nista pregoreti na 4 oma.
Kombinacija pojacala 50W i zvucnika 120w nije bas optimalna u tvom slucaju kada zelis da nerviras komsije jer to pojacalo nikako nemoze napumpati 120w a i to je malo komplikovanije objasniti pa necu ulaziti u to sada.A ako zelis grmljavinu onda bezi od STK integralaca jer su oni samo konfekcija nego lepo napravi tranzistorsko pojacalo u AB klasi bar jedno 100w.
Na ovom linku opsirnije o integralcu http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/S/T/K/4/STK4192II.shtml
 
Hvala ti na brzom objašnjenju,i ja znam da nemogu sa tim pojačalom da dobijem snagu dovoljnu za kutije,to mi je jasno,te kutije su uzete u zajam dok nenađem kutije da kupim.E sad se postavlja pitanje,pošto kupujem kutije,koja kombinacija bi bila najbolja za to pojačalo,da sad nekarabudžim pojačalo.Dali je kombinacija : 60-75 w na 8 ohma dobra za to pojačalo.Da se razumemo nebi da pravim drugo pojačalo pošto je navedeno pojačalo u kompletu sa ostalim komponentama,pa bi to izgledalo malo šugavo.
 
Kutije u svakom slucaju na 8 oma,sto se tice snage mogu ici i do 75w sinusne(muzicke preko 150w).Samo bih ti ja savetovao da se odreknes tog pojacala,manje ce te boleti glava kasnije.Servisom Hi-fi bavim se preko 10 god i imam negativno iskustvo sa svim sto u sebi ima STK,ali tvoja je volja i odluka.
Neznam do koje cifre ides u kupovini kutija,tj. da li kupujes nove ili nesto polovno.U slucaju da je ovo drugo preporucio bih ti kutije AR(modeli AR 15,AR18) koje imaju savrsen odnos cene i kvaliteta,ili mozda pak neke AKAI kutije koje su i nastajale u vreme popularizacije STK kola i dobro podnose jedni druge.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:

Back
Top