Lepota - drugarstvo...

dadap

Primećen član
Poruka
946
Da li mozete da se druzite sa ljudima koje smatrate ruznim? Da li nas fizicki izgled privlaci i kad je odabir drugova u pitanju?
Moje pitanje proistice iz razgovora sa poznanicom iz teretane koja mi je pricala kako se eto posle 4 godine cula sa nekom svojom drugaricom iz srednje skole i dogovorile su se da se vide. Medjutim susret je za nju bio prava nocna mora jer je shvatila da je ta njena drugarica (ako ima prava da je tako zove) toliko ruzna da je njoj neprijatno da se druzi sa njom. Posto sam blago reci uzasnuta tim sto sam cula imam potrebu da cujem jos neka misljenja na ovu temu.
 
pitanje je sasvim na mestu, jer, iako mi to ignorisemo, postoje ljudi koji vole da se druze iskljucivo sa lepim ljudima..
verujte,.. i ja sam bila sokirana takvim izjavama... pogotovo sto mi se onda vrzmalo po glavi pitanje da li sam ja lepa ili ruzna za doticnu osobu (koja je btw potpuno nebitna u mom zivotu)...
naravno da prijatelje ne biram i ne klasifikujem po takvom kriterijumu.. ali.. eto.. ima i takvih ljudi..
cudno
bolesno
uvrnuto
ali skoro 100% sam sigurna da te osobe ustvari nemaju prijatelje
 
dadap:
Da li mozete da se druzite sa ljudima koje smatrate ruznim? Da li nas fizicki izgled privlaci i kad je odabir drugova u pitanju?
Moje pitanje proistice iz razgovora sa poznanicom iz teretane koja mi je pricala kako se eto posle 4 godine cula sa nekom svojom drugaricom iz srednje skole i dogovorile su se da se vide. Medjutim susret je za nju bio prava nocna mora jer je shvatila da je ta njena drugarica (ako ima prava da je tako zove) toliko ruzna da je njoj neprijatno da se druzi sa njom. Posto sam blago reci uzasnuta tim sto sam cula imam potrebu da cujem jos neka misljenja na ovu temu.
Meni je rec "ruzno" previse jaka kada zelim da okarakterisem neku osobu.Po meni postoje lepe i manje lepe (simpaticne) osobe.Svaka osoba ima neke kvalitete,ako nije preterano lepa onda je sarmantna ili duhovita.Imam puno drugarica i sve se razlikujemo na neki nacin.Ni za jednu ne mogu reci da je ruzna,mozda zato sto ih sve volim i ne mogu biti objektivna.Dacu vam jedan prost primer,pre par godina u moj kraj se doselila jedna devojka.Na prvi pogled mi je bila nekako cudna,ne znam...Nesrazmerne je gradje,ima cudan hod i mrsava je jako.Ali su mi se dopale njene oci i njen osmeh.Pored toga izuzetno je sarmantna,pricljiva i vesela.I evo,sada svako jutro pijemo kafu zajedno,poveravamo se jedna drugoj i postala mi je jedna od najboljih drugarica.Fizicki izgled mi apsolutno nije bitan kada biram prijatelje. A ta tvoja poznanica iz teretane je iskompleksirani snob! Pozdrav!
 
Cao Daki. Ta je poznanica bila barem iskrena, mnogo ljudi tako misli ili svesno ili nesvesno. Reakcija odbrane na sopstvenu narcisoidnost...da ne ulazimo psihijatriju. Slican odnos ces primetiti prema invalidima, gadjenje prema obolelim od kojekakvih bolesti (narocito koznih manifestacija koje kvare spoljasnost , iako nisu zarazne itd).Pogledaj samo medije ne kod nas nego i u svetu. Gosti po emisijama glumci, manekenke, pevaljke i oni prosipaju svoje "mudrosti" a ne recimo najbolji studenti, intelktualci itd. Jesi primetila kako nekad poularne glumice u Holivudu nestanu kad napune 40? Ideal je u postmodernom drustvu je spoljasnost... a glupacica od poznanice samo guta ono sto joj se sevira. Budi mi pozdravljena.
 
Hm...moje misljenje je da ne trebamo gledati kako koja osoba izgleda, vec kakva je u dusi i kakav karakter ima. Dali je lepa,ruzna, debela ili vitka nije uopste bitno isto kao sto ni novac ne igra nikakvu igru ako je to pravo Prijateljstvo.Prijateljstvo su jako lepe reci al je tesko Prijateljstvo steci:)
 
moja najbolja drugarica je mnogo dobra riba a i ostale devojke u mom drustvu ne izgledaju lose...
mislim hocu da kazem da je sve oko mene lepo... :lol:
naravno da mi nije problem da se druzim sa "ruznim" ljudima,ja volim sa svima da se druzim!! 8)
a moram priznati da zaista ima takvih osoba kao sto si rekla da je ta tvoja drugarica...samo ja imam srecu da da nemam takve ljude u svom drustvu
 
A šta mislite o suprotnom slučaju?Ja sam upoznala dečka koji mi se učinio simpatičnim na početku ali se posle 5 meseci druženja ispostavilo da se on može družiti samo sa ljudima koji su ružniji, neuspešniji i manje inteligentni od njega , da bi dominirao.( Kad je shvatio da u mom slučaju ne dominira prestao je da me zove telefonom, a u međuvremenu smo se baš bili zgotivili-mislila ja)
 
hazard:
A šta mislite o suprotnom slučaju?Ja sam upoznala dečka koji mi se učinio simpatičnim na početku ali se posle 5 meseci druženja ispostavilo da se on može družiti samo sa ljudima koji su ružniji, neuspešniji i manje inteligentni od njega , da bi dominirao.( Kad je shvatio da u mom slučaju ne dominira prestao je da me zove telefonom, a u međuvremenu smo se baš bili zgotivili-mislila ja)
:shock:
Dobro je,i ne treba da te zove!Nisu ti u blizini potrebne takve osobe.Mislim da je on malo iskompleksiran... :roll:
 
dadap:
Da li mozete da se druzite sa ljudima koje smatrate ruznim? Da li nas fizicki izgled privlaci i kad je odabir drugova u pitanju?
Moje pitanje proistice iz razgovora sa poznanicom iz teretane koja mi je pricala kako se eto posle 4 godine cula sa nekom svojom drugaricom iz srednje skole i dogovorile su se da se vide. Medjutim susret je za nju bio prava nocna mora jer je shvatila da je ta njena drugarica (ako ima prava da je tako zove) toliko ruzna da je njoj neprijatno da se druzi sa njom. Posto sam blago reci uzasnuta tim sto sam cula imam potrebu da cujem jos neka misljenja na ovu temu.
Znaci kad me otkaci neka drugarica- izgleda da joj nisam sexy vishe:)))
E svasta....
:twisted:
Meni je malko cudno shvatanje te tvoje poznanice. No izgleda da si ti bash slatko celjade, cim se sa tobom druzi:>
 
hazard:
A šta mislite o suprotnom slučaju?Ja sam upoznala dečka koji mi se učinio simpatičnim na početku ali se posle 5 meseci druženja ispostavilo da se on može družiti samo sa ljudima koji su ružniji, neuspešniji i manje inteligentni od njega , da bi dominirao.( Kad je shvatio da u mom slučaju ne dominira prestao je da me zove telefonom, a u međuvremenu smo se baš bili zgotivili-mislila ja)

Chekaj, jel' time zelish da naznachish kako si loodilo od zene ili...?
 
rastamann:
hazard:
A šta mislite o suprotnom slučaju?Ja sam upoznala dečka koji mi se učinio simpatičnim na početku ali se posle 5 meseci druženja ispostavilo da se on može družiti samo sa ljudima koji su ružniji, neuspešniji i manje inteligentni od njega , da bi dominirao.( Kad je shvatio da u mom slučaju ne dominira prestao je da me zove telefonom, a u međuvremenu smo se baš bili zgotivili-mislila ja)

Chekaj, jel' time zelish da naznachish kako si loodilo od zene ili...?
ma,ne, samo umem poneki put da kažem i nešto pametno.mrzim ljude koji vole da budu u centru pažnje tako što se okruže idiotima.A ne volim ni one koji biraju okolinu prema fizičkom izgledu.Tako pokazuju koliko i sami vrede. Na njihovu žalost LEPOTA JE PROLAZNA , pa šta kad im jedini kvalitet iščili?
 

Slične teme


Back
Top