Koji način je najbolji za upoznati ljude kakvi su zaista?
Strana 1 od 13 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 311

Tema: Koji način je najbolji za upoznati ljude kakvi su zaista?

Zainteresovan član Maravilloso (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2007.
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Koji način je najbolji za upoznati ljude kakvi su zaista?

Znači to bi bila tema... pa čisto da ne ponavljam pitanje ajde ja da počnem...
    Ne znam koji je najbolji način... ne znam čak ni koji sve načini postoje... ali život me je naučio jednom čini mi se dobrom i provjerenom načinu... a to je da se prvo predstavimo u nekom prilično jadnom svijetlu... što naravno kasnije ne mora stvarati probleme osim ako nijesmo suviše jadni... pa da onda pratimo njihove reakcije... i još, a što je možda čak i isto, da dođemo u situacije, simulirane ili ne svejedno, u kojima zavisimo od njihove milosti....

Ističe se
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: Koji način je najbolji za upoznati ljude kakvi su zaista?

Видети их и у добру и у злу.

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...vizuelni

Primećen član maksifor (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2007.
    Reputaciona moć
    45

ne znam..ja ne znam ni sta znaci to upoznati ljude kakvi su zaista..posto to kakvi smo mi cini nasa licnost, nase osobine,odluke, i ponasanje u odredjenim situacijama...a ako ni oni sami ne znaju kako bi se ponasali u kojoj situaciji kako mi mozemo znati??
    veoma mali br ljudi poznaju sami sebe....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa koga briga kakvi su...zaista?

btw nema nacina...

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

prvi utisak ti nepogresivo kaze sve sto treba da znash..intuicija odradi sav posao,dakle slushash unutrashnji glas bez obzira na to kako osoba izgleda ili kako se predstavlja..

Ističe se
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Тешко. Први утисак често вара...

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Снага Воље Pogledaj poruku
    Тешко. Први утисак често вара...
    ako posmatrash kroz iskustvo ili umom..mene ne vara,svaki put kad nisam poslushao intuiciju zekio sam se..neki ljudi su pravi kameleoni,sposobni da prevare i rodjenu majku..uostalom,tek kada upadnesh u neku loshu situaciju mozes da vidish kakvi su ljudi oko tebe..

Ističe se
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio junkmarko Pogledaj poruku
    ako posmatrash kroz iskustvo ili umom..mene ne vara,svaki put kad nisam poslushao intuiciju zekio sam se..
    Интуиција је дискутабилна област...

Citat Original postavio junkmarko Pogledaj poruku
    tek kada upadnesh u neku loshu situaciju mozes da vidish kakvi su ljudi oko tebe..
    О томе и причам.

Aktivan član DRVOSEČA (avatar)
    Učlanjen
    16.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    51

Odputuj s njima negde na 10 dana i videces. To je najbolji nacin jer ces s njima biti 24h dnevno pa ces ih videti u svim stanjima. Jer jedno je biti s nekim par sati u toku dana recimo na poslu jer on je takav tu gde je i pripremljen je za odredjeni model ponasanja.
    Imao sam recimo nekog drugara koji je bio sasvim ok ispred dragstora, pio bi pivce i zezao bi se, bio bi veseo i slicno tome. Medjutim to je u tih nekoliko sati bilo tako. Jednom prilikom smo bili kod mene na gajbi i ludak nije mogao da se zaustavi do jutra. Dere se kao manijak a ja i jos nas par vec ono koma, lezimo mrtvi smo spava nam se a ovaj znaci nije normalan dere se tu i znaci nije mu dobro...

Aktivan član
    Učlanjen
    01.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio Maravilloso Pogledaj poruku
    Ne znam koji je najbolji način... ne znam čak ni koji sve načini postoje... ali život me je naučio jednom čini mi se dobrom i provjerenom načinu... a to je da se prvo predstavimo u nekom prilično jadnom svijetlu... što naravno kasnije ne mora stvarati probleme osim ako nijesmo suviše jadni... pa da onda pratimo njihove reakcije... i još, a što je možda čak i isto, da dođemo u situacije, simulirane ili ne svejedno, u kojima zavisimo od njihove milosti....
    He, i ja sam ovo praktivala..to jeste dobro, mada se ja nisam prikazivala u jadnom svetlu vec sve svoje negativne osobine odmah izbacim. Logika mi je bila - ako neko proguta moje lose strane, sa dobrim nece imati problema.
    To jeste dobro, ali je skupocena igra koja u vecini slucajeva donosi razocarenje. jer su ljudi u sustini goveda. kvalitetni ljudi? to je kao da trzis iglu u plastu sena...svi se loze na yourself markenting..itd ako znas o cemu pricam..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

mada, sve zavisi o kakvoj se vrsti odnosa radi...

evo, za "emotivne & sl. odnose" ima super forica;
    znaci, gledate da budete iskreni, max, ono - koliko mozete...
    pustite i njih da pricaju...npr. ono sto ne misle zaista (statistike kazu - u 90 % slucajeva...)
    i kad se pokupe i odu s nekim prozirnim "objasnjenjem" (vise manje),
    pa...dok ih posmatrate kako bjeze niz ulicu, mozete opusteno upisati x-ic u drugu kolonu pod;
    pichkica...preovladavajuca karakterna osobina - povrsna/an...

eto, nadam se da sam nekom pomogla...

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Lightbulb Re: Koji način je najbolji za upoznati ljude kakvi su zaista?

zanimljivo razmisljanje..daj coveq vlast i videces kakav je phe

Aktivan član Modruna (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Занимљиво је и посматрање гестикулацију саговорника, има о томе читава наука. Рецимо, ако је човек скрстио руке на грудима, то значи да се ограђује, да заправо не жели да комуницира. Ако човек даје неку изјаву а притом се трља по носу, значи да лаже. Ако жена седи прекрштених ногу, са стопалом обмотаним око другог зглоба, то значи да није ни најмање (сексуално) расположива. И све у том стилу.

Ствар је у томе што људи веома ретко могу да контролишу гестикулацију, па их она одаје чак и када свесно покушавају да глуме нешто друго.

Aktivan član seducer (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    50

ljudi su kao knjiga sa neobelezenim stranicama.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio seducer Pogledaj poruku
    ljudi su kao knjiga sa neobelezenim stranicama.
    samo mogu da kazem: svaka cast za tu izjavu.
    I da uzmem da razmisljam o tome. Svaka cast, slazem se.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio Modruna Pogledaj poruku
    Занимљиво је и посматрање гестикулацију саговорника, има о томе читава наука. Рецимо, ако је човек скрстио руке на грудима, то значи да се ограђује, да заправо не жели да комуницира. Ако човек даје неку изјаву а притом се трља по носу, значи да лаже. Ако жена седи прекрштених ногу, са стопалом обмотаним око другог зглоба, то значи да није ни најмање (сексуално) расположива. И све у том стилу.

Ствар је у томе што људи веома ретко могу да контролишу гестикулацију, па их она одаје чак и када свесно покушавају да глуме нешто друго.

Не дај Боже само да саговорник има поленску алергију па да га због тога сврби нос... Или да жена једноставно има навику да седи тако обмотаних ногу - никад нико не би ни пробао да је стартује ако би гестове тумачио тако буквално и дословце.

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

То би била чиста манипулација и себични безобразлук: ја ћу да глумим пред тобом, сакрићу ко сам и какав сам да бих открио ко си ти и какав си и да бих те боље упознао!

Veoma poznat gazela (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    144

..Nije losa ideja...Ali najbolji nacin procenjivanja ljudi je posmatrati kako se ponasaju prema drugim ljudima oko sebe...Jednog dana takvi ce biti i prema tebi....
    Takodje - reakcija koju jednom pokaze deo je njegove licnosti i to ce ispoljavati prema svima i u svakoj situaciji...
    Na primer: ko te jednom slaze - slagace te opet jer je to deo njegovog karaktera. A ta osobina lazljivosti povlaci sa sobom citav niz losih osobina, koje su se formirale kako bi podrzale odredjenu laz (lazi)...Prati njegov (njen) pogled dok razgovara ili radi nesto, pokrete rukama, nacin na koji komunicira sa ljudima oko sebe, kako komentarise druge ljude... I sitnice otkrivaju coveka jer na njih ne obraca paznju...
    U sustini iz pogleda se prepoznaje licnost - za one koji umeju da posmatraju...

Veoma poznat gazela (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    144

Citat Original postavio Modruna Pogledaj poruku

To je Ok zakljucivanje....Ali treba znati da postoje ljudi kojima su dobro poznate te fore i koji ih koriste kako bi manipulisali drugima....Ne oslanjaj s eu potpunosti na to - to je samo deo mozaika...

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio gazela Pogledaj poruku
    ..Nije losa ideja...Ali najbolji nacin procenjivanja ljudi je posmatrati kako se ponasaju prema drugim ljudima oko sebe...Jednog dana takvi ce biti i prema tebi....
    Takodje - reakcija koju jednom pokaze deo je njegove licnosti i to ce ispoljavati prema svima i u svakoj situaciji...
    Na primer: ko te jednom slaze - slagace te opet jer je to deo njegovog karaktera. A ta osobina lazljivosti povlaci sa sobom citav niz losih osobina, koje su se formirale kako bi podrzale odredjenu laz (lazi)...Prati njegov (njen) pogled dok razgovara ili radi nesto, pokrete rukama, nacin na koji komunicira sa ljudima oko sebe, kako komentarise druge ljude... I sitnice otkrivaju coveka jer na njih ne obraca paznju...
    U sustini iz pogleda se prepoznaje licnost - za one koji umeju da posmatraju...
    Не постоје калупи у које можеш да метнеш људе, типа:''Ко је једном слагао - наставиће да лаже, ко се једном напио - постаће алкохоличар, ко је једном нешто украо - наставиће да краде, ко је једном здувао џоинт - наставиће да се дрогира...''
    Било би тако једнноставно и досадно када бисмо на основу једног податка могли да доносимо опште закључке који ће важити увек и свугде.

Уосталом, СВИ смо ми понекад нешто слагали Значи ли то да СВИ имамо и те ''пратеће низове лоших особина''?

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Iskustvo me je naučilo da je prvi utisak najčešće prava slika o nekoj osobi. Nazovimo to intuicijom.
    /Naravno, ne govorim o vizuelnom utisku./
    Sve ono što dođe kasnije predstavlja zamagljivanje te prvobitne impresije, zato što postajem sve neobjektivnija i sklonija da projektujem i nadgrađujem nepostojeće (pozitivne) osobine.
    A test suštinskog upoznavanja je - vreme.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Na stolu patologa se vidi kakvi su ljudi zaista.....tu nema laganja....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Aktivan član Modruna (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Hellen Pogledaj poruku
    Не дај Боже само да саговорник има поленску алергију па да га због тога сврби нос... Или да жена једноставно има навику да седи тако обмотаних ногу - никад нико не би ни пробао да је стартује ако би гестове тумачио тако буквално и дословце.
    Па добро, поленска алергија је очигледна, и нико ништа неће да закључује ако саговорник има алергију. А што се тиче "навике", о томе би "Freud & co." имали шта да кажу. У сваком случају, ово са гестикулацијом су само назнаке, наставиш да провераваш човека. Али заиста је тешко, скоро немогуће, контролисати гестикулацију.

@ Патак, почео си да скрећеш у морбидност, враћај се на "прави пут". Нас занимају наши (живи) ближњи.

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

odeš na skijanje ili letovanje sa drooštvom.........mnogo dobra stvar je što sam ja imao prilike da rano odlazim na pootovanja sa droogarima......i tako...po prvi poot vidiš kako neko foonkcioniše zaista...kakve su mu navike....da li je stipsa....to mi je u detinjtvu i kasnije formiralo stav o karakterima određenih ljoodi....mogu reći da sam ih upoznao...........a sada kapiram....da sve što znam o ljoodima.......... je umnogome vrednovanje........ mojim vrednosnim principima..........koji mogu da boodu i sasvim objektivni...ali i sasvim pristrasni.........to je sve iz mog ugla.......a zašto bih osim ljoobavi..i meni najbližih........hteo nešto da znam "zaista".............ne hteo, nego želeo.........

Slične teme

1. Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 25.09.2008., 00:29
  2. DEEP FOREST-ali zaista najbolji
    Autor avana u forumu Muzika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 09.06.2005., 20:44

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku