STA VI MISLITE??

maksifor

Primećen član
Poruka
874
koliko muzika ima uticaja na vas zivot??
da li prodje i jedan dan a da ne odslusate koju pjesmu??
Muzika je postala svakodnevnica, i ono sto slusate postaje vas stil zivota, razmisljanja...da li smo mi u stvari svjesni koliki uticaj muzicari imaju na nas....?

predpostavljam da poznajete mnoge osobe koje su se promjenivsi vrstu muzike koju slusaju i sami promjenili..npr.cura koja do prije god dana je bila sasvim povucena, uvijek sama, nikad se nije bunila, odjednom pocinjene da slusa metal i pocinje da se druzi, da iskazuje svoje misljenje, da zivi!
Danas se jasno moze vidjeti ko sta slusa samo na osnovu ponasanja te osobe....muzika je za nas postala vazna isto kao i hrana, samo sto kad se neko hrani nezdravom i brzom hranom to se odrazava na njegovo zdravlje i tezinu, a kada slusa (ne mogu ja da kazem ne kvalitetnu, posto nisam bas strucna..) odedjenu muziku to se odrazava na mozak i osoba ne moze to lako da primjeti....zato muzika moze cak bit i opasna..

cak i mnoge zivotinje imaju razlicita reagovanja na muziku...
Koliki je to dar i moc znati stvarati muziku, cak i prepoznati nesto lijepo...

Sta vi mislite o tome?Koliko je to danas postalo vazno?i sta za vas predstavlja muzika, samo sitnicu, stil zivota, nacin izrazavanja, ili nesto drugo?
 
Ex, da, potpuno si u pravu !
Inace, zika za mene predstavlja bukvalno nacin zivota..... po meni, po nekoj mojoj logici, ti si onakav kakvu ziku slusas... e sad, ne mora bas tako to da bude... ali meni se tako cini... ponasanje, stil zivota i sve ostalo da se slaze s zikom.... tako da... ne znam :/
 
Muzika je 90% mog zivota
uvek slusham muziku
uvek sviram gitaru
Ne utice mi na mozak jer ne slusham muziku koja promovishe odredjenu vrstu ponashanja
ali na moj stil utice
Muzika na mene uvek pozitivno utice Npr:Tera me da vezbam gitaru vishe Jer kad slusham Deep Purple napalim se pa se ne skidam sa gitere dok me ruka ne zaboli
E da i pomazimi da se oraspolozim kad slusham Black Sabbath - Paranoid otkacim se k'o da sam se naduvao
Zakljucak:Music Rulezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
 
Poslednja izmena:
Meni je muzika sve u zivotu. Citirala bih sada moju najbolju novu drugaricu Lizu, koju svi znate, a koja je iz nekog razloga banovana:

Obozavam muziku. Slusam je od malih nogu i od malih nogu ucestvujem u njoj. Ponekad aktivno svirajuci raznovrsne instrumenta, pomazuci muzicare, organizujuci koncerte, a ponekad pasivno prosto slusajuci i opustajuci se uz muziku. Volim muziku. Njoj sam posvetila svoj zivot, detinjstvo, mladost, prijateljstva, pa cak i ljubav. Ponekad sam zbog muzike zapostavljala fakultete koje pohadjam (Izvinite profesori, asistenti i dekani), ponekad sam zapostavljala prijatelje (izvinite prijatelji), a ponekad sam zapostavljala i prirodu (izvini, Prirodo), ipak nju nisam nikada zapostavljala, bila mi je uteha i radost. Medjutim, od svih vrsta muzike na svetu, moram da priznam i, molim vas, da se ne naljutite, ja volim srpsku muziku. Na zalost, medju ovim mnogobrojnim "vs." temama, koje nam tako omogucavaju da glasamo i iskazemo svoje misljenje, niko nije p[ostavio temu o najlepsoj i nasoj prvoj muzici, koju smo culi kada smo otvorili oci. Ja sam velika Srpkinja. Moje poreklo je cisto srpsko. Srpkinja sam od glave do pete. Jedem pragnje, pijem rakiju igram kolo, volim Tita i jugonostalgicarka sam. Mama mi je rekla: "Liiiizo, pusti Srbiju idi u Evropu!", ja sam joj rekla: "Dobro Mama" i otputovala sam u Australiju da posetim nasu dijasporu. Svi su mi se obradovali. Mladi, stari, deca, odrasli, Siptari, Hrvati, Makedonci, Sokci, Rumuni, Cigani i Bunjevci, ali i Crnogorci, Slovenci, Goranci, Rusini i Slovaci. Izveli su prigodan kulturno umetnicki program u moju cast. Ja sam tada shvatila da je nasa muzika najlepsa. Kakvi Andi, Tango, Samba, Rumba, Cha Cha Cha, Merenge, Foxtrot, Kadril, Polka, Mazurka i plesovi u koznim sorcevima u Bavarskoj. Srpska muzika je najbolja na svetu. Ne damo Kosovo, ali dajemo svima da uzivaju u nasoj muzici. Svi treba da je slusamo. Mi imamo sta da ponudimo. Moji najomiljeniji srpski muzicari su: Hanka Paldum, Sinan Sakic, Semsa Suljakovic, Sako i Dado Polumenta, Harisa Dzinovica, Zvonka Bogdana, Dzogani, B3, Trick FX, Funky G, Nada Topcagic, Elma, ali volim i Cecu, Draganu, Miru Skoric, Miru Kosovku, Bebi Doll, Metallicu, Cecu Slavkovic, Motorhead, Tozovca, Ramones, Juzni vetar (najvise), Stoju, Ramaba Amadeusa, Saleta i Dekija Matica, Anu Bekutu, Prljavo Kazaliste, Haustor, Darka Filipovica, Darka Rundeka, Sasku Karan, Zlatu Petrovic, Suzanu Mancic, Suzanu Jovanovic, Nirvanu, Lepa Brena, Offspring, Slatki Greh, Clash, B3, Sinovi Manjace, Riblja Corba, Pearl Jam, Tomu Zdravkovica, i mnogi drugi i naravno Djej. 8)

Eto, ona je rekla sta misli o muzici i to nasoj srpskoj muzici i ja se slazem sa njom. A vi?
 
Muzika je 90% mog zivota
uvek slusham muziku
uvek sviram gitaru
Ne utice mi na mozak jer ne slusham muziku koja promovishe odredjenu vrstu ponashanja
ali na moj stil utice
Muzika na mene uvek pozitivno utice Npr:Tera me da vezbam gitaru vishe Jer kad slusham Deep Purple napalim se pa se ne skidam sa gitere dok me ruka ne zaboli
E da i pomazimi da se oraspolozim kad slusham Black Sabbath - Paranoid otkacim se k'o da sam se naduvao
Zakljucak:Music Rulezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Slazem se u svakom slucaju, ali me vise Trooper od Maidena oraspolozi od Paranoida
 
Svaka čast za temu!
Muzika je za mene veoma bitna, ne desi se da neki dan ne poslušam ni jednu pesmu jer prosto dan nije dan bez muzike. :)
Sve mi nekako ide lakše uz muziku...kad je pustim mogu i da sredjujem po kući, da se šetam, da se vozim basom, ..ma sve!
Ona jeste bitan deo života, e sad šta neko podrazumeva pod muzikom ...
Za mene je veom bitan text, da prosto ima neku poruku, da samo kad pročitaš text možeš da kažeš da je lepa pesma...naravno veoma je bitna i muzika i melodija...
Muzika kod nekog odredjuje stil a kod nekog ne..to sve zavisi od osobe do osobe..
Zaista su srećni ljudi koji imaju dar za stvaranje muzike, ali danas se to u našoj zemlji sve srozalo...Ko se sve danas ne smatra umetnikom i muzičarem..to je žalosno.Izgleda da neki ljudi ,nažalost, ne znaju šta je lepo, nadje se neko ko će da napiše neku "pesmičicu" i masa će to oberučke da prihvati.
 
necu previse da duzim...prosto smatram da je muzika nesto sto coveka drzi u zivotu i tera ga da gura dalje,pa vi to shvatite kako mislite da treba....prosto i kada sam najvise tuzna cujem samo jednu pesmu i situacija se bas popravi,a ponekad ako je naka sitnica totalno zaboravim na nju...i uvek se smejem kada slusam muziku,bas me nekako ispuni...i nema dana da ne odvojim deo vremena za muziku...
 
Uf...muzika bukvalno cini moj zivot, prvenstveno zato sto sam panker, to mi je odredilo stil zivota, druga stvar, obrazovan sam muzicar i treca stvar je ta sto meni muzika pomaze da zaradim koji dinar... (da,da ja tezgarim! :-D )
Znaci nalazi se u svakom apektu mog zivota :)
 
Muzika,danas ima veooooma veliki znachaj u svakom zivotu....
Npr. ja kad sam vesela odvrnem muziku do kraja i igram,uzivam,ili svejedno kad sam tuzna uzivam u nekim baladama....pa dajte chak su i praistorijski ljudi pravili neku muziku....
I danas je sve ochiglednije ko kakvu muziku slusha....
Ja slusham hip-hop,i naravno neki dance 90-tih....I to utiche na mene,to je jache od mene...
 
Muzika je 90% mog zivota
uvek slusham muziku
uvek sviram gitaru
Ne utice mi na mozak jer ne slusham muziku koja promovishe odredjenu vrstu ponashanja
ali na moj stil utice

Muzika na mene uvek pozitivno utice Npr:Tera me da vezbam gitaru vishe Jer kad slusham Deep Purple napalim se pa se ne skidam sa gitere dok me ruka ne zaboli
E da i pomazimi da se oraspolozim kad slusham Black Sabbath - Paranoid otkacim se k'o da sam se naduvao
Zakljucak:Music Rulezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Kod mene je to obrnuto i slusam dosta agresivniju muziku,jos kad popijem guaranu ili neki alkohol po sobi stvari lete,bukvalno se izgubim!!
 
Neprodje ni jedan dan da neslusam muziku,e sada sta slusam zavisi od raspolozenja nekad Rock a nekad
Pop. I potpuno se slazem sa onom recenicom "onakav si kakvu ziku slusas".
 
Ne mogu da kazem da muziku slusam svaki dan "OBAVEZNO",jer to za mene ne predstavlja vrstu obaveze(:???:).Ukljucivanje radija,kompjutera(lista za prezivljavanje novog radnog dana)kod mene je postalo deo "svakodnevnog ponashanja".Ja jednostavno ne mogu da pocnem dan bez muzike.Muzika je moja sholjica kafe(jer ne pijem pravu kafu).Ja ne mogu da ucim ukoliko mi nije "ukljucena" muzika.
E sad,da li je muzika sitnica,stil zivota,nachin izrazavanja NE ZNAM.
A ovo,po oblacenju(ponashanju) mozes da prepoznas ko kakvu muziku slusha(ako sam dobro rekla),nije bas...ja npr nekada nosim "shljampave" trenerke(HIP-HOP fazon),ili indijsku odecju...a slusham ROCK (vecinom strani),ali volim i operu(u kombinaciji sa rockom(primese gitare)narochito),klasiku. :super:
 

Back
Top