Da li je trebalo?

Da li je N.Pašić trebao da potpiše Separatni mir sa Austro - ugarskom?

  • DA

    glasova: 4 40,0%
  • NE

    glasova: 6 60,0%

  • Ukupno glasova
    10
  • Anketa je zatvorena .

zeksiv

Ističe se
Poruka
2.186
Da li je trebao N.Pašić da potpiše Separatni mir sa Austro - ugraskom. Ja mislim da je trebao - jer smo kao rezultat nepotpisivanja imali preko milion žrtava. Uostalom, za to vreme bi i Austro - ugarska ojačala, ali bi zato i Srbija ojačala i našla odmah neke saveznike i ne bi bilo albanske golgote. N.Pašić - možda najgori političar.
 
Da li je trebao N.Pašić da potpiše Separatni mir sa Austro - ugraskom. Ja mislim da je trebao - jer smo kao rezultat nepotpisivanja imali preko milion žrtava. Uostalom, za to vreme bi i Austro - ugarska ojačala, ali bi zato i Srbija ojačala i našla odmah neke saveznike i ne bi bilo albanske golgote. N.Pašić - možda najgori političar.

Separatni mir sa AustroUgarskom nije bio povoljan za Srbiju ako si mislio na onaj prvi jer bi Srbija bila okupirana od strane sila osovina i Bugarske...a drugi mir ili ugovor sa AustroUgarskom je bio i te kako povoljan a uslov je bio smaknuce Apisa koje je uradjeno na montiranom procesu (Solunski proces)..ali posle je inicijativa prestala jer je Aleksandar dobio ponudu Britanske krune da sve teritorije osvojene od AustroUgarske zadrzi da bi A-U carstvo prestalo da postoji .....Tim cinom bi Nemacka koja je bila u usponu bi izgubila jakog saveznika a Britanija bi ojacala uticaj na Evrposkom kontinentu......krivac je onaj Aleksandar...sada bi imali onu Srbiju kakve su karte postojale
 
Da li je trebao N.Pašić da potpiše Separatni mir sa Austro - ugraskom. Ja mislim da je trebao - jer smo kao rezultat nepotpisivanja imali preko milion žrtava. Uostalom, za to vreme bi i Austro - ugarska ojačala, ali bi zato i Srbija ojačala i našla odmah neke saveznike i ne bi bilo albanske golgote. N.Pašić - možda najgori političar.

pa cisto sumnjam da je to pitanje na mestu... jer su oni ipak ziveli u drugim vremenima i nisu mogli da gledaju u buducnost... a da je pasic najgori politicar koga je imala ova zemlja... e to ces malo da izvines, jer on je bio jedini koji je moga da ode kod kralja Aleksanda i da se izdere na njega kao na malo dete, bez posledica... svi posle toga su bili obicni uvlakaci kod neke strane drzave!!!
 
Требате добро проучити Први Светски Рат и све околности око њега, па онда кривити Александа или Пашића. Овако изгледа да вам је циљ само блаћење Карађорђевића, по већ устаљеном комунистичком шаблону.
 
Требате добро проучити Први Светски Рат и све околности око њега, па онда кривити Александа или Пашића. Овако изгледа да вам је циљ само блаћење Карађорђевића, по већ устаљеном комунистичком шаблону.

ово веч има неког смисла.
апсолутно подржавам мишљење.
 

Back
Top