Zasto ne bi bilo i Velike Albanije?

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Kako vi dragi forumasi razmatrate ovaj nacin misljenja?
Zasto ne bi Sjeverni dio Kosova pripao Srbiji a ostatak Albaniji a Albanija da isplati neku odredjenu sumu novca Srbiji i direktan ulazak u EU.
Na primjer opstina Leposavic, Zubin Potok,Zvecan,Sjevrni dio Mitrovcie, Istok i Vitomirica bi pripali drzavi Srbiji a ostatak Albaniji.

Cekam na pristojne odgovore.

Mir sa Vama

Siri Dalje LDP
 
mislim da bi se i srbi iz uze srbije, a i albanci iz albanije slozili sa tobom. a zasto i ne bi, koja je zemlja da donas odbila neku teritoriju ma koliko ona mala bila. ali ako je pitanje upuceno stanovnicima kosova, vecina nije ni za jednu od tih opcija.
 
Naravno i ja cekam na isplatu novca za ovaj moj prijedlog.
Zasto da se stvaraju dvije nezavisne drzave kad se moze rijesiti situacija na jedan miran nacin uz puno razumijevanje.Albanija je i ranija bila pojam za malu drzavu.Neka se ostvari ono sto treba a to je da Albanija dobije prosirenu teritoriju na osnovu strukture stanovnistva.A Srbija da dobije ekonomski procvat.

Siri Dalje-LDP
 
Naravno i ja cekam na isplatu novca za ovaj moj prijedlog.
Zasto da se stvaraju dvije nezavisne drzave kad se moze rijesiti situacija na jedan miran nacin uz puno razumijevanje.Albanija je i ranija bila pojam za malu drzavu.Neka se ostvari ono sto treba a to je da Albanija dobije prosirenu teritoriju na osnovu strukture stanovnistva.A Srbija da dobije ekonomski procvat.

Siri Dalje-LDP

Bas ste vi poturice luckasti ljudi
 
Kako vi dragi forumasi razmatrate ovaj nacin misljenja?
Zasto ne bi Sjeverni dio Kosova pripao Srbiji a ostatak Albaniji a Albanija da isplati neku odredjenu sumu novca Srbiji i direktan ulazak u EU.
Na primjer opstina Leposavic, Zubin Potok,Zvecan,Sjevrni dio Mitrovcie, Istok i Vitomirica bi pripali drzavi Srbiji a ostatak Albaniji.

Cekam na pristojne odgovore.

Mir sa Vama

Siri Dalje LDP

A zašto da moj Uroševac pripadne Albaniji? I moj Prizren?
 
Velika Albanija kao zamisao javlja se 1878. u Prizrenu gde se osniva "Albanska liga".
Ona je imala u planu da prisvoji delove Zapadne Makedonije, Kosovo i Metohijku i deo Crne Gore...
Koliko ja sada vidim posle 130 godina ista je stvar. Kosovo su dobili i na redu je Crna Gora i Makedonija.Zato nije u redu jacanje i stvaranje velike Albanije, jer ce doprineti nestabilnosti u regionu.
Nije mi jasno samo sto se toliko insistira o nezavisnosti Kosova kada ce se ulaskom u EU granice zanemariti i stvarati evropsko trziste...
P.S. Setite se sta je bilo kada je Hitler prisvojio Austriju...Ne moze biti dobro...
 
Kako vi dragi forumasi razmatrate ovaj nacin misljenja?
Zasto ne bi Sjeverni dio Kosova pripao Srbiji a ostatak Albaniji a Albanija da isplati neku odredjenu sumu novca Srbiji i direktan ulazak u EU.
Na primjer opstina Leposavic, Zubin Potok,Zvecan,Sjevrni dio Mitrovcie, Istok i Vitomirica bi pripali drzavi Srbiji a ostatak Albaniji.

ZATO!

Cekam na pristojne odgovore.

Mir sa Vama

Siri Dalje LDP

More....kush!
 
Подела Косова,колико год болна била,представља једино решење.Наравно да је неправедно али на жалост то је једини излаз.Међутим,саму поделу није лако урадити и да би била ефикаснија и јаснија потребно је јасно ставити до знања међународној заједници намере српске стране.Требало је предложити поделу по "босанском" принципу где би Србији припало 51 наспрам 49 албанских процената са тиме,да би се морало рачунати на процентуална померања у нашу штету.На преговарачима би било да се у тзв"албанском" и "српском" делу у исто време одржи реферемдум о томе где би који ентитет припао,односно којој би се држави припојили.Вероватно су вам познати могући резултати.Српски део би се припојио Србији а албански Албанији.Албанцима би требало онемогућити коришћење свих придева "косовски" и слично а српска страна би задржала право да користи ове придеве.Албански део би Србија морала прва признати као део Албаније и Србија би "албански" део Косова третирала као територију Републике Албаније,а Албанија би третирала српски део Косова као део Републике Србије.Мешовита српско-албанска комисија би урадила демаркацију и коначно разграничење српског и албанског народа.Након тога би Срби и Албанци требали приступити потписивању мира и пакта о ненападању и будућем пријатељству.
Добро би било да српска држава инсистира и на референдуму у Републици Српској у исти дан,где би се РС вероватно великом већином изгласала припајање Србији.У то име би се као компензација муслиманима и Хрватима требало понудити потпуно одрицање придева "босански",чиме би се само легализовала одлука руководства Српске Републике Босне и Херцеговине чиме су Караџић и друштво препустили муслиманима комплетну културну баштину БиХ и починили катастрофалну грешку.Оваквим прекомпоновањем граница би се стварно "догодио" мир на дуге стазе и избили би се аргументи свих који говоре о некаквој мултикултуралној Европи као јединој алтернативи балканске садашњице.
Бојим се да је прича о РСК пуцање из празне пушке.Чак и да се политички спроведе одлука о стварању некакве српске сутономије,у шта не верујем,сумњам да би се било ко од изгнаних Срба вратио и наставио живот у Хрватској.
 
Pripajanje RS Srbiji bi značlo velike nemire u FBIH, i opet bi imali ultraneprijatelje.

RS se ne može odvojiti bez saglasnosti 3 konstitutivna naroda. Možda bi Bošnjaci i pristali na tako nešto ali da se RS smanji.

Joj Boze! Pa ni Kosmet nije mogao da se odvoji, pa tako cika Amer rece drugacije i mi mozemo da se slikamo posto idemo ka evroatlantskim integracijama i tim nasim divnim prijateljima!
 

Back
Top