kad je deda tata...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Sigurno ste culi za odvratnu jezivu pricu koja je sokirala svet, da je monstrum iz malog gradica u Austriji onako oskrnavio svoju porodicu i napravio nesto sto ce biti zapisano kao nesto najmonstruoznije...Nekada su mi kao detetu pricali o momcima mangupima koji mogu da prevare maloletnu devojku i boze moj skinu joj nevinost pa naprave dete i eto najgoreg moguceg sto moze da se desi...Nikom ne bi palo napamet da okrivi sedokosog brkatog cicu, tj dekicu koji na krilu ljulja svoje unuke da bi mu nesto tako perverzno palo na pamet...Pa ipak eto desilo se...Citala sam u njednoj knjizi da je Hitler saznavsi da neko iz njegovog naroda radi neke neverovatne stvari kao sto su ´silovanje incest i sl odmah ubijao iste ne dozvolivsi da se od takvih stvaraju naslednici koji ne mogu biti normalni. Ovaj (ne)covek je svojé rodjeno dete tako zlostavljao u spostvenoj kuci a da niko o tome navodno pojma nije imao...Sad se ispostavvilo da je i ranije bio okrivljen za silovanje i jos kojekave gluposti i takav covek se kao smirio i ziveo normalnim zivotom...Mozda cete prokomentarisati da sam previse "pala u vatru" pa tu nesto izigravam advokata ili sta vec ali vas pitam da li mozemo svi mi da se malo osvrnemo oko sebe i razmislimo znamo li tako nekog "sumnjive proslosti" pa da malo pratimo situaciju...Ne verujem da je iko imao ovoliko bolesni um ali nece li posle ovog nekome pasti na pamet od tih umobolnika da uradi nesto slicno...Zamislite 24 god da niko nije ni slutio koliko ti ljudi mogu da vode dvostruki zivot...
 
Sigurno ste culi za odvratnu jezivu pricu koja je sokirala svet, da je monstrum iz malog gradica u Austriji onako oskrnavio svoju porodicu i napravio nesto sto ce biti zapisano kao nesto najmonstruoznije...Nekada su mi kao detetu pricali o momcima mangupima koji mogu da prevare maloletnu devojku i boze moj skinu joj nevinost pa naprave dete i eto najgoreg moguceg sto moze da se desi...Nikom ne bi palo napamet da okrivi sedokosog brkatog cicu, tj dekicu koji na krilu ljulja svoje unuke da bi mu nesto tako perverzno palo na pamet...Pa ipak eto desilo se...Citala sam u njednoj knjizi da je Hitler saznavsi da neko iz njegovog naroda radi neke neverovatne stvari kao sto su ´silovanje incest i sl odmah ubijao iste ne dozvolivsi da se od takvih stvaraju naslednici koji ne mogu biti normalni. Ovaj (ne)covek je svojé rodjeno dete tako zlostavljao u spostvenoj kuci a da niko o tome navodno pojma nije imao...Sad se ispostavvilo da je i ranije bio okrivljen za silovanje i jos kojekave gluposti i takav covek se kao smirio i ziveo normalnim zivotom...Mozda cete prokomentarisati da sam previse "pala u vatru" pa tu nesto izigravam advokata ili sta vec ali vas pitam da li mozemo svi mi da se malo osvrnemo oko sebe i razmislimo znamo li tako nekog "sumnjive proslosti" pa da malo pratimo situaciju...Ne verujem da je iko imao ovoliko bolesni um ali nece li posle ovog nekome pasti na pamet od tih umobolnika da uradi nesto slicno...Zamislite 24 god da niko nije ni slutio koliko ti ljudi mogu da vode dvostruki zivot...

ne mora da znaci da su vodili dvostruki zivot, svi smo citali necistu krv, ne?
zenidba malog klinca sa zenom i tatica koji je prvi testira :roll:
ima svakakvih ljudi...
 
ne mora da znaci da su vodili dvostruki zivot, svi smo citali necistu krv, ne?
zenidba malog klinca sa zenom i tatica koji je prvi testira :roll:
ima svakakvih ljudi...


Софку је ''тестирао'' свекар, а не отац... Према томе, у ''Нечистој крви'''није реч о инцесту.
 
Treba oci da zatvorimo i da ne pisemo...;)

Sinoc sam na chat-u dobila poruku od decka koji me pitao da li volim incest i da on to voli (te htede da caskamo o tome!)...Ja prosledih poruku tamo gde joj je mesto (da se svi suocimo!) i puuuuuu...ban iz topa!!! Naravno, ja sam dobila ban...ko bi drugi! :roll:

Види, ово је само једна од тема типа ''Страшно, страшно!'' где немамо шта да додамо сем да се декларативно изјаснимо против таквих појава и да се колективно згражавамо. Зато сам питала шта се очекује од учесника у теми.

Изјава типа ''волим инцест'' је очигледна изваљотина неког ко и нема јасну представу шта то значи...
Да је у том контексту рекао ''волим своју сестру'', па и да буде забрињавајуће. Овако испада као да неко воли да се креше уопште са сродницима, ма који били, не бира да ли је тетка, баба, стриц или тата... :lol:
 
Софку је ''тестирао'' свекар, а не отац... Према томе, у ''Нечистој крви'''није реч о инцесту.

ne prica se samo o njoj u knjizi,
tema knjige je necista krv sama po sebi,
govorim o mentalitetu ljudi u tom mjestu u tom vremenu
podrazumjevalo de da mladu neko proba jelte, po zelji ko hoce nek izvoli
 
ne prica se samo o njoj u knjizi,
tema knjige je necista krv sama po sebi,
govorim o mentalitetu ljudi u tom mjestu u tom vremenu
podrazumjevalo de da mladu neko proba jelte, po zelji ko hoce nek izvoli

Не знам о чему тачно сад причаш, можда си већ мало заборавила ту књигу...:roll:
Термин ''нечиста крв'' се не односи на инцест.
Последња реченица уопште није тачна, погрешно си схватила то време и те обичаје.
 
Не знам о чему тачно сад причаш, можда си већ мало заборавила ту књигу...:roll:
Термин ''нечиста крв'' се не односи на инцест.
Последња реченица уопште није тачна, погрешно си схватила то време и те обичаје.

to vec zavsi, svakako je necu zvati cistom...pritom mislim na sam termin, nije knjiga udarila licencu na njega

u sredini u kojoj se ono sto se umalo desilo sofki precutno odobrava,
kakve li su tek stvari koje se kriju ako je gore-navedeno uobicajna pojava

shvatas sad sto pokusavam da kazem?
 
Sjedi unuka dedi u krilu i kaze: "deda, jebi me u koku." Deda se zabezekni i kaze joj da pazi sta prica. Ne prodje malo opet unuka kaze dedi: "Deda molim te jebi me u koku." Deda opet rece isto, a unuka ce: "Deda, dobro jebi me gdje god hoces, samo ga vadi iz guze.":lol::lol:
 
Unsaie, Hellen je u pravu...Bora Stankovic u Necistoj krvi nije govorio o incestu...to sto je svekar spavao sa Sofkom nije incest jer oni nisu u krvnom srodstvu...I danas se desava da se snaja uda za svekra ali to nije incest vec prevara, obmana ili nazovi kako hoces, zavisi iz kog ugla gledamo...ali incest nije!

a gdje sam rekla da jeste :roll: pa citajte malo sto pisem
to mi je bio primjer ljudi kojima je normalno nesto sto nama nije

da bih mogla reci da covjek koji je pedofil,
ne mora da znaci da je zivio duplim zivotom i krio,
mozda je to njima tamo bilo normalno,
da otac radi djetetu sta on zeli jer je djete njegovo
 
Па ја не знам културу у којој је инцест између родитеља и деце нешто нормално и друштвено прихватљиво. :roll:

da otac radi djetetu sta on zeli jer je djete njegovo

ja znam za kulturu u kojoj je dozvoljeno ovo gore, privatna svojina

jer je djete majcino ona moze da ga krsti kao bebu
jer je zena od muza od moze da je prebija kad zeli
ja sam te rodila, ja cu te i ubiti
to je moja cerka, ne mjesajte se u moje stvari

sela su cudo, mada ima nastranog i po gradovima....
 
ja znam za kulturu u kojoj je dozvoljeno ovo gore, privatna svojina

jer je djete majcino ona moze da ga krsti kao bebu
jer je zena od muza od moze da je prebija kad zeli
ja sam te rodila, ja cu te i ubiti
to je moja cerka, ne mjesajte se u moje stvari

sela su cudo, mada ima nastranog i po gradovima....

Грендмадрс енд фрогс....:roll:

Понекад желиш да полемишеш по сваку цену, па онда стално конструишеш нове и нове идеје, само да би одржала полемику...макар све то и немало никакве везе са смислом...:roll:

Ако је нешто НАСТРАНО - онда то није ствар културе нити места живљења, онда је то ПАТОЛОГИЈА...
 
Pa nema ni mesec-dva dana kako su slična dva slučaja bila i kod nas. Otac, komšije i braća su seksualno zlostavljala mentalno zaostalu devojčicu. Ne sećam se detaljno slučajeva, izbegavam i da čitam takve grozote, ali oni su česti i ne može se takvim vestima izbeći.
Ne znam šta je u glavi tog čoveka kome se podigne "ona stvar" na bilo koje dete a posebno još na svoje vlastito.
Da ponekim muškarcima upravljaju testisi a ne mozak -O.K., nemaju ni malo roditeljskog instinkta i ponašaju se ludački, to još i mogu da shvatim mada ne odobravam.
Ali te devojčice imaju i majke, braću, sestre, komšije, babe i dede, familiju, poznanike, kumove... Da li je normalno da baš niko ne primeti ništa čudno, da zlostavljano dete ne može nikome da se poveri, da se niko ne zapita zašto je dete pokunjeno? Samo dete je zaplašeno i bespomoćno, ne zna kome da se obrati, ali mi matori smo suviše zauzeti svojim problemima i suviše umorni za neko veliko bavljenje svojom a naročito tuđom decom.
Osim toga, deci se baš i ne veruje. Zar nije nedavno bila afera oko nastavnika koji je pipkao devojčice, ali niko nije mario sve dok klinke nisu više htele da idu u školu?
Deca su prepuštena na milost i nemilost roditelja a oni su često slepi i ludi.
 
ne mora da znaci da su vodili dvostruki zivot, svi smo citali necistu krv, ne?
zenidba malog klinca sa zenom i tatica koji je prvi testira :roll:
ima svakakvih ljudi...

Jeste, tatica prvi testira, ali ne svoju ćerku, već snajku - nije incest, samo je nemoralno. I nije se dešavalo u 21. veku, kada su i zakoni i komunikacije mnogo odmakli od onog vremena.Čovek o kome je reč je bolesnik, ali ne može izbeći kaznu, jer je bio svestan šta radi i sposoban da planira i dugotrajno sprovodi to nedelo. Ali šta reći za njegovu ženu - "dragu mamu"? Niko me ne može ubediti da nije znala da se u njenoj kući događa nešto. A nešto mi govori i da je znala šta. Nju bi trebalo zatvoriti među najokorelije zločince, da belog dana ne vidi do kraja života! Druge majke daju život za svoju decu, a ona je čuvala "svoju guzicu" i pravila se nevešta.
 
Ej, ali NAJBOLJA je fora sto je za sve to dobio, zaboga, 15 godina stroga zatvora (pazi, da se ne pretrgnu i ne kazne ga prestrogo, sta li?!?!?!). Ma da ne verujes! Drzao zenu 20 godina zatocenu, silovao je isto toliko godina, incestuoznu decu izrodio, prijavio je kao nestalu i na majmune napravio celu policiju da je otisla u sektu i -ej!? - poslala mu decu da se o njima brine?! I sad, pazi, 15 godina?!?!? E pa, 'ebala ih pravda i pravo!
 
Kakav je po tom pitanju zakon u Austriji ne znam, ali me živo zanima šta će odrediti sudije ovim našim manijacima. Kod nas su svi nasilnici zaštićni kao beli medvedi, obično im odrede zatvorsku bolnicu i posle kratkog vremena ih puste kao izlečene. Ti ljudi po mom mišljenju nisu bolesni nego bezobrazni, u zatvoru se samo još bolje obuče i nikada zaista ne promene mišljenje. A onda se vrate kući i odu pravo na vrata svoje prethodne žrtve. Videli smo to mnogo puta.
Slažem se da i majka te austrijske devojke snosi veliku krivicu. Pazi "podrum je za nju bio zabranjena zona", ma bogati. Svako normalan bi se pitao zašto i makar iz znatiželje pogledao šta se tamo dešava. A tip je napravio nove podzemne prostorije, kao da kopanje, odnošenje zemlje, dovlačenje materijala i zidanje može da se sakrije. Primetila bih i da komšija izvodi takve radove, a kamoli suprug i to u mojoj kući. Četiri osobe u podrumu morale su i da jedu, da se oblače, da operu rublje. Matori je za tih dvadesetak godina sigurno bar po nekad odlazio od kuće, mogao je bilo ko da uđe u podrum.
 
gde si ti to videla mnogo poota...kajo..??............misim, prošetaj do trećeg sprata cz-a..ako ti se ukaže prilika da vidiš kako im je lepo...i o kakvim se tu stvarno bolesnim ljoodima radi......takvi sloočajevi nikad ne izađu napolje.................. misim..ša je poenta teme...da dođemo i zgražavamo se....dobro....i konstatoojemo da je svet poon loodaka....vrlo je interesantno živeti i u porodici poonoj članova...a da nikome od dece i odraslih nije palo na pamet da siđe ponekad u podroom......misim.....za 24 godine nikad...
 
U celom tom monstrum-slucaju ima i jedna stvar koja nije negativna, a to je mesto dogadjaja: NIJE Srbija vec Evropa i to razvijena!
Jeste da je bilo neceg slicnog i kod nas, ali ne ovako osmisljeno i jos da traje cetvrt veka - pa sad neka neko stavi celo to mesto na stub srama, sto da ne!

Sramota je mesati "Necistu krv" i ovaj dogadja - to je daleko k`o nebo i Zemlja. Kanda neko nije odradio lektiru kako valjda. C, c, c.... pa to je neka sasvim druga tema.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top