australija

J

ja sam

Gost
hej narode, trebam help... htela bi ici studirati u australiju. pa da li neko zna koja je procedura pri upisu? i kolike su otprilike skolarine? kako su priznati ti fakulteti?! unapred zahvaljujem na svakoj informaciji... pozdrav svima...[/b]
 
prvi korak ti je au ambasada. Tamo ces dobiti najbolje informacije.moja drugarica je tamo otisla i znam da je imala citavih peripetija oko papira iako je imala sredjeno za fax tamo.Zato najbolje da vidis da li oni imaju neku ponudu, pa ce dalje nekako vec da krene samo po sebi! Srecno!
 
hvala ti, ali ja nemam problema sa papirima, jer imam njihov pasos. ali ne znam koliko su skolarine? gledala sam neke univerzitrte na net-u, i nigde ne pise kolike su skolarine.a i ja znam engleski da se sporazumem, ono osnovno... ali drugacije je kad moras slusat predavanja, i ucit na engleskom.
 
Super je sto sa papirima nemas problema, znaci problem manje. moras naci kontakte fakulteta i pitati preko maila te informacije ili ako imas nekog tamo nek okrene tel, a najbolje ti je da direktno ode na fax. Sto se tice engleskog, niko te nece primiti na fax( naravno neki normalan) ako ne znas engleski. Moraces da ima sertifikat da si polozila engleski i da si spremna da se skolujes na istom. Ti kursevi ti vaze gde god da ih polozis u svetu, samo imaju rok vaznosti, pa se isplaniraj. Skole za polaganje tih ispita i pripremu istih imas i kod nas na vise mesta, pa bi mozda bilo dobro da vec krenes da se spremas. Naravno, vidi koji treba da spremas u zavisnosti od faxa.Ako ti treba jos neka pomoc oko toga, javi se
Good luck!
 
hey, hvala ti puno... sad cu ja zamolit nekog da ode tamo na neki university i raspita se. da cula sam ja da treba polagati engleski... ali mislila sam da meni to mozda ne bi trebalo jer ja tamo ne bi bila strani student zbog toga sto imam njihovo drzavljanstvo, a opet mozda bi i trebala, jer sad ovde idem u skolu... ma raspitacu se...znam da moras imati neko znanje engleskog, to je normanlo, ali me opet zanima koliko je tesko pratiti nastavu na engleskom... svi kazu, ma nije to nista, brzo sve naucis...ali :roll: ne znam bas...
ej, hvala puno... pozdrav :)
 
nema veze da li si njihov drzavljanin ili ne, na faxu ti gledaju gde si zavrsila prethodnu skolu i posto nije na engleskom, polaganje ti sledi.
Sad je samo bitno da se raspitas koji tacno ispit ti treba posto ima raznih kurseva u zavisnosti od faxa, a medjunarodno priznatih.Pa kreni sa pripremama jos ovde, da negubis vreme, a neke stvari ce ti biti lakse da cujes na srpskom prvo, a tamo kad stignes progovorices vec lako! Nije to strasno! Ipak ne gubi vreme!!! :wink:
 

Back
Top