Sporazum neutralno o Kosovu

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
B92:
B92
item-new-black.gif
Info
item-new-black.gif
Vesti
item-new-black.gif
Politika
trans.gif
Ren: SSP neutralno o Kosovu 29. april 2008. | 18:07 | Izvor: B92 Luksemburg, Beograd -- Evropski komesar Oli Ren izjavio da je SSP sa Srbijom "statusno neutralan" jer se njime ne određuje status Kosova, kao i da svako ko kaže drugačije - ne govori istinu.

"Srpska vlada premijera Koštunice prihvatila je mandat da potpiše ovaj sporazum, znajući da član 135 jasno kaže da SSP ne uključuje Kosovo, koje podleže rezoluciji 1244. Ovaj sporazum ne prejudicira budući status Kosova", rekao je evropski komesar Oli Ren na konferenciji za novinare posle potpisivanja SSP-a.

"Oni koji preispituju sporazum na toj osnovi, to rade isključivo iz političkih razloga, a ne na osnovu realnog stanja. Ovaj sporazum je neutralan po pitanu statusa i svako ko tvrdi drugačije ne govori istinu", rekao je Ren.


Nemačka: Kosovo nije bio uslov za SSP

Ambasador Nemačke u Beogradu Volfram Mas izjavio je da Nemačka nikada nije uslovljavala potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju Srbije sa EU pitanjem Kosova.

"Nikada potpisivanje sporazuma nismo uslovljavali pitanjem Kosova. Naprotiv, stalno smo naglašavali da se, zapravo, radi o dve potpuno različite teme", rekao je Mas za "Blic".

On je dodao da se sporazum nalazi na stolu već mesecima, a da su uslovi od samog početka nepromenjeni i naglasio da se od Srbije očekuje puna saradnja sa Haškim tribunalom.

Upitan da prokomentariše tvrdnje nekih političara koji kažu da SSP neće moći da ratifikuju parlamenti zemalja koje su priznale Kosovo zbog člana 135, Mas je rekao da tu ne vidi problem.

"Ispred sebe imam taj član, u kojem piše da se SSP ne primenjuje na Kosovo, koje je pod međunarodnom upravom, kao i da se sporazumom ne određuje njegov konačni položaj. To je veoma jasna izjava i ne vidim kakav bi tu problem mogao nastati. Mi smo se uvek zalagali za Rezoluciju 1244", rekao je Mas.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=29&nav_category=11&nav_id=296337

Potpisan je sporazum, potpisan je sporazum, potpisan je sporazum la-la-la-la
Samo nekima ni to neće ništa vredeti po običaju.

Kao što vidimo ovaj sporazum NE UTIČE NA ODREDJENJE STATUSA TERITORIJE što su dokoni umovi i nepismeni djilkoši tvrdili
 
Bojan Pajtić je, naime, izjavio da u SSPu postoji odredba kojom se poštuje rezolucija 1244, što po njemu, znači da je Kosovo i dalje sastavni deo Republike Srbije. ako ta odredba zaista postoji, onda se ili debelo zaebavaju s nama, ili su je namerno stavili da malo šatro bocnu "patriote". (:
 
Да те питам мајсторе, овај споразум је увод у улазак Србије у ЕУ, нешто као улазак у један дуги тунел, е па сад, када дођеш до краја, мислиш ли да Србија неће морати да се одлучи или Косово у Србији или улазак у ЕУ, мислиш ли да ће ЕУ примити земљу са недефинисаним границама? Овај споразум је био прилика да се игра са ЕУ отворених карата, овако се проблем забашурио и остаје да нас чека на крају тунела, и шта ако стигнеш до краја и одбијеш да признаш независно Косово, неће ли то бити губљење драгоценог времена? Уместо да смо попут Норвешке и још неких развијених земаља кренули самостално, ми крећемо на дуг пут на чијем крају нас чека непристојна понуда, и када прође толико времена на том мучном путу, шта год да урадимо на његовом крају, схватићемо да је ово данас била велика грешка.
 
Neofit77:
...мислиш ли да ће ЕУ примити земљу са недефинисаним границама?
Kipar?

ne radi se tu uopšte o nekim principima, granicama i glupostima.
ulazak u EU ne određuje to, određuju ih interesi moćnih u njoj, a možda i van nje, i oni se obrću oko bogatstva, novih tržišta, nove jeftine radne snage, povezivanja NATO članica (mislite da su Rumunija i Bugarska u EU zbog nečije dobre volje? ne, nego zbog kopnene veze sa Turskom)... i tako dalje. ako ti kriterijumi odrede da se nešto radi, tako će i biti. ebeš ti nečije granice i ostalo.
 
Voleo bi da cujem bar jedan razlog nacionalisticke bagre kako smo to potpisivanjem ovog sporazuma priznali nezavisno Kosovo. DSS je bio za ovaj sporazum i zaista su lepo i jednostavno objasnjavali narodu zasto sporazumom ne priznajemo Kosovo. Zasto su naprasno promenili misljenje mislim da znam, ali ovo nije tema za to.
 
Kipar?

ne radi se tu uopšte o nekim principima, granicama i glupostima.
ulazak u EU ne određuje to, određuju ih interesi moćnih u njoj, a možda i van nje, i oni se obrću oko bogatstva, novih tržišta, nove jeftine radne snage, povezivanja NATO članica (mislite da su Rumunija i Bugarska u EU zbog nečije dobre volje? ne, nego zbog kopnene veze sa Turskom)... i tako dalje. ako ti kriterijumi odrede da se nešto radi, tako će i biti. ebeš ti nečije granice i ostalo.

Наравно па Турска је традиционална испостава ових западних напасти.... одлично си снимио ситуацију.... заиста јесте тако...
ниједан други економски параметар не може ово објаснити ма колико се неки шкопци домаћи аналитичари упињу да то појасне "неписменим" масама..
 
Voleo bi da cujem bar jedan razlog nacionalisticke bagre kako smo to potpisivanjem ovog sporazuma priznali nezavisno Kosovo. DSS je bio za ovaj sporazum i zaista su lepo i jednostavno objasnjavali narodu zasto sporazumom ne priznajemo Kosovo. Zasto su naprasno promenili misljenje mislim da znam, ali ovo nije tema za to.
Како смо признали? Је ли бре, колико ти имаш година, или боље речено колики ти је IQ? Па ако ти нека организација пошаље мисију која има за циљ да прати независност територије која је по међународном праву у твом саставу, а ти и поред тога почнеш да хрлиш у ту организацију тврдећи да ћеш тако да сачуваш ту територију, није ли то прича за полуинтелигенте. Коштуница је био за тај споразум док они нису одлучили да шаљу наведену мисју, а онда је коначно схватио о каквим се дволичним гадовима ради.
 
Kipar?

ne radi se tu uopšte o nekim principima, granicama i glupostima.
ulazak u EU ne određuje to, određuju ih interesi moćnih u njoj, a možda i van nje, i oni se obrću oko bogatstva, novih tržišta, nove jeftine radne snage, povezivanja NATO članica (mislite da su Rumunija i Bugarska u EU zbog nečije dobre volje? ne, nego zbog kopnene veze sa Turskom)... i tako dalje. ako ti kriterijumi odrede da se nešto radi, tako će i biti. ebeš ti nečije granice i ostalo.
Ни једна чланица ЕУ никада није признала турски део Кипра, уз то ЕУ никада није слала мисије сличне оној на Косову, и на крају оно питање је постављено постављачу теме, а не теби.
 
Како смо признали? Је ли бре, колико ти имаш година, или боље речено колики ти је IQ? Па ако ти нека организација пошаље мисију која има за циљ да прати независност територије која је по међународном праву у твом саставу, а ти и поред тога почнеш да хрлиш у ту организацију тврдећи да ћеш тако да сачуваш ту територију, није ли то прича за полуинтелигенте. Коштуница је био за тај споразум док они нису одлучили да шаљу наведену мисју, а онда је коначно схватио о каквим се дволичним гадовима ради.

Kenjije, IQ kazes. Pa po postu tvoj nije veci od tvog broja cipela. Znaci, pitao sam gde to u sporazumu mi priznajemo nezavisno Kosovo, a ti mi pricas o 36-toj stvari kenjije. Ovaj sporazum donosi nesto "besplatnih" para koje ce nam posluziti da otvorimo par radnih mesta. Sada sto nacionalisticka bagra ne vidi nikada svoju korist nego stalno puca svima nama u nogu je problem poznatog procesa koji se zove " pretvaranje mozdane mase u kajganu" 8-)
:mrgreen:
 
Kenjije, IQ kazes. Pa po postu tvoj nije veci od tvog broja cipela. Znaci, pitao sam gde to u sporazumu mi priznajemo nezavisno Kosovo, a ti mi pricas o 36-toj stvari kenjije. Ovaj sporazum donosi nesto "besplatnih" para koje ce nam posluziti da otvorimo par radnih mesta. Sada sto nacionalisticka bagra ne vidi nikada svoju korist nego stalno puca svima nama u nogu je problem poznatog procesa koji se zove " pretvaranje mozdane mase u kajganu" 8-)
:mrgreen:
Очигледно да је јевропејској багри тај процес претварања мозга у кајгану добро познат и да се давно десио у њиховим главама, чим им није јасно да крећу ка ЕУ, а нису на почетку решили елементарне ствари, понављајући фразе глупака како им неко стално подмеће ногу на путу чији се крај ни не назире, јасно је да су глупаци кренули а да још не знају где, ни на шта ће то све морати да пристану у будућности.
 
Очигледно да је јевропејској багри тај процес претварања мозга у кајгану добро познат и да се давно десио у њиховим главама, чим им није јасно да крећу ка ЕУ, а нису на почетку решили елементарне ствари, понављајући фразе глупака како им неко стално подмеће ногу на путу чији се крај ни не назире, јасно је да су глупаци кренули а да још не знају где, ни на шта ће то све морати да пристану у будућности.

Evo ga, kenjije nije ni rec o temi rekao. Kako kenjijalno ta kajgana radi :lol::lol::lol:

A mi bi dosada bili jako blizu EU da niste ubili coveka sa vizijom. Zato mi sada supu kusamo viljuskom i tumaramo u mraku. Ali nacionalistickoj bagri je drago sto se to desilo jer je njima "sto gore, bolje" zbog vec pomenutog procesa i kajgani
 
Evo ga, kenjije nije ni rec o temi rekao. Kako kenjijalno ta kajgana radi :lol::lol::lol:

A mi bi dosada bili jako blizu EU da niste ubili coveka sa vizijom. Zato mi sada supu kusamo viljuskom i tumaramo u mraku. Ali nacionalistickoj bagri je drago sto se to desilo jer je njima "sto gore, bolje" zbog vec pomenutog procesa i kajgani
Ти би звучао много интелигентније да не понављаш фразе српских митомана о човеку супермену који би спасио галаксију да је остао жив, овако звучиш као покварена плоча на којој се врте излизане фразе пулена Б92.
 
Ти би звучао много интелигентније да не понављаш фразе српских митомана о човеку супермену који би спасио галаксију да је остао жив, овако звучиш као покварена плоча на којој се врте излизане фразе пулена Б92.

Ma kakvi mitomani, ovo su moje fraze, tj pola jeste, pola neki sasvim drugi izvor. Dobre su, a tim koji pobedjuje ne treba menjati ;-) :mrgreen:
 
ovo oko priznanja Kosovo je glupost, to je kao priznanje na "mala vrata", "posredno", "indirektno" i šta sve seljaci i crni nisu lupali ovih dana
zna se kako se priznaje neka teritorija i to niko danas nije uradio
a sa druge strane taj sporazum je ništa dok se ne okonča saga oko Haga
tako da je to obična žvaka za široke narodne mase
usudio bih se reći duplo golo, a dobor došlo za mrsomud u kampanji:roll:
 
Ma kakvi mitomani, ovo su moje fraze, tj pola jeste, pola neki sasvim drugi izvor. Dobre su, a tim koji pobedjuje ne treba menjati ;-) :mrgreen:
Немој ласкати себи, то што ти понављаш одавно мантрају наркос и другари из НВО, једино што је смешно јесте твоје убеђење да си оригиналан, па сад нисам сигуран шта је у питању, или не гледаш Б92 или болујеш од алцхајмерове болести.
 
Немој ласкати себи, то што ти понављаш одавно мантрају наркос и другари из НВО, једино што је смешно јесте твоје убеђење да си оригиналан, па сад нисам сигуран шта је у питању, или не гледаш Б92 или болујеш од алцхајмерове болести.

Ne znam o kojoj frazi pricas? Mozda mogu da objasnim. Nisam cuo od NVO nista od ovih fraza koje sam napisao.
 

Back
Top