DECJE IGRAONICE-POMODARSTVO ILI ...

blizance

Ističe se
Poruka
2.391
Kako mi je dete jos uvek malo cesto posecujemo decje igraonice.Nekako je postalo normalno da se rodjendan obicno slavi na nekom tako lepom i organizovanom mestu.Sve je to super,klinci se igraju,odrasli caskaju,pijucka se,gricka se,ambijent primeren uzrastu,muzika decja,svuda sarenis i sve je prelepo.Roditelji se upoznaju,deca druze a posle proslave rodjendana nema krsa po kuci itd.Cena takve proslave rodjendana je obicno poprilicna...u poslednje vreme smo se kretali na mestima/bili smo pozvani/gde su cifre isle i do 35-45.000,oo din.Imam osecaj da je takav vid proslave rodjendana postao pomodarstvo i da se roditelji prosto utrkuju ko ce vise da plati i ciji ce rodjendan biti sareniji i interesantniji.Naravno deca u tom slucaju nisu ta koja odlucuju jer su jos suvise mali da uopste i znaju da takva mesta postoje.Roditelji se utrkuju trazeci po interneru sve moguce informacije od sluzbi za izradu i prevoz hrane do klovnova i vatrometa.Mislim da su toliki izdaci/cak i kad neko moze/suvise veliki i naduvani.Kako nam se blizi rodjendan dolazim u fazu razmisljanja da li da podlegnem malogradjanskom pomodarstvu i dekintiram ili da ga jednostavno obelezim u skladu sa svojim mogucnotima bez velike halabuke?
 
Lepo je napraviti jedan takav rodjendan, ili dva, mozda cak i tri sa razmacima od po godinu dana. Ali stvarno je morbidno praviti stalno takve plasticne rodjendane. I, nemojte deci postavljati plasticne krave da se igraju sa njima, odvedite ih jednom u selo da vide prave krave.
Tacno tako..ili na adu negde gde nema guzve..neki sport da se deca izjurcaju..rostilj..za te pare ce vam svako dati lokal za proslavu.
 
Lepo je napraviti jedan takav rodjendan, ili dva, mozda cak i tri sa razmacima od po godinu dana. Ali stvarno je morbidno praviti stalno takve plasticne rodjendane. I, nemojte deci postavljati plasticne krave da se igraju sa njima, odvedite ih jednom u selo da vide prave krave.

I ja da boldujem.. Apsolutno se slazem, za taj novac (pretpostavljam) se moze iznajmiti mini bus i pravac selo, sa sve balonima i u kostimima, i prirediti im pik-nik na livadi. :D Odlicna ideja. To bi im bilo nezaboravno iskustvo. Inace igraonice, em sto su u zatvorenom prostoru, su samo kopija vrtica, i da.. cisto pomodarstvo. Ako nemate nekoga od familije na selu, imate prelepih planina, jezera i sl. u blizini skoro svakog grada. :)
 
E deco ...rodjendan je dečiji najradosniji dan ..:lol: sećate se valjda i sami ste bili deca !
Na žalost od tada su se vremena promenila , nema više rodjendana kod kuće...ovoj deci to nije interesantno, a da budem iskrena ni meni nije ...Kad pomislim da na mom spisku stoji 50 odraslih i 20-oro dece :roll:, sta mislite koliko je to dana u stanu?

Baš i ne volim ljude da mi defiluju kroz kucu 3-5 dana ..
Da ne pricam o tome da decu u 50 m2 nema sanse da animiras , nit zelim da ih animiram ...

Zato sve to prekratim ovako ...
zakup prostora sa dva animatora 12.000 din
Ketering ...bez 12.000 tesko da cu proci osima ko ne kupim žu žu i fornete :roll:
PIće....ni ne sabiram više...
Tortu...9000 :shock: platila pre neki dan...6 kg sa likom mini maus ...

Ko ima digiš nek sabira...ja sam odlucila da zmurim i da teram...
I sve se tešim jedno dete imam i jednom u godini joj je rodj...

Nije pomodarstvo ...ja smatram da sam samo praktična !
 
Једно моје запажање, јесте у вези са темом, али не баш директно.
Наиме, јако ми је драго што данас постоје све те играонице и друга места за рођендане па је могуће избећи кувања, спремања, буку, галаму и гужву у малом стану.... Платиш, одеш на пар сати и вратиш се у свој лепи сређени дом, а неко други води рачуна о прљавом посуђу, расутим конфетама, и тако то...
Е сад, за малу децу идеална је и нека анимација. Неко ко ће забављати клинце игрицама за тих пар сати, да не буде досадно и да клинци буду на окупу.

Међутим, чини ми се, по својој деци, па и по старијој, одраслој тако што су навикла на сталне анимације одраслих - чини ми се да су деца изгубила способност да сама себи организују забаву и да сама себи учине да им буде интересантно. Говорим о школарцима, не о сасвим малој деци.
Реците, да ли сте на својим рођенданима довољавали маторцима да привире у собу?
Данашњи клинци стално траже аниматоре, и кад остану сами на пар минута не знају шта би са собом. Стално траже да их неко одрасли забавља и организује, нису научили да буду активни креатори, навикли су да буду пасивни конзументи.
И онда разни кловнови, принцезе, јагодице-бобице, ватромети и чуда испуњавају потребу родитеља за престижом, а деца су ту само посматрачи.

Ту појаву видим и код старијих основаца па чак и код средњошколаца: кад остану сами са собом, на ескурзији, на журци, на излету - они не знају шта ће са собом јер не умеју ништа сами да осмисле.
 
Једно моје запажање, јесте у вези са темом, али не баш директно.
Наиме, јако ми је драго што данас постоје све те играонице и друга места за рођендане па је могуће избећи кувања, спремања, буку, галаму и гужву у малом стану.... Платиш, одеш на пар сати и вратиш се у свој лепи сређени дом, а неко други води рачуна о прљавом посуђу, расутим конфетама, и тако то...
Е сад, за малу децу идеална је и нека анимација. Неко ко ће забављати клинце игрицама за тих пар сати, да не буде досадно и да клинци буду на окупу.

Међутим, чини ми се, по својој деци, па и по старијој, одраслој тако што су навикла на сталне анимације одраслих - чини ми се да су деца изгубила способност да сама себи организују забаву и да сама себи учине да им буде интересантно. Говорим о школарцима, не о сасвим малој деци.
Реците, да ли сте на својим рођенданима довољавали маторцима да привире у собу?
Данашњи клинци стално траже аниматоре, и кад остану сами на пар минута не знају шта би са собом. Стално траже да их неко одрасли забавља и организује, нису научили да буду активни креатори, навикли су да буду пасивни конзументи.
И онда разни кловнови, принцезе, јагодице-бобице, ватромети и чуда испуњавају потребу родитеља за престижом, а деца су ту само посматрачи.

Ту појаву видим и код старијих основаца па чак и код средњошколаца: кад остану сами са собом, на ескурзији, на журци, на излету - они не знају шта ће са собом јер не умеју ништа сами да осмисле.

Slažem se ..ja govorim o deci do 7 godina...
Moja klinka puni 5 , njoj je najvaznija torta ... i da donesu poklone naravno :mrgreen:
Nema dana da ne pita koliko jos spava do rodjendana ...

Jedne godine smo slavili u vikendici ...ubili smo se od zezanja i druzenja al ...svi su se dobro proveli osim mene ...e pa izvinte i ja sam ziv covek...ocu i ja da se provedem na rodjendannu svoje cerke, necu da kuvam kafe , donosim, odnosim, brinem o tim stavrima , kad ima ko za mene ...

A da ne pominjem da sam brinula o onim koji su se napili, pa posle takvi vozili sebe i svoju decu 60 km...

Ovo je po meni jedno konforno rešenje ...skupo , al meni paše...
 
O tome i ja govorim.Tako mi je muka od takvih proslava.Kazem lepo,roditelji se u trkuju i to se vidi,nece cak ni da se foliraju vec je ocigledno.Dete ide u vrtic i dobija mesecno bar po dve pozivnice za jedan takav rodjendan.Na neke od njih odemo a neke i preskocimo.Osecam se vrlo neprijatno jer sada i ja treba valjda da pozovem sve njih na jedan barem slican dogadjaj.Prosle godine smo slavili u MC-u i to je bilo ok i sto se tice organizacije i cene.Solidna zabava za solidne pare,nista posebno ali deci je bilo lepo.Roditelji su manje uzivali u vec vidjenom ali boli me uvo.Ove godine je glupo ignorisati rodjendan ali kako bre da finansiram toliki izdatak.Nisam stipsa niti mi je zao para ali zar nije pamentnije da odvedem dete na Zlatibor 7 dana za te pare da se nauziva u cistom vazduhu i ja sa njom nego da ih mlatnem za 3 sata bekeljenja sa odraslim snobovima.Sta da radim?Osecam se prozvano jer se svi raspituju kad i gde slavimo?Nalazim se u procepu izmedju mogucnosti i zelja koje bas i nisu za prizeljkivanje.
 
Nisam mislila da prave rodjendan u selu, nego da vide kravu u selu. Rodjendan treba da prave kod kuce, jer tu mogu da pokazu deo sebe kroz svoju sobu, svoje igracke. Tu roditelji mogu da unesu svoju ljubav kroz spremanje hrane, ili ako nista, kroz serviranje i ukrasavanje sobe.

:lol: Pa gde pominjes krave na temi o igraonicama.. i lepo nas zbunis. :lol:

Svakako mislim da bi u prirodi bilo odlicno proslaviti rodjus malisana.. sa ili bez krava.
:)
 
O tome i ja govorim.Tako mi je muka od takvih proslava.Kazem lepo,roditelji se u trkuju i to se vidi,nece cak ni da se foliraju vec je ocigledno.Dete ide u vrtic i dobija mesecno bar po dve pozivnice za jedan takav rodjendan.Na neke od njih odemo a neke i preskocimo.Osecam se vrlo neprijatno jer sada i ja treba valjda da pozovem sve njih na jedan barem slican dogadjaj.Prosle godine smo slavili u MC-u i to je bilo ok i sto se tice organizacije i cene.Solidna zabava za solidne pare,nista posebno ali deci je bilo lepo.Roditelji su manje uzivali u vec vidjenom ali boli me uvo.Ove godine je glupo ignorisati rodjendan ali kako bre da finansiram toliki izdatak.Nisam stipsa niti mi je zao para ali zar nije pamentnije da odvedem dete na Zlatibor 7 dana za te pare da se nauziva u cistom vazduhu i ja sa njom nego da ih mlatnem za 3 sata bekeljenja sa odraslim snobovima.Sta da radim?Osecam se prozvano jer se svi raspituju kad i gde slavimo?Nalazim se u procepu izmedju mogucnosti i zelja koje bas i nisu za prizeljkivanje.

A ne ne , ja na te fore ne nasedam..vrtić je vrtić , rodj je rodj...

Ja lepo pošaljem sokove i tortu u vrtić , i tu decu ne zovemo u igraonicu ...
Kad nas zovu odemo...al nemam nameru da zovem 30 roditelja na rodj, od kojih bar 15 ne znam uopšte...

Ja sam to tako u startu razdvojila ...i do sad je super funkcionisalo...moje dete sad jasno pravi razliku izmedju ta dva sveta ...

Idi bre zamisli na mojih 50 ljudi jos 50 roditelja nekih...a ne neeee...neće to da može.

Nemoj bre da te to muči...ko ih bre j..e ...ti radiš kako tebi paše a ne kako oni očekuju ...
 
Kako mi je dete jos uvek malo cesto posecujemo decje igraonice.Nekako je postalo normalno da se rodjendan obicno slavi na nekom tako lepom i organizovanom mestu.Sve je to super,klinci se igraju,odrasli caskaju,pijucka se,gricka se,ambijent primeren uzrastu,muzika decja,svuda sarenis i sve je prelepo.Roditelji se upoznaju,deca druze a posle proslave rodjendana nema krsa po kuci itd.Cena takve proslave rodjendana je obicno poprilicna...u poslednje vreme smo se kretali na mestima/bili smo pozvani/gde su cifre isle i do 35-45.000,oo din.Imam osecaj da je takav vid proslave rodjendana postao pomodarstvo i da se roditelji prosto utrkuju ko ce vise da plati i ciji ce rodjendan biti sareniji i interesantniji.Naravno deca u tom slucaju nisu ta koja odlucuju jer su jos suvise mali da uopste i znaju da takva mesta postoje.Roditelji se utrkuju trazeci po interneru sve moguce informacije od sluzbi za izradu i prevoz hrane do klovnova i vatrometa.Mislim da su toliki izdaci/cak i kad neko moze/suvise veliki i naduvani.Kako nam se blizi rodjendan dolazim u fazu razmisljanja da li da podlegnem malogradjanskom pomodarstvu i dekintiram ili da ga jednostavno obelezim u skladu sa svojim mogucnotima bez velike halabuke?

Pomodarstvo, nego sta. Nisam protiv, lepa ideja, ali dati toliku lovu je po meni greh! Nas je bilo troje dece i moja majka nije bila lenja da napravi torte i sendvice (ali ja imam majku koja to voli da radi) i da pozove sve klince iz komsiluka - a bilo ih je poprilicno - i napravi diskoteku od gajbe... i bas je bilo super, nista mi/nam nije nedostajalo - a nije kostalo celu platu... deca nisu zahtevna, dosta su plasticne case i papirne tacne :lol: ne mora da se pere posle...
 
Ljudi kao da prave decu reda radi..deca nisu tu zbog vas..vec ste vi tu zbog njih..najlakse je tako proslaviti u igraonici kao svi ostali ili ne daj boze u meku..vidim da je svima primarno da se ne zamaraju..da deca budu animirana..da ne kosta puno..a niko ne razmislja da mozda treba deci dati nesto zdravo za pojesti i rodjendan za pamcenje.
 
Ljudi kao da prave decu reda radi..deca nisu tu zbog vas..vec ste vi tu zbog njih..najlakse je tako proslaviti u igraonici kao svi ostali ili ne daj boze u meku..vidim da je svima primarno da se ne zamaraju..da deca budu animirana..da ne kosta puno..a niko ne razmislja da mozda treba deci dati nesto zdravo za pojesti i rodjendan za pamcenje.

George:lol: ...dušo..ti znas da te ja volim ,i da si mi nezamenljiv kulinarski pomoćnik :kiss: , al o deci očito pojma nemaš a ni o roditeljstvu, zato dragi ne kaki ...idi smisli mi nesto za ručak sutra, daj neki izazov od ribe ...

Ili još bolje daj neki predlog kako da spremim dobar ketering za ćerkin rodjis ,al da bude za manje para nego što će izaći ako ga kupim!
 
ladno si tortu platila 100€???
bogami ne vredi da je sama mini maus isece i podeli gostima
sta znam,ja ne dam tolike pare iako mozda imam vise uslova nego isti sloj u srbiji,al to mi je bacanje novca.videla bih prvo koliko mogu da odvojim pa od tih para sta mogu i gde
vise volim da operem sama sudove i pocistim kucu pa za ostatak para da uzivamo
 

Back
Top