Demokrate poklonile Iraku 3 milijarde dolara nasih para!!!

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Bagdad -- Ministarstvo odbrane u Bagdadu saopštilo je da je Srbija pristala da otpiše Iraku dug od tri milijarde dolara, javlja danas AP. Srbija je to učinila pošto su prošle sedmice na međunarodnoj konferenciji u Kuvajtu irački premijer Nuri Al Maliki i američki državni sekretar Kondoliza Rajs bezuspešno ubeđivali Saudijsku Arabiju i druge zalivske države da Iraku oproste dug, kao znak podrške vladi u Bagdadu. Irački dug iznosi 67 milijardi dolara, od čega se većina odnosi na potraživanja Saudijske Arabije, Ujedinjenih Arapskih Emirata i Katara.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=29&nav_category=11&nav_id=296249

--------------------

saudijska arabija i druge arapske prebogate zemlje nece da oproste dug iraku a srbija otpisuje milijarde kao da je najbogatija na svetu :mad::mad:


Srbija je upravo poklonila Iraku vise novca nego sto je EU Srbiji dala za svih ovih 8 godina . Strasno :mad:

Je l ovde neko lud, ili sta? Bice da nam cvetaju ruze, da se kupamo u parama, a da ni sami to ne znamo! Jadan narod od plate ne moze ni rezervoar auta da napuni, a mi otpisuje dug Iraku od 3 milijarde dolara?!

Ja sam ogorcen :mad:
 
ovo je dokaz da amerikanci vladaju srbijom i da je kostunica americki covek.

glavni americki saveznik u regionu saudijska arabija nece da otpise dug iraku a srbija otpisuje milijarde po nalogu amerikanaca dok si reko keks.

amerika uzela srbiji kosovo a srbija radi sve sto amerika kaze na svoju stetu i dalje.

stvarno mi i ne zasluzujemo da imamo drzavu.

i svi se pravi mutavi, nevesti , niko nista ne zna.
 
jedan moj dalji rodjak je radio 80tih godina u iraku i znam da mi je pricao da mu duguju jos par desetina hiljada eura na ime tog duga. on jadan nema novca i mora u 60tim godinama zivota da ide da radi na gradjevini kao fizikalac . covek se nadao da ce dobiti pare koje je zaradio i moci da resi neke svoje probleme tim novcem.

od toga naravno sada nema nista jer su taj zaradjeni novac nasih gradjana demokrate jednim potezom pera poklonile po nalogu amerikanaca :(

a ti srpski narode placaj poreze i budi sirotinja i dalje :(
 
Bagdad -- Ministarstvo odbrane u Bagdadu saopštilo je da je Srbija pristala da otpiše Iraku dug od tri milijarde dolara, javlja danas AP. Srbija je to učinila pošto su prošle sedmice na međunarodnoj konferenciji u Kuvajtu irački premijer Nuri Al Maliki i američki državni sekretar Kondoliza Rajs bezuspešno ubeđivali Saudijsku Arabiju i druge zalivske države da Iraku oproste dug, kao znak podrške vladi u Bagdadu. Irački dug iznosi 67 milijardi dolara, od čega se većina odnosi na potraživanja Saudijske Arabije, Ujedinjenih Arapskih Emirata i Katara.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=29&nav_category=11&nav_id=296249

--------------------

saudijska arabija i druge arapske prebogate zemlje nece da oproste dug iraku a srbija otpisuje milijarde kao da je najbogatija na svetu :mad::mad:


Srbija je upravo poklonila Iraku vise novca nego sto je EU Srbiji dala za svih ovih 8 godina . Strasno :mad:

Je l ovde neko lud, ili sta? Bice da nam cvetaju ruze, da se kupamo u parama, a da ni sami to ne znamo! Jadan narod od plate ne moze ni rezervoar auta da napuni, a mi otpisuje dug Iraku od 3 milijarde dolara?!

Ja sam ogorcen :mad:

pa to je zato sto njih muce americki agresori kao sto nas muce? Ili je sad nesto drugo na redu :lol::lol::lol:
 
U ovom se moram složiti sa Markowcem. Detalji nisu poznati, ali ako se tek tako otpisao toliki dug, onda to zaista nije u redu. Ukoliko je u pitanju neki dogovor u smislu ti počešeš moja leđa, pa ću ja tvoja, onda je u redu, ali čisto otpisivanje je van pameti, pogotovu za zemlju kao što je Srbija.

Inače, možda bih i popustio pred ovim i rekao, sirotinja, neka im je pusto, ali neću. Nedavno sam slušao da SAD i ostale savezničke zemlje finansiraju obnovu Iraka svojim novcem (istini za volju, da oni nisu došli, obnova ne bi bila ni potrebna). Za to vreme, Irak zarađuje ogromne pare izvozom nafte. Nije u redu.
Ukoliko su nekome poznati detalji ovog otpisa neka ih iznese.
 
Inače, možda bih i popustio pred ovim i rekao, sirotinja, neka im je pusto, ali neću. Nedavno sam slušao da SAD i ostale savezničke zemlje finansiraju obnovu Iraka svojim novcem (istini za volju, da oni nisu došli, obnova ne bi bila ni potrebna). Za to vreme, Irak zarađuje ogromne pare izvozom nafte. Nije u redu.
Ukoliko su nekome poznati detalji ovog otpisa neka ih iznese.
Kolko para Irak dobija od prodaje nafte je diskutabilna stvar.

BTW niko ne spominje koliko je nama duga otpisano?
 
saudijska arabija i druge arapske prebogate zemlje nece da oproste dug iraku a srbija otpisuje milijarde kao da je najbogatija na svetu :mad::mad:


Srbija je upravo poklonila Iraku vise novca nego sto je EU Srbiji dala za svih ovih 8 godina . Strasno :mad:

Je l ovde neko lud, ili sta? Bice da nam cvetaju ruze, da se kupamo u parama, a da ni sami to ne znamo! Jadan narod od plate ne moze ni rezervoar auta da napuni, a mi otpisuje dug Iraku od 3 milijarde dolara?!

Ja sam ogorcen :mad:

Ali BAASF partija je bila na Otadžbinskom kongresu!
Sećaš se?
"mulj mulj radikali srbi mulj mulj radikali srbi" (a r tvrdo da se naježiš)

Uostalom kad su radikali mogli da plate kampanju AMERIKANCIMA može malo para i napaćenom Iraku
 
Apsolutno se slažem i svakako to treba uzeti u obzir. Ne raspolažem tim podacima, pa zato nisam pomenuo.

Ne bih rekao da je prodaja nafte diskutabilna. Pare koje Irak dobija od nafte su velike.

loopash,izvini ali moram da ti kazem..tamo ljudi pored toga shto ih ubijaju na sve moguce nacine umiru i od gladi..sve ide amerima i nekim njihovim domacim izdajicama koji naravno koriste priliku..a i to je sica.
 
http://www.nbs.yu/export/internet/latinica/80/80_2/spoljni_dug_inokreditori.pdf

Eto mi smo Iraku otpisali dug 3 milijardi dolara njihovog spoljnog duga, dok citava pizdarija je podignuta zbog toga sto ovi iz DSS-a nisu hteli da prestanu otplatu Kosovskog duga koji je samo 1,3 milijardi dolara od ukupno 27 milijardi duga Srbije, znaci Kosovski dug je nista specijalno, novine poput Blica su bile prepune nekavih glupih clanaka o Kosovskom dugu i kako je Kosovski dug "mnooooogo velik".
Jos sam i licno slusao price od Dinkica svojim usima kako se hvali kako je Srbija otplatila celokupni dug MMF-u, sve se treslo, u ****** par stotina miliona dolara MMF-u isplaceno naspram sadasnjih 27 milijardi dolara spoljnog duga hehehe. "Mnogo znacajna stvar" taj dug Kosova i dug MMF-u. :D
 
A sto je najstasnije sve ovo ce proci ko dobar dan, niko nece ni spominjati ove 3 milijarde mnogo, dok su citave "zucne polemike" vodjene na TVu-u u Blicu i B92 o tome da li Srbija treba ili ne treba da otplacuje Kosovski dug beznacajnih 1,3 milijardi dolara i "bombasticnih vesti" koliko je bilo o otplati dugova MMF-u beznacajnih par stotina miliona dolara, dok ove 3 milijarde niko nece ni spominjati uopste.
 

Back
Top