Banda crvena!

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Odbijen prigovor Socijalističke partije slobode

Tanjug - Pre 14 sati
BEOGRAD - Republička izborna komisija odbila je noćas prigovor koji je na njeno rešenje da odbije proglašenje izborne liste Socijalističke partije slobode za parlamentarne izbore podnela ta stranka.
U tom prigovoru je zatraženo proglašenje liste pod nazivom "Socijalistička partija slobode", ali predlog da se proglasi ta lista nije dobio potrebnu većinu glasova, pa je prigovor odbijen.
Lista kandidata RIK-u je najpre predata pod nazivom "Sloboda - socijalisti za slobodnu Srbiju", a RIK je naložila podnosiocu da u roku od 48 sati otkloni nedostatak u nazivu izborne liste, odnosno da ga odredi prema nazivu političke stranke koja podnosi listu.
RIK je potom u noći između 27. i 28. aprila odbila da proglasi listu, ocenivši da njeni nedostaci ni u dodatnom roku nisu otklonjeni.
Predstavnici SRS su tražili da se proglasi lista, čemu su se protivili predstavnici SPS i LDP.
Radikali su naveli da naziv izborne liste ne mora da sadrži naziv političke stranke i da birači glasaju za podnosioca izborne liste, a ne za njen naziv.
Oni su ukazali i na to da je RIK već proglasila listu Narodne seljačke stranke - Marjan Rističević, koja nosi naziv "Da se selo pita".


Tanjug.
LDP-SPS...isti interes.:)
 
Vi se u Srbiji jos uvijek nazivate Crvenim, Crkvenim, Zelenim, Zutim.... banditima :lol:
Nevjerovatni ste.


Pa dajte, malo mrdnite dalje od 1991 godine !

tacno je ovo sto si napisao cizmice

ali to ne treba da te cudi s' obzirom da je u vlasti dobar deo bivseg rezima
da ne pominjem ono govedo sto se jos od tita vuce (mislim na dusana mihajlovica)
'fala Bogu de bar on otisao sa scene (nadam se da jeste)
 
tacno je ovo sto si napisao cizmice

ali to ne treba da te cudi s' obzirom da je u vlasti dobar deo bivseg rezima
da ne pominjem ono govedo sto se jos od tita vuce (mislim na dusana mihajlovica)
'fala Bogu de bar on otisao sa scene (nadam se da jeste)
Vjeruj da sam u vrlo dobrim odnosima sa ljudima iz vase bivshe, sadashnje i buduce Vlasti te odlicno poznajem desavanja kod vas. Naravno imena vrlo brzo zaboravljam.
Mihajlovica sam bas danas pominjao... u vezi ovog Subotica.
 
Vjeruj da sam u vrlo dobrim odnosima sa ljudima iz vase bivshe, sadashnje i buduce Vlasti te odlicno poznajem desavanja kod vas. Naravno imena vrlo brzo zaboravljam.
Mihajlovica sam bas danas pominjao... u vezi ovog Subotica.

otkrij mi koja je buduca vlast, kladionice daju dobre kvote za to :)
salim se
nasa politicka desavanja nije tesko pratiti. Znas kako se kaze- dobar glas daleko se cuje a los jos i dalje.
hoce li i mihajlovica da prozivaju za sverc? zacudilo bi me
 
ma ajde bre stvarno,ionako bi osvojili 0.0000000001 % tako da ne vidim cemu rasprava na ovu temu?

Nije rec o tome koliko bi glasova ta lista dobila, nego o principijelnosti. Ako su prihvaceni nazivi lista ,,Za Evropsku Srbiju", ,,Podrzi Srbiju", ,,Da se selo pita", sto sve nisu nazivi politickih stranaka koje su ih podnele, onda je to trebalo da vazi i za ovu listu.
Ne moze argument za odbijanje proglasenje neke liste biti to sto ce ona realno osvojiti zanemarljivo mali broj glasova.
 
Nije rec o tome koliko bi glasova ta lista dobila, nego o principijelnosti. Ako su prihvaceni nazivi lista ,,Za Evropsku Srbiju", ,,Podrzi Srbiju", ,,Da se selo pita", sto sve nisu nazivi politickih stranaka koje su ih podnele, onda je to trebalo da vazi i za ovu listu.
Ne moze argument za odbijanje proglasenje neke liste biti to sto ce ona realno osvojiti zanemarljivo mali broj glasova.
E,o tome i pričam...o Ustavu,o zakonima,o jednakim pravima.S obzirom na broj odgovora na ovu temu,mi smo u crnoj rupi,nema nam povratka...takozvana omladina je autistična,i vidi samo ono što se tiče sebe.Želim srećan put u Evropu svima koji hoće da idu,s ovakvim pogledom na politiku,život i društvo stićiće baš tamo gde treba.
 
Da je bezveze - bezveze je, ali sta je onda izlaz?
Ukidanje demokratije? Mislis da se ubuduce nece ponavljati ovakve stvari?
Mi smo kao narod neposteni i kod nas jos uvek vlada pravo jaceg (stranke, veze i sl). Ne verujem da ce iko s ovim "visokoparnim" predizbornim temema moci to da promeni ubuduce. Ali daj Boze da takav ipak dodje...
 

Back
Top