Osveta..?

EdoLina

Početnik
Poruka
49
Da li se,kada vas neko povredi,svetite? Ili vise volite da samo iskulirate osobu..?
Posto sam ja postavila pitanje,reci cu vam kako je kod mene-ja ne umem da se svetim! Prosto ne umem,ne moze da mi padne na pamet ideja kako da vratim nekom,kako da ga povredim..A to mi uzasno smeta,jer je bilo milion situacija kad mi je to bilo potrebno i mnogo ljudi koji su to zasluzili..ali,avaj..:(
P.S. Izvinjavam se ako je tema vec bila,nova sam ovde.. :oops:
 
Vise volim da kuliram osobe jer valjda tada shvate da to sto su uradili nije me taklo..Govorim sebi "Bog ce da im vrati"...Mada u retkim situacijama uzimam stvar u svoje ruke i cekam dobru priliku za to..........:razz:
 
uuu,mogu misliti :lol: to je bas mocno,prodje toliko vremena,ali opet taj neko dobije sta je zasluzio :cool:

Ali najlepse je kada se spontano svetis nekom frajeru i urnises ga,
(pa i kad nemas razloga nekih jakih da mu se svetis,
ali recimo nekada te je zezao kad ste bili klinci,
i sad pod "stare dane" nateras ga da poludi za tobom, pa ga sutnes...
Ili recimo zato sto nekada posto je on bio par god. stariji nije hteo da se smuva sa klinkom,
pa se smuvao sa nekom drugom, zrelijom,
a klinka sa nekim drugim i prodju godine ti prebolis,
on preboli,
ali naravno da ga zaboli kad tebe vidi da si heppi sa istim deckom,
dok je on sa tom koju je birao sto puta raskidao,
mirio se,
pa cak te opet muvao u tim pauzama raskida...
Pih, lepo je to...
Ili kada prodje tvoj bivsi decko fenser, propalitet...
Sa svojom mrsavom i zaista preruznom devojkom,
naleti na tebe, metalku,
skroz u crnom, a opet zgodniju tri puta i lepsu...
I bivsi doceke da kad njegova pekinezerka kaze
"Pogledaj je na sta lici..?"
Da joj njegov najbolji drug kaze:
"Pa ona da obuce i dzak tri puta ce bolje izgledati od tebe...
Ja sa tobom ma koliko da si sredjena ne bi prosao kroz grad od sramote..."
i tako ih ponizi oboje... lepo je to!:D:D:D)

Da to su spontane osvete,
a one i ne moraju nikada da se dese...
Dok za ozbiljne osvete treba i ozbiljan plan...
 
Ali najlepse je kada se spontano svetis nekom... lepo je to!:D:D:D)

Da to su spontane osvete,
a one i ne moraju nikada da se dese...
Dok za ozbiljne osvete treba i ozbiljan plan...

muaxaxax :D ma da ,gledas neke njihove promasaje u zivotu i kao slag na tortu dodjes ti da se ironicno nasmejes... :lol: super je to..
A za ozbiljne osvete je sigurno bolji feeling jer ulozis trud,skujes plan... :wink:
samo sto je to ono sto ja ne znam :rolleyes:
 
Da li se,kada vas neko povredi,svetite? Ili vise volite da samo iskulirate osobu..?
Posto sam ja postavila pitanje,reci cu vam kako je kod mene-ja ne umem da se svetim! Prosto ne umem,ne moze da mi padne na pamet ideja kako da vratim nekom,kako da ga povredim..A to mi uzasno smeta,jer je bilo milion situacija kad mi je to bilo potrebno i mnogo ljudi koji su to zasluzili..ali,avaj..:(
P.S. Izvinjavam se ako je tema vec bila,nova sam ovde.. :oops:

kada me neko povredi, ragujem odmah - odbranom
ali to je sve -
pokazivanje zuba onda kada je to potrebno, a prosla voda je prosla voda....
osveta pogotovo,
vise steti tebi nego njemu...
mislim da instant olaksanje nije vrijedno spustanja na nivo onog ko me je povredio, pretvaranje mene u neku iskrivljanu osobu :idea:

kao da se svijet vrti oko jedne osobe, toliko je vazna da cu da provedem vrijeme planirajuci osvetu :roll:
umjesto da poboljsam svoj zivot i provodim vrijeme sa ljudima koji su toga vrijedni
imam svoj zivot

osveta je prakticno krpljenje svoje sujete tudjim bolom
nekima uvijek vlada sujeta
:-|
sramotno
 
Osveta!!!?
Postavlja se pitanje da li je osveta važna i da li se treba nekome svetiti?
Mišljenja sam da treba i ne treba; Sa jedne strane da bi se zadovojila sujeta povređene osobe i da bi se dobila moralna satisfakcija, a sa druge možda nije ni potrebno jer se tako ne postaje boljom osobom od one koja vas je povredila. Opet svi smo mi različiti i mišljenja su podeljena i zavisi od pojedinačnog pogleda na osvetu. Srbi smo i u duši nam je da se svetimo.
 
....ja ne znam da se osvetim.... tolko puta desi se da me neko povredi ili iznervira, a ja ono otvorim usta da kazhem neshto, ali jednostavno rechi ne izlaze... ne znam shta da kazhem...
 
Vise volim da kuliram osobe jer valjda tada shvate da to sto su uradili nije me taklo..Govorim sebi "Bog ce da im vrati"...Mada u retkim situacijama uzimam stvar u svoje ruke i cekam dobru priliku za to..........:razz:

Isto kao i ja...........danas igram protiv tenis protiv "druga"........i napadam ga ja.....i on da mu je smeciram, ja u mrezicu..........i on meni tu: "nati...........uua.......itd....svasta, da bi me isprovocirao, a to je uradio posto sam ja servirao za pobjedu.......a ja njega jednostavno ispalih.....samo se okrenuh uzoh loptu....i servirah.....ali zato kad sam pobjedio vratio sam mu duplo:lol::lol:.......(ej, nemoj te samo pomisliti da sam djokovic)!:lol::lol:
Pozdrav!
 
Ne volim da se svetim,a i nemam bash neki valjan razlog za to...
A i kad me neko povredi,ja ga iducih nedelju dana qliram i onda nastavim komunikaciju sa istim...ali ako se vishe puta desi da me neko povredi....onda okrecem sve na glavachke....
 

Back
Top