Pristina - Podujevo

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.517
Imam kucu i imanje u Podujevu kao i u jednom selu pored Podujeva pa me interesuje sledece : mogu li tj smem li svojim automobilom otici bezbedno da obidjem svoje iako znam da u toj kuci zive shiptari [necu im nista] ? Kakvo je trenutno stanje, ide li neko, kako se ponasaju kada vide BG tablice i sl. Unapred hvala na odgovorima ;)
 
Imam kucu i imanje u Podujevu kao i u jednom selu pored Podujeva pa me interesuje sledece : mogu li tj smem li svojim automobilom otici bezbedno da obidjem svoje iako znam da u toj kuci zive shiptari [necu im nista] ? Kakvo je trenutno stanje, ide li neko, kako se ponasaju kada vide BG tablice i sl. Unapred hvala na odgovorima ;)

Ako nisi pocinio neki zlocin nad Albancima tokom rata, slobodno mozes da ides, niko te nece dirati.
P.S i da hoces da im nesto uradis, ne mozes, jer je sad druga situacija, nema vise srpske policije da te podrzavaju.
 
Ma kakav zlocin.....nisam bio na Kosovu par godina pre pocetka rata. Neznas dali bi imao problema da prodjem kroz Podujevo sa BG tablicama ? Da me neko ne gadja kamenom ili sl. Imam zelju da vidim kucu, mozda je ponudim da je prodam......a cujem price da Srbi idu bez problema. Samo cujem price a niko konkretno ko je bio da mi kaze :|
 
Reći ću ti ja konkretno: mene su gađali još pre 20 godina baš na tom putu. Naravno da se od tad mnogo toga promenilo, ali mislim da niko ne može baš da ti 100% garantuje za auto. Ja bih išao javnim prevozom.
 
Ma kakav zlocin.....nisam bio na Kosovu par godina pre pocetka rata. Neznas dali bi imao problema da prodjem kroz Podujevo sa BG tablicama ? Da me neko ne gadja kamenom ili sl. Imam zelju da vidim kucu, mozda je ponudim da je prodam......a cujem price da Srbi idu bez problema. Samo cujem price a niko konkretno ko je bio da mi kaze :|

Ima dosta kosovskih Albanaca koji rade u Beogradu, i dolaze na Kosovu sa BG tablicama, niko ih ne dira. Ipak, ako se ne osecas sigurnim da dolazis kolima, svaki dan imas autobus Beograd - Pristina. Imam broj telefona od vozaca autobusa, ako ti zatreba.
 
Za vreme 1999.god boravio sam u Podojevu tamo sam upoznao porodicu Albanske nacionalnosti par puta sam im se našao pri ruci i snabdevao ih u lekovima i hrani takođe čuvao ih od bahatih i pijanih pojedinih policajaca i rezevista posle rata dobio sam samo pruku da su živi i zdravi. Kako da ponovo stupim u kontakt s njima a da nemaju problema . Nisam činio nikakvo zlo i ostale komšije njihove su me upamtile po dobru jer sam se borio da se ne pale kuće koliko sam mogao
 
Za vreme 1999.god boravio sam u Podojevu tamo sam upoznao porodicu Albanske nacionalnosti par puta sam im se našao pri ruci i snabdevao ih u lekovima i hrani takođe čuvao ih od bahatih i pijanih pojedinih policajaca i rezevista posle rata dobio sam samo pruku da su živi i zdravi. Kako da ponovo stupim u kontakt s njima a da nemaju problema . Nisam činio nikakvo zlo i ostale komšije njihove su me upamtile po dobru jer sam se borio da se ne pale kuće koliko sam mogao

Ja ti mogu pomoci, ali moras mi reci ko su ti ljudi (na privat, recimo). Sigurno ih znam.
 
Nema problema nikakvih.Slobodno idi.Ja idem sa Zr tablama i niko me ne dira.
Ista prica,ako nisi nista radio ,niko te nece dirati ni jedna ni druga Policija sa obe strane.

a sta znaci to : "ako nista nisi radio"...sta bi trebao da je radio?...pazi malo kako se izrazavas , direktno sugerises da je neko vec kriv...blago Srbima za ovakve briznike...
 
...@lavka69... da li je moguqe da ti napises tako nesto... i da ostanesh sa nama...
...zamisli situaciju da ja dezuram na Merdaru, i odredjujem na osnovu iskaza dezurnih svedoka, da li je neko nesto radio... rechi nemam...

Ja sam radio na KiM... da li da se brinem???
 
Poslednja izmena:
a sta znaci to : "ako nista nisi radio"...sta bi trebao da je radio?...pazi malo kako se izrazavas , direktno sugerises da je neko vec kriv...blago Srbima za ovakve briznike...

U cemu je tvoj problem,bre!Sta ti nije jasno!
Rekla sam ,ako nisi nista radio,mislila sam ako nisi ucestvovao u nekim krvoprolicima i to je to.Sta ti nije jasno?
Sta mi glumis patriotu,muka mi je vise od takvih kao sto si ti!Prodje mi mladost u vasim glupostima.Zato smo danas gde smo!Jel ti jasno sada!
 
U cemu je tvoj problem,bre!Sta ti nije jasno!
Rekla sam ,ako nisi nista radio,mislila sam ako nisi ucestvovao u nekim krvoprolicima i to je to.Sta ti nije jasno?
Sta mi glumis patriotu,muka mi je vise od takvih kao sto si ti!Prodje mi mladost u vasim glupostima.Zato smo danas gde smo!Jel ti jasno sada!

...@slavka69... malo si agresivnija, ili mi se prichinjelo? Agresivnost nije dobra, loshe utiche na diskusiju koja je argumentovana u najavi...
...moj post je reakcija na tvoje pisanje... i da nisam u pravu, tvoj nachin za repliciranje iznetog je, u najmanju ruku chudan... da on dolazi od nekog Al/Sh/Ar bilo bi mi jasnije...


... Pricha za razmishljanje!!!

... "gde ti je oko"???
... "izbio mi ga brat..."...
... "Aaaaa, zato je rupa tako duboka..."...
 
...@slavka69... malo si agresivnija, ili mi se prichinjelo? Agresivnost nije dobra, loshe utiche na diskusiju koja je argumentovana u najavi...
...moj post je reakcija na tvoje pisanje... i da nisam u pravu, tvoj nachin za repliciranje iznetog je, u najmanju ruku chudan... da on dolazi od nekog Al/Sh/Ar bilo bi mi jasnije..


... Pricha za razmishljanje!!!

... "gde ti je oko"???
... "izbio mi ga brat..."...
... "Aaaaa, zato je rupa tako duboka..."...


Pa i kum je izdao Karadjordja!
 
U cemu je tvoj problem,bre!Sta ti nije jasno!
Rekla sam ,ako nisi nista radio,mislila sam ako nisi ucestvovao u nekim krvoprolicima i to je to.Sta ti nije jasno?
Sta mi glumis patriotu,muka mi je vise od takvih kao sto si ti!Prodje mi mladost u vasim glupostima.Zato smo danas gde smo!Jel ti jasno sada!

To sto je tebi prosla mladost, to je licno tvoj problem, verovatno kriza srednjih godina...znam ja vrlo dobro na sta si ti mislila, pa te zato ovom prilikom pitam: Koje krvoprolice? Jesi li ti videla nesto takvo?
 
Ako nisi pocinio neki zlocin nad Albancima tokom rata, slobodno mozes da ides, niko te nece dirati.
P.S i da hoces da im nesto uradis, ne mozes, jer je sad druga situacija, nema vise srpske policije da te podrzavaju.

Да, нема више српске војске и полиције да те подржавају да живиш у својој кући и на свом имању, сад мораш да се распитујеш по нету да ли смеш да обиђеш своју рођену кућу и имање...

Али проћи ће и то..
 

Back
Top