trudnoca?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
N

nista

Gost

Menstruacija mi kasni.kupila sam onaj bebyrapid test i negativan je . pa sam kupila jos jedan i on je negativan. a kasni mi 4 dana. koliko su pouzdani ti testovi i da li ginekolog moze da otkrije postojanje trudnoce stare 15 dana?????
 
Pa dobro moze menstruacija da kasni ne vezano za trudnocu.
Pregledom je suvise rano da se utvrdi trudnoca,mislim na nalaz ginekoloskog pregleda.Testovi su u 99% pouzdani.Trudnoca se moze dokazati i iz krvi.I da si trudna suvise je rano da bi se radio ultrazvuk.
 
dr:
Cim izostane menstruacija.

Da to znamo ali koliko treba da se ceka izostanak menstruacije pa da se uradi test? na primer dobijas redovno na 28 dana. Da li 29 dana ili 30 mozes uraditi test i da li ce se pokazati tacan nalaz ako si recimo ostala u drugom stanju?
 
Uvek postoji lazni negativni i lazni pozitivni test ali u ogromnom broju slucajeva testovi trudnocu pokazuju i par dana pre ocekivanog ciklusa.Znaci pokazace je i sa danom zakasnjenja,ceka se duzi period radi sigurnosti ali bez pbzira na to testovi pokazuju trudnocu i cim izostane ciklus.
 
Ponovite test,uvek postoji sansa da pokaze lazno negativan rezultat,medjutim postoji sansa da imate hormonski disbalans i da zato kasni ciklus,jos pouzdanija metoda za utvrdjivanje trudnoce je iz krvi dokazivanje hormona trudnoce.
 
nista:

Menstruacija mi kasni.kupila sam onaj bebyrapid test i negativan je . pa sam kupila jos jedan i on je negativan. a kasni mi 4 dana. koliko su pouzdani ti testovi i da li ginekolog moze da otkrije postojanje trudnoce stare 15 dana?????
Mozda bi bilo najbolje da uradis test na trudnocu putem krvi i da u toku istog dana znas na cemu si.
Pouzdano i efikasno.
 
Meni je kasnila pet dana. Kupila sam test i bio je pozitivan. Sledeći dan sam otišla kod ginekologa koja je potvrdila trudnoću (staru 3 nedelje).
 
Ako ni do sada nisi dobila ,u Bgd ,u Pozeskoj ulici rade test krvi preko koga mogu da utvrde veoma male trudnoce ,4-5 dana po zacecu.Ne znam tacno kako se zove ta lab.,ali pitaj nekog
 
Sto se tice testova za rano otkrivanje trudnoce,za izvodjenje testa je pozeljan ali ne i neophodan prvi jutarnji urin!Babyrapid je test za rano otkrivanje trudnoce,sto znaci da se trudnoca moze uutvrditi 7-10 dana nakon zaceca.Obzirom da u zavisnosti od trajanja menstrualnog ciklusa,njegove redovnosti i plodnosti oba partnera kao i posebnih uslova koji moraju biti ispunjeni da bi do zaceca doslo(kao sto je pokretljivost srermatozoida,ph vagine...), mozete da utvrdite kada su vam bili plodni dani,znaci da je otkriva cak i pre nego sto vam menstruacija izostane!npr.imali ste nezasticen odnos 14.dana ciklusa,a nemate redovne menstruacije sto znaci da vam period ovulacije nije tacno definisan,vec npr.21.dana moze test da vam bude pozitivan.Test je baziran na otkrivanju antitela hCG koja nisu prisutna ko zena kod kojih nema trudnoce.
 
Pozdrav za dr_Kovacevic!
Pretpostavljam da ste ginekolog i nadam se da ce Vase clanstvo i eventualno redovno prisustvo biti od koristi damama sa foruma posebno na lepljivoj temi Ginekologija (slozicete se sigurno da ce odgovor na temu staru 3 i po godine tesko kome biti od koristi).:wink:
 
Upravo. Ukoliko se radi o koleginici - kolegijalni pozdrav, predlazem citanje uvodne lepljive teme "Obavezno procitati..." a sve ginekoloske probleme svrstali smo pod temu Ginekologija, ne mozete je promasiti, zalepljena je na vrhu strane. Pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top