Pedijatrijska sestra

...Rising...

Zainteresovan član
Poruka
478
E ovako... Planiram da upisem srednju medicinsku, smer pedijatrijska sestra. Da li moze neko ko ide u medicinsku da mi kaze koji su predmeti, kakva je praksa, koliko je bodova trebalo za upis... Znaci, sve, otprilike... :D
 
E,ja idem u medicinsku,al nisam taj smer,al skoro svi smerovi imaju iste predmete u prvoj god,pa evo:srp,eng,mat,fizika,hem,muz,fizicko,latinski,anatomija,istorija,geos...E,ja sam u prvoj godini imao i higijenu,al mislim da sestr to imaju u drugoj.
 
Ne znam, ja sam svasta i cula i procitala, vise ne znam ni sta je istina a sta ne. Pedijatrija mi, osim sto to obozavam, deluje nekako 'najbezbednije', svi kazu kako je praksa kod medicinskih sestara strasna... Mislim, ko voli, nek' izvoli. Nema tu niceg ruznog, ako neko voli da pomogne drugima! :)
 
i ja sam svasta cula o praxi za med.sestre,ali sam se raspitala,i drugarice koje su vec zavrsile skolu kazu da nije nista strasno...vadis krv,dajes injekcije,proveravas puls,meris TA....sve se uglavnom svodi na to ;)
 
Nemoj tamo...STO?Ko upise zna najbolje..lep je smer ko smer..mnogo bolji,laksi i CISTIJI od opsteg..ali bukwalno nema nimalo praxe..dawe te likownim,muzickim...strasno...na kraju zawrsis,znas barok,humanizami renesansu,a lupam injekcije ne :)
 
Pa dobro, ima i strucnih predmeta... To je jedino sto bih ovako zelela. Mislim, mozda bih i razmislila o gimnaziji, da s njom mogu nesto posle, ali ne mogu. Po ovome sto cujem od tebe, to deluje kao gimnazija sa kojom mozes nesto... hehehe
 
medicinski fax je 6 godina,ne 4 ;)
a inace ja nameravam da idem na fax,a posle i na specijalizacije....

znaci zavrsis med fax(6 god),onda 3 god ides na specijalizacije za lekara opste praxe,i kasnije mozes da radis,a mozes i da nastavis na neke specijalizacije...
 
medicinski fax je 6 godina,ne 4 ;)
a inace ja nameravam da idem na fax,a posle i na specijalizacije....

znaci zavrsis med fax(6 god),onda 3 god ides na specijalizacije za lekara opste praxe,i kasnije mozes da radis,a mozes i da nastavis na neke specijalizacije...

Ispravka mislim da je staz za opstu praksu smanjen na 2 godine. Medicina je predivna oblast. to je jako human i najtezi i najodgovorniji posao, i nije u pitanju jedan zivot i odgovornost za njega vec za citavu porodicu pa i shire.:super::klap::cmok:

Jedino shto ne volim kod nekih doktora jeste to sto trce za novcem, to mi je apsolutno odvratno!:dontunderstand:

Bdaca a shta bi ti volela da specijalizirash?:think:
 
paaa najvise bih volela endokrinologiju(a to posle opste praxe moram prvo interno-4 god,pa staz za internu medicinu,pa ona tek specijalizacije za endokrinologiju)
znaci endokrinologiju zelim najvise,ali mi se svidja i urgentna medicina,kao i hirurgija....
 
paaa najvise bih volela endokrinologiju(a to posle opste praxe moram prvo interno-4 god,pa staz za internu medicinu,pa ona tek specijalizacije za endokrinologiju)
znaci endokrinologiju zelim najvise,ali mi se svidja i urgentna medicina,kao i hirurgija....

Endokrinologija je super oblast, ja bash sada pishem rad iz te oblasti. Nego, prvo moracesh fax, pa staz, pa specijalizaciju opshte medicine ili interne(ja ti preporucujem da upishesh internu, mnogo vishe znanja cesh da pokupish) a onda imash subspecijalizaciju iz endokrinologije. To ti je u glavnom to. Da sam ja lekar, specijalizirao bih imunologiju jer tu oblast obozavam, a onda subspecijalizacija iz alergologije.:klap::cmok:

Savetovao bih ti da idesh u Petnicu na seminare molekularne biomedicine ako te zanima endokrinologija!:super:

Elem, ja znam da ne bih mogao hirurgijom da se bavim, jer to je prevelika odgovornost. A znam da mi se ne svidaju one dermatologije, otorinolaringologije, urologije to mi je nezanimljivo ali interna je super!:worth:
 

Back
Top