Mitrovdanak - radikalski rastanak

Ko je sledeći?

  • 1) Ja otišao odavno

  • 2) Zeznuli me pa se pokajah

  • 3) Nisam ni pomišljao

  • 4) Ma sve je to DB režija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Glasić Javnosti:
BEOGRAD - Zbog katastrofalnog rezultata na lokalnim i saveznim izborima i nezadovoljni politikom vrha stranke, koje je tinjalo duže vreme a kulminiralo posle kršenja demokratske procedure predlaganja kandidata za republičke poslanike kada je umesto opštinskim i okružnim prepuštena Izvršnom odboru stranke, čačanski radikali su u sredu istupili iz SRS-a. Pošto su u sedištu stranke poskidali slike lidera i sva radikalska obeležja, članovi rukovodstva su na proširenoj sednici OO novinarima saopštili jedinstvenu odluku 40, od 44 mesna odbora ove partije u čačanskoj opštini: "Na Mitrovdanak - sa Šešeljem rastanak!" Na ovakav korak OOSRS u Čačku je upozorio još 24. oktobra, kada je od GO stranke zatražio da se na listi kandidata za narodne poslanike ne nađe bivši savezni ministar za trgovinu Milovan Erić, član čačanske opštinske organizacije, kao i da sledećem sastanku u Čaku neizostavno prisustvuju Vojislav Šešelj i Dragan Todorović. Po rečima predsednika OOSRS Slobodana Otaševića, lider SRS-a ga je udostojio samo polučasovnog telefonskog razgovora, u kojem mu je dao do znanja da "u SRS nema demokratije i da onaj koji želi treba da ide u drugu stranku, odnosno da će isključivo on voditi politiku stranke".
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2000/11/09/srpski/P00110814.shtm
Prvo da se razumemo - "Glas Javnosti" i "Kurir" su ista firma. Počelo je 2000 mada imam lokalnih saznanja da su neki otišli i ranije.
Da li se sa Majom završilo ili ima još onih što veruju u bajke?
 

Back
Top