ЕЛ-ДЕ-ПЕ = О-БА-МА !!!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Предизборна пиратерија


Политичке партије у региону не либе се копирања идеја за слогане и спотове у кампањи пред изборе
kocic.jpg
(Новица Коцић)

Недостатак квалитетних идеја и пречесто организовање изборних процеса само су неки од разлога због којих креативни тимови политичких странака у Србији ни ове године нису показали оригиналност у осмишљавању предизборних кампања, слажу се маркетиншки стручњаци. Предизборна трка тек што се захуктала, а на видело су већ изашли и први плагијати.


Наиме, показало се да идеја и музика за спот Либерално-демократске партије „Шири даље” неодољиво подсећају на предизборни спот „Wе аrе the ones” једног од кандидата за председника САД из редова демократа, сенатора Барака Обаме. У оба спота појављују се јавне личности које подржавају кандидате, док је музика идентична, а приметан је и исти ритам скандирања, с разликом у томе што се у оригиналу скандира „О-ба-ма”, док актери спота ЛДП-а вичу „Ел-Де-Пе”. Треба рећи да је Обамин спот снимљен у црно-белој техници, док се ЛДП одлучио за колор варијанту.


Оваквих примера има напретек. Тако слоган Бориса Тадића са овогодишњих председничких избора „И Косово и Европа” многе асоцира на слоган с којим је Милан Милутиновић ишао на председничке изборе 1997. године „И Србија и свет”. А пре само неколико месеци, медији су приметили да се у споту за кампању Јовановића за председника Србије, ЛДП-у поткрала и грешка: док млада мама седи на кревету и набраја ко ће све гласати за Јовановића: „Ја, мој муж, моји мама и тата, тетка...”, показујући њихове фотографије, међу којима тетку представља фотографија европског комесара за спољну политику Бените Фереро-Валднер.



********************************************************************



Ово су само најдрастичнији примери од много набројаних када су у питању предизборне кампање. Могло се и претпоставити да ће у малограђанштини,
плагијаторству и најгорем сељаклуку КОПИРАЊА страних кампања предњачити
ЕЛ-ДЕ-ПЕ.......ахахахаааааааааа..........
 
ЛДП-у поткрала и грешка: док млада мама седи на кревету и набраја ко ће све гласати за Јовановића: „Ја, мој муж, моји мама и тата, тетка...”, показујући њихове фотографије, међу којима тетку представља фотографија европског комесара за спољну политику Бените Фереро-Валднер.
Па то није грешка,само је доказ онога што ми овде причамо.
 
hehehe... A, ujka joj je sigurno Karl Bilt, strina Karla del Ponte, deda Đerđ Soroš itd.

Sad je meni jasno odakle tako maloj stranci onolike pare za kampanje.

Ruku na srce, najveći plagijatori, ne samo u kampanjama, nego u celokupnoj propagandi, su DS, tj. Srđan Šaper. Čovek uopšte ne odustaje od Gebelsovih parola. Samo ih prilagodi današnjem vremenu.
 
hehehe... A, ujka joj je sigurno Karl Bilt, strina Karla del Ponte, deda Đerđ Soroš itd.

Sad je meni jasno odakle tako maloj stranci onolike pare za kampanje.

Ruku na srce, najveći plagijatori, ne samo u kampanjama, nego u celokupnoj propagandi, su DS, tj. Srđan Šaper. Čovek uopšte ne odustaje od Gebelsovih parola. Samo ih prilagodi današnjem vremenu.
Он се само држи генералне рецептуре пројекта "Европска Унија" који се ствара по сличном моделу као што је планиран Трећи Рајх.Само ЕУ је део или друга(лепша) половина.Она ружнија и јача је преко преко баре.Тако заједно,евроатлантски појас чини Четврти Рајх,што ће се недвосмислено показати у наредним годинама.
 
Предизборна пиратерија


Политичке партије у региону не либе се копирања идеја за слогане и спотове у кампањи пред изборе
kocic.jpg



Ово су само најдрастичнији примери од много набројаних када су у питању предизборне кампање. Могло се и претпоставити да ће у малограђанштини,
плагијаторству и најгорем сељаклуку КОПИРАЊА страних кампања предњачити
ЕЛ-ДЕ-ПЕ.......ахахахаааааааааа..........


:confused::confused: Kakva tema??:roll:
 
Super, a gde je deo clanka o srs, sps i dss, posto nisi ostavio link molim da se tema zakljuca...

ps. obama i ldp uopste nisu slicni u spotovima, to sto pevaju ljudi, pritom ne u istom ritmu, nije nikakva slicnost...

Ovi ostali spotovi su svi pokradeni jer ljudi u svima pricaju nesto! :lol:

cuje se s vremena na vreme isti ritam ali to nije izmislio ni obama ni ldp nego je to jedna poznata rock pesma :roll:
 
Prvo, sto Ivan vec reche sada vidim, tema treba da bude zatvorena zato sto nema linka koji bi vodio do Kurira ili nekog drugog WC papira.
Drugo, spot Obame da su kopirali iz LDP-a je potpuno netacno i ne cui me sto si ti poverovao u to. Pesme ne da nisu iste, nego nimalo slicne. Ovde obicni ljudi govore stalno, a u spotu "siri dalje" govori Ceda uglavnom. Ustvari, ispran ti je mozak sa lazima, pa sto ne bi poverovao u jos jednu. Ionako nema izgleda za spasenje.
 
A SRS je ukrao reklamu od hrvatskog (ili bese slovenachkog) kandidata za predsednichke izbore. Znachi skoro 100% preuzeta reklama. Dalje SRS je u kampanji koristio pesmu He's A Pirate iz pirata sa Kariba looool !!!! Tolko o originalnom materijalu.
A spotovi LDP-a i Baraka Obame nisu ni malo slichni, a pesme pogotovo ni slichne. A kod obame ide klasichan beat koji se koristi u muzici vec godinama.
 
ovaj, ma da...slazem se...sve je to neka galakticka koincidencija...ono Saturn i Uran u konjukciji..truc bla bla...

btw spot za LDP je skroz korektan (malo patetican, al ajde, mora se...:cool:)
meni osobno, vise se svidjala prosla kampanja LDP-a...:cool:

Prosla kampanja je bila jaka, nema sta, ali mislim da nije bolja. Moze ti se to uciniti zato sto je ono bila njihova prva kampanja i video si nesto originalno tako da si vec znao sta da ocekujes.
 
Prosla kampanja je bila jaka, nema sta, ali mislim da nije bolja. Moze ti se to uciniti zato sto je ono bila njihova prva kampanja i video si nesto originalno tako da si vec znao sta da ocekujes.

ma jok...nije zbog toga...
djelovala je nekako "spontanije" iz milion i jednog razloga, a ovo sad...paaa...profesionalnije je.
medjutim, da je orginalno - tu se ne slazem, sorry...
 

Back
Top