Zemlje iz bivše Jugoslavija trebalo zajedno primiti u EU

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
Vesti dana - utorak, 29. april 2008. 01:26

Zemlje iz bivše Jugoslavija trebalo zajedno primiti u EU

Tanjug - Pre sat i 41 minut

HAMBURG - Poznati srpski pisac i bivši predsednik Savezne Republike Jugoslavije Dobrica Chosić izjavio je da će se pokazati kao istorijska greška što sve zemlje naslednice bivše Jugoslavije nisu u jednom potezu primljene u Evropsku uniji (EU).

Chosić je u razgovoru za najnoviji broj najpoznatijeg nemačkog političkog magazina "Špigl" takođe ocenio da je situacija u kojoj se nalazi danas Srbija "katostrofalna", jer je zemlja ekonomski ruinirana, a EU ju je praktično izolovala politički i sa primenom strogog viznog režima.

Takva politika EU u Srbiji "može da izrodi samo jedan primitivni nacionalizam", upozorio je Chosić koji je dodao da "Evropa bukvalno tera nas iz Evrope".

"Špigel" piše da romanopisca bije glas da je srpski nacionalista, ali da on za sebe kaže da je "humanista i patriota".

"Špigel" primećuje da je Chosić, od kada su Sjedinjene Američke Države i većina članica EU priznale jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, "prekinuo čutanje" da bi upozorio da je "Srbija ponovo izigrana".

"Špigel" podseća da se "duhovni otac srpske nacije" odavno zalagao za podelu Kosova,

"Svestan sam snage albanskog separatizma"... "Albanci su imali pravo na sopstvenu državu, ali nemaju pravo da danas na Kosovu uništavaju srpsko kulturno nasleđe sa manastirima iz srednjeg veka," naveo je "Špigel," piščeve reči.

Nemački magazin prenosi i Chosićevu tvrdnju da su na tajnim pregovorima Amerikanci ponudili Srbiji "jednu trećinu Kosova", ali da je Slobodan Milošević ondašnji predsednik Srbije to odbio.

Chosić je izrazio i strahovanje da će dugoročno, "velikoalbanske težnje" ugroziti opstanak i dve susedne srpske države - Crnu Goru i Makedoniju i da će "destabilizovati Balkan".

Po "Špiglu" dok se srpski političari "svih boja" pozivaju na Rezoluciju Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija 1.244 i čvrsto drže "fantazije" da je Kosovo i dalje sastavni deo Srbije, Chosić se poziva na realnost.

Poznati pisac je, prenosi magazin, apelovao na Evropu da Srbima u "ovoj zamršenoj situaciji" izade u susret i da se "pobrine da se severni deo Kosova koji je isključivo naseljen Srbima priključi Srbiji, jer tamošnje stanovništvo nikada neće prihvatiti albansku vlast".

U albanskom delu Kosova, pet velikih srpskih manastira treba da dobije "specijalni pravni status", sličan onom koji uživa monaška republika na Svetoj gori u Grčkoj, zaključuje "Špigel", izlaganje Chosićevih stavova.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...eb65ba66933d3bf32&dan=29&mesec=04&godina=2008

............................................
Eh ovo se zove naknadna pamet.
Ja o ovome pricam godinama a Kolumbo se javlja tek danas.
 
ma ne kasni on,nego je video da nema kud,pa hajde da se pokazem kao ja human bla.. bla
inace iako ga nesto ne volim, moram reci da se slazem sa delom njegove izjave. kod nas kazu, i corava koka potrefi neko zrno, tako i on
"Svestan sam snage albanskog separatizma"... "Albanci su imali pravo na sopstvenu državu, ali nemaju pravo da danas na Kosovu uništavaju srpsko kulturno nasleđe sa manastirima iz srednjeg veka," naveo je "Špigel," piščeve reči.
 
ma ne kasni on,nego je video da nema kud,pa hajde da se pokazem kao ja human bla.. bla
inace iako ga nesto ne volim, moram reci da se slazem sa delom njegove izjave. kod nas kazu, i corava koka potrefi neko zrno, tako i on
Jucerasnje Vijesti (Podgorica) pisu da Srbi sa Kosova piju s Haradinajem Shljivovicu!
Ako budem pronasao tu naslovnu stranu sjutra, hostovacu je - isto kao i clanak.
 
Jucerasnje Vijesti (Podgorica) pisu da Srbi sa Kosova piju s Haradinajem Shljivovicu!
Ako budem pronasao tu naslovnu stranu sjutra, hostovacu je - isto kao i clanak.

vec je bila:lol::lol:
ali da se ne bi ti mucio,e vo samo za tebe
Tači već pije šljivu sa Srbima na Kosovu
INTERVJU: FERHAT DINOŠA OČEKUJE DA VLADA PRIZNA KOSOVO U MAJU, ZBOG SIMBOLIKE KOJU TAJ MJESEC IMA ZA CRNU GORU
.
Nakon proglašenja nezavisnosti Kosova, u centru Podgorice je organizovan veliki miting. Mislite li da bi priznanje Kosova moglo da izazove nestabilnost ili nemire u zemlji?

Prosrpski elementi u Crnoj Gori ne bi trebalo da budu veći Srbi od sunarodnika u Srbiji ili od Srba na Kosovu. Kosovski premijer Hašim Tači već pije šljivu sa srpskim porodicama na Kosovu, daje kao poklon traktore određenim domaćinima i imamo situaciju da se Srbi vraćaju u Vladu i parlament Kosova. Sve to govori da, bez obzira na onu prvu reakciju, ljudi shvataju realnost i postavljaju se pragmatično prema toj realnosti
 
Текст је интересантан, само што су успутни коментари Шпигла дебилни... Какав Ћосић националиста, па још "отац нације"... вала га прећераше.

Eh ovo se zove naknadna pamet.
Ja o ovome pricam godinama a Kolumbo se javlja tek danas.

Ћосић је још раних 1990-их заговарао поделу Косова, у време док је војска СРЈ била на граници са Албанијом, а српска полиција по градовима на КиМ, тако да није баш "накнадна памет".
 
A i to su gluposti. Među republikama SFRJ bile su tolike ekonomske i kulturno-civilizacijske razlike,od Slovenije do Kosova i Makedonije,da ih je nemoguće strpati u isti koš.

pa onda ni EU nece dugo jer u njoj su razlike josh vece..kakav je to kosh..Bugari,Rumuni,Nemci i Holandjani..sad kad hrvati i mi uletimo bitje totalni pichvajz.:lol::rolleyes:
 
Прво, Ћосић НИЈЕ националиста - како комуњара може бити националиста, друго он је само још један у низу доказа да једном црвени бандит - увек остаје црвени бандит... и где је сада онај корисник СССР да објасни ову дијареју излапелог Ћосића који исто као и Мићуновић ЖЕЛИ ДА ВЛАДА ДО СВОЈЕ 101 ГОДИНЕ...
 
Chosić je izrazio i strahovanje da će dugoročno, "velikoalbanske težnje" ugroziti opstanak i dve susedne srpske države - Crnu Goru i Makedoniju i da će "destabilizovati Balkan"..


Da nije Špigel radio intervju sa Jovanom Jovanovićem Zmajom? Meni ođe nešto nije jasno... :think:
E moj Ćosiću moja budalo izlapjela... Eremita je u potpunosti u pravu, taj čovjek još uvijek živi u dobu ********* i ne želi da se pomiri sa novom realnošću...
 
gledajuci sa nekog drugog aspekta moje misljenje je:MI NE TREBAMO EUROPU,NEGO ONA NAS.KAD NESTANE U [NJEMACKOJ,ITALIJI,FRANCUSKOJ,VELIKOJ BRITANIJI,ITD]ŽITA,MESA,MLIJEKA,I SVIH NAMJERNICA ZA PREŽIVLJAVANJE ONI ĆE LIJEPO DOĆ U BILO KOJU ZEMLJU EX JUGOSLAVIJE,I UZETI KAO ŠTO SU 90-ih DOŠLI I UZELI ONO ŠTO IM TREBA,A OD NAS UČINILI SIROTINJU.zato ja mislim da mi nebi trebali da idemo u EU jer o tome ne odlučujemo mi,već tamo neki truli birokrati.
 
Црна Гора мила,
Увек с нама била!

EVO NOVE CRNOGORSKE PESMICE :

Нека браћа Срби плачу.
Нек се баче у Морачу.
Нек душмани наши свисну!
Добили смо независну!

Сви Албанци из Улциња
Муслимани из Гусиња
Рођаци су наши присни
И с нама су независни.

Независна земља ова
Од Милоша, од Косова
Од Стефана Немањића
Од Матије Бећковића.

Од Десанке, Вука, Бранка
Хајдук Вељка, Хајдук Станка.
Хиландара, Грачанице
И од Воје Коштунице.

Теразија, Кнеза, Саве,
Од Дунава и Мораве,
Београдских факултета
Па нека смо није штета.

Милан, Челзи, Барселона
То је лига шампиона.
И у њој ће наши тићи
Црногорски барјак дићи.

Нова црква, ново писмо,
Јер робови српски нисмо.
Историја нова наша
Започеће од Мираша.

Са Ловћена вила кличе
Живео нам предсједниче!
Мило пр'ну ал' не стисну
Добили смо независну!

Bora Djordjević :mrgreen:
 
i taj, tvorac famoznog memoranduma SANU, uz Vuka jedan od najvecih sirilaca mrznje i velikosrpske demagogije, komunisticki nacional sovinista (neka netko malo cita protokole iz srpskog drustva knjizevnika)koji je i sam vise nego dovoljno pridonio polozaju u kome se Srbija danas nalazi i krvavom raspadu Juge, opet pokusava pametovati....:mrgreen:
p.s. iako ideju o podjeli Kosova je imao od ranije, Srbija ju je i mogla da dobije, ali njen pregovaracki tim je uvijek isao sa maksimalistickim zahtjevima..., ili sve ili nista...bojim se da je sada za bilo kakvu podjelu kasno...
 
Па није лепо... Онамо, Црна Гора сестра мила, а овамо нек' се Срби баце у Морачу... :(

P.S. Знам да је спрдња.

;)

изгледа да је Бора тотално пролупао

ударила му власт у главу

Ma jok, udarila ga šljivovica...
 

Back
Top