vestacke suze

kapi se zovu Visin i nema ih ovde. ja ih dobijam iz Moskve.
da, zovu ih vestacke suze. inace, smanjuju crvenilo i pomazu kod upadljivih kapilara. super su za umorne i suve oci (monitor, knjige).
bile su i neke italijenske kapi, ne znam kako se zovu koje bas upadljivo "izbele" beonjace (u sebi imaju malo plavog pigmenta, valjda je to objasnjenje) ali nisam sigurna da su narocito zdrave.
ovaj Visin je potpuno neskodljiv, koristim ga godinama.
cek da odem do sobe i kazem ti ko ga proizvodi....firma je Pfizer a evo i sta pise na bocici: Tetrizolyne hydrochloride.
 
Anakin vestacke suze postoje i kod nas u svakoj apoteci ali se ne koriste radi beljenja beonjaca vec radi povecanja vlaznosti oka,u stanjima ostecenosti roznjace,smanjenog lucenja suza...termin beljenje beonjace ne postoji.
 
onda su me prevarili mangupi :lol:

zapravo, to sam saznala od korisnika trave. mogu da duvaju koliko hoce a oci im se ne crvene. :lol: :lol:

ima li to neke veze?

a koje su to kapi kod nas? jel to isto kao ovo sto sam napisala?
 
To su rastvori koje prave farmaceuti,znaci ima ih svaka drzavna apoteka,za privatne ne znam i koriste ih uglavnom starije osobe,koji imaju oftalmoloskih problema.Mladje samo u slucaju nekih problema sa suzenjem.
Stvarno ne znam za te kapi koje ti spominjes,bilo bi fino znati njihov sastva jer vestacke suze su jedine neutralne kapi koje zaista imaju funkciju samo vlazenja oka.
 

Back
Top