EU : da ili ne ?
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 180

Tema: EU : da ili ne ?

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Podrazumevano EU : da ili ne ?

Prikljucivanje EU nije samo olaksavajuci vizni rezim [samo 11 % Srba poseduje pasose] vec sa sobom vuce i druge stavke koje niko NE pominje kao npr slanje nase vojske [nase dece] na krizna podrucja zemalja EU, placanje "debele" clanarine itd itd. Vidim da po statistici koju sprovode neke kuce vecina nas je ZA pristup a i nezna koje obaveze donosi to clanstvo. Nisu samo vizne olaksice.......ops:

Zainteresovan član gaggy924 (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2007.
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: EU : da ili ne ?

Citat Original postavio jerotije Pogledaj poruku
    Prikljucivanje EU nije samo olaksavajuci vizni rezim [samo 11 % Srba poseduje pasose] vec sa sobom vuce i druge stavke koje niko NE pominje kao npr slanje nase vojske [nase dece] na krizna podrucja zemalja EU, placanje "debele" clanarine itd itd. Vidim da po statistici koju sprovode neke kuce vecina nas je ZA pristup a i nezna koje obaveze donosi to clanstvo. Nisu samo vizne olaksice.......ops:
    Juče razgovaram sa jednim radikalom i znate kakav je argument dao protiv ulaska u EU. Kaže, pa onda će iz Srbije otići najmanje polovina mladih ljudi. A pitam se zašto iz države želi da ode više od polovine ljudi? Dali zato što se ovde dobro živi i što stalno pobeđujemo sve redom?

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Tacno je da pobedjujemo sve redom i to je zato sto smo od boga superinteligentan [i lep] narod. A znas li ti mozda sta nam donosi taj potpis o pridruzivanju . Verujem da neznas kao ni mnogi [kao ni ja delimicno] ?

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Ja ne volim taj Briselski tim EU, drazi mi je Partizan.

Ne, stvarno ljudi shta ce vam EU, pogledajte Svicu i Norveshu zemlje po bogatstvu odmah iza Amera a nisu u Eu.Mi treba da budemo svoji!

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Mislis nesvrstani :-)

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

U cemu je problem ako Srbija; bude i odluci:
    -teritorijalna neutralnost
    -liberalna ekonomija
    -vojna neutralnost
    -visok nivo politicke saradnje kako sa Eu tako i sa ostatkom sveta????????????

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Ali, clanstvo u EU nosi sa sobom i odredjene obaveze koje niko NE spominje osim olaksavajuceg viznog rezima. Dali mozda znas koje su to "obaveze" ?

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ali, clanstvo u EU nosi sa sobom i odredjene obaveze koje niko NE spominje osim olaksavajuceg viznog rezima. Dali mozda znas koje su to "obaveze" ?
    Obaveza ima vise nego olaksica ali se to ne spominje.
    Ne odgovara trenutku.;-)

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Jel znas neke "beznacajne" ?

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

jeste..prime te u eu...i onda te drže u kontejneru na granici sa diskrecionim pravom da te vrate matici ........ja sam za moovanje šengenom...kao i sav pošten svet..... i dobrosoosedske odnose sa eu...bez prava maltretiranja...........srbija kao švajcarska.......

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

ja sam za moovanje šengenom...kao i sav pošten svet
    Tako je moonja

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

Jel znas neke "beznacajne" ?
    Redovna uplata u kasu u Briselu.
    Cena radne snage na nivou nacionalnog a ne Evropskog nivoa.......itd.

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Sve ima svoje dobre i loše strane. Nisu samo u pitanju vizne olakšice, to je argument nas klinaca koji bi da vide nešto više od svog sela.
    Približavanjem i prodruživanjem sa EU, Srbija bi privukla investicije, kako iz Evrope, tako i sveta, jer je to indikator da nam je tržište stabilno. Zakoni koje bi Srbija trebala da usvoji na putu za EU i kao članica su najbolji i najfunkcionalniji u svetu.
    Pomenimo i obrazovanje. Standardi u EU su izuzetno visoki, uslovi fantastični. Srbija na putu za EU bi imala pristup fondovima i znanjem koje nudi EU da bi mogla da reformiše svoj zastareli sistem obrazovanja. Mladi ne bi imali nikakvih problema da idu na usavršavanje u ostale zemlje članice i mogli bi time da razviju tu inteligenciju o kojoj pričaš u idućem postu i da time enormno poguraju zemlju.
    Evo, ovih par primera mi sad padoše na pamet. Lista i dobrih i loših strana je prilično duga, ali je duža ona sa dobrim.
    Tacno je da pobedjujemo sve redom i to je zato sto smo od boga superinteligentan [i lep] narod. A znas li ti mozda sta nam donosi taj potpis o pridruzivanju . Verujem da neznas kao ni mnogi [kao ni ja delimicno] ?
    Superinteligencija nije ništa ako ostane potencijal.
    Citat Original postavio BernardBlack Pogledaj poruku
    Ne, stvarno ljudi shta ce vam EU, pogledajte Svicu i Norveshu zemlje po bogatstvu odmah iza Amera a nisu u Eu.Mi treba da budemo svoji!
    Švica ima banke, Norveška naftu. Šta ima Srbija?

Primećen član Powerslave (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Stavljanje na belu sengen listu nema nikakve veze sa EU.

Zainteresovan član gaggy924 (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2007.
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio anarog Pogledaj poruku
    Obaveza ima vise nego olaksica ali se to ne spominje.
    Ne odgovara trenutku.;-)
    Jel ti nama iz Austrije soliš pamet, misliš mi nemamo pojma? Kad si toliki patrijota, što si otišao u Austriju, što nisi ostao ovde da pobeđuješ neprijatelje, a kad ih pobediš sve, ti izmisliš nove? Možda čezneš za vremenima hiperinflacije, to bi ti najviše odgovaralo?

Poznat
    Učlanjen
    23.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Citat Original postavio BernardBlack Pogledaj poruku
    Ja ne volim taj Briselski tim EU, drazi mi je Partizan.

jes to sluso na radijo vranje.svica i norveska oma iza ameriku.svasta boze.ajd uporedi plate u norvesku i svici i one u ameriku.leba ti.uporedjujes zemlje koje su blizu savrsenstvo po uredjenost i standard sa jednu propalu zemlju koja broji 30 miliona gladni 50 miliona pred pragom za gladni monstruozni budzetski deficit .
    oma da si se ispravio.

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gaggy924 Pogledaj poruku
    Jel ti nama iz Austrije soliš pamet, misliš mi nemamo pojma? Kad si toliki patrijota, što si otišao u Austriju, što nisi ostao ovde da pobeđuješ neprijatelje, a kad ih pobediš sve, ti izmisliš nove? Možda čezneš za vremenima hiperinflacije, to bi ti najviše odgovaralo?
    Kada sam ja otisao u Austriju ti si jos pisao u pelene.
    Ajde malisa setaj pamet na cist vazduh.

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Zakoni koje bi Srbija trebala da usvoji na putu za EU i kao članica su najbolji i najfunkcionalniji u svetu
    Tacno, slazem se.
    Srbija na putu za EU bi imala pristup fondovima i znanjem koje nudi EU da bi mogla da reformiše svoj zastareli sistem obrazovanja. Mladi ne bi imali nikakvih problema da idu na usavršavanje u ostale zemlje članice i mogli bi time da razviju tu inteligenciju
    Sistem obrazovanja nam je do sada bio dobar i zasto bi ga menjali [tim koji pobedjuje ne treba menjati]. Vec sam rekao da smo mi superinteligentan narod i to ne samo u sportu vec i ostalom...... Nekima koji su u clanstvu EU ne pomazu ni kozne gace da postignu one rezultate koje postizu Srbi tj mislim na hrishcani uopste
    Lista i dobrih i loših strana je prilično duga
    Duza je 100 % ona sa losim stranama
    Ubedjen sam da Srbija ima mozga, za razliku od Svice i Norveske. I neznam gde ti zivis kad postavljas pitanje sta ima Srbija ?
    Poslednji put ažurirao/la cleaner : 28.04.2008. u 19:42

Primećen član Young (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

evropska unija nema alternativu !!!!

Poznat Masin fan (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    108

neee sta cemo u Eu..........

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Sistem obrazovanja nam je do sada bio dobar i zasto bi ga menjali [tim koji pobedjuje ne treba menjati]. Vec sam rekao da smo mi superinteligentan narod i to ne samo u sportu vec i ostalom......
    Sistem obrazovanja je star i nefunkcionalan. Ti imaš golfa keca, dobar je, ali svejedno ćeš kupiti peticu ako budeš imao prilike.
    Nekima koji su u clanstvu EU ne pomazu ni kozne gace da postignu one rezultate koje poseduju Srbi tj mislim na hrishcani uopste
    Ovo je zaista nerazumljivo.
    Duza je 100 % ona sa losim stranama Ubedjen sam da Srbija ima mozga, za razliku od Svice i Norveske. I neznam gde ti zivis kad postavljas pitanje sta ima Srbija ?
    Ti želiš da kažeš da zemlje koje su najrazvijenije na svetu nemaju mozga? Brate dragi, ja bih radije onda bio glup.
    Od mozga se ne živi ako se od njega ne napravi nešto.

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio Young Pogledaj poruku
    evropska unija nema alternativu !!!!
    Ovakvim parolama ste i meni zgadili EU!
    Vređate čovečiju inteligenciju brbljajući konstantno napamet naučene fraze, koje ni sami ne znate šta predstavljaju!

Poznat
    Učlanjen
    23.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Švica ima banke, Norveška naftu. Šta ima Srbija?[/QUOTE]

cuj ovog.pa srbija nema samo naftu i banke al ostalo sve ima .od papriku do sljivovicu.ce dodje vreme kad ce norveska davati bure nafte za kilo kupus.kad ti ja kazem.svi se otimaju za naftu a neznaju da ce doci vreme kad ce lukac i paprika biti resurs oko koji ce se vodu ratovi.

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio a bre Milun Pogledaj poruku

cuj ovog.pa srbija nema samo naftu i banke al ostalo sve ima .od papriku do sljivovicu.ce dodje vreme kad ce norveska davati bure nafte za kilo kupus.kad ti ja kazem.svi se otimaju za naftu a neznaju da ce doci vreme kad ce lukac i paprika biti resurs oko koji ce se vodu ratovi.[/QUOTE]

S obzirom da se svetska javnost posvetila problemima sa hranom i njenim cenama, shvatam tvoj argument ozbiljno. U tom slučaju, članstvo u EU bi nam bio samo plus, jer bi imali otvoren pristup na tržiste sa oko pola milijarde mušterija. Nije li tako?

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio a bre Milun Pogledaj poruku

cuj ovog.pa srbija nema samo naftu i banke al ostalo sve ima .od papriku do sljivovicu.ce dodje vreme kad ce norveska davati bure nafte za kilo kupus.kad ti ja kazem.svi se otimaju za naftu a neznaju da ce doci vreme kad ce lukac i paprika biti resurs oko koji ce se vodu ratovi.[/QUOTE]

Voda prijatelju,voda.
    To je buduci "izvor" ratova.

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •