Dali neko moze da mi objasni kako se dize sistem windowsa 98

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tasa!:
Daj taj komp nekom da ti to instalira - postedeces sebe mnogo truda...
Taso, tvoj uobičajeni savet "daj nekom kompjuter" nema mnogo smisla, ako mi ovde ne uspemo da pomognemo onome ko postavlja pitanje, naravno da će biti dovoljno pametan da pita nekog ko mu može pomoći na licu mesta. Dakle, ako znaš odgovor - reci, a ako ne znaš, možda neko drugi zna... Pozdrav.
 
Ajde da mu pomognemo. Ubacis CD Win 98 u CD-ROM. Nadam se da je on boot_abilan jer danas kod svakog pirata mozes naci samo tu verziju. U BIOSu stavis da ti se komp dize sa CDa i pustis da radi. Kad pocne diznje ''sistema'' sa CD ponudice ti dve opcije:
1. Start computer from CD - ROM
2. Start computer from Hard Disk, ili nesto slicno (na istu foru samo druge reci) nisam ga odavno ''dizao''.
Ako mu das opciju da se dize sa CDa ponudice ti tri opcije.
1. Da se digne WIN98 setup sa diska,
2. Da stratujes comp i da ti on digne ''drajver'' za CD - ROM
3. Da podignes comp tj. DOS bez ''drajvera'' za CD-ROM.
To bi bilo to, ako ne znas kako se podesava opcija u BIOS_u napisi koja je ploca u pitanju pa cu ti pomoci i oko toga.
Ako te zadesi nesreca pa nemas boot_abilan WIN98 idi kod nekog da ti napravi Startup disketu za win98, ME isto ti dodje podesi u BIOS_u dizanje sa floopy_a i prva od ponudjenih opcija ti je dizanje sa CD - ROMom tj. ''drajverom'' za isti (ako je starup za ME onda je opcija broj 2, ali ako znas i malo engleskog jezika ukapiraces).
Toliko od mene...

Pozdrav,
Tasa!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top