Štetne namirnice

zatočena

Primećen član
Poruka
531
Moram postaviti još jednu temu iako su šanse da dobijem neke odgovore minimalne jer izgleda da velika vecina forumaša( kao i ja uostalom) mnogo radije posjecuje neke druge podforume.:p
Želim da na ovoj temi pravimo spisak namirnica štetnih za zdravlje i nadjemo im zamjenu u kulinarstvu.Na primer margarin je jedna od najštetnijih namirnica i može se uz mali dodatak novca zamjeniti maslacem koji nije tako štetan a ne gubimo ništa na okusu.
Eto želim da na ovaj način doprinesemo da se iz upotrebe izbacuju namirnice kojima svjesno ili nesvjesno trujemo svoju porodicu.
 
Moram postaviti još jednu temu iako su šanse da dobijem neke odgovore minimalne jer izgleda da velika vecina forumaša( kao i ja uostalom) mnogo radije posjecuje neke druge podforume.:p
Želim da na ovoj temi pravimo spisak namirnica štetnih za zdravlje i nadjemo im zamjenu u kulinarstvu.Na primer margarin je jedna od najštetnijih namirnica i može se uz mali dodatak novca zamjeniti maslacem koji nije tako štetan a ne gubimo ništa na okusu.
Eto želim da na ovaj način doprinesemo da se iz upotrebe izbacuju namirnice kojima svjesno ili nesvjesno trujemo svoju porodicu.

sanse za odgovore imaju tendenciju pozitivnog rasta :),
evo...namirnica nije stetna sama po sebi, a rec je o osusenim zacinima, ali ako ima natrijum glutaminat - otrov - onda je to uzas. Zato treba obratiti paznju na Vegetu i slicne proizvode. I, jos, sve "sareno" pice sa aspatanom ni po koju cenu ne upotrebljavati!

zatim, dobri zdravi spanac ne treba podgrejavati, a isto sam procitala i za praziluk.

A je l' moze nesto samo uslovno "nezdravo" - tj. kada se pretera? Pa , onda, nadima, izaziva zgaravicu, stucavicu, itd...? :)
 
Ma naravno da može...Treba pisati o svemu i mislim da bi bilo dobro navesti po koji primjer.Ne znam da li je dozvoljeno pisati nazive proizvoda i proizvodjaca ako je zaista dokazano da su štetni.Npr. fruktalov sok od borovnice je dozvoljen u EU ali za naše zakone ( i shvatanja) u njemu je previše štetnih sastojaka i jedno vrijeme smo ga cak i izbacili iz prodaje.Ima more takvih primjera i ja se iskreno nadam da si u pravu kad kažeš da šanse za odgovore na ovoj temi imaju tendenciju pozitivnog rasta.
 
Ma sve to kupovno je otrov. Prica mi jedan kvazi intelektualac za deciju kasicu kaze ovde nema aditiva.A ja ga pitam pa kako onda stoji kada mu je rok trajanja oko 5 meseci.I josh covek proba i vidi da je slatko.Ja mu izblendujem sve one sastojek koje reda radi stave na etiketu ukus em shto je prirodniji drugaciji masu.

E nashta ljudi spadnu.

Takode moram reci i da sve namirnice koje u sebi sadrze one skracenice kao shto je E 333 E 300 i tako predstavljaju veoma shtetne i kancerogene materije.Shtavishe u Srbiji imate oko 300 000 sterilnih parova jer se hrane moderno.

Jednostavno organizam nije prilagoden toj ishrani i mora da se bori protiv nje!

Zato kakav fruti, kola i ostala kompanija.Uzmite limun nacedite i pijte ga sa uzitkom.
 
Coca-cola, znam da je opšte poznato, al ajd još jednom da se kaže (preuzeto sa jednog sajta):
u 0,33 ide 8 kašika šećera. Ima ortofosforne kiseline...to najeda... cek, bolje da napisem sta ne najeda... :lol: dakle, ubija: mozak, krvne sudove, bubrege, jetru, pankreas, zucnu kesu i debelo crevo...i da sve bude jos bolje...zadrzava se u telu dugo da bi i zavrsila ovaj posao...
da...stavite komad jetre u kolu pa vidi dal ces da je pijes
ima jos oko 50 E brojeva, koji su visoko toksicni, kancergeni...
ide cak i katran unutra!

Ovo je sa drugog sajta, na engleskom, nisam stigao da prevedem, al nije komplikovan tako da nije frka...


Water or Coke?

WATER

#1. 75% of Americans are chronically dehydrated.
(Likely applies to half the world population.)

#2. In 37% of Americans, the thirst mechanism is so weak
that it is mistaken for hunger.

#3. Even MILD dehydration will slow down one's metabolism as 3%.

#4. One glass of water will shut down midnight hunger pangs
for almost 100% of the dieters studied in a University of
Washington study.

#5. Lack of water, the #1 trigger of daytime fatigue.

#6. Preliminary research indicates that 8-10 glasses of
water a day could significantly ease back and joint pain
for up to 80% of sufferers.

#7. A mere 2% drop in body water can trigger fuzzy short-term
memory, trouble with basic math, and difficulty focusing on
the computer screen or on a ! printed page.

#8. Drinking 5 glasses of water daily decreases the risk of
colon cancer by 45%, plus it can slash the risk of breast
cancer by 79%., and one is 50% less likely to develop
bladder cancer. Are you drinking the amount of water
you should drink every day?


COKE

#1. In many states the highway patrol carries
two gallons of Coke in the trunk to remove blood from
the highway after a car accident.

#2. You can put a T-bone steak in a bowl of Coke
and it will be gone in two days.

#3. To clean a toilet: Pour a can of Coca-Cola into the
toilet bowl and let the "real thing" sit for one hour,
then flush clean. The citric acid in Coke removes
stains from vitreous china.

#4. To remove rust spots from chrome car bumpers:
Rub the bumper with a rumpled-up piece of Reynolds
Wrap aluminum foil dipped in Coca-Cola.

#5. To clean corrosion from car battery terminals: Pour
a can of Coca-Cola over the terminals to bubble
away the corrosion.

#6. To loosen a rusted bolt: Apply a cloth soaked in Coca-Cola
to the rusted bolt for several minutes.

#7. To bake a moist ham: Empty a can of Coca-Cola into
the baking pan, wrap the ham in aluminum foil, and bake.
Thirty minutes before ham is finished, remove the foil, allowing the drippings to mix
with the Coke for a sumptuous brown gravy.

#8... To remove grease from clothes: Empty a can of Coke
into the load of greasy clothes, add detergent, and run
through a regular cycle. The Coca-Cola will help loosen
grease stains. It will also clean road haze from your
windshield.


FOR YOUR INFORMATION:

#1. the active ingredient in Coke is phosphoric acid.
It will dissolve a nail in about four days. Phosphoric
acid also leaches calcium from bones and is a major
contributor to the rising increase of osteoporosis.

#2. To carry Coca-Cola syrup! (the concentrate) the
commercial trucks must use a hazardous Material place
cards reserved for highly corrosive materials.

#3. The distributors of Coke have been using it to clean
engines of the trucks for about 20 years!

Now the question is, would you like a glass of water? Or Coke?
 
Strashno, ali i ljudi su sami krivi kada piju to smece!

Ma naravno da smo krivi.Teško nam je odvojiti samo malo vremena za cjedjenje pomorandze ili jabuke...Povjerujemo da je neki sok 100% prirodan a on košta jeftinije nego kg tog voća od kojeg je kao napravljen.Sa druge strane kako doći do prirodnog???Ne znam za druga mjesta ali kod nas ovde više na pijaci nemožeš naći "rumenu,debelu tetu" koja prodaje svoj proizvod iz svog vrta.Sve su šverceri i namirnice iz Turske i pitaj Boga odakle sve ne.
Nekad je teško naći pravi način i meni koja baš imam dovoljno vremena za porodicu i poslove u domaćinstvu.Mogu misliti kako je tek ženam koje su u nekim velikim obavezama.
 
Zna li neko gde u Bg mozemo naci organski uzgojeno hranu!

Da povezem sa topicom mnogom povrca i nije bash dobro jer se u cilju bolje zarade prska pesticidima.Ti isti pesticidi se ispiraju padanjem kise, upijaju se u biljku i na kraju se nadu u vocu i povrcu.Bash sam citao da je jedan vegetarijanc oboleo od Parkinsonove bolesti upravo zbog konzumacije ovakvog povrca.

Nije zlato sve shto sija!

Dakle, gde u Bg mozemo naci organski uzgojenu hranu?
 
U tih 100 posto voca? Pa vidi ja kada pravim sok od narandze uvek ima nekih mrvica, to su sve one cestice pektina, kozice itd. A kada ga prave stavljaju sve u njega, cak i sok od bundeve i svashta drugo.

Cak ni hleb nije vishe postao imun.Tkz. razeni hleb cesto sadrzi u sebi kakao!
 
bolje da sadrži kakao (koji je zdrav) nego kao beli... Sad ne mogu da se setim kako se zove ta biljka koja može da zameni brašno, ali samo u extremnim situacijama (rat, el. nepogode, etc...) ima reč medveđa i još nešto... Kao što rekoh, u malim količinama je ok, neutralna (nije štetna- nije ni hranljiva) ali u većim šteti želudcu...
@100 % voće?! Extrakt, extrakt, emulgatori, extrakt, extrakt, voda, extrakt, extrakt, ne znam da li sam pomenuo extrakt... Voće?! Nemojmo se lagati... :D
Šta mislite, koje je boje sok od zelenih jabuka? ;) Hint: Nije kao hello... :D
 
zaboravio sam da kažem dve stvari:
1. Ako nekom treba prevesti neki određeni deo onog mog posta gore, nek kaže
2. Coca-cola stvarno extra dobro čisti motor... :D Nikad ga nisam čistio, bio je prljav, a sad se sjaji... Sorry za 1/2 off, morao sam da se pohvalim... :D
 
e, u vezi koka-kole
Ima na BBC ona vaspitna serija za aljkave domacice kada ih Superdomacica uci kako da odrzavaju hifgijenu kuce... Pa ta kaze, uz izvinjenje proizvodjacu, - Ako vam je ostalo od gostiju :), kao domacin TO ne pije :) , nedopijene koka-kole po casama, nemojte je baciti. Uvece sipajte u WC solju, ujutru isperite, odlicno skida kamenac.
Eto...
 
Dakle ovo je lista:

Emulgatori - dodaci namirnicama (E)

Opasni dodaci:
E- 102,110,120,124

Skodljivi za zdravlje:

problemi sa crevima: E - 220,221,232,224
problemi sa varenjem: E - 338,339,340,341,450,461,463,465,466
kozna oboljenja: E - 220,231,232,233
unistavaju vitamin B12: E - 200
povecavaju holesterol: E - 320,321
povecavaju pritisak : E - 311,312
Dodaci koji dovode do raka: E - 131,142,210,211,214,215,216,217,239.

E - 123 je naotrovniji i zabranjen je u SAD kod nas nije.:twisted:
E - 110 je u gumenim bombonama, cokoladnim bombonama,pudingu sa slagom u plasticnim vrecicama, nekim od smrznutih pakovanja ribe, topljenom siru za mazanje.
E 102 i 110 u svim gotovim sosovima

Dosta namirnica sadrzi supstancu CYSTIN koja poboljsava izgled i ukus , koristi se za lepu hrskavu koru hleba. Dobija se iz svinjske dlake i papaka.


Neke materije kao shto su L - CYSTIN, L - CYSTEIN I L - CYSTEINHYDROCHLORID se koriste u proizvodnji keksa i slatkih peciva, a oznacavaju se E - 920 I E - 921
Dobijaju se iz uvezene kineske ljudske dlake.

Moja majka inace ima ovu listu i uvek kada ide u prodavnicu gleda na etiketi kojih sve ima!

Mleko

Obicno se mleko smatra najboljom susptancom u prirodi.Medutim, u istocnjackoj kulturi mleko se koristi u manje od 10% recepata, U njemu je prisutna belancevina kazein na koju je 80% ljudi alergicno shto dovodi do pojave plinova neposredno nakon konzumacije mleka i mlecnih proizvoda.Moze izazvati rak dojke kod zena.

Ustaljeno je misljenje da mleko treba piti zbog obilja kalcijuma, medutim ostaje cinjenica da casa mleka od 4 deci podmiruje svega 20% dnevne potrebe, a kao bolji izvori kalcijuma izdvaja se povrce upravo shto crpi klacijum iz zemljishta gde ga ima u izobilju.
Uostalom, da li krave uzimaju kalcijum iz mleka i mlecnih proizvoda? ;-)

Danas se zarad sve vece potrosnje privrednici ne drze krave na poljima vec u skucenim malim boxovima gde se hrane koncetratom koji sadrzi meso (krava je inace strogi biljojed!) i izaziva stetno dejstvo na kravin sistem za varenje.Usled nedostatka higijene kljukaju ih antibioticima da sprece zaraze i hormonima da povecaju proizvodnju. Za posledicu imamo da se i u mleku i u mlecnim proizvodima nalaze hormoni rasta i antibiotici koji izazivaju sterilnost.
Krave koje se na ovaj nacin hrane zive u proseku 4 godine, to je 5 puta manje od ostalih krava.

Kod alergicnih unosenjem mleka stvara se truljenje to su oni gasovi inace.Truljenje je kisela reakcija i organizam da bi izbegao menjanje ravnoteze izvlaci minerale iz kostiju (dakle trosi ih) kako bi ublazio ovu rakciju.
Ukoliko ste i dalje skepticni po pitanju mleka uzmite cinjenicu da Kineskinje i Japanke uopshte ne konzumiraju mleko ni mlecne proizvode,10 puta manje oboljevanju od osteoporoze.

Ako je neshto nejasno pitajte!:)
 

Back
Top