Štetne namirnice

Strashno, ali i ljudi su sami krivi kada piju to smece!
Nisu ljudi krivi nego država koja odobrava proizvodnju i reklamu.
Može proizvod biti ne znam kakva gadost kad se klinci nagledaju šarene reklame, prodavnice su pune tog artikla, dele se nagrade, popunjavaju albumi sa sličicama, na putevima su bilbordi, nigde ne piše da je proizvod štetan, pa hajde sad ubedite svoju decu da, recimo, ne piju kolu nego limunadu.
Možda bi trebalo da na svakom proizvodu piše i njegovo moguće štetno dejstvo, ali rečnikom koji je razumljiv i običnom potrošaču a ne samo hemičarima i nutricionistima.
Na nekim artiklima i nema etikete, kao napr. na hlebu, a pekari stavljaju razne dodatke da se održi mekoća i svežina. Navodno ih kontroliše inspekcija, ali u ovoj zemlji ima mnogo korupcije a inspektori su posebno na glasu. Što bi se ikoga ticalo zdravlje naroda dok god postoji dobar profit?
 
Pa Kajo to se zove ispiranje mozga, vidi ako lepo objasnish detetu da je koka kola losa postignucesh cuda.
Moja sestra ima 7 godina, i jedanput je otisla u kafic sa babom i kada je pitala shta bi da popije a ona im odgovara nishta.Pita je baba "Dusice hocesh koka kolu onda", a mala joj odgovara"To nije zdravo".Znaci i dete od 7 godina moze da se odupre tome ako ga lepo naucish da slepo ne veruje reklamama.
 
Pouzdati se u državu prosto je nemoguće.Ostaje samo da roditelji i škola donekle razvijaju djeci svjest o zdravom načinu ishrane i života uopšte.Neke stvari se ne mogu izbjeći npr. zagadjen vazduh u gradovima ali zato su rijetke porodice koje nemaju uslove barem jednom sedmično odvesti djecu na izlet ili posjetu nekome na selo.Tako i sa hranom.Ako dijete u školi za užinu kupi razne otrove a medju njima cola i cips zauzimaju prvo mjesto onda bi barem kad stignu kuci trebalo da ih ceka dobar i zdrav ručak.
 
U tih 100 posto voca? Pa vidi ja kada pravim sok od narandze uvek ima nekih mrvica, to su sve one cestice pektina, kozice itd. A kada ga prave stavljaju sve u njega, cak i sok od bundeve i svashta drugo.

Cak ni hleb nije vishe postao imun.Tkz. razeni hleb cesto sadrzi u sebi kakao!

kakao u crnom i ostalim tipovima hleba je sasvim normalna stvar. kakao se stavlja u malim količinama i nije štetan. pošto slučajno znam dosta o pekarstvu, ne preporučujem nikakvu vrstu lisnatih peciva, a posebno ne beli hleb koji čak i neki privatnici pune svakakvim aditivima. takođe ne preporučujem da se u mesarama uzimaju već oblikovani proizvodi od mlevenog mesa...ne želite da znate kakvi sve otrovi pospešuju svežinu mesa.
 
Na žalost, nema garancije da je zdravo sve ono na čemu piše da je zdravo.
Mi možemo samo da pazimo od koga kupujemo zeleniš i meso, a mleko koje može da traje duže od tri dana, i ne treba ga kuvati, a zove se sveže mleko (i ne spada u trajno, koje je sterilizovano i ko zna šta još), pa jogurt koji ni posle 5 dana od isteka roka trajanja, koji je 10-tak dana, nije pokvaren, ne smem ni da mislim šta ima u njemu.
Zatim, što su namirnice više prerađene, to ima više aditiva u njima. Da ne spominjem razne praškaste proizvode (pudinge, začine, "šlagove" i slično). U pekmezima i marmeladama ima bundeve više nego voća, ali to i nije tako loše, bundeva je vrlo zdrava, samo što su lažni sastav i cena, a ima i "voćnih namaza", koji su samo malo jeftiniji, a kad su van frižidera, retki su kao malo gušći sok, što i jesu, samo stvaljaju pektina u njih, da se zgusnu i liče na marmeladu - opet laž, i lažna cena, a ima i konzervansa, iako piše da nema (inače bi se pokvarilo).
Ulja koja nisu hladno ceđena, osim što su tretirana termički, pa se zato i ne mogu koristiti više puta, štetnija su od svinjske masti jer svinjska mast može (a ne mora) da utiče na povećanje "lošeg" holesterola, ali samo rafinisana ulja utiču i na smanjenje "dobrog" holesterola, za razliku od masti, koja nema taj efekat. A cela stvar sa holesterolom i jeste u odnosu "lošeg" LDL i "gobrog" HDL holesterola, koji rastvara loš, pa se onda ne taloži na krvnim sudovima. Samo hladno ceđeno ulje ne povećeva holesterol (naravno u razumnm količinama.
Belo brašno se isto tako, osim što se "oslobodi" svih korisnih sastojaka, koji se nalaze u mekinjama, još i izbeljuje, ne smem ni da mislim čime i na koji način, tako da u njemu, i belom šećeru, nema baš ničega hranlivog, osim "praznih" kalorija.
Za margarin sam čitala u nekom tekstu o zdravoj hrani, da se još naučnici nisu složili da li je to uopšte hrana!
Kada se kupuje uvozna hrana, treba pogledati ne samo uvoznika, zemlju iz koje se uvozi, već i zemlju porekla, jer često neki proizvođači samo pakuju hranu koju su kupili u nekoj drugoj zemlji
Jedino nam ostaje da kupujemo što manje prerađenu hranu, i od poznatih proizvođača, i da se nadamo najboljem.
 
[
Mleko
U njemu je prisutna belancevina kazein na koju je 80% ljudi alergicno shto dovodi do pojave plinova neposredno nakon konzumacije mleka i mlecnih proizvoda.Moze izazvati rak dojke kod zena.

i u humanom mleku imas kazein,tako da to otpada.

Ustaljeno je misljenje da mleko treba piti zbog obilja kalcijuma, medutim ostaje cinjenica da casa mleka od 4 deci podmiruje svega 20% dnevne potrebe, a kao bolji izvori kalcijuma izdvaja se povrce upravo shto crpi klacijum iz zemljishta gde ga ima u izobilju.
Uostalom, da li krave uzimaju kalcijum iz mleka i mlecnih proizvoda? ;-)

U 100ml mleka ima 120 mg Kalcijuma.
A dnevne potreba su oko 1000 mg.

Kod alergicnih unosenjem mleka stvara se truljenje to su oni gasovi inace.Truljenje je kisela reakcija i organizam da bi izbegao menjanje ravnoteze izvlaci minerale iz kostiju (dakle trosi ih) kako bi ublazio ovu rakciju.

Ovo se javlja ne samo kao posledica uzimanja mleka,nego uopste previse namirnica sa kiselom reakcijom jer one izazvaju dispepsiju tj.truljenje.
Po meni bolji izbor je jogurt od mleka u svakom slucaju,jer mu je reakcija bazna za razliku od mleka koje ima kiselu,ima baktericidno dejstvo,oblaze crevnu floru,poboljsava varenje.
 
COCA-COLA ZERO !!!

1. FENILALANIN (Phenylalanine) - Utiche na luchenje SEROTONINA (hormon zadovoljstva) koji izaziva zavisnost.

2. FOSFORNA KISELINA (Phosphoric acid) - E338 - Smanjuje gustinu kostiju, jer vezuje kalcijum i magnezijum i stvara soli koje se ne apsobuju. Takodje izaziva bolesti bubrega, kao i stvaranje kamena.

3. NATRIJUM CIKLAMAT (Sodium cyclamate) - E952 - Veshtachki zasladjivach koji je 1969. ZABRANJEN, jer je otkriveno da formira kancerogenu materiju u organizmu.

4. ACESULFAM K (Acesulfame potassium) - E950 - Veshtachki zasladjivach za koji se tvrdi da nije dovoljno testiran pre pushtanja u upotrebu i za koji se sumnja da je kancerogen.

5. ASPARTAM (Aspartame) - E951 - Sumnja se da je shtetan za mozak i da izaziva tumor. Na stranama wikipedije mozete prochitati o ostalim nezeljenim posledicama kao i o sumnjivim okolnostima pod kojim je ovaj zasladjivach prihvacen kao "bezbedan".

6. KOFEIN (Caffeine) - Ok, ovo svi manje-vishe znaju, izaziva zavisnost bla bla...

7. NATRIJUM CITRAT (Sodium citrate/Trisodium citrate) - Ovaj "regulator" ukusa je ustvari anestetik (za jezik) i antikoagulanta.

(mogu misliti kakav je ukus kole bez njega)

8. NATRIJUM BENZOAT (Sodium benzoate) - E211 - Konzervans, koji moze da reaguje sa Vitaminom C i formira Benzen, chija su kancerogena svojstva poznata. Takodje utvrdjeno je da ova hemikalija izaziva celijsko oshtecenje, jer utiche na DNK mitohondrija. 2007. je otkriveno da natrijum benzoat (E211) izaziva hiperaktivnost i smanjenje inteligencije kod dece. Prema ovim istrazivanjima IQ opada i do 5.5 poena. U Koka-Koli su izjavili da ce obustaviti upotrebu E211 "chim se pronadje adekvatna zamena".
Naravno, nije koka-kola jedina koja ima ove sastojke u sebi, ali "Zero" u sebi nema nishta drugo.
 
Mleko je kod sisara"predviđeno" da se uzima samo dok ne počne ishrana hranom kojom se određeni sisari hrane kao odrasle jedinke. Kada prestane korišćenje mleka, enzimi koji pomažu njegovo iskorišćavanje nestaju iz probavnog sistema, pa se njegovi sastojci, čak i kad se kasnije nastavi sa uzimanjem, ne iskorišćuju u dovoljnoj meri
.Kod ljudi (koji nastave bez većeg prekida da koriste mleko u ishrani) se ne dešava prekid uzimanja mleka, pa ti enzimi i dalje postoje, pitanje da li za stalno, ili kasnije ipak nestaju ili se njihova količina smanjuje. Svakako je fermentisano mleko lakše za varenje, pa se time i bolje iskoriste njegovi sastojci.
Treba voditi računa o sastojcima koji se dodaju mleku da se ne bi brzo kvarilo. Često su to antibiotici, što ne piše na ambalaži, i mlekare to poriču, ili neki drugi sastojci, koji sprečavaju sveže mleko da se ukiseli. Dovoljno je probati da ukiselite "sveže" mleko, tako što ćete ga skuvati pa ohladiti na 45 stepeni, ili samo nekuvano malo smlačiti, nije bitno, ako umešate u mleko kašiku kiselog mleka, i ostavite ga na hladnom mesti (ne u frižideru), mora da fermentira. Tu se postavlja i pitanje proizvodnje jogurta i kisele pavlake, pri čemu jogurt ima trajnost od oko 10-15 dana, a pavlaka oko15-20 dana, a ne kvare se ni nekoliko dana posle roka, što je nemoguće bez nekih konzervansa. Mlekare kažu da prave te proizvode sa drugim bakterijama, pa se zato ne kvare, ali da li se to onda uopšte i može zvati jogurtom (što je manje važno), i da li onda takav "jogurt" i "kisela pavlaka" imaju svojstva kava bi trebalo i kakva očrekujemo?
 
Ja se ne bih slozila da su SVI margarini stetni po zdravlje.
Istina je da se u bgdu tesko mogu naci kvalitetni margarini, ali sam u z evropi nalazila izuzetno kvalitetne, sa dodatkom nerafinisanog maslinovog ulja i sl
U principu, svaki margarin koji moze lako da se razmazuje cim se izvadi iz frizidera, nije los a upotrebu.
Onaj koji je tvrd, njega treba baciti.
Ima tu jos dosta caka... a poenta je u kolicini dodataka.

PO meni veoma su stetni svi energetski napici iz puno razloga.
poz
 
Svi margarini su loši po zdravlje, zbog načina na koji se proizvode. Postupak koji ih (moslim da se zove hidrogenizacija, ali možda sam pogršno upamtila) čini čvrstim (gušćim od ulja od koga su nastali) je takav, da sve dobre masti pretvara u loše, a oni koji imaju lepu boju i ukus, samo imaju više hemiljskih dodataka. Margarin ništa manje ne doprinosi povećanju holesterola od putera, s tim da sadrži oko 10 puta više natrijuma nago puter. Svi sastojci u njemu su veštački i, koliko ja znam, još su među stručnjacima u svetu podeljena mišljenja da li se on uopšte može smatrati hranom. Jedino što nije otrovan, osim ako ne sadrži emulgatore koji počinju sa E300, ili E200, koji su u najvećem broju ili kancerogeni, ili izazivaju oštećanja jetre, ili alergije. Postoji spisak takvih emulgatora, ne znam da li neki margarin safrži neki od njih, mislim da ne, ali čitam sastav svake hrane koju kupim, u nadi da ne lažu na etiketama o sastavu.
U margarinu nisu škodljivi samo dodasi kao što je mleko, ulje, i vitamini.
 
Poslednja izmena:
Nađoh ovu temu baš zabačenu a znam da od svakog po nešto možemo čuti... a jednog dana i primeniti. Za po nešto znam da ne valja ali se ne pridržavam ničeg strogo jer mislim da se jako teško sačuvati u vreme kad je sve zatrovano. A što se tiče Coca Cole, dobra je i za ribanje WC šolje, to sam videla na tv-u. Sva sreća pa barem to ne konzumiram jer mi ima gadan ukus. Pijem vodu, kad ono u vodi... nemam pojma šta, ali verovatno i tu ima nešto nezdravo, tek tu ima teorija za koje se nisam ni trudila da popamtim. Znam da su štetni suvi biljni začini, tipa vegete, baga, kocke za supu jer u to dodaju svašta nešto, ko u cigare. To slabo i koristim jer postoje začinske biljke koje daju mnogo lepši ukus, možda je i stvar navike.
 
I prašak za pecivo je vrlo štetan, ne znam od koga sam to čula, ali verovatno od nekog autoriteta čim sam registrovala. To je malo nezgodno reći na forumu gde se najviše peku kolači, a i sama ih stalno pečem. Ipak, uverila sam se da u gomilu recepata se bespotrebno stavlja prašak za pecivo jer sam pravila i sa i bez pp i jednako lepo naraste i bude meko.
 
A senf, taj genijalni senf... šta nam sve serviraju pod istim čarobnim ukusom. Kažu da se "senf" od "senfa" razlikuje kao bog i šeširdžija, i da cena može da zavara i da poznati proizvođači pribegavaju "lažnom senfu" iz komercijalnih razloga. Najviše se može saznati kad si privatno dobar sa nekim proizvođačem, kao moj muž pre 20 god. što je imao priliku da vidi i sazna. Ali pošto to nije bilo kod nas, ja ostadoh uskraćena za informaciju šta je kod nas dobro, ako uopšte postoji tako nešto...
 
DA LI POSTOJI NEKA TABELA DA PISE KOLIKO U KOM POVRCU IMA KALIJUMA
A senf, taj genijalni senf... šta nam sve serviraju pod istim čarobnim ukusom. Kažu da se "senf" od "senfa" razlikuje kao bog i šeširdžija, i da cena može da zavara i da poznati proizvođači pribegavaju "lažnom senfu" iz komercijalnih razloga. Najviše se može saznati kad si privatno dobar sa nekim proizvođačem, kao moj muž pre 20 god. što je imao priliku da vidi i sazna. Ali pošto to nije bilo kod nas, ja ostadoh uskraćena za informaciju šta je kod nas dobro, ako uopšte postoji tako nešto...
 
Deca Amiša imuna na moderne bolesti i alergije
Objavljeno: 13.08.2014 u 20:20Deca Amiša, odrasla na seoskim farmama na severu američke savezne države Indijane, ne pate od astme, dijabetesa, alergija, niti bilo kojeg oblika savremenih bolesti.
Švajcarski naučnik Mark Holbrejhm koji je istraživao zdravlje amiške dece kaže:
“Zaključak je da je stopa savremenih oboljenja veoma, veoma niska kod amiške dece. Zaista, kao da postoji nešto što štiti amišku decu, a šta je to i dalje ostaje nejasno. ”
Istraživači su uspoređivali decu odraslu u relativno zdravim, ruralnim sredinama i došli su do zaključka da su Amiška deca zdravija od dece odrasle na europskim farmama. Šta više, u posljednjih 20 godina zabeleženo je svega nekoliko amiške dece koja su bila alergična na nešto.
Inače, amiške porodice, od kojih mnoge vuku korene upravo iz Švajcarske, žive u prirodi, daleko od gradova, hrane se organski gajenom hranom, i veoma su religiozne.
Još ranije je pisano o odličnom mentalnom zdravlju Amiša i činjenici da u ovoj zajednici jednostavno ne postoji autizam – što svakako nije samo puka slučajnost. Naime, konvencionalna medicina je često zbunjena time što Amiši nemaju iskustva s autizmom, ili bilo kojom drugom poteškoćom s učenjem koje predstavljaju pošast današnjeg tehnološkog društva.
Oni žive u društvu koje se, prema shvaćanjima prosečnih Amerikanaca, koji imaju problema s gojaznošću, dijabetesom, srčanim bolestima, autizmom, i koje je zahvatila moralna kataklizma, vodi staromodnim idealima. Amiška prehrana se sastoji od organske hrane, svežih, lokalno uzgojenih proizvoda, a što je veoma bitno, oni se uglavnom ne vakcinišu. Uprkos činjenici da farmaceutska industrija ulaže veliki novac u kampanju za vakcinaciju i upotrebu veštačkih lekova, bolesti srca, rak i dijabetes su gotovo nepoznati u amiškim selima.
Iako mnogi od njih nisu nikada studirali, Amiši su jako inteligenti i imaju veoma naprednu veštinu pisanja
Hrana koju amiši jedu su organski proizvodi starih sorti uzgajani isključivo na organskom đubrivu i ove zajednice se nikada nisu susrele s GMO-hranom. U dosadašnjem istraživanju zdravlja Amiša registrovano je samo tri slučaja autizma kod njihove dece. Od tih troje, za dvoje je jasno dokazano da su bila vakcinisana.
Prvi slučaj je bilo kinesko dete koje je primilo brojne vakcine pre nego što je usvojeno od strane porodice Amiša. Drugi je bio redak slučaj u porodici Amiša koji su podlegli propagandi i medicinskom pritisku za vakcinisanje svoga deteta. Pojedini “naučnici” tvrde da Amiši očito imaju poseban super-gen koji ih čini imunim na brojne bolesti savremenog doba.
Takođe, još jedna karakteristika Amiša, a koja je malo poznata, jeste da su oni inteligentniji, s izuzetno naprednom veštinom pisanja koja je na fakultetskom nivou, iako mnogi od njih nikada nisu studirali.
Izvor: alo.rs
 
Ova vest je izasla u elektronskoj stampi jos prosle godine. Postavio sam njihovu sliku na Religiji kada se diskutovalo o vezi duha i ishrane duhovnika, u vreme dok nam nisu zabranili u Kafani da pisemo o bilju na Religiji, meni i Piletu.
 

Back
Top