Kosovska Mitrovica - slike, aktuelni događaji i sećanja

ima li neko ko je ziveo kod bunara? skola veljko banasevic, zitopromet ispred nje , levo od zitoprometa tri trafike , gigina trafika "najpoznatija".do nje cebapdzinica, preko puta malo udesno narodna kuhinja "opatija", onda desno pekara pa rushkina kafana (rushku sam video u sarajevu zivi i prodaje pletene carape :( ) prodala svo bogatstvo i prepisala sinu i ostala na ulici. preko puta nje su bili fliperi kod baljke i tu smo visili kao klinci, jel on ziv? preko puta rushke ona velika kuca (romski mesari iz vucitrna) do nje buregzinica, uvek smo tu kupovali burek za vreme velikog odmora u veljko banasevic pa nize katolicka crkva. prema rampi pravoslavna crkva , tu je imao prodavnicu radosh zvecanac, preko puta su bile porodica llapashtica, cuvena cevapdzinica kod bektesevica, ulica reljina i hajduk veljka..... ima li neko te slike mozda? :)
ona kuca cige, sad je super renovirana na dva sprata biznis prostorija, mislim da ce je uzeti jedna kosovska banka u najam, baljko je ziv, prodaje krec, i ima jednu radnju polovnih stvari, cevabcinica je jos tu, isti vlasnik, i lapastice su tu, bave se i dalje limarijom, crkve su tu gde su bile, i tako... mozda bih i slikao, ako se setim taj deo. ali evo sta sam slikao pre dan-dva...

 
Da li neko ima sliku mitrovačke gimnazije. Bilo bi lepo da je priloži. Isto tako nekadašnje Srednje tehničke škole, ali one prizemne zgrade koja se nalazi pored ove nove višespratnice. Pozivam vas da posetite moju temu "Stari Manastir Devič" u kojoj sam priložio oko tridesetak fotografija, i nameravam da još toliko priložim. Mitrovisca je moj grad iz školskih dana, neposredno posle rata. Hvala.
 
Ja sam zivela u Kolashinskoj ulici kod Mosta u onoj zgradi sto se nastavlja na ''petospratnicu'' u kojoj su Durakovici drzali staklaru,na cosku, a gleda na Ibar, u prvom ulazu izmedju ''fafosovog kluba'' i prodavnice autodelova. Tu su zivele porodice: Teljatova, Badivuk iz Vucitrna, Stojsavljevic, Juksel Ibrahimbegov, Bishevac, Shukrija, Adnan Keljmendi, Stojanovski, tetka Letafeta sa svojima na trecem spratu, Canija u prizemlju i td.
Ima li koga na Forumu ili barem onih koji ih se secaju?
 
Slika br.3 gde je to slikano ?

sumnjam da je mitrovica u pitanju, sto se tice imena bioskopa, u pravu, ali davno nisam bio tako da sam skoro i imena zaboravio. inace u onome pored novog kulturnog centra su bili do skoro francuski legionari, takodje su koristili i deo novog centra, ulaz iz parka, a u onom kod "jugubanke" je KPS, juzna policijska stanica

Bio je bioskop "Tesla"-gde je Ljuba cepao karte i gde smo svi zvali Ljubu kada je ljubavna scena! i... Bioskop "Zvezda" u parku ispod Foto Mome !
 
Nestala je slika, da li je to ova?

1577135543246.png
 

Back
Top