МОСКВА: ОДРЖАН СРПСКИ МАРШ !

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
trans.gif


27. april 2008. | 16:25 | Izvor: Tanjug
Moskva -- Više od 1.000 pretežno mladih ljudi okupilo u Moskvi na mitingu podrške Srbiji, pozivajući Rusiju da na Kosovo uputi vojsku radi zaštite srpskog naroda.

U organizaciji ruskih nacionalno-patriotskih organizacija i pokreta, miting je počeo "srpskim maršem" i litijom koju je predvodio starešina crkve Nikole na Bersenjevki iguman Kiril, a na njemu su istupili i predstavnici Srpske radikalne stranke i Socijalističke partije Srbije.

Učesnici, među kojima je bilo i predstavnika srpske zajednice u Moskvi, nosili su zastave Srbije i organizatora, Evroazijskog omladinskog saveza, pravoslavne ikone i zastavu sa mileševskim Belim anđelom, kao i majice i plakate na kojima je pisalo "Kosovo je Srbija", "Jedna duša - jedan narod" i "Rusijo, pomozi Srbiji".

Učesnici marša uzvikivali su "Slava Srbiji, stidi se Ameriko", "Slava Rusiji, slava Srbiji", "Ruska vojska na Kosovo" i "Yankee go home".

Na mitingu ispred hotela "Ukrajina" i preko puta zgrade ruske vlade, lider Evroazijskog pokreta Aleksandar Dugin rekao je da su Srbi "ruska savest" i da je Kosovo "dato u ruke albanskoj mafiji", a "zločinačka klika se proglašava za zaštitnika demokratije".

"Naša braća su ostala tamo i žive kao u koncentracionom logoru", rekao je Dugin, dodavši da su Srbi na Kosovu, sa njihovim crkvama i manastirima, taoci novog svetskog poretka koji žele da naprave SAD.

Kosovo je, rekao je on, bliže Rusiji nego što se misli, budući da se po modelu Hrvatske i namerama da se Ukrajina priključi NATO-u, želi odvojiti Ukrajina od Rusije. "Ukrajina je naše Kosovo", rekao je Dugin.

Lider Evroazijskog pokreta je rekao da je ruska vlast zauzela ispravan kurs i da podržava srpske prijatelje, ali je uputio poziv državi da ruska vojska na Kosovu zaštiti Srbe, da ne bi bili izvrgnuti genocidu.

Klicanju Dugina "Ruska vojska na Kosovo" pridružilo se i više stotina okupljenih.

Na mitingu su učestvovali i predstavnici Srpske radikalne stranke i Socijalističke partije Srbije, general Božidar Delić i Dušan Jeličić, koji su rekli da Srbija nikad neće odustati od Kosova.
 
nije mi jasno zasto su se samo radikali i sps-ovci nasli na skupu (mada je bilo oko 1000 ljudi, ali nevazno za broj, kao da je u pitanju stranacka promocija)

Pa predsednik Srbije Boris Tadic nije hteo da se pojavi na mitingu za Kosovo u Beogradu, a kamoli da se neko iz njegove stranke (i slicnih) pojavi u Moskvi. Ipak bi se to s'njegove strane moglo prokomentarisati kao anti-eUropski potez u Briselu ;)
 
Koalicija radikala i socijalista koja je svojim stupidnim potezima stavila tačku na i albanskog Kosova iz Rusije poručuje da se neće odreći Kosova - nikada. Verovatno jednako čvrsto kao kada je Milošević uzvikivao: Niko neće da vas bije! Verovali ste tada, što ne bi i sada??

Istovremeno ovde taj isti SPS koji je pokazao neverovatnu sposobnost vlastitog preživljavanja, uprkos tome što je devedesetih sistematski ruinirao Srbiju, manifestuje i zavidnu sposobnost ucenjivanja oba bloka: demokratskog i nacionalnog.
Sada još samo da se odluče za SRS i sklope vladu, pa da razvijemo crveni tepih i dočekamo teta Miru i malog Marka... u nestašici sposobnih mladih tajkun-lavova i sociologa-ispirača ispranih nam mozgova, a sa cvetom u plavim kosama...:x
 
Pa predsednik Srbije Boris Tadic nije hteo da se pojavi na mitingu za Kosovo u Beogradu, a kamoli da se neko iz njegove stranke (i slicnih) pojavi u Moskvi. Ipak bi se to s'njegove strane moglo prokomentarisati kao anti-eUropski potez u Briselu ;)

sto yes yes
mada je skup bio relativno mali za njegovu sujetu, nije red da se president pojavi ispred samo 1000 ljudi. On se i ne sminka za manje od 10000:mrgreen:
 
sto yes yes
mada je skup bio relativno mali za njegovu sujetu, nije red da se president pojavi ispred samo 1000 ljudi. On se i ne sminka za manje od 10000:mrgreen:

Imao je on 300-500 hiljada u Beogradu :D da mu i Rolling Stones-i pozavide :P ali kaze covek "boli me Q za Kosovo, bicu ja tu u Bukurestu za svaki slucaj" ;) .... a sto se tice Moskve, niko nije ni trazio od njega da se pojavi, vec se komentarisalo sto nema predstavnika drugih stranaka Srbije :)
 
Imao je on 300-500 hiljada u Beogradu :D da mu i Rolling Stones-i pozavide :P ali kaze covek "boli me Q za Kosovo, bicu ja tu u Bukurestu za svaki slucaj" ;) .... a sto se tice Moskve, niko nije ni trazio od njega da se pojavi, vec se komentarisalo sto nema predstavnika drugih stranaka Srbije :)

ma jasno mi je za taj skup u Moskvi, cudilo bi me da su i obavesteni nasi politicari o tome
a sto se tice mitinga u BG, licno mislim da su oni incidenti namesteni (nema murije, vojske, obezbedjenja nicega) i da je BT znao za to ali nije mogao da utice i jednostavno je nasao kakav-takav razlog da se ne pojavi. ipak je VK premijer i on je povlacio konce za to
ne verujem da ce neki nas politicar da propusti priliku da se izreklamira ili da rizikuje lose poene. Kako bi posle nastavio svoju pricu o priblizavanju zapadu ako je u igri sa paljenjem ambasada? Nije sve crno i belo sto se tice tog mitinga
 
Ovo pitam zato što se sećam da je Bugarska 1999. godine zabranila Ruskim avionima da prelete preko njene teritorije da bi došli do Kosova. A Bugarska je nekada bila veliki ruski saveznik.
Ista ona Bugarska čija je skupština upravo u to vrijeme napala na bugarskog premijera koji je bio javno izjavio da Bugarska vojska nije u stanju nikog da napadne!!! Čovjek se poslije pravdao da je njegova dužnost da svoj narod obavjesti o činjeničnom stanju!!!
Šta bi recimo ti Bugari preduzeli da im preko neba zafijuče ruski Suhoj???:lol::lol::lol:
 
Ruski ucesnici tog marsa su obicni zaludjeni nacionalisti i ultrapravoslavci. Budale, jednom recju. Ovi nasi sto su bili su samo lopine. :mrgreen:

Meni je mnogo vise imponovalo kada su 19. ili 20. februara studenti moskovskog univerziteta napravili performans ispred americke ambasade, a onda otisli do srpske, polozili cvece za stradale Srbe na Kosovu i odrzali minut cutnje. Dirnulo me, sta da radim.
 

Back
Top