Macromedia Flash - opet!!!

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Treba mi resenje za tri problema:
1. Kako da se vratim iz PARENT movie clip-a u CHILD??? Primer: napravio sam jedan INTRO film i stavio ga na SCENE1; iz tog intra nesto se dalje desava, ali ja hocu da se kasnije vratim u intro na odredjeni FRAME? I nikako da provalim kako...

2. Koja se akcija zadaje dugmetu da zatvori flash film, kao da pritisnem "X" dugme na prozoru za zatvaranje...

3. Izvezem flash film u .EXE formatu, ali sam negde video da moze da se odmah pokrene u full screen-u; znaci, treba da pokrenem film i da se automatski digne full screen...

Unapred hvala...
Pozdrav!
 
Bosko:
Treba mi resenje za tri problema:
1. Kako da se vratim iz PARENT movie clip-a u CHILD??? Primer: napravio sam jedan INTRO film i stavio ga na SCENE1; iz tog intra nesto se dalje desava, ali ja hocu da se kasnije vratim u intro na odredjeni FRAME? I nikako da provalim kako...

2. Koja se akcija zadaje dugmetu da zatvori flash film, kao da pritisnem "X" dugme na prozoru za zatvaranje...

3. Izvezem flash film u .EXE formatu, ali sam negde video da moze da se odmah pokrene u full screen-u; znaci, treba da pokrenem film i da se automatski digne full screen...

Unapred hvala...
Pozdrav!

1. Malo pojasni... izgleda da ne razumes bas hijerarhiju u Flash-u.

2. fscommand("quit");

3. na prvom frejmu (ili gde vec hoces da ti se movie pretvori u fullscreen):

fscommand("fullscreen","true");

Poz.

P.S. Ne bi ti skodilo da pritisnes F1... Flash ima jedan od najboljih manual-a koje sam ikada video uz neki program.
 
Brljao sam po Helpu, i slazem se da je vrlo vrlo dobar, ali nikako nisam uspeo ove stvari da nadjem (ili se nisam dovoljno potrudio... :D )
...i sada kada si mi ti objasnio, uspeo sam da nadjem...i sve radi, naravno...
A sto se tice prvog pitanja, necu da komplikujem previse, ali evo probacu prosto:
U podfilmu koji je postavljen na glavnu scenu postoji dugme koje ima akciju "_parent.goToAndPlay(2)" (sto se odnosi na 2. frejm na glavnoj sceni...)
Mogu li da se vratim iz glavne scene (iz filma) na odredjeni frejm u podfilmu (nesto kao kontra od one akcije _parent.paNekaAkcija)?
Na kraju krajeva (ako sam bas zamrsio :D), nema mnogo veze, ove ostale stvari su mi podjednako bile bitne...
Hvala ti po ko zna koji put,Incognito...
Pozdrav!
 
naravno da mozes... samo stavi instance name tom MC-u... recimo, ako stavis za instance name: mojKlip, akcija (sa _root-a, tj. glavnog timeline-a):

mojKlip.gotoAndStop(5);

etc. Imas to mnooooogo dobro objasnjeno u helpu, pa se naoruzaj strpljenjem... moras da naucis osnove i hierarhiju u flash-u pre nego sto krenes da radis ista iole ozbiljnije.

Poz.
 
Hvala Incognito, keve mi hvala!!!
P.S.:Sto se tice strpljenja, njega i mogu da nabavim, ali vreme malo slabije - non stop neka postrojavanja, radovi, dizanje-spustanje zastave, ustajanje u pola sest...%&^*#$&#"$*@@#$ i ko izmisli vojsku!!! :D
Pozdrav, i jos jednom hvala...
 

Back
Top