Petnica

Ja sam polaznik fizike II. Dok sam ja bila u Petnici promenile su se mnoge vodje seminara fizike. Jela je najbolja do sada. A to sa programiranjem nema veze sa vezom. Ako pogledas projekte fizike II videces da postoje i eksperimentalni. Jela trazi rad kad treba, ozbiljnost kad treba, i kao retko ko, zezanjje kad treba. Ako ne mozes da odgovoris izazovu, mozda ti nije mesto u Petnici. Sa obzirom na ono sto dobijas u Petnici, ono sto se trazi od tebe je minimalano. Fizicari u oktobru idu u CERN, i ko je zasluzan za to. Verovao ili ne, Jela!
 
sida26220:
Ja sam polaznik fizike II. Dok sam ja bila u Petnici promenile su se mnoge vodje seminara fizike. Jela je najbolja do sada. A to sa programiranjem nema veze sa vezom. Ako pogledas projekte fizike II videces da postoje i eksperimentalni. Jela trazi rad kad treba, ozbiljnost kad treba, i kao retko ko, zezanjje kad treba. Ako ne mozes da odgovoris izazovu, mozda ti nije mesto u Petnici. Sa obzirom na ono sto dobijas u Petnici, ono sto se trazi od tebe je minimalano. Fizicari u oktobru idu u CERN, i ko je zasluzan za to. Verovao ili ne, Jela!

Ehhh, jos samo da nesto i zna, osim da prica opste price... Ali dobro, mozda je i dobro za paljenje klinaca, i nista vise.
 
Kao sto su svi vec rekli Petnica je neverovatno mesto.
Nije vazno koji si razred (ako je na to mislio-mslav ).
Ja sam u od ove godine tamo (od prosle skolske), a bio sam I razred (na seminaru humane biohemije). Najvaznije je interesovanje.
Fizicari, lepo se provedite u Svajcerskoj (ako niste vec otisli)
Verujem da sve sto ste culi do sad moze da vas ubedi da se prijavite.
Srecno !!!

:D
 
I ja sam posetio Petnicu. Ima ona i losih strana, zavisi od seminara. A i ako ne budete pozvani, ne brinite se mnogo, jer tamo morate da volite ono sto vam se kaze da bi bili uspesni! To vam je jedan od recepta za uspeh. Druga stvar je da morate da budete apsolutno informisani o oblasti koju pohadjate, jer se radi test na pocetku. Gledajte sta vasi rukovodioci i asistenti rade (ugledajte se na njih pa radite to isto bez obzira na to sto vam se ne svidja - mozda se nekome i svidja, jer u principu to nisu gluposti, nego za nekoga interesantne teme). I tako dalje... Inace stvarno moze da se nauci dosta korisnih stvari pocev od zimskog seminara, a i leti je super. Pozdrav!
 
I ja sam da se tema obnovi. Moze se o Petnici pricati bez prestanka.
Ja sam ove godine bila na svim seminarima lingvistike, a nastavicu da idem i sledece godine, isto na lingvistiku.
Na koji seminar si ti isao?
 
Pa zar ovde nema cistih hemicara(ne mislim da ih ima prljavih,nego na ove sa HBH ili HV) :) ?
Kako vam se cine hemicari ako ste bili uporedo sa njima na semionarima(sem to dda rade zadatke do tri sata ujutru)??????
 
Mi, sa lingvistike, imali smo zimski sa jednom grupom hemicara (koja je radila zadatke do tri sata ujutru ;) , a na letnjem smo bili sa drugom. Prvi su bili maltene nevidljivi, a drugi sasvim O.K. Sa njima smo se druzili izmedju i posle predavanja.
 
DkJm:
Pa zar ovde nema cistih hemicara(ne mislim da ih ima prljavih,nego na ove sa HBH ili HV) :) ?
Kako vam se cine hemicari ako ste bili uporedo sa njima na semionarima(sem to dda rade zadatke do tri sata ujutru)??????


Na svakom seminaru imas ljude koji su mnogo cool, ali imas i one koji su mnogo shit......
Hemija je veliki seminar.....
Ako te interesuje hem, mislim da ce na njihovom seminaru dosta i nauciti...
Imace sinonim za hemija voda (HV) je hidrogeologija, tako da nisam siguran da bi tamo i mogao nesto vise da se posvetis hemiji, a HBH je mnogo cool :o) ali ako te to interesuje jer se pored biohemije slusa i biomedicina i molekularna biologija (nekim delom).
PoZz
 
Ja sam u Petnici na seminaru geologije (sto se iz nadimka i moze zakljuciti) i mi smo uvek sa hemijom voda. Odnosno mi se sa njima spajamo u drugoj godini, ali je rukovodilac isti, tako da znam sta se sve radi na tom seminaru. Ako te interesuje nesto posebno pitaj. Oni od hemije rade hemijske analize vode....
 
Ljudi i ovi prvi hemicari su sasvim OK,nismo mi krivi sto smo imali saradnike koji su trazili sve to. I mi smo hteli da se druzimo,ali sta cemo kada su nam bile takve okolnosti. Nadam se da cete uvideti da imate pogresno misljenje o nama. DkJm kazi da je tako,kazu da smo shit, a mi smo sasvim OK! Pozzz!
 
Jao pa zar ima nekog ko ne poznaje geologe... :) Salim se, naravno. Pa rukovodilac seminara je Golub (iliti pravo ime Radisav Golubovic).... Saradnika ima mnogo... Najpoznatiji su Milenko (mada je on na hemiji voda), Stefan, Vanic, Ivanka, Tijana, Milos,.... (ne mogu da se setim ko jos)
 
E,Goco,Goco,sasvim se slazem sa tobom sem u jednom,a to je da ce se upoznati,jer kakvi su ovi nasi saradnici tesko da cemo da im pogodimo "dobar" projekat...
Nadam se da ce mozda i biti tako,ali daleko je Sunce :) !!!
Geologicarka,ti vasi saradnici nemaju nikakve veze sa nasima...
E,jer igrate mafije na geologiji?
Mi smo nesto neslozni kada je u pitanju igranje,jer nam igra ne traju vise od nekih petnaestak minuta!!!
 
Znam,ima ta tema ali od 2003. Molim vas da mi kazete nesto o auotobiografiji? Da li treba da je dugacak kao i esej??? Da li mozete da mi predlozite neke knjige da dobijem inspiraciju za esej??? Unapred hvala. Dragana
P.S. Pisite mi i vi nesto koji zelite isto kao i ja da se po prvi put prijavite! :grin:
 
P autobiografija ko autobiografija, napisi sve o sebi, tamo ti u prijavi pise.. A mislim da ne treba da bue previse opsirna, da ne udavis ljude :) A za esej smisli nesto, pa nisu teme toliko teske ni zahtvne... Na koji se seminar prijavljujes?
 
Autobiografija ne treba da bude previse duga, max dve strane. Ali mislim da je idealno jedna otkucana strana 12 - ticom. Tu pises sve sto mislis da oni treba da saznaju da bi te primili, uglavnom kao sto rece geologicharka sve ti pise u prijavi. Rukovodi se time.

Ako si vec izabrala temu, pokusaj da budes sto originalnija u toj temi. Tema eseja nema veze sa seminarom za koji se opredeljujes. Mada, ako imas neku zaista zanimljivu ideju vezanu za hemiju, mislim da mozes da ubacis u esej.
 
E,sto se tice hemicara,oni su totalno ludi!!!
Ja sam stari polaznik i znam kako je bilo to sa radovima(esejima) i autobiografijama!
Poenta je da budes jako interesanta tj. da napises sto interesantnije ideje o buducnosti kao sto sam i ja prosle godine lupao na tu temu! Sto se tice autobipografije tu nemoj da si mnogo opsirna,ne vole kada davis.
Pisi samo ono najosnovnije:koju si skolu zavrsila,gde sada ides u skolu,zasto si se opredelila bas za taj seminar,koja si takmicenja pohadjala u osnovnoj i srednjoj i rezultate(ako jesi),pa malo stavove o hemiji i na kraju cime volis da se bavis(budi sto kreativnija),ali nemoj da nista slazes,jer oni to svakako posle primete!
I sta je jos bitno!!!! Bitno je da pises sama esej i sve ostalo,nemoj ni od koga da trazis pomoc,vec neka sve bude Tvoje!!!
Pozz i srecno
 
E ja sam na seminaru geologije, a to je nesto slicno kao hemija voda (na vezbovnom seminaru se spajaju, a druga god. hemije voda je u stvari geologija). I da, ti DKJ... sta vec, hemija voda i hemija uopste nisu isti seminari. Sto se tice eseja, ne mora da bude vezan za hemiju voda, a i sta bi u toj temi mogla da napises o tome? Mislim, ima mnogo toga da se pise, ali pitanje je da li ti uopste znas sta ces raditi u Petnici iz te oblasti i koja ces predavanja slusati. To pricam zato sto vecina onih koji se prijavljuju za hemiju voda ne procitaju program pa su posle nezadovoljni. Inace ako sve napises kako treba trebalo bi da te prime. Ako imas jos nesto da pitas, pitaj na anapi87@gmail.com. Ja sam, sto bi rekao nas rukovodilac Golub, budjavi polaznik....
 

Back
Top